Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimok miért vetik meg a...

Balasa Bence kérdése:

A muszlimok miért vetik meg a kutyát?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy Mohamed fiatal korában a nomád beduinok közt élt, ennek a sivatagi népnek viszont fontos volt a kutya a vadászatok során.


Akkor hogy tenyésztették ki az arab agár nevű kutyafajtát?



2022. júl. 15. 11:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:
0%

"Ez is így indult, aztán jött a bicskanyitogatás"


Sajnálom.


De ennek a csörtének vannak előzményei.


Vitapartnerünk nem először jelenik már meg "független szakértőt" megjátszva. De szándékosan mindig úgy adja elő a mondanivalóját hogy:


1. Nem felel meg a VALÓBAN SZAKÉRTŐ Iszlám egyetemet végzett tudósaink véleményének.


2. Az Iszlámot minél inkább lejárassa egy átlag nyugati gondolkodású ember előtt.


Ezt nem először csinálja, és SZÁNDÉKOSAN teszi, múltkor be is vallotta hogy a kereszténység mellett kampányol az iszlámmal szemben.


A végén pedig mindig sűrű bocsánatkérések közepette, meg van sértődve.


Unalmas a műsor, a szándék pedig aljas.

2022. júl. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 anonim ***** válasza:
85%

"Hiába öletett meg a Próféta (saw) kutyákat, a hadíszokat együtt kell értelmezni."


"A hadíszokat nem szétszedni kell, időrendbe rakni...úgysem fog menni ez spekuláció.

EGYÜTT KELL ŐKET ÉRTELMEZNI"


Remélem pontosan ilyen elánnal fogsz kiállni a keresztény vallás mellett is, és ott is ezt fogod untalanul ismételgetni a másfél pipás muszlimnak, hogy a Biblia sorait együtt kell értelmezni, nem passzusokat kiragadni belőle, amikor majd a másfél pipás muszlim barátod megint elkezdi pontosan ugyanígy kiaragadott soronként értelmezni a keresztény vallást. Ugye ugyanígy fogsz tenni, és segítesz a keresztényeknek is megvédeni a vallásukat? Úgy gondolom, ez lenne a fair a részedről, ha már ennyire érzékeled, milyen bántó az, amikor tök mást magyaráznak bele a sorokba, mint ami az elfogadott.

Ugye így lesz?

2022. júl. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:
24%

#62:


Nem szoktam beleszólni a kereszténységről szóló vitákba, évekkel ezelőtt még megtettem, de az az igazság hogy rájöttem: én nem ismerem eléggé a Bibliát ehhez.


A hadithok kapcsán én arról írtam, mi a VÉGKÖVETKEZTETÉS. Tehát hogyan kell a muszlimoknak cselekedni a jelenben. Ezt lehet olvasni az első néhány válaszomban.

2022. júl. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt nem először csinálja, és SZÁNDÉKOSAN teszi, múltkor be is vallotta hogy a kereszténység mellett kampányol az iszlámmal szemben."

Nem a testvérkéddel keversz véletlenül? Mikor vallottam be és mit?

Te jó ég! Na jó, akkor öntsünk tiszta vizet a pohárba, mert szerintem te valami óriási félreértésben vagy.


Akkor kezdjük az elején:

Engem már hidegen hagy az iszlám. Nem kampányolok semmi ellen. Nem tudom mennyire jött át neked, de azok a kommentek is tőlem származnak, amik arról szólnak, hogy nem vagyok inklúzivista és szerintem egy muszlim is üdvözülhet. Sőt, az is, ami arról szólt, hogy a szeretet az iszlám, emlékszel?


Miért írok az iszlámmal kapcsolatos kérdések alá? Mert felteszik őket és van rálátásom a témára, és amikor kedvem tartja válaszolok rájuk. Egy időben aktívan érdeklődtem az iszlám iránt, de nem lettem muszlim. Nem az egóm miatt, ahogy szoktátok állítani, hanem mert engem nem győzött meg a dolog. Nem vagyok iszlám tudós, ez igaz, de ti sem. Olvastam a Koránt és azon túl, hogy különböző magyar és idegen nyelven fellelhető muszlimok által tartott előadásokat hallgattam, még a világ egyik legjobb egyetemének a nyílt kurzusát is elvégeztem, amit egy muszlim professzor állított össze és aminek a keretében megismertük a Koránt, Mohamed életét, az iszlám több irányzata bemutatásra került, fontosabb hádíszokat is elkellett olvasni, tanultunk a különböző recitálási módokról stb. Nem véletlenül idézgetek néha angol könyvekből és Koránokból, mivel ezeket használtuk és ezek voltak a referencia anyagok. Veletek ellentétben, akik egy általam ajánlott könyvet vagy egy 5 perces videót sem voltatok hajlandók végignézni a kereszténységről, én ennyire komolyan vettem az iszlámmal való foglalkozást. A kb. 3-4 éves tanulmányozásom végén pedig arra a következtetésre jutottam, hogy nem leszek muszlim. És nem az egóm miatt, ahogy erre szoktatok utalgatni, hanem mert nem győzött meg.

