Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek nincs jobb dolga,...

Godaime kérdése:

Istennek nincs jobb dolga, mint az emberek hálószobájába leselkedni?

Figyelt kérdés
Egy lény, aki képes világokat teremteni és elpusztítani miért érdeklődik annyira az emberek szexuális élete után? Milyen alapon ítéli el a házasság előtti szexet és a homoszexualítást? Az ember azt hinné jobb dolga is van ennél, de úgy látszik ez nem igaz.

2021. okt. 14. 14:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/90 Mansour ***** válasza:
67%

"Jól láthatod, hogy mit vált ki az emberekből. Nem képesek megmondani az istenük miért van annyira a szexualitás ellen"

Hát, én nem vagyok vallásos, és nem vagyok a szexualitás ellen, sőt...

2021. okt. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/90 A kérdező kommentje:
Nem is feltétlenül rólad beszéltem... Ha nem tűnt volna fel, rajtad kívül több ember is válaszolt.
2021. okt. 15. 12:24
 53/90 Mansour ***** válasza:
100%
Jól van na. Csak azért írtam, hogy tudd, nem mindenki bigott keresztény, aki vitatkozik veled.
2021. okt. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/90 anonim ***** válasza:
52%

"Jól láthatod, hogy mit vált ki az emberekből. Nem képesek megmondani az istenük miért van annyira a szexualitás ellen és viccesebbnél viccesebb kifogásokat hoznak fel. Ha kifogynak az érvekből, jöhet a személyeskedés."


Godaime a bunkósàgoddal vàltasz ki minden indulatosabb reakciót. Mondjuk én még rosszabbra szàmítottam tőled, mégis felvàllaltam hogy elmondom amit hiszek és gondolok.


Kegyelmes Allah abszolút nincs a szexualitás ellen. A muszlimok a szexualitàst a kölcsönös örömszerzés forràsànak tartjàk, ahol kiemelten fontos hogy mindkét hàzastàrs kielégüljön testileg és érzelmileg is.


Nyílvàn ha minden részletre megkérdezed hogy "miért" akkor eljön az a pont ahol màr nem tudok vàlaszolni. Én ennek tudatàban voltam és vagyok.


Próbàlj meg nem bunkó lenni.


Abdullah

2021. okt. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/90 A kérdező kommentje:

"Godaime a bunkósàgoddal vàltasz ki minden indulatosabb reakciót."


De ez a lényeg. A vallásos emberkék csak addig szeretők amíg szembenéznek számukra kényes kérdésekkel. Akkor lehull a maszk és meglátszik mennyire képmutató népség. Kést ragadni ( jelen esetbe képletesen mondva ) egy képzeletbeli lény megvédésének kedvéért annyira nevetséges, hogy szinte szavakat sem találok rá.


"Kegyelmes Allah abszolút nincs a szexualitás ellen"


Igen, nyilván ezért takarják el szerencsétlen nők az egész testüket és a melegeket ezért ölik halomra az arab országokban. Mielőtt ekkora hazugságot írnál kérlek gondold meg kétszer is.


"Nyílvàn ha minden részletre megkérdezed hogy "miért" akkor eljön az a pont ahol màr nem tudok vàlaszolni. "


Pontosan. De ahelyett, hogy ez felnyitná a szemed és belegondolnál mi van akkor, ha te tévedsz és az istened nem több egy ügyes bűvésztrükknél, te makacsul ragaszkodsz a hitedhez. Számodra nem kell bizonyíték, nem kellene tények, elég egy több ezer éves bugyuta mesekönyv tanítása. Ép ésszel fel nem tudom fogni hogy lehet így élni.

2021. okt. 15. 12:55
 56/90 anonim ***** válasza:
78%

Godaime, eddig nincs egy igaz mondat, amit leírtál volna ebben a threadben, még azok között sem, aminek a végén kérdőjel van.


Egyrészt, nem fogytak el az érveim, csak jobb időtöltést is tudok annál, minthogy olyasvalakinek fejtsem ki, akit nem is érdekel.


Másrészt, neked egyetlen egy alapigazságod van, és mindent abból vezetsz le, és ez pedig az, hogy aki hisz Istenben, az hülye. Ezt te magad ismerted el explicit módon egy másik kérdésnél. Téged nem érdekel a történelem, a kultúra, a pszichológia, a természettudomány, nincs semmi, amiből te bármit is levezettél volna valaha is. Nincsenek érveid. Ebben a threadben egy érvet nem hoztál, hogy mitől lenne neked igazad.


Egy dolgot művelsz, gyalázkodsz, majd hogyha ez valakit felháborít, akkor mutogatsz rá, hogy lám, ilyenek e hívők, még érvelni se tudnak. Mintha én főznék egy ételt, és erre te válaszként nem azt mondod, hogy ezért nem jó és amúgy meg jó lenne, hanem odaszarsz az asztalra, és ha én ezt a fejedre olvasom, akkor áldozati pózba vágod magad, mintha nem te lennél az, aki felrúgja a civilizációs normákat.


