Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pár mohamedán miért gondolja,...

Pár mohamedán miért gondolja, hogy helyes hazudozni a keresztények bemocskolása érdekében?

Figyelt kérdés

Korábban nem annyira ismertem a mohamedán vallást, csak amit történelem órán tanultunk és néha szemem elé akadt egy-egy érdekes cikk, azt elolvastam. (Én például a terrorizmust se közöttem ehhez a valláshoz, hanem ettől függetlenül kezeltem.)


Viszont a fórumot olvasva, látva Mohamed követőinek néhány hozzászólását, teljesen elborzadtam. Szó szerint rossz, s talán fájdalmas volt olvasni azt a sok gyűlöletet, amivel hazug rágalmaikat megfogalmazták. Pedig tényleg olyan egyszerű dolgok tekintetében, amire fél perc alatt rá lehet keresni interneten is, vagy amit gimiben mindenki tanult.


Lényegében ilyen sárdobálást még a legfanatikusabb, keresztényellenes ateistáktól se hallottam, pedig olvastam néhány ilyen kiragadott mondatukat.


Azt gondolják, hogy saját istenük majd jó néven veszi ezt a sok hazudozást?



2021. ápr. 19. 17:24
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/415 anonim ***** válasza:
13%

"A Korán szerint milyen büntetés vár a bálványimádókra? Ha valaki például elhagyja az iszlámot és bálványimádó lesz, arról mit ír a korán? Idéznéd kérlek?"


Akkor majd én válaszolok.


2/ 256 Nincs kényszer a vallásban!


13/40 a te feladatod csupán az igehirdetés. A mi feladatunk a számonkérés.


50/ 45 Te nem kényszerítheted őket. Intsd csak a Koránnal azt, aki féli a fenyegetésemet!


Eekből a versekből kiderül hogy az iszlám vallásszabadságot biztosít. Ha valaki elhagyja az iszlámot és bálványimádó lesz ő dolga. Abban hiszel amiben akarsz. Senki nem kényszeríthet semmiben, de a túlivilágon Allah számon fog kérni minden embert.



39/53 Mondd: „Ti szolgáim, akik önmagatok ellen vétkeztetek! Ne veszítsétek el a reményt Allah irgalmában! Allah minden bűnt megbocsát. Ő a Megbocsátó és a Könyörületes


2 /222 Allah szereti azokat, akik készek a megbánásra és szereti azokat, akik megtisztulnak.



2/ 135-136 És akik, ha valami szégyenletes dolgot követnek el, vagy sajátmaguk ellen vétkeznek, akkor megemlékeznek Allahról, és vétkeik megbocsátásáért esedeznek – és vajon ki bocsátaná meg a vétkeket, ha nem Allah? –, és akik nem átalkodnak meg (bűnös) cselekedetükben – tudván, (hogy az bűn). Ők azok, akiknek jutalma megbocsátás lesz az ő Uruktól, és kertek, amelyek alatt patakok folynak, s örökkön ott fognak időzni.



42/25 Ő az, Aki elfogadja szolgáitól a megbánást és megbocsátja a rossz cselekedeteket. Ő tudja, mit tesztek.


Ha bálványimádást is követsz el ami nagyon nagy bűn, de megbánod és hívő leszel, Allah megbocsátja ha akarja és bekerülhetsz a Paradicsomba.



Akkor leszel nehéz helyzetben az Ítáéet napján ha bálványimádóként haltál meg. Rövden ennyi.

2021. ápr. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/415 A kérdező kommentje:

#61

Te még akkor is hazudsz, amikor kérdezel, szóval megvárom, hogy az új kérdésem alá miket írnak majd. Hátha lesz normális válaszoló is.

2021. ápr. 20. 18:31
 63/415 anonim ***** válasza:
19%

"Csakhogy a kereszténység alapján a Fiú, aki Jézusként emberré lett, csak egyik megjelenési formája Istennek, vagyis ebben nincs igazad."


A kereszténység alapja, de nem Jézus tanítása. Megmutatnád nekem kérlek azt a verset a Bibliából amiben Jézus kijelenti hogy Ő Isten emberi alakban? És elmagyaráznád hogy a 100 ezer emberből aki személyesen látta Jézust miért nem tünt fel senkinek hogy Jézus Isten?



