Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimok miért vetik meg a...

Balasa Bence kérdése:

A muszlimok miért vetik meg a kutyát?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy Mohamed fiatal korában a nomád beduinok közt élt, ennek a sivatagi népnek viszont fontos volt a kutya a vadászatok során.


Akkor hogy tenyésztették ki az arab agár nevű kutyafajtát?



2022. júl. 15. 11:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:
0%

"ilyen mérhetetlen módon megbotránkoztok azon, hogy Mohamed félt a sötétben a fekete kutyáktól"


De ez HAZUGSÁG. Itt a bizonyíték hogy hazudik. Mivel bizonyítja ezt ? Ez egyetlen hadíszban sincs.


Ezeket hasra ütésre találta ki. És van képe ezt elemzésnek hívni ??


És még meg van sértődve ha szemére vetjük ?


Szánalmas hazudozó.

2022. júl. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 anonim ***** válasza:
100%

"Az a kiábrándító és különösen aljas dolog hogy ilyesmit feltételezel Isten küldöttéről hogy félt a sötétben a fekete kutyáktól. "

Mi ezen az aljasság? Mohamed tökéletes volt? Nem voltak gyengeségei? De hát, ti embernek tartjátok. Vagy nem? Komolyan, még csak nem is értem mi ezen olyan felháborító. Ha valaki fél a kutyáktól az valami bűnös dolog, amit titkolnia kell vagy mi?


"Ez ugyanolyan mintha én úgy elemeznék hogy azért nem találták meg a bibliai Jézus holttestét mert úgy berúgtak hogy azt sem tudták hol vannak."

Az a szomorú, hogy azt hiszed ezzel megsértesz. De nem, mivel nálam tényleg nem tilos gondolkozni.

Ez a magyarázat azért nem állja meg a helyét, mert nem indokolja, hogy a rómaiak és a zsidók miért nem találták meg a testét. Nem feltételezhetjük, hogy mindenki részeg volt.


"Vagy amikor azt hitték eljött a szentlélek csak simán be voltak drogozva, hiszen van ilyen hallucinogén ami ilyet okoz."

Ez igazából, nem rossz gondolat. De az a baj vele, hogy elvileg csodák is történtek és azokat nem magyarázza a hallucináció. A történelem során és jelenleg is több csodás gyógyulásról és hasonló dolgokról számolnak be, amiket nem lehet hallucinogén gomba számlárája írni. Ha feltételezzük is, hogy a korai keresztények drogosok voltak, az nem magyarázza a nem drogfogyasztó követőik élményeit. Tehát mindenképpen valami komplexebb magyarázat kell a jelenségre.


"Szóval nagyjából ezen a szinten elemzel."

Még ha nagyjából ezen a szinten elemzek is, kaphattam volna értelmesebb válaszokat.


"Ezért az elemzésed mindenképpen hazug, a muszlimok sohasem érthetnek egyet azzal hogy Isten küldötte félt a sötétben a fekete kutyáktól... ez egy aljas rágalom !"

Ez nem rágalom, mivel leírtam, hogy engem nem köt a muszlim világnézet, így van lehetőségem prózaibban, emberibben értelmezni a dolgokat. Olvasd vissza, szó szerint ezt írtam. Nem rágalmaztam senkit, csak leírtam a véleményem, külső szemlélőként. Arra pedig nem kaptam választ még mindig, hogy te, mint belső szemlélő, hogyan látod a témát. Általánosságokat írtál és lassan már két oldalon át szapulsz úgy, hogy a hádíszokkal kapcsolatosan bármi konkrétumot is írtál volna. "Isten lát, Isten megbüntet..." ennyi a válaszod.

2022. júl. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/76 anonim ***** válasza:
100%

"Szánalmas hazudozó."

Miért is? Egyszerűen ezt a következtetést vonta le a hiteles hadíszokból az említett dolgok miatt. Lehet mondani, hogy téved, lehet mondani, hogy rossz következtetést vont le, s rámutatsz más idézetekkel, hogy nincs igaza, de ettől nem lesz hazudozó.

Amúgy elég általános dolog, hogy a különböző törvényekbe megjelennek az uralkodók (főleg despoták) ilyen fokú viszonyulásaik adott dolgokhoz.


De megnyugodhatsz, én nem gondolom, hogy Mohamed félt volna a kutyáktól, azt se gondolom, hogy Mohamed szerint a fekete kutyákat ki kéne nyírni, sőt azt se, hogy a fekete kutyák gonosz szellemek megtestesülései lennének. Szerintem a hadíszok 99%-nak semmi köze Mohamedhez, halála után 100-200 évvel íródtak. Egyszerű legendák életéről, melyeknek legfeljebb minimálisan van bármi valóságalapjuk.

2022. júl. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/76 A kérdező kommentje:

Na, végül mégis felszínre tört az egymás iránti olthatatlan gyűlölet...


