Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Iszlám a világ legagresszív...

Az Iszlám a világ legagresszívebb vallása, vagy a többi hit (kereszténység, hinduizmus, buddhizmus, stb) sem marad el mögötte?

Figyelt kérdés
A kérdést az Európát a főleg muzulmán országokból beáramló migránsok tömeges betelepülése miatt aktuálisnak érzem (főleg, hogy a déli határainkon már jó ideje nagy hangon dörömbölnek).

2021. máj. 8. 17:08
 111/157 anonim ***** válasza:
56%

"Értelmetlen a kérdésed. Van Isten és van a Korán meg az eredeti Evangélium ami Isten szava. A különválaszhatóság kérdése értelmetlen. A Szentháromság három különálló istenség és az iszlámban nen létezik a szentháromság szerinti szentlélek."


Hadd egyszerűsítsem le annyira, hogy még te is megértsd. Vegyük például a lernéi hidrát a görög mitológiában aminek három feje van. Mind a három feje külön tudattal rendelkezik, de az akkor is csak egy hidra, nem három különálló hidra. Ugyan így a Szentháromság sem három különálló istenség.


"Akkor rátok keresztényekre mi érvényes az Ószövetségből? Semmi? :)"


Azt akarod, menjek végig az Ószövetségen Mózes első könyvétől Malakiás próféta könyvéig, és részletezzem, hogy mi érvényes a keresztényekre és mi nem?


"Látod erről beszélek. Ti keresztények a kritikára csak ilyen hazugsággal tudtuk válaszolni."


Csak azt felejted el, hogy ezeket a "hazugságokat" muszlimok írták nem pedig keresztények.


"Ahlyet hogy megmagyaráznád hogyan kell értelmezni ezeket az Ószöverségi verseket, egyből az iszlámot rágalmazod, miközben a 9. szúrából egyértelműen kiderül hogy önvédelemről van szó."


Ha egyértelműen kiderülne akkor nem lehet belemagyarázni, hogy nem csak önvédelemről van szó, a szalafiknak mégis sikerült.


"A bibliai Krisztus szó nélkül hagyta magát megölni..."


Nem szó nélkül.


"...ezzel cserbenhagyta a társait."


Nem hagyta cserben. Jézus vissza tért, feltámadt és megjelent a társainak.


"Mohamed Prófétánk (béke legyen vele), sohasem hagyta cserben a muszlimokat, hanem velük maradt, és sikerre vitte az Iszlám ügyét !"


A ti hamis prófétátok mit tett? Jézus számtalan csodát tett, fel is támasztotta a holtakat, fel támadt saját maga is, stb., Mohamed semmilyen csodát nem tett, akkor ki a nagyobb próféta, az ki csodákat tett vagy az aki nem tett csodákat?


"Ő nem tehetett arról, hogy megakarták gyilkolni őt és a muszlimokat, és ezért háborúznia kellett."


Elgondolkodtál valaha, hogy miért? Az Arab-félszigeten az iszlám előtt jelentős zsidó, jelentős keresztény és jelentős zoroasztriánus kisebbség élt, az utóbbi két csoport nyíltan hirdette a maga vallását, meg akartak téríteni a pogányokat, és őket mégsem akarták megölni, sem elűzni az arab pogányok, de Mohamedet és a követőit igen, szerinted miért?

2021. máj. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/157 anonim ***** válasza:
43%

#111: 'Elgondolkodtál valaha, hogy miért? Az Arab-félszigeten az iszlám előtt jelentős zsidó, jelentős keresztény és jelentős zoroasztriánus kisebbség élt, az utóbbi két csoport nyíltan hirdette a maga vallását, meg akartak téríteni a pogányokat, és őket mégsem akarták megölni, sem elűzni az arab pogányok, de Mohamedet és a követőit igen, szerinted miért?"


Persze, hogy elgondolkodtam. Egyszerűen az Iszlám meg akarta "reformálni" a korábbi társadalmat. Buzdított a rabszolgák felszabadítására, azt hirdette hogy a Kegyelmes Allah előtt minden hívő muszlim ember egyenlő lesz. Jelentős jogokat adott a Nőknek.

Sőt egyáltalán azt az üzenetet hozta el, hogy van Paradicsom (!), mert a bálványimádók egy része a túlvilágban sem feltétlenül hitt korábban.


"A ti hamis prófétátok mit tett? Jézus számtalan csodát tett, fel is támasztotta a holtakat, fel támadt saját maga is, stb., Mohamed semmilyen csodát nem tett, akkor ki a nagyobb próféta, az ki csodákat tett vagy az aki nem tett csodákat?"


Tudomásom szerint volt ugyan 1-2 csodatétel. De nekem nem kell ahhoz csoda hogy higgyek a Könyörületes Allahban, számomra a Kegyes Korán elég csoda.


Abdullah

2021. máj. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/157 anonim ***** válasza:
43%

"Nem hagyta cserben. Jézus vissza tért, feltámadt és megjelent a társainak."


