Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elolvastam a Bibliát és...

Elolvastam a Bibliát és elborzadtam mennyi szörnyűseget követett el az Isten. Kicsit megingatta a hitemet. Hogyan tudnék ezek után stabil hívő lenni ismét?

Figyelt kérdés

2022. nov. 5. 13:26
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
71%

"akkor az emberek hogy gondoltak Istenre."

Tehát az egész csak emberek kitalációja szerinted?

2022. nov. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
0%

Isten célja hogy a hit saját akaratunkbol nőjjön ki. A kiválasztott nép papi nép a zsidók, akiket Isten példájára illetve tanuságok leszűrésére tanítja a világot. Isten szerződést kötött a papi néppel, hogy országokat ad neki, ha azok nem térnek meg az ő útjára, odaadja Kánaánt, de a zsidóknak is be kell tartaniuk a törvényeket. Ez sok vérengzéssel járt mire stabilizálódott Kánaán.


Rossz értelmezés az hogy Isten ilyen lenne, nem, csak a hitetlen vagy bálványimádókkal ilyen, akik hajthatatlanok nem akarnak megtérni.

Addig tart a demokrácia, hogy saját akaratoddal bármit megtehetesz. De amit megteszel vagy nem teszed meg isteni ítélet alatt van.

2022. nov. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

"Isten célja hogy a hit saját akaratunkbol nőjjön ki."

Miért akarja hogy higgyünk? Miért jobb az annál mintha tudnánk hogy létezik és tudnánk hogy valójában milyen, majd az alapján döntenénk?


Ez olyan mint mikor régen egy festményt küldtek nőről, hogy majd ő lesz a feleséged. Csak a festő nem a valóságot festette meg rendszerint. Akkor a férfi a nőt utasította vissza a festmény alapján vagy fogadta el? Nem, hanem a róla kialakított téves képet amit a festő készített.


Tehát akkor miért jobb a hit annál mint hogy tudjuk, ismerjük őt?

2022. nov. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

23 Szerintem Isten van annyira hatalmas és tökéletes, hogy ha biztosan tudnánk, hogy létezik és valójában milyen, akkor nem lenne választásunk.


Mindenki mást tart jónak az életben. De amit jónak tartasz, arról önként nem szeretnél lemondani.


Isten a legfőbb jó, senki sem mondana le róla önként, ha szemtől szemben állna vele. De ez így mégsem azon a személyes döntésen alapul, amikor lehetőséget kapunk, hogy megismerjük Őt.

2022. nov. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

" Szerintem Isten van annyira hatalmas és tökéletes, hogy ha biztosan tudnánk, hogy létezik és valójában milyen, akkor nem lenne választásunk."


Már mint azért nem lenne választásunk mert annyira szeretnénk? De így megint csak az van hogy akkor nem őt utasítod vissza amikor vissza utasítod. Így pedig egy téves kép elutasítása miatt mennek rengetegen pokolra.

2022. nov. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
49%

Azért nem lenne választásunk, amit írtam. Képzeld el a legjobb dolgot az életedben. Mondanád rá azt, hogy nem kell? Akarnál máshogy dönteni, mint hogy elfogadd?


"Így pedig egy téves kép elutasítása miatt mennek rengetegen pokolra"


Lehet, hogy sokakban azért van téves kép, mert sajnálják az időt, energiát, hogy megismerjék Istent? Mert az esélyét sem akarják megadni?

Hanem eldöntik előre vagy azt, hogy milyen, vagy azt, hogy bármilyen is, őket nem érdekli?

2022. nov. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Lehet vannak ilyenek is. De nem mind ilyen. Akkor ők is menjenek a pokolra?

Egyébként miért lényeges az hogy elutasítasz -e valamit ha úgyis lehet tudni hogy szeretnéd ha ismernéd?

2022. nov. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Szerintem - de lehet, csak én gondolom így - azért lényeges, mert ha a legjobb jót azért választod, mert egyszerűen képtelen lennél rá nemet mondani, akkor nem nagyon lenne jelentősége a szabad akaratnak.

Ha nincs jelentősége a szabad akaratnak, nincs értelme az Isten és ember közötti kapcsolatnak.

2022. nov. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

27. Még annyit... Istenhez nem azok jutnak el, akik annyira jók, hanem, akik törekszenek hozzá.

Nem azért kerülhet a pokolra valaki, mert nem sikerült eléggé megismernie Istent, hanem, mert tudatosan elutasítja.

2022. nov. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
47%

"mert egyszerűen képtelen lennél rá nemet mondani, akkor nem nagyon lenne jelentősége a szabad akaratnak."


Szerintem pedig ha valamit azért nem tudsz vissza utasítani mert annyira nem akarod vissza utasítani az nem a döntésképtelenséget mutatja hanem azt hogy mennyire akarod azt amit választotál.


"mert nem sikerült eléggé megismernie Istent, hanem, mert tudatosan elutasítja."

De a tudatos elutasítás is abból fakad hogy nem sikerült elégé megismernie. Mint ki is fejtetted ha megismered, megszereted. Tehát az elutasítást a nem megfelelő megismerés vagy akár a téves kép kialakítása okozza.

2022. nov. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!