Mondtam idestova több, mint íz éve vagyok a fórumon, és volt jó pár vitában részem ateistákkal, Jehova Tanúival, sokfélével, olyan viták, ahol hosszú oldalakon keresztül vitáztunk, és a hozzászólások maguk is oldalakat rúgtak. Hidd el, nem félek attól, hogy kihívják a nézeteim, és erről az oldalon lévő hívők és ateisták is bizonyságot tudnak adni. Amit neked írtam, az nem az én nézeteimről, vagy a tieidről szól (már ha vannak egyáltalán nézeteid, és nem faék egyszerűségű mantráid). Hanem arról, hogy létezik egy emberi minimum, ami mindenkitől és mindenki felé elvárható, függetlenül attól, hogy azzal miben értünk egyet, és miben nem. Mi megadtuk neked ezt, és te csak visszaélni tudsz vele. Érvelhetnél, de csak gyalázkodsz. Vitatkozhatnál, de csak provokálsz. Téged egyáltalán nem érdekel, hogy mit gondol a másik ember, odaszarsz az asztalra, mert egyedül így tudod önmagadnak igazolni, hogy érdemes veled foglalkozni.


Nos elárulom, nem érdemes. Olyan vagy, mint Kreatti, csak pepitában. Tahósággal kompenzálod a megalapozott gondolkodás hiányát. Ezért írtam, te nem ateista vagy, hanem csak megkeseredett és rosszindulatú. Az állítólagos ateizmusod nem hordoz semmi tartalmat, kicserélhetnénk egy politikai pártra, vagy egy márkára, és tök ugyanezt el lehet játszani vele, mert ez csak egy ürügy számodra, hogy a figyelem magadra terelésével az egódnak hízelegj. Nincs abban semmi teljesítmény, hogy tuskó módon viselkedsz, majd azt mondod, "lám igazam volt, ilyen indulatosak az emberek". Ehhez nem kell erőfeszítés, de ez az önigazolás annyit is ér.

2021. okt. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/90 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, nyilván ezért takarják el szerencsétlen nők az egész testüket és a melegeket ezért ölik halomra az arab országokban. Mielőtt ekkora hazugságot írnál kérlek gondold meg kétszer is."


Muszlimàk önként is megteszik ezt, ez az Iszlàmjuk része. Ennek mondjuk a szexualitàshoz annyi köze van, hogy a hàzastàrsak csak egymàsnak mutatjàk meg magukat. Így minden szexuális vàgyuk egymàsra irànyul.


Nekem nagyon tetszenek egyes niqab viseletek amiket az arab orszàgokban viselnek a nők :)

Egy idő után teljesen megszokod amúgy a làtvànyàt.


"Pontosan. De ahelyett, hogy ez felnyitná a szemed és belegondolnál mi van akkor, ha te tévedsz és az istened nem több egy ügyes bűvésztrükknél, te makacsul ragaszkodsz a hitedhez. Számodra nem kell bizonyíték, nem kellene tények, elég egy több ezer éves bugyuta mesekönyv tanítása. Ép ésszel fel nem tudom fogni hogy lehet így élni."


Bennem béke van. Nincs bennem "makacssàg" nem akarok "bizonyítani" semmit. Elfogadom hogy nem tudok mindent. És Allahra bízom magam.

Az Iszlám ezért is a béke vallàsa, elengeded a materiális vilàgot jellemző stresszt.


Na ezt kéne valahogy megértened. Mert én értelek téged, de te nem érted az Iszlàmot.


(Kereszténységet sem, de arról én nem beszélnék)


Abdullah

2021. okt. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/90 anonim ***** válasza:
52%

"Egy lény, aki képes világokat teremteni és elpusztítani miért érdeklődik annyira az emberek szexuális élete után? Milyen alapon ítéli el a házasság előtti szexet és a homoszexualítást? Az ember azt hinné jobb dolga is van ennél, de úgy látszik ez nem igaz."


A pszichológia tudománya sem azért alakult ki, hogy vájkáljanak az ember életében. ISten azért tanácsolja ezeket, hogy nem legyél kb. 40 éves korodra pszichésen totálisan torz.

Hogy milyen alapon teszi ezt ISten? NA gondolkozz!

2021. okt. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/90 A kérdező kommentje:

"

Godaime, eddig nincs egy igaz mondat, amit leírtál volna ebben a threadben, még azok között sem, aminek a végén kérdőjel van."


Csak azért, mert valami szerinted nem igaz, attól az még nem válik ténylegesen hamissá. Ha az igazság nem fér bele a te kis szűk látókörödbe, azért még nem én vagyok a hibás.

"Másrészt, neked egyetlen egy alapigazságod van, és mindent abból vezetsz le, és ez pedig az, hogy aki hisz Istenben, az hülye. "


Alaptalan feltételezés. Ha jól emlékszem ilyent soha nem mondtam, ha pedig igen, az szarkazmus volt. Csak ismételni tudom magam. Csak azért, mert te nem vagy képes felismerni a szarkazmust, még nem én leszek a hibás.


"Egy dolgot művelsz, gyalázkodsz, majd hogyha ez valakit felháborít, akkor mutogatsz rá, hogy lám, ilyenek e hívők, még érvelni se tudnak. "


Tényszerűen írom le a vallások tanításait. Mi ebben a gyalázkodás? =D Te vagy itt az egyetlen aki gyalázkodik és ok nélkül személyeskedik.


"Hidd el, nem félek attól, hogy kihívják a nézeteim,"


Te nem félsz, hanem egyenesen rettegsz. Ezért is folyamodsz személyeskedéshez. A nézeteimet NEM tudom logikus érvekkel megtámadni, így más módszerekhez folyamodsz. Gyakorlatilag azt teszed, amivel engem megvádolsz. Ne haragudj, de ez nagyon szánalmas.

2021. okt. 15. 13:48
 60/90 A kérdező kommentje:
Nem az én dolgom a te lelki világod törékenységére vigyázni. Ha a hited annyira törékeny, hogy egy általad trollnak titulált egyén is meg tudja azt rengetni, akkor veled van a baj.
2021. okt. 15. 13:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!