Fantasztikus. Ha jól tudom a saját történetetek szerint üldözték, és halomra gyilkolták a keresztényeket miután hangsúlyozom (!) a bibliai Krisztus, hagyta magát megöletni.


Abdullah

2021. máj. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/157 anonim ***** válasza:
70%

"Tényleg amúgy engem is érdekelne, hogy akkor az Ószövetségből miért nem érvényesek a keresztényekre az ott leírtak ? Akkor miért van a Bibliátokban ?"


Kiderül a kontextusból, csak elfogultság mentesen kell olvasni a Bibliát. Amikor olvastam, hogy Isten megparancsolta az izraelitáknak, hogy keljenek át a Jordánon, majd hányják kardélre a kánaánitákat, minden fiúgyermeket, meg az összes olyan asszonyt is, aki már volt együtt férfival, akkor eszembe sem jutott, hogy nekem most át kellene kelnem a Jordánom és meg kellene kellene ott ölnöm minden fiúgyermeket, meg az összes olyan asszonyt is, aki már volt együtt férfival.


Viszont amikor az 10 parancsolatot olvastam magától értetődő volt, hogy ez rám is vonatkozik, mindenkire.


Egyébként ha szerintetek Isten a Bibliában gonosz ha ilyesmit parancsolt, akkor mit gondoltok Szodoma és Gomora elpusztításáról? Ez a Korában is említve van és Ibn Kathir kommentárt is írt hozzá. Szodomában és Gomorában is mindenki elpusztult, azzal nincs problémátok?

2021. máj. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/157 anonim ***** válasza:
95%

"Egyszerűen az Iszlám meg akarta "reformálni" a korábbi társadalmat. Buzdított a rabszolgák felszabadítására"

Ez érdekes, akkor Európából a muzulmánok miért hurcolták el az embereket rabszolgának tízezrével? De nem csak Európából, Afrikából sok milliót hurcoltak el rabszolgának. Hatalmas rabszolgapiacokat működtettek. Ne feledjük, akkorra Európában már tilos volt a rabszolgatartás.


Egy antropológus professzor írta:

„Noha nincs monopólium a kegyetlenségben, biztosan elmondható, hogy az arab-muszlimok által provokált háborús terjeszkedések Afrikában – a rabszolgatartás szempontjából is – sokkal pusztítóbbak voltak, mint az atlanti rabszolga-kereskedelem.”

2021. máj. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/157 anonim ***** válasza:
93%

"Fantasztikus. Ha jól tudom a saját történetetek szerint üldözték, és halomra gyilkolták a keresztényeket..."


Igen, és még ennek ellenére sem hagytak fel az evangelizálással, és terjesztették az Igét minden akadály ellenére a korai keresztények. Hisz ez a lényeg, üldözték őket a hitükért, ha ezt bevállalták akkor az csak azt jelentheti, hogy őszintén meg voltak győződve, hogy Krisztus feltámadt. Csak egy bolond hagyná, hogy üldözzék, megöljék egy hazusgság miatt. Persze mondhatod, hogy akkor bolondok voltak. Na de mindannyian?

2021. máj. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/157 anonim ***** válasza:
93%

"Tényleg amúgy engem is érdekelne, hogy akkor az Ószövetségből miért nem érvényesek a keresztényekre az ott leírtak ? Akkor miért van a Bibliátokban ?"

Nem azt mondtad, hogy keresztény voltál? Akkor miért kérdezed, hiszen úgy is tudod.


"Nem tudom eléggé hangsúlyozni, hogy a bibliai Krisztus, hiszen a valódi Jézus nem így tett."

Milyen források által ismerhetjük meg ezt a "valódi" Jézust? De valami korabeli írást hozz, ne 700 évvel későbbi képzelgést.


"hanem velük maradt, és sikerre vitte az Iszlám ügyét"

Végül is csak egy pusztító hadúr volt, Krisztus pedig ahogy a Biblia is írja, a Békesség Fejedelme.

2021. máj. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/157 anonim ***** válasza:
29%

#116: Ha kicsit is érdekel a véleményem, számomra Mohamed Próféta (béke legyen vele), az a személy aki a békekötései révén tette erőssé az Iszlámot Allah segítségével.


Ő mindig kész volt megbocsátani és a volt ellenségeit barátokká, sőt többnyire hívő muszlimokká tenni.

Ellenségei egyre fogyatkoztak, mert szép lassan MINDENKI átállt a muszlimok oldalára.


Abdullah

2021. máj. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/157 anonim ***** válasza:
29%

"Nem azt mondtad, hogy keresztény voltál? Akkor miért kérdezed, hiszen úgy is tudod."


Mivelhogy korábban már megállapítottátok hogy milyen rossz keresztény voltam, ezért innentől nem próbálok a Biblián gondolkodni.

Nekem aztán mindegy. Rátok bízom.


Abdullah

2021. máj. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/157 anonim ***** válasza:
70%
Őszintén remélem, hogy az Úr majd felnyitja a szemeteket és vissza találtok a kereszténységhez.
2021. máj. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!