Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimok miért vetik meg a...

Balasa Bence kérdése:

A muszlimok miért vetik meg a kutyát?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy Mohamed fiatal korában a nomád beduinok közt élt, ennek a sivatagi népnek viszont fontos volt a kutya a vadászatok során.


Akkor hogy tenyésztették ki az arab agár nevű kutyafajtát?



2022. júl. 15. 11:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
0%

"Ti sokkal erkölcstelenebbűl viselkedtek, mert én a legjobb tudásom szerint válaszolok, ti viszont nem és még a saját vallásotok által igaznak tartott részeket is hazugságnak nevezitek."



Ezt nekem mondod ??

Nekem aki folyton lándzsát tört a hadithok hitelessége mellett ?

Én vagyok az aki kész elfogadni hiteles hadithaink 99% át valóban hitelesnek. Még akkor is ha olyan gonosz és aljas embereknek mint te, támadási felületet ad ezzel.

Engem hazudtolsz meg ???


Még soha nem mondtam ilyet, (!!) de Allah büntessen meg téged ha mindezt szándékosan teszed !

2022. júl. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 anonim ***** válasza:
17%

"Hogy ne vennék tudomást, amikor még elemeztem is hádíszt?"


Ezen jót nevettem. Ez nem elemzés hanem nevetséges marhaság ami totál életszerűtlen. Ugye azzal kezdted hogy Mohamed próféta ki akarta írtani a kutyákat :) Miért akarna bárki is ilyet tenni? Ehhez totál elmebetegnek kellene lenni de még az elmebetegek sem tesznek ilyet szerintem. Egy ilyen embert senki nem követne. Arról nem is beszélve hogy ez teljsen ellentétes az iszlám erkölcsével és ahogy mutattam más hadiszokkal.

2022. júl. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy hogy szándékosan félremagyarázza őket, és MINDEN HADÍSZT EGYÜTT kell értelmezni."

Hogy értelmezze együtt, ha értelmezésed ellentmondáshoz vezet? Ő legalább feloldotta az ellentmondást azzal, hogy az itatás esetén nem maga a kutya számít, hanem a jótett. Egyébként hol írja a hadísz, hogy itatáskor nagy fekete kutyáról van szó, mint írtad? Idéznéd ezt?


"Még soha nem mondtam ilyet, (!!) de Allah büntessen meg téged ha mindezt szándékosan teszed !"

Na látod, itt pedig kiütközik az iszlám és kereszténység szemléletének különbsége. Jézus a kereszten is azokért imádkozott, akik megfeszítették. Te büntetést kérsz rá, ahogy Mohamed is az őket korábban üldözőkre. Bár ő ezt maga torolta meg sereggel.

2022. júl. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyjából jól mondja ami bennük van, de HAMIS KÖVETKEZTETÉSEKET von le belőle. Mindezt azért hogy a kereszténységet piedesztálra emelje, úgy hogy az Iszlámot degradálja."


Na jó, Abdullah. Vegyél be nyugtatót.

1. Hol írtam a kereszténységről? Idézd már kérlek?

2. Ha hamis következtetéseket vonok le, az még nem bűn. Nem szabad gondolkozni? Vagy nem szabad másként gondolkozni, mint ti? A hádíszok olyanok, mint a puzzle. Össze kell tenni őket. Én minden hádíszt figyelembe vettem, amikor leírtam a végkövetkeztetésemet. Ha figyeltél volna, azt írtam, hogy az iszlám nem állítja, hogy az állatokon nem kell segíteni. Mond már el, hogy mit képzelsz, én mit gondolok voltaképpen és beszélgessünk arról, mert egyszerűen nem értem mi bajod van.


"Elemezted ?? Elmondtad róla a kis véleményedet igen. Nem fogadom el ezt a kontár "elemzést". És jó lenne ha beillesztenéd ezt hadíszt a többi kutyával foglalkozó mellé."

