Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pár mohamedán miért gondolja,...

Pár mohamedán miért gondolja, hogy helyes hazudozni a keresztények bemocskolása érdekében?

Figyelt kérdés

Korábban nem annyira ismertem a mohamedán vallást, csak amit történelem órán tanultunk és néha szemem elé akadt egy-egy érdekes cikk, azt elolvastam. (Én például a terrorizmust se közöttem ehhez a valláshoz, hanem ettől függetlenül kezeltem.)


Viszont a fórumot olvasva, látva Mohamed követőinek néhány hozzászólását, teljesen elborzadtam. Szó szerint rossz, s talán fájdalmas volt olvasni azt a sok gyűlöletet, amivel hazug rágalmaikat megfogalmazták. Pedig tényleg olyan egyszerű dolgok tekintetében, amire fél perc alatt rá lehet keresni interneten is, vagy amit gimiben mindenki tanult.


Lényegében ilyen sárdobálást még a legfanatikusabb, keresztényellenes ateistáktól se hallottam, pedig olvastam néhány ilyen kiragadott mondatukat.


Azt gondolják, hogy saját istenük majd jó néven veszi ezt a sok hazudozást?



2021. ápr. 19. 17:24
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/415 anonim ***** válasza:
23%

"Mármint Isten Istent csinált magából? Ez aztán a logika..."


Ez hogy jött ki neked? Jézus nem mondta hogy ő Isten. Más emberek mondták hogy ő Isten.



"Konkrét Bibliai idézet nyújt választ a kérdésre. Gondolom nem ezt szeretted volna mert ebbe így nem tudsz belekötni, de a kérdéseid egyértelműen meg vannak válaszolva."


Az egy nagy semmi. Valaki azt írta Jézusról hogy Isten. Ha valaki a szomszédodról mondja hogy Isten, azt is elhiszed? Jézus szavai és a Biblia által leírt történések teljesen ellentmondanak Jézus istenégének, és persze a tízparancsolat szerint ez bálványimádás lenne. Kérdés hogy ezeket miért hagyod figyelmen kívül és inkább hiszel egy későbbi bejegyzésnek a Bibliába amit ki tudja ki írt?

2021. ápr. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/415 anonim ***** válasza:
96%

"Ez hogy jött ki neked? Jézus nem mondta hogy ő Isten. Más emberek mondták hogy ő Isten."

"Valaki azt írta Jézusról hogy Isten."

Ha hiszel a Bibliának, akkor annak egészét Isten ihlette.

2021. ápr. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/415 anonim ***** válasza:
23%

"Ha hiszel a Bibliának, akkor annak egészét Isten ihlette."


De ha sok Bibliai vers és történések kizárják Jézus Istenségét, és mégis van olyan vers ami pedig azt írja Jézus Isten, akkor ott valami ellentmondás van, igaz? Tegyük mérlegre amit eddig beszéltünk:


Egyik oldalon ott van a sok bibliai vers és a Tízarncsolat amik kizárják Jézus istenségét. Aztán ugye Jézus sosem mondta hogy ő Isten sem hogy őt kell imádni. És ott van még százezer ember akik látták Jézust személesen és nem nézték Istnnek.


Másik oldalon meg van egy vers amiben egy ismeretlen szerző aki sosem látta Jézust, Istennek nevezi.


Ez alapján hogy látod? Melyik oldlra billen a mérleg nyelve? De őszintén.

2021. ápr. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/415 anonim ***** válasza:
96%

"De ha sok Bibliai vers és történések kizárják Jézus Istenségét, és mégis van olyan vers ami pedig azt írja Jézus Isten, akkor ott valami ellentmondás van, igaz?"

Akkor olvasd már el végre Filippi 2, 6-8-at! Rögtön nem lesz ellentmondás.

