Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallasosak vagytok vagy...

Vallasosak vagytok vagy sem? Ha igen miert?

Figyelt kérdés

2021. júl. 19. 00:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/118 anonim ***** válasza:
100%
Éppen meghaladja az 50%ot amit én tekintve a manapság burjánzó divat és haszonleső keresztények miatt még elharmadolnék,illetve ebbe beleszámítanak a csak megkereszteltség miatt magukat odavalló,de a vallással nem törődő emberek is.Ezeket figyelembe véve és azt,hogy ez egy "keresztény" kormány "statisztikája" sem állítanám,hogy 50%nál már keresztény országról beszélünk.
2021. júl. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/118 anonim ***** válasza:
16%
#11 Ezzel még egyet is tudnék érteni, de elég hülyén veszi ki magát, hogy az állításodat direktben cáfolja, amit bizonyítéknak leírsz.
2021. júl. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/118 anonim válasza:
35%

Ha a hit és a vallás ugyanaz, akkor az is vallás ha valaki abban hisz hogy nincs Isten.


Az ateista szó azt jelenti, hogy Istent tagadó. Vagyis aki ateista, az nem elhiszi, hogy nincs Isten, hanem tagadja a létezését. Valaminek a nemlétezésében nem lehet hinni, vagy elhiszed hogy van, vagy tagadod. Egyébként én is katolikus vagyok.

2021. júl. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/118 anonim ***** válasza:
100%

12#Ok,úgy értem,hogy még a ksh szerint is az ország feléről beszélünk ami így is fenntartással kezelendő a mai politikai széljárás miatt.A valós szám nyílván kevesebb,a gyakorló keresztények száma pedig elenyésző.

Gondolom senki nem hiszi,hogy az ország fele vasárnap mind templomba vonul...

2021. júl. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/118 anonim ***** válasza:
100%
A Medián 1999-es felmérése szerint valamilyen egyház tanítását követi: 13%, és ennek megoszlása: 8% katolikus, 2% református, 1% evangélikus, 1% egyéb felekezetű, 1% felekezet. 50% keresztény, az 10 évvel ezelőtti adat. Jelenleg, lényegesen kevesebben gyakorolják a keresztény hitet.
2021. júl. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/118 anonim ***** válasza:
31%

Keresztény tanítás szerinti életet élek, és Jézus követőjének tartom magam.

A világ szerint nem számítok kereszténynek, mert Istennek Jehovát fogadom el aki Jézus Istene és Atyja is.

2021. júl. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/118 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt lakosság 15%-a reálisabb szám, mint aktív keresztény.
2021. júl. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/118 anonim ***** válasza:
38%

Bocsánat az lemaradt:

Miért élek így?

Mert a Bibliában az életünk Forrása ezt határozta meg a hozzá fűződő kapcsolatunkban. Jézus is mindig azt tette amit az Atyja kért vagy mondott, soha nem tett semmit magánkezdeményezésből, vagy talált ki más dolgokat.

Szigorúan ragaszkodott ahhoz a változathoz amit az Atyja mondott, nem egészítette ki, és nem vett el belőle.

2021. júl. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/118 anonim ***** válasza:
86%
Én egyik felekezet tagja sem vagyok, de maximálisan hiszek egy felsőbb intelligenciában. Sokszor úgy látom, hogy jobban betartom a 10 parancsolatot mint a hithű embertársaim. Ez pedig elég vicces annak fényében, hogy hivatalosan nem vagyok vallásos. Szóval, az ideológia nem sokat számit ha a valós tettek nem tükrözik ezt vissza.
2021. júl. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/118 Mansour ***** válasza:
96%

"Az agnosztikusok csak gyáva ateisták."

Valóban vannak olyanok, akik nem hisznek, de ezt nem vállalják fel, még saját maguk előtt sem. Rájuk talán lehet mondani, hogy gyáva ateisták. De az agnosztikusság nem azonosítható ezzel. Az egy tudatosan felvállalt álláspont, aminek az a lényege, hogy a metafizikai dolgokat illetően nem rendelkezünk biztos tudással, ezért nem fogadjuk el, hogy bármilyen ezekkel kapcsolatos kérdésben valamilyen kizárólagos álláspontot kellene magunkévá tenni.

És egyáltalán nem valaminek a létezéséről vagy nem létezéséről szól a dolog, hanem a valóság végső természetéről.

2021. júl. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!