Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pár mohamedán miért gondolja,...

Pár mohamedán miért gondolja, hogy helyes hazudozni a keresztények bemocskolása érdekében?

Figyelt kérdés

Korábban nem annyira ismertem a mohamedán vallást, csak amit történelem órán tanultunk és néha szemem elé akadt egy-egy érdekes cikk, azt elolvastam. (Én például a terrorizmust se közöttem ehhez a valláshoz, hanem ettől függetlenül kezeltem.)


Viszont a fórumot olvasva, látva Mohamed követőinek néhány hozzászólását, teljesen elborzadtam. Szó szerint rossz, s talán fájdalmas volt olvasni azt a sok gyűlöletet, amivel hazug rágalmaikat megfogalmazták. Pedig tényleg olyan egyszerű dolgok tekintetében, amire fél perc alatt rá lehet keresni interneten is, vagy amit gimiben mindenki tanult.


Lényegében ilyen sárdobálást még a legfanatikusabb, keresztényellenes ateistáktól se hallottam, pedig olvastam néhány ilyen kiragadott mondatukat.


Azt gondolják, hogy saját istenük majd jó néven veszi ezt a sok hazudozást?



2021. ápr. 19. 17:24
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/415 anonim ***** válasza:
23%

"Ha a kereszténységet akarod átlátni, akkor értelemszerűen nem.

Egyszer vegyél a kezedbe egy Bibliát, hátha feltűnik hogy Jézus konkrét tanításain kívül van még benne egy-két apróság!"


Feltűnt, és pont ez a baj. Te ezzel kijelented hogy Isten eljött a földre emberi alakban de nem volt képes átadni egy kerek üzenetet amivel Isten mindenhatóságát vonod kétségbe.



"Nem igazán, a Biblia egy szóval nem említ ilyesmit."


Hogyne írna:


"Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak. Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened"


Jézus és a szentek is a földön voltak, tehát nem imádhatod őket a Biblia serint. Továbbá keresztények faragott képeket csinálnak Jézusról és a szentekről, és ezt is tiltja a Biblia. Tehát ti keresztények teljes mértékben megszegitek ezt a Bibliai verset ami a bálványimádást tiltja.

2021. ápr. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/415 anonim ***** válasza:
86%

"Te ezzel kijelented hogy Isten eljött a földre emberi alakban de nem volt képes átadni egy kerek üzenetet amivel Isten mindenhatóságát vonod kétségbe."

Semmi ilyesmit nem jelentettem ki, miért hazudsz?


"Jézus és a szentek is a földön voltak, tehát nem imádhatod őket a Biblia serint"

Jézus a Biblia alapján Isten, a szenteket pedig nem szokás imádni, miért hazudsz?

2021. ápr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/415 anonim ***** válasza:
23%

"Semmi ilyesmit nem jelentettem ki, miért hazudsz?"


Aamit írtál abból ez következik. Idézem amit írtál:


"A kereszténység nem csak Jézus tanításából áll. Ha csak és kizárólag arra alapozol, akkor naná hogy nem teljes, és ebből eredően hamis képet kapsz."



"Jézus a Biblia alapján Isten, a szenteket pedig nem szokás imádni, miért hazudsz?"


Megmutattam neked melyik Bibliai vers ír a bálványimádás tilalmáról és kifejtettem hogy ez kizárja Jézus Istenségét. Erre annyi a válaszod hogy Jézus a Biblia alapján Isten?

2021. ápr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/415 anonim ***** válasza:
96%

"Aamit írtál abból ez következik"

Amit írtam, abból pontosan annyi következik, mint amit írtam, hogy a kereszténység nem csak Jézus tanításait, hanem sokminden mást is tartalmaz. Bármi mást csak te próbálsz hazug módon belemagyarázni.


"Megmutattam neked melyik Bibliai vers ír a bálványimádás tilalmáról és kifejtettem hogy ez kizárja Jézus Istenségét. Erre annyi a válaszod hogy Jézus a Biblia alapján Isten?"

Ha egyszer Jézus Isten, értelemszerűen nem lehet bálvány.

