Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elolvastam a Bibliát és...

Elolvastam a Bibliát és elborzadtam mennyi szörnyűseget követett el az Isten. Kicsit megingatta a hitemet. Hogyan tudnék ezek után stabil hívő lenni ismét?

Figyelt kérdés

2022. nov. 5. 13:26
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
17%

Vérfertőzéssel? XD Mindig azt mondják a keresztény isten egy szerető isten nem egy bosszúálló. Ehhez képest folyamat ölte az embereket, pl özönvíz, Szodoma és Gomorra, Egyiptom, stb...


Plusz ugyebár véráldozatot kért nem egyszer.

Mert egy ilyen kretén.

Ja, az meg már tényleg csak plusz, hogy aki 2022-ben még hisz a bibliában az kretén. Nekem is volt. Lehugyoztam, felgyújtottam

2022. nov. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
27%
Én csak azt nem értem hogy miért van szükség a vallásra ahhoz hogy kövesd az Újszövetség pozitív etikai tanításait. A kultúránkból nem lehet (és nem is kell) kiírtani a kereszténységet hiszen ez az alapja, de én például nem tudom ősszeegyeztetni a már számtalanszor elhangzott biblia ellentmondásokat, és abszurd történeteket az általam megélt valósággal. Miért ne lehet a keresztény moralitást hozzárendelni egy, például agnosztikus világképhez, ami nincs tele a biblia irracionitásával?
2022. nov. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
78%
Én azt nem értem, hogy hogyan lehet valaki hívő anélkül az igény nélkül, hogy elolvassa életében legalább egyszer a teljes Bibliát. Nem kell egyszerre mindent érteni és befogadni tudni, törekedni kell rá és gondolkodni rajta.
2022. nov. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
66%

#12 az Újszövetség etikai tanításait nem lehet követni emberi erőlködésből, Istenhit és kapcsolat nélkül. Jézus nem egy etikai tanító volt csupán, bár nagyon értékes az etikai tanítása. A jelek, csodák és feltámadás azért voltak, hogy igazolja, hogy Ő több, mint ember.

Három lábon áll meg a hitelessége, s mindhárom láb szükséges:

- szellemi-etikai tanítás és saját élete példája

- csodák és feltámadás

- ószövetségi szimbólumok és próféciák beteljesítése

2022. nov. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem viszont lehet. Nem kell istenhit ahhoz hogy felfogjuk miért lenne előnyös az emberiség számára ha pozitívan viszonyulnánk egymáshoz. Ehhez csak tudatos, és racionális gondolkodás kell, és nem hit bármilyen vallásban.
2022. nov. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
38%

Sajnos sok ember van akinek a szellemi korlátai az egyszerű írott szöveg megértését sem teszik lehetővé. Napláne a Bibliát, aminek a megértéséhez bizonyos szintű értelem azért kell,

Ők elkezdik gyűlölni, meg kritizálni, meg vagdalkozni.

Sajnálom őket.

2022. nov. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
45%
Ez nagyon gyenge revans volt xD
2022. nov. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
72%

"a Biblia a papunk szerint szent könyv és nem lehet csemegézni, átformálni a benne írtakat tetszésünk szerint. Tehát " ami írva vagyon az szent és úgy igaz""


A Biblia rengeteg helyen azt írja hogy ilyen meg olyan indokkal meg kéne kövezni embereket. Erről mi a véleményed neked és a papodnak?


Felteszem ezt nem tartjátok be, akkor ti is csemegéztek csak belőle?

2022. nov. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
12%

Kérdező,

Az "elolvastam" és a "beleolvasgattam" között óriási a különbség. Veled az utóbbi történt, ha egyáltalán megtörtént.

2022. nov. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 IstenGyermeke1 ***** válasza:
51%
Az Ószövetséget tipikus bűntető istenképpel írták. Vannak benne hasznos részek, de olvasása közben én figyelembe veszem, hogy akkor az emberek hogy gondoltak Istenre.
2022. nov. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!