"A katolikusok pedig nem imádják a szenteket, vagyis ebben sincs igazad."


Ez most komoly? Még más keresztény irányzatok szerint is a katolikusok bálványimádást követnek el.

2021. ápr. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/415 anonim ***** válasza:
16%

"Te még akkor is hazudsz, amikor kérdezel, szóval megvárom, hogy az új kérdésem alá miket írnak majd. Hátha lesz normális válaszoló is."


A Koránból idéztem. Feltünt? Szóval akkor megint az van hogy nem tetszik az igazság neked. Majd az a válsz fog tetszeni neked amiben a fanatikus keresztények behazudják hogy ki kell végezni a bálványimádókat és aki elhagyja az iszlámot, igaz? :)

2021. ápr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/415 anonim ***** válasza:
96%

"A kereszténység alapja, de nem Jézus tanítása."

A kereszténység nem csak Jézus tanításából áll. Ha csak és kizárólag arra alapozol, akkor naná hogy nem teljes, és ebből eredően hamis képet kapsz.


"Még más keresztény irányzatok szerint is a katolikusok bálványimádást követnek el."

Mármint a kis szekták szerint amik abból élnek hogy minden más felekezetet és vallást folyamatosan gyaláznak? A tiedet is.

Értelmes embereknek nem jelent gondot felfogni más felekezetekből sem, hogy ha valaki kijelenti valamiről, hogy nem imádja.

2021. ápr. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/415 A kérdező kommentje:

"A Koránból idéztem. Feltünt?"

Feltűnt, és? Kiragadtál néhány homályos, a kérdésemhez nem vagy alig kapcsolódó idézetet. Ezzel most mit kezdjek?

2021. ápr. 20. 18:40
 67/415 anonim ***** válasza:
19%

"A kereszténység nem csak Jézus tanításából áll. Ha csak és kizárólag arra alapozol, akkor naná hogy nem teljes, és ebből eredően hamis képet kapsz."


Tehát neked nem elég Jézus tanítása? Ha csak Jézus tanítását nézed akkor szerinted az hamis képet ad? Ezek nagyon súlyos kijelentések. Szerintetek Jézus Isten és azt mondod nem volt képe átadni egy kerek tanítást?



"Mármint a kis szekták szerint amik abból élnek hogy minden más felekezetet és vallást folyamatosan gyaláznak? A tiedet is.

Értelmes embereknek nem jelent gondot felfogni más felekezetekből sem, hogy ha valaki kijelenti valamiről, hogy nem imádja."


Nem. Én abból indulok ki mit íra Bibliai és mit ír a Korán a bálványimádásról. Te nem akarod elfogadni amit aí Korán ír, de a Bibliai szerint is bálványimádás a szentek imádata és Jézus Istnként való imádata.

2021. ápr. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/415 anonim ***** válasza:
23%

"Feltűnt, és? Kiragadtál néhány homályos, a kérdésemhez nem vagy alig kapcsolódó idézetet. Ezzel most mit kezdjek?"


Ezek a versek pontosan a te kérdésedre adnak választ, csak neked nem tetszik.

2021. ápr. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/415 anonim ***** válasza:
28%

Kedves Kérdező !


Jószívvel ajánlom Neked ! A Kegyes Korán és benne van a magyarázat is. Egyben van a kettő.


Még akkor is helye lehet a könyvespolcon ha nem muszlim az olvasó.


[link]


Abdullah

2021. ápr. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/415 anonim ***** válasza:
77%

"Tehát neked nem elég Jézus tanítása?"

Ha a kereszténységet akarod átlátni, akkor értelemszerűen nem.

Egyszer vegyél a kezedbe egy Bibliát, hátha feltűnik hogy Jézus konkrét tanításain kívül van még benne egy-két apróság!


" a Bibliai szerint is bálványimádás a szentek imádata és Jézus Istnként való imádata."

Nem igazán, a Biblia egy szóval nem említ ilyesmit.

2021. ápr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!