Én csak egy egyszerű kérdésre kerestem a választ, de ez lett belőle. Ezért nem követem egyik ábrahámita vallást sem, mert azok mindig a másiknak ugrasztják az embert.

2022. júl. 16. 23:23
 55/76 anonim ***** válasza:
100%

"Na, végül mégis felszínre tört az egymás iránti olthatatlan gyűlölet.."

Én nem gyűlölöm őket. Nem is értem mi bajuk. Attól, hogy nem vagyok muszlim és leírtam a véleményem, még beszélhettek volna velem normálisan.


Napi szinten találkozom a kereszténység kritikájával. Egy csomó ember van, aki nem keresztény és nincs velük bajom. Rokonaim között még ateisták is vannak és teljesen jól elbeszélgetek velük és egy asztalnál ebédelünk. Attól, hogy ők muszlimok nekem nincs bajom velük. Ezzel az indokolatlan agresszióval volt bajom, de már ezen is túltettem magam. Sajnálom, hogy idáig fajult a dolog, ha tudom, nem is írok. De azt hittem ezzel még nem megyek túl az ingerküszöbükön. Még most sem értem, pontosan mi a bajuk. Teljesen másként reagálnak és gondolkoznak, mint amihez hozzá vagyok szokva. Nyilván írásban eleve nehezebb kommunikálni. Nem ismernek és nem szeretik, hogy nem támogatom a nézeteiket. Így könnyű ellenségként tekinteni rám. Személyesen valószínűleg normálisabbak lennének.

Általános probléma az internettel, hogy az anonimitás megkönnyíti a agressziót. Eleve pár komment alapján olyannak képzelnek amilyennek akarnak, miközben azt se tudják férfi vagyok-e vagy nő és hány éves, mit csinálok egyébként, amikor nem nekik válaszolgatok. De egy ismeretlen arcnélküli személyt könnyű démonizálni, ha azt érezzük, hogy valamivel megsértett. Azt is kevésbé érzékelik, hogy ők mennyire sértettek meg engem, hiszen nem feltétlenül kerül leírásra.

Én mindig arra jutok, hogy végső soron ezzel az oldallal van a probléma. De mivel van akiknek segít, ezért néha szoktam válaszolni kérdésekre.


Mindenesetre ezt túltárgyaltuk, szóval nekem nincs több mondanivalóm a kérdés kapcsán. Ha a muszlim válaszolók szeretnének még valamit a kutyás témáról írni, övék a terep.

2022. júl. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/76 anonim ***** válasza:
0%

" Ha a muszlim válaszolók szeretnének még valamit a kutyás témáról írni, övék a terep"


A magam részéről már elmondtam minden lényeges dolgot az első néhány válaszomban. Bárki elolvashatja.


Csak utána idejöttél okoskodni.


Hiába öletett meg a Próféta (saw) kutyákat, a hadíszokat együtt kell értelmezni. Ezért abból az jön le hogy lehet kutyát tartani úgy ahogyan az első válaszomban már le is írtam.

2022. júl. 17. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/76 anonim ***** válasza:
0%

A hadíszokat nem szétszedni kell, időrendbe rakni...úgysem fog menni ez spekuláció.


EGYÜTT KELL ŐKET ÉRTELMEZNI. És akkor az a vége amit már az elején írtam.

2022. júl. 17. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/76 anonim ***** válasza:
0%

"Mi ezen az aljasság? Mohamed tökéletes volt? Nem voltak gyengeségei? De hát, ti embernek tartjátok."


Végig azért vagy aljas mert azt feltételezed hogy Allah küldötte (saw) ezeket önkényesen kitalálta. De ezek isteni sugallatra történtek.

2022. júl. 17. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/76 anonim ***** válasza:
14%

"Sajnálom, hogy idáig fajult a dolog, ha tudom, nem is írok. De azt hittem ezzel még nem megyek túl az ingerküszöbükön. Még most sem értem, pontosan mi a bajuk."


Nem érted? Akkor segítek egy kicsit. Te előálltál egy nevetséges elmélettel ami teljesen életszerűtlen, és nem következik a hadiszokbol sem szóval megrágalmaztad Mohamed prófétát.

2022. júl. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/76 A kérdező kommentje:

55


"Napi szinten találkozom a kereszténység kritikájával. Egy csomó ember van, aki nem keresztény..."



Én is ilyen vagyok, gyermekkoromban ábrándultam ki végleg a kereszténységből, hála egy erőszakos hittan tanárnőnek.


Nem vagyok ateista, a három világvallás mellett (hála az égnek) van más vallás is.


De a saját vallásomon kívül szeretem tanulmányozni a különböző hitrendszereket, után járni egyes dolgoknak ezekkel kapcsolatban.


Ez is így indult, aztán jött a bicskanyitogatás...

2022. júl. 17. 10:43
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!