Megtettem. Beillesztettem. Nem tehetek róla, hogy nem értetted meg rendesen, amit írtam. Ennél bonyolultabb szövegeket is elemeztem már, de legyen, kontár elemzésem helyett, mi a szöveg értelme? Azt ne mond, hogy a hádísz központi témája, hogy a kutya az egy jó állat...


"Már megtettem a legelső válaszomban. Minden hadísznak az a VÉGEREDMÉNYE nagyjából. EGYÜTT KELL ŐKET ÉRTELMEZNI."

Egy általános dolog volt, amit leírtál. Én azt mondom értelmezd az általam idézett hiteles hádíszt, akár együtt a többivel is. A konkrét szöveget, ne azt, hogy általánosságban mit tanít az iszlám. Azt magyarázd meg, hogy ha általánosságban ezt tanítja az iszlám, akkor ez a szöveg, hogyan illeszkedik a rendszerébe.


"Ezt nekem mondod ??

Nekem aki folyton lándzsát tört a hadithok hitelessége mellett ?

Én vagyok az aki kész elfogadni hiteles hadithaink 99% át valóban hitelesnek. Még akkor is ha olyan gonosz és aljas embereknek mint te, támadási felületet ad ezzel.

Engem hazudtolsz meg ???"

"Nekem, nekem"... ezt én is írhatnám, amikor hazugnak neveztek, átkozol és gonosz és aljasnak kikiáltasz ki. Én is vérig sértődhetnék.

És mindezeket miért is érdemlem szerinted? Mert leírtam tárgyilagosan a véleményem és valamivel nem értettem veled egyet.

Amúgy igen, neked is szólt, ha a másik muszlim mellé állsz, aki hazugnak nevezett azért, mert leírtam, hogy Mohamed a szunna szerint parancsba adta kutyák megölését, meg Mohamed Sátánnak nevezte a fekete kutyát. Hogyan értelmezzem azt, hogy őt véded? Nem ismered ezeket a hádíszokat vagy nem olvastad az idézetemet? Ahelyett, hogy valami értelmeset írtál volna ennek kapcsán, engem kezdtél el lehordani, nem pedig a hádíszokat magyarázni és védeni. Szóval ha úgy érzed nem igaz rád, akkor ne felháborodj rajta, hanem cáfolj rá!

Szomorú, hogy veletek egyszerűen nem lehet értelmesen beszélgetni semmiről. Még a kutyatartás kapcsán is képesek vagytok átkozódni. Kiábrándító.

2022. júl. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:

#44 vagyok.

Na jó, fáradt vagyok. Látom, hogy már az írásjeleket sem használom rendesen.


Nézzétek, ha megsértettem valakit, sajnálom. Ezzel az egésszel nem ez volt a szándékom. Nem is értem, mi volt tulajdonképpen a baj. Egyszerűen leírtam, hogy mit írnak a hádíszok és én mit gondolok erről. Erre az lett a vége, hogy "Allah büntessen meg". Nem mintha azt írtam volna, hogy kötelező velem egyet érteni. Egyszerűen nekem így tűnik logikusnak, mert ezzel minden ellentmondás feloldódik. Ha valaki mást gondol, szíva joga. Én például örültem volna annak, ha kapok egy normális magyarázatot arra, hogy a muszlimok hogyan oldják fel ezeket a belső feszültségeket a szunna szövegein belül. Mert azért az, hogy "így van és kész, általánosságban ez van az iszlámban, a konkrét szövegről meg nem beszélünk", csak a probléma félretolása. Belekapaszkodhatunk abba, hogy "Jé, itt meg kutyák itatásáról van szó", de ez még nem oldja meg a többi hádísz kérdését, ahol meg másról ír. Hát nem épp ti hívtátok rá fel a figyelmet, hogy együtt kell értelmezni a szöveget? A többi hádísz is a szunna része, nem csak a kutya itatós sztori. Ezért nem értem ezt a nagy felháborodást és ellenséges hangnemet.