Tehát amikor feltesznek egy iszlámmal kapcsolatos kérdést, nem azért írok, mert hadjáratot folytatok az iszlám ellen, hanem egyszerűen csak leírom a véleményem, esetleg közlök tényeket, amik gondolkodásra késztethetnek másokat is vagy érdekes információ lehet a számukra. Nem kell velem egyetérteni. Sőt, ha cáfolsz, felőlem cáfolj, mert én abból is tanulok. De ehelyett, ti csak vérig sértődtök és engem szidtok, mintha valami démon lennék, amiért a tiétekkel ellentétes, egyedi véleményt fogalmazok meg egy-egy kérdésben. Azt bezzeg sosem veszitek észre, amikor pl. keresztényeket igazítok helyre, mert téves információkat írnak az iszlámról. Azt elkönyvelitek annak, hogy nem minden keresztény teljesen hazug, holott azt is én írtam. Azt is, amire azt mondjátok, hogy hazug szemét vagyok, (pedig semmi hazugság nincs abban, hogy leírom a véleményem), meg azt is, amire azt mondjátok, hogy időnként normális keresztények is írnak.

Ha hadjáratot folytatnék az iszlám ellen, olyan lennék, mint a hittársad, aki provokatív kérdéseket ír ki és erre még büszke is (legutóbb a Gyűrűk Urával kapcsolatosan írt blődségeket, ha jól sejtem...). Én egy darab kérdést sem írtam még ki vallási témában, sőt az egész gyakorin 1 darab kérdésem van, még évekkel ezelőttről a kisállattartással kapcsolatban. Én egyedül azért látogatom ezt az oldalt, hogy válaszoljak. Van, amikor egyezik a véleményünk és van amikor nem, ennyi. Se több, se kevesebb.


Én meggyőződéses keresztény vagyok. Senki nem várta el tőlem, hogy az legyek, gyerekként meg se kereszteltek. De meggyőződésem, hogy a legigazabb vallás az összes között, még ha részigazságok a legtöbben megtalálhatók. (Az iszlámon kívül más vallásokkal is foglalkoztam.) A kereszténységet is jól ismerem, sokkal jobban, mint egy átlag keresztény. A legtöbb válaszom a kereszténységgel kapcsolatos. Teljesen mellékesen szoktam időnként az iszlámmal kapcsolatos kérdésekre is válaszolni. Mivel nem vagyok muszlim, egyértelműen nem fogom az iszlámot propagálni a válaszaimban, de azt hiszem ez nem is feladatom. Az iszlámot védjék a muszlimok, mivel az ő érdekük. Ettől függetlenül, nem szoktam hazudni más vallásokkal kapcsolatosan, hanem a tőlem telhető legnagyobb tárgyilagossággal próbálok írni és külön jelzem, ha egyéni véleményt fogalmazok meg, az olyan szófordulatokkal, hogy "én úgy gondolom, hogy...", "én arra jutottam, hogy..." "nekem az a tapasztalatom, hogy...", főleg amikor nem provokálják ki belőlem, hogy ütköztessem az iszlámot a kereszténységgel. Mivel rendszeresen ott fajulnak el a beszélgetések, hogy ha kiderül, hogy keresztény vagyok a másfélpipás muszlim válaszoló rögtön elkezdi támadni a vallásom az olyan szövegekkel, hogy pl. "És neked ez miért baj, amikor a kereszténységben..." és általánosítgatásokat megfogalmazni a keresztényekről, mint "a keresztények hazugok", "a keresztények nem veszik komolyan a hitüket" stb.

Ha megnézzük, ennek a kérdés kapcsán, egyszer sem említettem, hogy keresztény vagyok. Annyit írtam, hogy nem vagyok muszlim. De csak azért mert sejtette Abdullah, hogy én vagyok, rögtön azzal vádolt, hogy én a kereszténységet propagálom, holott egy szóval sem írtam róla és nem is állt szándékomban egy teljesen más témájú kérdés alatt.

