Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elolvastam a Bibliát és...

Elolvastam a Bibliát és elborzadtam mennyi szörnyűseget követett el az Isten. Kicsit megingatta a hitemet. Hogyan tudnék ezek után stabil hívő lenni ismét?

Figyelt kérdés

2022. nov. 5. 13:26
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
47%

Meg azt is írtam, hogy van aki meg sem próbálja. Csak kifogásokat keres.


Az elutasítást szerintem a kényelem (Istent keresni köves út), a lustaság (csomó idő imádkozni, meg olvasni, meg gondolkozni), a nemtörődömség (nem érdekelnek engem ezek a dolgok, hagyjanak vele békén), a beképzeltség (amikor valaki azt hiszi ő mindent jobban tud) és az önzés (nekem senki ne akarja megmondani mi az igaz) okozza inkább.

2022. nov. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

"Meg azt is írtam, hogy van aki meg sem próbálja. Csak kifogásokat keres."

De ha ismerné akkor nem keresne kifogásokat. Azért keress kifogásokat mert nem ismeri. Persze ez egy ördögi kör. De valószínűleg sok ilyen elutasító esetnek is az alapja valamilyen téves kép.


"az önzés (nekem senki ne akarja megmondani mi az igaz) okozza inkább."

Ez szerintem nem önzés és rendszerint mindenkinek megmondják hogy mi az igaz. Az ateistáknak akik a tudományban hisznek, nekik is megmondják, nem ők találják ki újra a fizika tételeit.


"Az elutasítást szerintem a kényelem (Istent keresni köves út),"

Ebben szerintem igazad van és tévedsz.

Szerintem mindkét útnak meg vannak a maga nehézségei és ami könnyebb az egyiken mint a másikon.


"a lustaság (csomó idő imádkozni, meg olvasni, meg gondolkozni), "

Sok idő imádkozni, de nem szereted csinálni.

Az olvasni és a gondolkozni itt olyan mintha ateisták és mások nem csinálnák.


"a nemtörődömség (nem érdekelnek engem ezek a dolgok, hagyjanak vele békén),"

Igen. Ez megint az az eset amikor a gyerek elutasít valamilyen ételt mert, hogy ő azt nem szereti, közben pedig még meg sem kóstolta. De ez megint csak arra vezethető vissza hogy nem ismerik Istent.


"a beképzeltség (amikor valaki azt hiszi ő mindent jobban tud) "

Itt pedig már kell lennie benne egy képnek Istenről ami alapján elutasítja. Egy téves képnek.


Tehát még a kifogás keresés is a nem megfelelő ismeretből származik.

2022. nov. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Olyan indokolatlan feltételezéseket írsz a válaszodban, ami nehézzé teszi a diskurzust. (pl. nem szeretek imádkozni? hm? mivan? Ez honnan jött neked?)


"Az ateistáknak akik a tudományban hisznek, nekik is megmondják, nem ők találják ki újra a fizika tételeit."

Lelki igazságokról beszéltem, nem a fizika törvényeiről.


"Szerintem mindkét útnak meg vannak a maga nehézségei és ami könnyebb az egyiken mint a másikon."

Senki nem mondta, hogy Istenkeresés nélkül könnyebb az élet. Más problémák miatt aggódik az ember. Nyilván, aki sosem hallott Istenről, megvannak a maga gondjai. De itt most Istenről beszélünk azt hittem.

Amúgy ehhez kell még egy gondolat: Megismerni Istent: el kell olvasni a Szentírást, hittan, templom, törvények, szabályok, böjtök, lelkiismeret, ünnepek, liturgiák. Na ezeket nem mindenki akarja.


"Sok idő imádkozni, de nem szereted csinálni.

Az olvasni és a gondolkozni itt olyan mintha ateisták és mások nem csinálnák."

Hogy miből gondoltad, hogy szeretem vagy sem azt nem értem.

Istenről beszélünk. Sokan csípőből elutasítják, még a lehetőségén sem gondolkoznak el, hogy mivan ha létezik?


"Tehát még a kifogás keresés is a nem megfelelő ismeretből származik."

Ezzel mondjuk sok esetben egyetértek.

2022. nov. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

"Olyan indokolatlan feltételezéseket írsz a válaszodban, ami nehézzé teszi a diskurzust. (pl. nem szeretek imádkozni? hm? mivan? Ez honnan jött neked?)"

Jaj. Bocsánat. Nem támadásnak szántam. Pont ellenkezőleg. Arra akartam rávilágítani, hogy mivel szeretsz imádkozni, ezért annyira nem lehet nagy teher erre fordítanod az idődet.


Nem akartalak megbántani, imponál ahogyan eddig megfogalmaztad a véleményedet.

Elnézést,

"Sok idő imádkozni, de nem szereted csinálni."

Ez egy kérdés akart lenni. Úgy máris nagyban változik.



"Senki nem mondta, hogy Istenkeresés nélkül könnyebb az élet. Más problémák miatt aggódik az ember. Nyilván, aki sosem hallott Istenről, megvannak a maga gondjai. De itt most Istenről beszélünk azt hittem."

Igen. De azzal érveltél hogy az Isten keresés nehéz és lustaságból nem keresik. De ha a másik út is nehéz akkor ez az érv nem állja meg a helyét. Mert akkor a lustaság pont nem vinne el arra sem, azt az utat követni sem lustaság.


"Ezzel mondjuk sok esetben egyetértek."

Na akkor. Megint bocsánat az elírásom miatti félre értés miatt és szerintem akkor ez jó is lesz végszónak és lezárhatjuk itt a vitát.

2022. nov. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!