2022. júl. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:
0%

"Nem mintha azt írtam volna, hogy kötelező velem egyet érteni. Egyszerűen nekem így tűnik logikusnak, mert ezzel minden ellentmondás feloldódik"


Ja, teljesen logikus hogy valaki aki prófétának mondja magát, ki akarja írtani a kutyákat :) de visszatáncol mert az embereknek nem tetszik, és az emberek ezek után is elhiszik hogy próféta :) Arról nem is beszélve hogy totál ellentétes az iszlámmal.

2022. júl. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 anonim ***** válasza:
13%

"Na látod, itt pedig kiütközik az iszlám és kereszténység szemléletének különbsége. Jézus a kereszten is azokért imádkozott, akik megfeszítették. Te büntetést kérsz rá, ahogy Mohamed is az őket korábban üldözőkre. Bár ő ezt maga torolta meg sereggel."


Itt ütközik ki hogy hazug keresztény vagy. A Biblia a más vallásúak legyilkolást írja elő. Akarod hogy idézzem?

Mohamed próféta egész Mekkának megbocsátot és kardcsapás nélkül foglalta el. Pedig a Mekkaiak sok muszlimot megöltek, köztük Mohamed próféta nagybátyát. Ha keresztények lettek volna, Mekka teljes lakosságát kiirtják mert ezt írja elő a Biblia.

2022. júl. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 anonim ***** válasza:
0%

Az a kiábrándító és különösen aljas dolog hogy ilyesmit feltételezel Isten küldöttéről hogy félt a sötétben a fekete kutyáktól. Ez melyik hadíszbqn van te aljas hazudozó ? Vagy ezt nevezed te elemzésnek ?


Ez ugyanolyan mintha én úgy elemeznék hogy azért nem találták meg a bibliai Jézus holttestét mert úgy berúgtak hogy azt sem tudták hol vannak.


Én csak elemeztem, nem tilos gondolkodni nem igaz ?


Vagy amikor azt hitték eljött a szentlélek csak simán be voltak drogozva, hiszen van ilyen hallucinogén ami ilyet okoz.


Én csak elemeztem, nem tilos gondolkodni nem igaz ?


Szóval nagyjából ezen a szinten elemzel.


Már csak azért is aljas hazugság az egész elemzésed mert feltételezed hogy Mohammed önkényesen találta ki ezeket a hadíszokat.


Nos, ennyire ostoba már nem lehetsz, hogy azt gondold a muszlim vallástudósok ebből indulnának ki.

Ezért az elemzésed mindenképpen hazug, a muszlimok sohasem érthetnek egyet azzal hogy Isten küldötte félt a sötétben a fekete kutyáktól... ez egy aljas rágalom !


Nem hiszem hogy van értelme folytatni veled.


Most játszd el az objektív szakértőt ahogy szoktad légyszi. Csak egyet ne felejts el Isten tudja mit teszel.

2022. júl. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
0%

"Nézzétek, ha megsértettem valakit, sajnálom. Ezzel az egésszel nem ez volt a szándékom."


Jaj te szegèny...


Végig degradáltad Isten küldöttét (Allah dicsérje és üdvözítse) olyan kijelentéseket fűztél a hadithok mellé amelyeket éppen csak most találtál ki.


Mindjárt sajnálni foglak tényleg.

2022. júl. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 anonim ***** válasza:
76%

"Ezért az elemzésed mindenképpen hazug, a muszlimok sohasem érthetnek egyet azzal hogy Isten küldötte félt a sötétben a fekete kutyáktól... ez egy aljas rágalom !"

Basszus ezen már nevetek :D

Azzal semmi gond, hogy városokat támadott meg, karavánokat támadott meg, de ilyen mérhetetlen módon megbotránkoztok azon, hogy Mohamed félt a sötétben a fekete kutyáktól :D


"Csak egyet ne felejts el Isten tudja mit teszel."

Ha a vitapartnered nem muszlim, akkor ez igen gyenge fenyegetés. :)

Például a muszlimokon kívül senki se gondolja, hogy Mohamed Isten küldötte lenne.

2022. júl. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!