2021. ápr. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/415 anonim ***** válasza:
23%
Az ellentmondás ott van, és nem válaszoltál arra hogy melyik oldalra billen a mérleg nyelve.
2021. ápr. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/415 anonim ***** válasza:
96%
A Fiú eljött, Istenségét maga mögött hagyva, emberként, és erre értetlenkedsz hogy emberként miért nem volt Isten? Wow :D
2021. ápr. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/415 anonim ***** válasza:
23%
Akkor mutass egy olyan verset amiben Jézus azt mondja Ő Isten csak maga mögött hagyta. És ha az van amit mondasz akkor aki a Filippi 2, 6-8-at írta, honnan tudta hogy Jézus Istenségét maga mögött hagyva jött emberként, ha sosem látta Jézust, Jézus pedig sosem mondott ilyet?
2021. ápr. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/415 anonim ***** válasza:
96%

#46, ezt írod:

"Már többször is leírtam. Az én kérdéseim válaszok a keresztények általi iszlámellenes gyülöletkeltésre. Megmutatom nekik hogy az a sok rágalom és hazugság amivel az iszlámot támadják, valójában a keresztény vallás tanítása és még azt is megmutatom hogy a Biblia valójában igazolja az iszlám vallást. Különösen odafigyelek arra hogy amit állítok az kellőképpen legyen alátámasztva. Közös állásponthoz az kellene hogy keresztények befejezzék az iszlámellenes gyűlölöletkeltést, vagy legalább lássam azt hogy van olyan keresztény aki felszólal ez ellen."


Nem értelek. Ha az iszlámellenes gyűlöletkeltő propagandát állami szinten csinálják, akkor miért nem azokhoz az állam által pénzelt emberekhez mégy reklamálni, akik ezt teszik? Miért a GYK keresztény közönségét abajgatod a hasfájásoddal? Szerinted hány államilag fizetett iszlám gyűlöletkeltő propagandista írkál ide a gyakorira? Őszintén.

Ez olyan, mintha összevesznél a szomszéddal a kerítésed mellett növő almafája miatt, ezért mérgedben a kutyát rugdosnád meg. Vagy a másik szomszédot, hiszen neki is van almafája. Ennek mi értelmét látod?

2021. ápr. 21. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/415 anonim ***** válasza:
93%

"És ha az van amit mondasz akkor aki a Filippi 2, 6-8-at írta, honnan tudta hogy Jézus Istenségét maga mögött hagyva jött emberként, ha sosem látta Jézust, Jézus pedig sosem mondott ilyet?"

82. komment

2021. ápr. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/415 anonim ***** válasza:
0%

"Nem értelek. Ha az iszlámellenes gyűlöletkeltő propagandát állami szinten csinálják, akkor miért nem azokhoz az állam által pénzelt emberekhez mégy reklamálni, akik ezt teszik? Miért a GYK keresztény közönségét abajgatod a hasfájásoddal? Szerinted hány államilag fizetett iszlám gyűlöletkeltő propagandista írkál ide a gyakorira? Őszintén."


Ha elintézed hogy beszéljek a miniszertelnökkel, igérem nem firtatom itt a keresztények vallását :) Komlyra fordítva, a helyzet az hogy a GYK keresztény közönség is részt vesz az iszlámellenes gyülöletkeltésben. Például ha feltesznek itt egy érdeklődő kérdést az iszlámról, egyből megjelennek a keresztények és rákezdenek a hazugságaikra és nincs egy keresztényt sem aki rájuk szólna. És sok az ilyen iszlámellenes gyülöletkeltő kérdés is mint ez. Szóval a vezetői szinten gyülölködő keresztényeket én nem érem el, de a GYK-s keresztényeket igen.



"Ez olyan, mintha összevesznél a szomszéddal a kerítésed mellett növő almafája miatt, ezért mérgedben a kutyát rugdosnád meg. Vagy a másik szomszédot, hiszen neki is van almafája. Ennek mi értelmét látod?"


Nagyon rossz hasonlstok. Totál nem erről van szó.

2021. ápr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!