Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallasosak vagytok vagy...

Vallasosak vagytok vagy sem? Ha igen miert?

Figyelt kérdés

2021. júl. 19. 00:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/118 anonim ***** válasza:
80%

Lapozgasd egy kicsit a történelem könyveket ha a katolikus egyházat az alázattal azonosítod.

-középkor pápái, akik mérhetetlen gazdagságban éltek, miközben a szegénységről prédikálnak. Akik hűségről szövegelnek, erkölcsi tisztaságról, és paráználkodnak, gyerekeket rontanak meg.

-A keresztesháborúk

-Az inkvizíció

-Egyházszakadások és vallásháborúk a jézusi szeretet nevéven.

Soroljam még? LOL

2021. júl. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/118 anonim ***** válasza:
19%
30 vagyok, sorolhatod. Nem írtam hogy az egyházat Azértaz alázattal azonosítom, én a tanitasarol írtam, hogy alázatra tanít. Azert mert az egyházhoz tartozó emberek is tévedtek és tevelyedtek attól még nem rossz szervezet.
2021. júl. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/118 anonim ***** válasza:
88%
Ahol az emúlt 2000 évben iyen nagy számú és ilyen súlyos eltévelyedések voltak, ott a tanítás hitelessége és igazságtartalma is erősen megkérdőjelezhető. Ettől függetlenül, tisztelem a hited.
2021. júl. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/118 anonim ***** válasza:
28%
Én azt gondolom hogy a tanítás igazsagtartalma abszolút nem kerdojelezheto meg. Az hogy az egyház mint intézmény döntött-e rosszul az megint más. Én sosem érdeklődtem a politika/történelem iránt ezért nem tudom mi miért tortent, viszont én mint egyszeri hívő csak a saját egyhazkozossegemben mozgok, és ezen a szinten nem érződik amit te írsz.
2021. júl. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/118 anonim ***** válasza:
81%

Engem csak az a két dolog akasztott meg amit leírtál. 1.alázat 2. egyértelmű hogy van Isten, és katolikus egyház az ő egyháza. Erre reagáltam.

A másik dolog, ha van egy tanító vagy egy spirituális rendszer, és az teljes ellentmondásban van az évezredes cselekedetekkel, akkor ott valami nagyon nem stimmel. Egy szeretetre, alázatra, elfogadásra tanító rendszer ha hiteles, nem hoz létre ekkora torzulásokat. Hallottál valaha Buddhista hittérítő hadjáratról, ahol lemészárolnak ha nem fogadod el az ideológiát?

2021. júl. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/118 anonim ***** válasza:
94%
Keresztény vagyok. Szellemi keresés útján kötöttem ki a kereszténységnél. Megismertem a gondviselő Istent.
2021. júl. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/118 A kérdező kommentje:

Nem ertem ezt a sok lepontozast.

Az hogy valaki elmeseli hogy miert xy vallasu vagy miert nem vallasos az meg onmagaban nem rossz valasz.

En ateista vagyok de nyitott gondolkodasu is.

Bar az eletem soran mindig meg voltam gyozodve hogy semmilyen természetfeletti ero sincs attol meg megertem azt is hogy valaki vallasos es nem azt jelenti hogy jogom van kizarni mas emberek hitet.

2021. júl. 19. 22:14
 38/118 anonim ***** válasza:
0%
erről nem lehetsz meggyőződve kedves kérdező:), meg nem mindegy hol töltöd az örökéletedet,én meg erről ezt gondolom, de ez csak saját vélemény
2021. júl. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/118 anonim ***** válasza:
100%

"erről nem lehetsz meggyőződve kedves kérdező:)"

de te az ellenkezőjéről meg lehetsz győződve?


"meg nem mindegy hol töltöd az örökéletedet"

ez a te hited, nem a kérdezőé. tartsd meg magadnak

2021. júl. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/118 anonim ***** válasza:
0%
mondtam saját véleményem: ez egy oldal-> bárkinek joga van írni, ugyanúgy nektek is lepontozni a keresztényeket (ahogy láttuk is)
2021. júl. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!