Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elolvastam a Bibliát és...

Elolvastam a Bibliát és elborzadtam mennyi szörnyűseget követett el az Isten. Kicsit megingatta a hitemet. Hogyan tudnék ezek után stabil hívő lenni ismét?

Figyelt kérdés

2022. nov. 5. 13:26
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Csak arra utaltam hogy a katolikusok szeretik a gyerekeket. Nem tudom mi a baj ezzel.
2022. nov. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Ja, akkor jó. Mondjuk ezt megfogalmazhattad volna szebben is. Isten látja mit írsz ide.
2022. nov. 5. 13:35
 3/34 anonim ***** válasza:
34%

Nem kötelező elfogadni azt a dogmát, hogy a Biblia minden szava Isten szava, és hogy egyforma mindenütt az erkölcsi színvonala. Nekem ezek a források segítenek az értelmezésben:


A Biblia Isten Igéje, vagy tartalmazza Isten igéjét?

[link]


Frederic Farrar: Bible Its meaning and supremacy

[link]


Ursula Struppe: Bevezetés az Ószövetségbe (Jel Kiadó)

2022. nov. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
20%
... viszont logikai hiba lenne elvetni az Ószövetség egészét, mert abban vannak pl. a szimbolikus előképek és próféciák Jézusról. Ehhez is egy olvasmány Dér Katalin: Próféciák a Messisáról (Kairosz)
2022. nov. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de a Biblia a papunk szerint szent könyv és nem lehet csemegézni, átformálni a benne írtakat tetszésünk szerint. Tehát " ami írva vagyon az szent és úgy igaz"
2022. nov. 5. 13:40
 6/34 anonim ***** válasza:
33%
Semmi gond nincs a bibliával. Ha nekem is lenne két lányom mint Lótnak, én is simán teherbevágtanám őket. Ne álszenteskedjünk!
2022. nov. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
69%
*teherebe vágnám
2022. nov. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
75%

#8 nem kötelező a más véleményét elfogadnod, kialakíthatsz egy saját olvasatot, csak bele kell fektetni az energiát.


Még egy saját olvasat:

Fabiny Tibor: Ami változik és ami/Aki örök a Szentírásban

[link]


A szerző "világi teológus" evangélikus kötődéssel, ha lelkész lenne, elképzelhető, hogy megtámadnák az írás miatt. A fentebbi Ursula Struppe könyv is meglepően liberális, pedig katolikus a kiadó.

2022. nov. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
38%

Elkövetted a hibát, hogy elolvastad. A legtöbb hívő nem teszi, ezzel elkerüli ezt a nehéz szituációt.

Neked marad a kognitív disszonancia, azzal simán áthidalható a dolog. Hamarosan írnak majd keresztények is, ők majd megírják neked, hogyan lehet úgy csavarni a tényeket, hogy továbbra se kelljen úgy érezned, hogy egy gonosz istenhez imádkozol.

Ha magadhoz is őszinte ember vagy, akkor soha többé nem leszel "stabil hívő".

2022. nov. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
16%
#9 kognitív disszonancia ide vagy oda, nem tudom elvetni a kereszténységet és Jézust. Mellette szól, hogy nagyon komoly etikai tanítása van, Istent, mint személyes Istent mutatta be, aki törődik az egyedi emberrel. Mellette szólnak a beteljesült próféciák is. Itt tényleg arról van szó, hogy bízol e ebben, hogy ez létezhet, és akkor az életedben meg fogod tapasztalni.
2022. nov. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!