Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallasosak vagytok vagy...

Vallasosak vagytok vagy sem? Ha igen miert?

Figyelt kérdés

2021. júl. 19. 00:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/118 anonim ***** válasza:
100%

ateista vagyok, igazából mindig az voltam, de konkrétan csak 20 éves korom körül fogalmazódott meg bennem. a kereszténységet elég korán elutasítottam, kb általános 1. osztályban. szüleim enyhén new age követők voltak gyerekkoromban, így tudtam a buddhizmus létezéséről, de sose érdekelt annyira hogy jobban utánanézzek. szerettem volna azt hinni amit a szüleim, de sose ment.


"Az ateista szó azt jelenti, hogy Istent tagadó"

nem, hit nélküliséget jelent. van persze aki konkrétan tagadja, ők egy kisebb része az ateistáknak. a legtöbbünknek egyszerűen nincs hite. nekem sincs, sose volt, nem is tudom milyen érzés hinni.

2021. júl. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/118 anonim ***** válasza:
100%

"Az agnosztikusok csak gyáva ateisták."

nem kell mindenkinek állást foglalni a kérdésben. van aki egyszerűen nem foglalkozik ezzel. az miért baj?

2021. júl. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/118 anonim válasza:
44%

18

Ebben tévedsz: Isten ugyanis új szövetséget kötött az emberiséggel Jézus Krisztusban. Ennek részeként, Jézus tulajdonképen újragondolta a tízparancsolatot, új parancsokat adott. Pl.: "Szeresd felebarátodat, gyűlöld ellenségeidet" helyett: "Szeressétek ellenségeiteket".

2021. júl. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/118 anonim ***** válasza:
95%
Én katolikus vagyok. Katolikus családba születtem, engem gyerekkoromban megkereszteltek. Később eltávolodtam tőle, és ateistaként éltem évekig. Felnőtt fejjel tértem vissza a katolikus hitre, de már saját meggyőződésből, és nem azért, mert ebbe születtem bele. Jelenleg gyakorló katolikus vagyok, és az oka az a tapasztalat, amit ateistaként szereztem.
2021. júl. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/118 anonim ***** válasza:
81%

Ja, furcsa ez keresztény hit. Isten vagy Jézus ezt mondta, vagy azt. Valóban ő mondta ezeket, vagy szimpla halandó emberek írták, akiknek az volt az érdekük hogy manipulálják az ember tömegeket? Ez a nagy kérdés! Ha valaki nem hiszi el a keresztények által terjesztett igét, még lehet Istenhívő.

Tehát, a hívő és a vallásos 2 különböző dolog.

2021. júl. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/118 anonim válasza:

25

És ha nem hiszi el a keresztény tanításokat, milyen istenben hisz vagy miben?

2021. júl. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/118 anonim ***** válasza:
97%
Számomra Isten: Az univerzumban található összes tudat egésze, világegyetem teremtője, és annak működésének, történéseinek irányítója akivel/amivel folyamatosan kapcsolatban van minden élőlény, vallási bullshit és ideológia nélkül. Nincs szükség vallásokra hogy ez a kapcsolat élő és folyamatos legyen, és nincsen korlátozások sem attól függően ki miben hisz és nem hisz.
2021. júl. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/118 anonim ***** válasza:
50%
Kedves 7-es... A református és az evangélikus az nem keresztény?
2021. júl. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/118 anonim ***** válasza:
35%
Francis Collins genetikus megmondta, nem látja azt hogy a természet hogyan teremthette volna meg önmagát....a Teremtőben hiszek
2021. júl. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/118 anonim ***** válasza:
36%

24-eshez hasonlóan katolikus családban nevelkedtem aztán nagyon sokáig nem foglalkoztam a dologgal, bár ateista sosem voltam, csak a "magam módján hittem", illetve megnéztem a protestáns egyházakat, amik fiatalosabbnak tűntek, de igazából hiányzott belőle nekem az alázat.

Hogy miért? Számomra egyértelmű hogy van Isten, és később azt is megértettem hogy katolikus egyház az ő egyháza.

2021. júl. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!