2021. ápr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/415 anonim ***** válasza:
23%

"Amit írtam, abból pontosan annyi következik, mint amit írtam, hogy a kereszténység nem csak Jézus tanításait, hanem sokminden mást is tartalmaz. Bármi mást csak te próbálsz hazug módon belemagyarázni."


Ez pontosan azt jelenti hogy szerinted Isten eljött a földre emberi alakban de nem volt képes átadni egy kerek üzenetet. Szó szerint ezt jelenti amit állítasz.



"Ha egyszer Jézus Isten, értelemszerűen nem lehet bálvány."


De ha egyszer az általam idézet vers az mondja ne imádj semmit ami a föld jár mert az nem Isten akkor a földön járó Jézus hogy lehet mégis Isten? És hogy lehet az hogy azok az emberek akik személyesen látták Jézust, nem nézték Istennek, de azok aki sosem látták, Istennek hiszik. És te kinek hiszel? Azoknak akik sosem látták Jézust. Szerinted ez okos dolog?

2021. ápr. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/415 anonim ***** válasza:
96%

"Ez pontosan azt jelenti hogy szerinted Isten eljött a földre emberi alakban de nem volt képes átadni egy kerek üzenetet"

Nem, ez annyit jelent hogy annál többet is tartalmaz a Biblia.


"De ha egyszer az általam idézet vers az mondja ne imádj semmit ami a föld jár mert az nem Isten akkor a földön járó Jézus hogy lehet mégis Isten?"

Filippi 2, 6-8

2021. ápr. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/415 anonim ***** válasza:
23%

"Nem, ez annyit jelent hogy annál többet is tartalmaz a Biblia."


Az "annál többet is tartalmaz" azt jelenti hogy a próféta Jézusból később istenséget csináltak.



"Filippi 2, 6-8"


Csak hogy ezt nem Jézus mondja hanem mások állítják róla, továbbá ellentétes az általam idézett verssel ami a tízparancsolat egyik pontja is.


Még mindig nem válaszoltál a lényegi kérdésekre:


1, Az általam idézet vers azt mondja ne imádj semmit ami a föld jár mert az nem Isten, akkor a földön járó Jézus hogy lehet mégis Isten?


2, Hogy lehet az hogy azok az emberek akik személyesen látták Jézust, nem nézték Istennek, de azok aki sosem látták, Istennek hiszik.


3, Miért hiszel inkább olyan embereknek akik sosem látták Jézust, azok helyett akik személyesen látták?

2021. ápr. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/415 anonim ***** válasza:
96%

"Az "annál többet is tartalmaz" azt jelenti hogy a próféta Jézusból később istenséget csináltak."

Semmi ilyesmi nem következik belőle.


"Még mindig nem válaszoltál a lényegi kérdésekre"

Az említett versek pontosan ezekre a kérdésekre válaszolnak.

2021. ápr. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/415 anonim ***** válasza:
23%

"Semmi ilyesmi nem következik belőle."


Dehogynem. Ha Jézus nem mondta hogy Isten és Biblia ezt bálványimádásnak tekintené, de mások később azt mondták jézus Isten, azt jelenti a próféta Jézusból később istenséget csináltak.



"Az említett versek pontosan ezekre a kérdésekre válaszolnak."


Jó akkor maradjunk annyiban hogy nem tudsz válaszolni ezekre a kérdésekre.

2021. ápr. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/415 anonim ***** válasza:
96%

"Ha Jézus nem mondta hogy Isten és Biblia ezt bálványimádásnak tekintené, de mások később azt mondták jézus Isten, azt jelenti a próféta Jézusból később istenséget csináltak"

Mármint Isten Istent csinált magából? Ez aztán a logika...


"Jó akkor maradjunk annyiban hogy nem tudsz válaszolni ezekre a kérdésekre."

Konkrét Bibliai idézet nyújt választ a kérdésre. Gondolom nem ezt szeretted volna mert ebbe így nem tudsz belekötni, de a kérdéseid egyértelműen meg vannak válaszolva.

2021. ápr. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!