És még valamit szeretnék tisztázni. Én mindig az iszlámról beszélek, magáról a vallásról vagy annak alapításának a körülményeiről, nem a muszlimokról. Nem általánosságban írok arról, hogy a muszlimok ilyenek vagy olyanok. Ilyet tőlem nem lehet olvasni. Ha nekem problémám van, akkor egy-egy konkrét személlyel van problémám. Ezért írom, hogy a másfélpipás muszlim, Abdullah, tehát név szerint nevezem meg őket, vagy konkretizálom, hogy a gyakori oldalon válaszolókról beszélek, mivel én nem veszem egy kalap alá az embereket a vallásuk alapján.

Számomra sokszor azért érthetetlen a reakció és a személyes sértődés, mert én hozzá vagyok szokva, hogy úgy beszélek egy vallásról, hogy közben nem nézem le az azt követőket. Tehát tudok teljesen tárgyilagosan beszélgetni a kereszténységről is. Pl. pár nappal ezelőtt beszélgettem arról az ateista rokonommal, hogy miért tekinti hülyeségnek a különböző vallások túlvilági képeit, köztük a kereszténységét is. Én elmondtam a véleményemet, ő is elmondta a véleményét, aztán ennyi. Ha az nem csap át abba, hogy minden keresztény hülye vagy hazug, meg ehhez hasonlók, amikor nyilván ez nem igaz és sok ember sokféleképpen jut el egy meggyőzősére, akkor ezzel nincs baj. Attól, hogy az iszlámot nem tekintem a vallások csúcsának és Mohamedet szent prófétának és meg van róla a külön véleményem, még tudom értékelni az emberek, akik valamiért ebben hisznek. Mindenki máshonnan indul, mások a körülményei stb. Sokszor megértem az ő álláspontjukat is, ha azt rendesen kifejtik és megértem, hogy miért nehéz úgy gondolkoznia, mint nekem. Szerintem ha megismerjük, hogy a másik mit gondol és miért, az nem csak számunkra hasznos, hiszen talán olyan kérdéseket vet fel az illető, ami nekünk eddig eszünkbe se jutott, hanem annak a szempontjából is, hogy megértsük a másik nézőpontját és így közelebb kerüljünk egymáshoz. A vallások közötti párbeszédben is úgy gondolom, hogy elengedhetetlen, hogy megértsük, hogy a másik mit miért gondol. Ha nem is ismerjük a másik nézőpontját, akkor egyfelől esélyem sincs arra, hogy meggyőzzem vagy ő meggyőzön engem, másfelől teljes félreértésekhez vezet. A másik, amit tudni érdemes, hogy nem vagyok biztonsági játékos. Engem az igazság érdekel. Az igazság pedig képes megvédeni önmagát. Ha nem igaz, amiben hiszek, akkor inkább derüljön ki, mint hogy hazugságban éljek. Én ezért nem félek a kérdésektől. Számomra teljesen normális, hogyha valamit furcsának találok, akkor azt körbejárom, megvizsgálom és mérlegelem a dolgokat. Már volt olyan, hogy azt kellett mondanom, hogy "Minden arra mutat, hogy nincs igazuk, bármennyire is szeretném". pl. Én évekig nem hittem a Szentháromságban és nem tartottam logikusnak, valamint a Bibliából levezethetőnek. Versenként elemeztem a Bibliát és nagyon kínkeservesen jutottam el arra a felismerésre és nagyon nem volt ínyemre, hogy "Jézus istenségét nem a levegőből találták ki, hanem bibliai alapja van" és nem a niceai zsinaton jutott eszükbe, hanem jóval előbb, tehát nem Konstantin "pogány hamisítása". Ókeresztény írók műveit olvastam és dogmatikával foglalkozó könyveket, hogy megismerjem a niceai zsinat előtti korszakot és a tanfejlődését. Épp mivel ennyit foglalkoztam a korai kereszténységgel, ezért szúr nekem szemet egy-két dolog az iszlámmal kapcsolatban, hiszen az iszlám a kereszténységről is beszél, mivel utána jött létre. Néha teljesen véletlenül tűntek fel dolgok, miközben olvasgattam ókeresztény írók műveit, meg apokrif írásokat. És ha néha ezek közül megemlítek egy-kettőt az nem azért van, mert hadjáratot folytatok az iszlám ellen, hanem mert tudok róla és mások előtt meg nem feltétlenül ismeretes dolgokról van szó, tehát hasznos lehet a számukra. Hogy az információ birtokában ki mit gondol vagy hogyan értelmezi, az már az ő döntése. De nem hinném, hogy bűn, ha mellé leírom a saját véleményemet is, amit ha nem tartank elég megalapozottnak, akkor úgy sem vesznek figyelembe az olvasók.

