Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pár mohamedán miért gondolja,...

Pár mohamedán miért gondolja, hogy helyes hazudozni a keresztények bemocskolása érdekében?

Figyelt kérdés

Korábban nem annyira ismertem a mohamedán vallást, csak amit történelem órán tanultunk és néha szemem elé akadt egy-egy érdekes cikk, azt elolvastam. (Én például a terrorizmust se közöttem ehhez a valláshoz, hanem ettől függetlenül kezeltem.)


Viszont a fórumot olvasva, látva Mohamed követőinek néhány hozzászólását, teljesen elborzadtam. Szó szerint rossz, s talán fájdalmas volt olvasni azt a sok gyűlöletet, amivel hazug rágalmaikat megfogalmazták. Pedig tényleg olyan egyszerű dolgok tekintetében, amire fél perc alatt rá lehet keresni interneten is, vagy amit gimiben mindenki tanult.


Lényegében ilyen sárdobálást még a legfanatikusabb, keresztényellenes ateistáktól se hallottam, pedig olvastam néhány ilyen kiragadott mondatukat.


Azt gondolják, hogy saját istenük majd jó néven veszi ezt a sok hazudozást?



2021. ápr. 19. 17:24
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/415 anonim ***** válasza:
95%

Abdullah, az ember már csak ilyen, hogy amivel találkozik, arról véleményt alkot. És ha valaki egy olyan muszlimmal találkozik először, mint te (a kommentjeid alapján szelíd és toleráns embernek tűnsz, aki gondolkozik is, nem csak beszél), az ugye rögtön egy pozitív élmény lenne az iszlám felé. Hisz ha te vagy az egyetlen muszlim akivel kapcsolatba kerülnek, akkor öntudatlanul is, de rajtad keresztül alkotnak képet az általad képviselt vallásról.

Csak ugye melletted itt van példának a fanatikus muszlim kommentelő, aki semmi mást nem tesz mint provokál és vitát szít (és jellemzően azt is hamis alapokon, mert kontextusból ragad ki, szavakba magyaráz teljesen más jelentést, stb). És akik meg vele találkoznak először, vagy hasonló fanatikus provokátorokkal, számukra pedig egyből ellenszenves lesz az iszlám. És így sok esetben már egy nem fanatikus muszlim irányába is eleve bennük lesz az előítélet.


Szóval nem igazán félelem ez, de ha az ember vallási kérdésekben véleményt nyilvánít, más emberek azt automatikusan az általa képviselt vallás tükrében fogják megítélni.

2021. ápr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/415 anonim ***** válasza:
0%

"Az a probléma, hogy a "bálványimádás" például egy elméleti vallástudományi kérdés, de ennek a megvitatása sokkal inkább való egy egyetemi tanszékre."


Nem kell ehhez egyetemi végzettség. Már a Bibliai is leírja teljesen egyértelműen hogy csak Istent imádd, és semmi mást ami a földön jelen van:



"Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak."



"Amúgy is van bennük félelem, az ismeretlentől, az Iszlámmal kapcsolatban. Csak megijeszted őket még jobban. Azért is támadnak ennyire, mert félnek."



Ők az igazságtól félnek, nem a muszlimoktól. A kérdező és a többi válaszoló keresztény is pontosan tudja hogy a sok iszlámellenes gyűlöletkeltés hazugságon alapul. Azt is tudják hogy a keresztény vallással kapcsolatban is igazunk van, de nem akarnak szembe nézni az igazsággal, ezért reagálnak sértegetéssel és hazugságokkal.

2021. ápr. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/415 anonim ***** válasza:
96%

" Azt is tudják hogy a keresztény vallással kapcsolatban is igazunk van"

Csakhogy a kereszténység alapján a Fiú, aki Jézusként emberré lett, csak egyik megjelenési formája Istennek, vagyis ebben nincs igazad.

A katolikusok pedig nem imádják a szenteket, vagyis ebben sincs igazad.

Az említett sértegetések pedig akkor szoktak beindulni, amikor ezt elmagyarázzák, te pedig ezeket ignorálva újra és újra ugyanazokat a már megcáfolt hülyeségeket erőlteted. Vagyis még ebben sincs igazad.

2021. ápr. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/415 A kérdező kommentje:

"Nem kell félnetek az Iszlámtól."

A Korán szerint milyen büntetés vár a bálványimádókra? Ha valaki például elhagyja az iszlámot és bálványimádó lesz, arról mit ír a korán? Idéznéd kérlek?

2021. ápr. 20. 17:55
 55/415 anonim ***** válasza:
35%

#51: Köszönöm Neked, hogy felnyitottad a szemem.


#52: Ők keresztények és azok is akarnak maradni. Számukra ez a szeretet vallása, és ragaszkodnak hozzá. Jól érzik magukat ebben, és ehhez minden joguk meg van.


A vallás végső soron hit kérdése. Objektív módon nem tudunk bizonyítani semmit sem. Ők a Bibliának hisznek.


Én is azért lettem muszlim, mert elolvastam a Koránt, és olyan katarzist váltott ki belőlem, hogy még manapság is beleborzongok, amikor elolvasom egyes verseit.


Nem igazán van értelme a kritikának, mert mint mondtam csak félelmet és ellenállást keltünk vele. És az ebből kialakuló vitában, mi is olyanokat írunk, ami nem méltó hozzánk, az Iszlámhoz meg aztán végképp nem.


Én megyek is. Minden jót Neked !


Abdullah

2021. ápr. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/415 anonim ***** válasza:
30%

Kedves Kérdező !


Engedd meg hogy visszakérdezzek, mi vár a hitetlenekre, vagy a muszlimokra a kereszténység szerint ? Jól tudom, hogy a pokol ?


Láthatod, hogy írtam fentebb, hogy van olyan értelmezés az Iszlámban miszerint, az egyetlen Istenben hívő keresztények akár a Paradicsomba is kerülhetnek a muszlimokkal együtt.


Én nem tudhatom, hogy Allah hogyan fog ítélkezni felettünk a Feltámadás Napján.

Még az is lehet, hogy engem a Tűzbe küld. Nem tudhatom. De bízok az Ő könyörületében és irgalmában.


Allah igazságos.


Nem kell félned az Iszlámtól a földi életben. Mert hasonló ábrahámi vallás mint a kereszténység.


Abdullah

2021. ápr. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/415 A kérdező kommentje:
Nem ezt kérdeztem. Én veled ellentétben nem ismerem a Koránt, de ha az iszlám és annak képviselői engem egy szar alak bálványimádónak tart(anak), akkor kíváncsi vagyok, hogy mit ír a Korán a bálványimádókról.
2021. ápr. 20. 18:05
 58/415 anonim ***** válasza:
22%

Kedves Kérdező !


Hát akkor azt javaslom olvasd el a Kegyes Koránt, javaslom a hozzátartozó magyarázattal együtt. Jobban megismernéd belőle vallást, mint az olyan hitvány muszlim által mint én.


Abdullah

2021. ápr. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/415 A kérdező kommentje:

Mármint milyen hozzátartozó magyarázat? Azt hittem, hogy a Korán önmagában is elég. Meg kinek a magyarázatával? Gondolom van belőle sok.

A kérdésemre nem tudod a választ, vagy nem akarsz rá válaszolni?

2021. ápr. 20. 18:18
 60/415 A kérdező kommentje:

Na sebaj, kiírtam ezzel kapcsolatban egy kérdést, hátha ott kapok válasz rá a nélkül, hogy egy sok száz oldalas könyvet kelljen elolvasnom és a hozzá tartozó több ezer oldal magyarázatot.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2021. ápr. 20. 18:22
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!