Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallasosak vagytok vagy...

Vallasosak vagytok vagy sem? Ha igen miert?

Figyelt kérdés

2021. júl. 19. 00:24
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/118 Mansour ***** válasza:
0%

"Egyébként az is egyfajta hit, hogy nem hiszel felsőbb teremtőben, hiszen akkor azt hiszed, hogy anyag és energia létezett mindig,"

Szerintem is, bár erre azt szokták válaszolni, hogy ez nem hit, hanem a jelenlegi tudásunk alapján ez a legésszerűbb feltételezés. Hát lehet, hogy fizikai tekintetben ez a legésszerűbb, de egzisztenciális tekintetben meg éppen nem az...

2021. júl. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/118 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a fizika sosem állította hogy a semmiből lehet valami. Sőt ez minden tapaztalassal szembemegy, eszszerunek nem nevezhetjük.

A világ keletkezesere a fizika nem is keresi a választ, a nagy bumm csak a jelenleg észlelhető világegyetem kezdetét jelenti. Csak sokan felmuveltsegben elfogadják, hogy igen, a fizika megtalálta, hogy lett a világ. Nem, nem tudjuk meg csak modellezni sem a 0. pillanatot, S ha tudnánk is akkor az honnan lett?

Persze ugyanez a kérdés tehető fel Istennel kapcsolatban is, akkor Isten is eszszeruen létezik.

2021. júl. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/118 A kérdező kommentje:

Regen nem tiszteltem meg a normalis keresztenyeket sem.

Ugy kezdodott hogy valakinek ugyanigy elmondtam hogy ateista vagyok es el kezdte mondani hogy en az ordog oldalan allok stb.

Ekkor ha meglattam egy masik keresztenyt minding ez a szemely jutott eszembe es sajnos nem kimeltem oket.

Viszont rajottem ha az ember tiszteletet szeretne akkor meg is kell adni masnak is.

Elkezdtem aterezni hogy mas ugyanugy meg van gyozodve hogy isten letezik mint ahogy en az ellenkezojerol.

2021. júl. 20. 10:30
 54/118 anonim ***** válasza:
0%

24,3 Mikor pedig az olajfák hegyén ül vala, hozzá menének a tanítványok magukban mondván: Mondd meg nékünk, mikor lesznek meg ezek? és micsoda jele lesz a te eljövetelednek, és a világ végének?

24,4 És Jézus felelvén, monda nékik: Meglássátok, hogy valaki el ne hitessen titeket,

24,5 Mert sokan jőnek majd az én nevemben, a kik ezt mondják: Én vagyok a Krisztus; és sokakat elhitetnek.

....

24,11 És sok hamis próféta támad, a kik sokakat elhitetnek.

2021. júl. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/118 anonim ***** válasza:
52%
bocs nem ide szántam!!! :)
2021. júl. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/118 Mansour ***** válasza:
30%

"Persze ugyanez a kérdés tehető fel Istennel kapcsolatban is, akkor Isten is eszszeruen létezik."

Erre meg azt szokták mondani, hogy az anyagról viszont legalább biztosan tudjuk, hogy létezik, ezért mégis az az ésszerűbb feltételezés.

De nem akarok itt ateista érveket képviselni. A lényeg az, hogy világnézeti alapállás kérdése, hogy mit tekintünk ontológiailag elsődlegesnek.

2021. júl. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/118 anonim ***** válasza:
85%

Ateista vagyok!

Soha nem merült fel bennem olyan gondolat hogy isten létezne szerencsére szüleim és párom is osztja nézetem.

2021. júl. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/118 anonim ***** válasza:
0%
sajnálom 57es, hogy ennyivel elintézted ezt, ha hiányzik vmi az életedből,akkor az az űr Isten.
2021. júl. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/118 anonim ***** válasza:
100%

#58

Miért lenne ür az életemben?

2021. júl. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/118 A kérdező kommentje:

Nincs ur az eletetben.

Ha nem hiszel istenben akkor nincs senkinek joga azt mondani hogy attol jobban erezned magad ha hinnel.

Nekem viszont van ur az eletemben de nem istenhittel tudnam betolteni.

2021. júl. 21. 17:14
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!