Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem szeretik Jehova...

Miért nem szeretik Jehova Tanúit, miközben ők tesznek a legtöbbet azért, hogy az emberek megtérjenek?

Figyelt kérdés

Nemcsak hozzászólásban, de privát üzenetben is gyakran felkeresnek és eligazítanak a kérdés kapcsán, segítenek megtalálni a helyes utat. Sokszor idéznek a Bibliából és amit idéznek, azt megmagyarázzák. Nem gúnyolódnak, a problémát komolyan veszik.


Ezért nem értem azt a gyűlölethullámot, ami feléjük árad. Nem az lenne a végcél, hogy felekezettől független utat találjunk a Isten Országa felé?

Lehet én vagyok a tudatlan bunkó, mágus látom amit látok, és amit látok az hasonlít Krisztus kálváriájára.


A történelem úgy látszik ismétli önmagát, Jehova Tanúi Krisztus szerepében, megfeszítőik azon egyéb keresztény közegek, akik szerint Jehova Tanúi hamis tanokat terjesztenek.

Nem ismerős ez a történet valahonnan?


Sokan írják, hogy nyomulósak és erőszakosak, amit én még soha nem tapasztaltam náluk ellentétben a reformátusokkal például.


Nem mindenki tartozik azonos vallás alá, de nem lehetne tiszteletet mutatni mások véleménye iránt még akkor is, ha nem értenek egyet vele?



2023. jan. 29. 18:02
1 2 3 4 5
 21/47 KZitus ***** válasza:
32%

#13

Többe3k között ez is egy rólunk terjesztett hazugság.

Krisztust hamis vádak alapján ölték meg. Ne legyél ilyen hamis vádoló. Alaposan győződj meg arról, amit állítasz - igaz. Hiszen minden szavainkért számot fogunk adni a Zsoltárok 140:3; Példabeszédek 12:18; 18:7 szerint is.

2023. jan. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
11%

2

Talán azért prédikálnak mert ezt parancsolta Jézus. “Menjetek és tegyetek tanítványommá minden nemzetből való embert”. Az első századi keresztények is ezt tették. Aki ezt teszi, az csak Krisztus parancsának tesz eleget.


6

Te döntöd el hogy mi az igazság? Ha neked nem fekszik az nem azt jelenti hogy neked van igazad. Akkor jobb a katolikus vallás? Mennyivel igazabb?

Amúgy csak hogy tudd, az iszlámban is ugyanúgy folyik a prédikálás. Az arab országokban, Indiában, Kínában, Afrikában, Törökországban is, az ország vallásától függ ellenül.


8

Még a tanítványok is tévedtek. Péter is.

Mint ahogy minden egyes ember. Nincs tökéletes hit, mert tökéletlen emberek gyakorolják. Egyedül Isten szava tökéletes, minden egyes követője tökéletlen.

Nagyon félremagyarázod a dolgokat, csak ennyi. Nem szaporítom a szót.

2023. febr. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
67%

"Még a tanítványok is tévedtek. Péter is."


Miben tévedett Péter?

2023. febr. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
67%

#23

Abban, hogy nem olvasta napi szinten az őrtorony magazint.

2023. febr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
17%

#23

Emlékszel pl arra, hogy Pál apostol helyreigazítta őt, mert összevitatkoztak, amiről később be is számolt?

2023. febr. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
11%

23

Nem akart bemenni a római házába. Ekkor hangzott el az, hogy “Ne nevezd tisztátalannak azt, amit már Isten megtisztított.” Vagy például amit a 25-ös ír.

De ez csak 2 példa. A tanítványok mind tökéletlen emberek voltak, tele tévedésekkel és hibákkal. Egyedül Jézus volt tökéletes, senki más.


24

Nagyon szellemes vagy, köszi. De az nem egy magazin, csak úgy mondom.

2023. febr. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
67%

Igen Péter valóban nem volt tökéletes és bizony a viselkedése helyreigazítást követelt!

Péter tanított olyat amit ki kellett igazítani?

2023. febr. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
12%

Péter is hitt olyanban, ami helytelen volt! Ezért nyilván el is mondta másoknak.


Az amit te csinálsz 27-es, olyan mint egy korrupt ügyvéd, aki mindenáron rá akarja bizonyítani a sértettre, hogy tulajdonképpen ő a bűnös, és az elkövető végül is csak ártatlan áldozat. Persze nem biztos hogy így van, de nekem ez a szöveg úgy tűnik. 👍

2023. febr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
80%

10-es válaszoló vagyok.


KZitus, ezt írod a 13-as válaszolónak:

"Többe3k között ez is egy rólunk terjesztett hazugság."


Charles Taze Russell alapított titeket a 19. században. Ez tény. Még a kiadványaitokban is benne van. Nem értem, mit tartasz hazugságnak abban amit írt.

Az mondjuk valóban pontatlanság, hogy az adventizmusból szakadtatok ki. Mivel nem az adventizmusból szakadtatok ki, hanem a millerita mozgalomból, amit William Miller indított el. Miután William Miller Krisztus második eljövetelére tett spekulációi nem teljesültek 1843-44-ben, egyes követőiből, akik ragaszkodtak Miller igazához és azt állították, hogy "láthatatlanul" történt valami, belőlük lettek az adventisták. C. T. Russell, aki meg szintén Miller követője volt, csak szerinte Miller elszámolta magát, mert 1914 a jó dátum, megalapította a később Jehova Tanúi néven tevékenykedő szervezetet. Tehát való igaz, hogy nem kiszakadtatok az adventizmusból, hanem az adventistákkal közös gyökereitek vannak, név szerint William Miller és az ő végváró mozgalma.

2023. febr. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
74%

"Péter is hitt olyanban, ami helytelen volt! Ezért nyilván el is mondta másoknak."


Péter helytelen dologban hisz és még sincs helyre igazítva abban a helytelen dologban? Ez érdekes.

De az még érdekesebb hogy elkezdesz filozofálgatni.

- Nem adsz egyenes választ! Vagy nem akarsz vagy nem tudsz.

Ha nem tudsz az megérthető, viszont ha nem akarsz adni választ az már jóval bonyolultabb.

Kérdés az hogy miért?


Az ügyvédes hasonlatodat nem értem. Ki a sértett és mi az elkövetett bűntett?

Nem értem miért kell túlagyalni a kérdést.

Miért nem lehet csak megválaszolni vagy ha nem tudod akkor azt írni.

2023. febr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!