Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimok miért vetik meg a...

Balasa Bence kérdése:

A muszlimok miért vetik meg a kutyát?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy Mohamed fiatal korában a nomád beduinok közt élt, ennek a sivatagi népnek viszont fontos volt a kutya a vadászatok során.


Akkor hogy tenyésztették ki az arab agár nevű kutyafajtát?



2022. júl. 15. 11:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
100%

19# vagyok.


Én csupán emlékezetből leírtam, hogy nagyjából miket írnak a hádíszok a kutyákról. Igazából, ha valaki felmegy a sunnah.com-ra és beírja hogy "dog" a keresőbe, akkor kidobja az összes hádíszt, amiben kutya van. Azok a leghitelesebbek, amik mellé oda van írva, hogy "Grade:Sahih".


Nem vagyok muszlim, így tudok erről az egészről sokkal prózaibban, emberi szemszögből gondolkodni, így őszintén szólva, az én saját véleményem az, hogy egyszerűen félt a kutyáktól. Ebben nincs semmi sértő, mert van egy csomó ember manapság is, aki mondjuk egy gyermekkori trauma vagy valami miatt, fél a kutyáktól. Láttam már kigyúrt, nagydarab férfit, aki még a kiskutyáktól, még egy Csivavától is félt. "Nincs velük bajom, csak ne jöjjenek a közelembe.", "Addig semmi baj, amíg távol vannak tőlem.". Ez egy létező dolog. Gyerekkorában megugatta, megharapta egy, egyszer kóbor kutyák megtámadták vagy valami ilyesmi és benne maradt egy félelem vagy irtózás tőlük. Az is egy ma is létező jelenség, hogy valaki kifejezetten a fekete kutyáktól tart. Menhelyen is sokkal kevesebb eséllyel fogadnak örökbe egy közép- vagy nagytestű fekete kutyát, mint bármely más színűt és akkor is rendszerint olyanok, akiknek már a családban volt fekete kutyájuk és így van róluk jó emlékük.

2022. júl. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy szerintem ez a fekete kutya dolog is ezt támasztja alá.

Annyira emberi és annyira tipikus. pl. Volt egy ismerősöm, nagy kutyabarát, menhelyre vitte a kaját stb. És egyszer mondta nekem, hogy neki mindig is volt kutyája és épp elpusztult a kutyája, rögtön kell is egy új, mert nagyon szereti őket. Nem tudja még milyen lesz, de biztos nem fekete, mert sosem tartana feketét. Nem tudja megmagyarázni, de azt nem. Feketét biztos nem...

Szóval ennyi. Ez egy ösztönös írtózás a fekete kutyáktól és ő nem muszlim, semmi vallási oka nem volt rá. Egyébként kicsit logikus is, pl. Mohamed szemszögéből is. Nem volt közvilágítás, a sötétben a fekete kutya egyáltalán nem látszik (de még utcai fénynél is alig). Teljesen meglepetés szerűen tud támadni, ezáltal még kiszámíthatatlanabbnak tűnhet, mint a többi és még veszélyesebbnek. Valamint a fekete vagy fekete maszkos kutyáknak az arcát rémisztőbbnek látják az emberek. Talán jobban hasonlít a farkasra vagy kevésbé egyértelműbbek a vonásaik. Nem tudni biztosan.

2022. júl. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
100%

"Én is valami ilyesmire gondoltam, amikor feltettem a kérdést. Ő félhetett tőlük valamiért, és ezt is bevette a tanaiba."

De ezeket Mohamed halála után 100-200 évvel írták, tehát még ezt se gondolnám. Inkább az írója félt a kutyáktól, nem szerette őket és ezért írta le.

2022. júl. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
22%

Miért nem idézed azokat a hadiszokat ahol a kutya megmentésért jutalom jár. Például:


The Prophet (ﷺ) said, "A man saw a dog eating mud from (the severity of) thirst. So, that man took a shoe (and filled it) with water and kept on pouring the water for the dog till it quenched its thirst. So Allah approved of his deed and made him to enter Paradise."


Egy férfi megintatott egy szomjazó kutyát amiért a túlvilágon jutalomban részesül. Szó nincs a megölésükről.

2022. júl. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
80%

"Miért nem idézed azokat a hadiszokat ahol a kutya megmentésért jutalom jár. "

Mert nem errol szol a kerdes.

2022. júl. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
29%

#24:


Igen, Testvérem. Ezért is írtam nekik az elején, hogy az Iszlám összeségében egy állat és természetbarát vallás.


Fákat sem lehet kivágni ok nélkül, még háború esetén sem, az Iszlám kifejezetten figyelmet szánt a természet értékeinek védelmére.


Ha pedig háziállatoddal gonoszul bánsz Pokolra is kerülhetsz.

2022. júl. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:
29%

Ha egy muszlimnak van egy FEKETE kutyája például.


Aki kint van udvaron, nem ad neki enni és éhen hal, akkor ezért az illető az örökkévalóságig éghet a Pokol tüzében.


Ezt kéne megérteni. Nekünk méltányosan kell bánunk az állatainkkal ez Allah akarata.

2022. júl. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
75%

Nem arról volt szó eddig, hogy a fekete kutyák azok kutyabőrbe bújt gonosz lámpaszellemek? Mohamed pedig azt mondta, mint fentebb írták, hogy szíve szerint az összeset kivégezné, csak mindet nem lehet, de legalább a feketéket?

Akkor ha valaki kiéheztet egy ilyen fekete kutyadzsinnit, a paradicsomban plusz egy szüzet érdemel.

2022. júl. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
62%

#28: Próféta (Allah dicsérje és üdvözítse) NEM MONDTA hogy tilos fekete kutyát tartani.


A hadíszok tanulsága annyi hogy nem ajánlott tartani !


És ha tartod ugyanaz a méltányos bánásmód illeti meg mint minden más haszonállatot. Tevéket, kecskéket például.


Az Iszlámban van haram (tilos) dolog és van ami nem ajánlott.


Ne keverjük össze a kettőt ! Ez tényleg fontos.

2022. júl. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:
0%

"Nem arról volt szó eddig, hogy a fekete kutyák azok kutyabőrbe bújt gonosz lámpaszellemek? Mohamed pedig azt mondta, mint fentebb írták, hogy szíve szerint az összeset kivégezné, csak mindet nem lehet, de legalább a feketéket?"


Nem, nem mondott ilyet. Ez a te hazugságod.

2022. júl. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!