2022. júl. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim ***** válasza:
0%

"A kb. 3-4 éves tanulmányozásom végén pedig arra a következtetésre jutottam, hogy nem leszek muszlim. És nem az egóm miatt, ahogy erre szoktatok utalgatni, hanem mert nem győzött meg."


És a végén arra jutottál hogy az az egy két keresztény hippi szlogen meggyőzőbb igaz? :) Biztos nem az egód miatt :)



"Ha hadjáratot folytatnék az iszlám ellen, olyan lennék, mint a hittársad, aki provokatív kérdéseket ír ki és erre még büszke is (legutóbb a Gyűrűk Urával kapcsolatosan írt blődségeket, ha jól sejtem...)"


Jól sejted hogy én írtam a kérdést, de mi ebben a provokáció szerinted? Én nem hadjáratot folytatok a keresztények ellen csak megmutatom nekik hogy a Biblia igazolja az iszlám vallást és hogy nem szép dolog az iszlámot rágalmazni főleg olyasmivel ami egyébként a keresztény vallás tanítása. Miért baj ez?



"Engem az igazság érdekel. Az igazság pedig képes megvédeni önmagát. Ha nem igaz, amiben hiszek, akkor inkább derüljön ki, mint hogy hazugságban éljek."


Téged az igaság érdekel? Ezen jót nevettem :)))) Te valahogy mindig megnevettetsz :) Te nem akarsz szembesülni az igazsággal. Ha az igazság érdekelne valóban, akkor már rég muszlim lennél.



"Mivel rendszeresen ott fajulnak el a beszélgetések, hogy ha kiderül, hogy keresztény vagyok a másfélpipás muszlim válaszoló rögtön elkezdi támadni a vallásom az olyan szövegekkel, hogy pl. "És neked ez miért baj, amikor a kereszténységben..."


Nyugodtan hibáztass mindenért engem, semmi gond már megszoktam ezt keresztényektől :) Egyébként nekem nem gond ha veled vitázom. Egyrészt mindig megnevettetsz :) másrészt inkább te mint az agyhalott primitív szektás keresztények.



"Versenként elemeztem a Bibliát és nagyon kínkeservesen jutottam el arra a felismerésre és nagyon nem volt ínyemre, hogy "Jézus istenségét nem a levegőből találták ki, hanem bibliai alapja van" és nem a niceai zsinaton jutott eszükbe, hanem jóval előbb, tehát nem Konstantin "pogány hamisítása"


Akkor eddig ezeket a bibliai verseket biztosan elfelejtetted bemutatni mikor erről volt szó mert egyetlen olyan verset nem mutattál amiben Jézus kijelenti hogy Isten. Meg ugye az az apróság sem zavar téged hogy aki látta Jézust személyesen kb senki nem nézte Istennek.


Szép kis mese de ezt már előadtad néhányszor és már ismerlek eléggé ahhoz hogy átlássak ezen. Neked nem az iszlámmal van problémád hanem önmagaddal.

2022. júl. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:
0%

#64:


Nem úgy volt hogy már befejezted ?

2022. júl. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem hadjáratot folytatok a keresztények ellen csak megmutatom nekik hogy a Biblia igazolja az iszlám vallást..."

Na már megint itt tartunk. Ez kicsit kezd szánalmas lenni. Igen, az iszlám valóban nem képes megállni önmagában (ezért próbálod kényszeresen igazolni főleg a Biblia, és más vallások által is), de hidd el, a Biblia sose fogja igazolni.

2022. júl. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 anonim ***** válasza:
0%

"Na már megint itt tartunk. Ez kicsit kezd szánalmas lenni. Igen, az iszlám valóban nem képes megállni önmagában (ezért próbálod kényszeresen igazolni főleg a Biblia, és más vallások által is), de hidd el, a Biblia sose fogja igazolni."


Mivel a keresztényeket szertném meggyőzni nyilván az a legjobb megoldás ha a Bibliával bizonyítom az iszlám igazát. És mindketten tudjuk hogy a Biblia igazolja is az iszlámot, csak te em akarod ezt elfogdni mert az egód nem engedi.

2022. júl. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 A kérdező kommentje:

Ilyenkor csak nevetek az örökös gyűlölködésen.


Ez, és az erőszakosság riasztott el hét évesen végleg a kereszténységtől, és mind a három vallástól, amely Ábrahámot tartja ősapjának. Vele együtt e három vallás három istenét is magam mögött hagytam, és rátaláltam rajzuk kívül egy másik istenre.

2022. júl. 17. 22:52
 70/76 A kérdező kommentje:
Egy hibás gépelés, rajtuk kívül.
2022. júl. 17. 22:53
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!