Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem szeretik Jehova...

Miért nem szeretik Jehova Tanúit, miközben ők tesznek a legtöbbet azért, hogy az emberek megtérjenek?

Figyelt kérdés

Nemcsak hozzászólásban, de privát üzenetben is gyakran felkeresnek és eligazítanak a kérdés kapcsán, segítenek megtalálni a helyes utat. Sokszor idéznek a Bibliából és amit idéznek, azt megmagyarázzák. Nem gúnyolódnak, a problémát komolyan veszik.


Ezért nem értem azt a gyűlölethullámot, ami feléjük árad. Nem az lenne a végcél, hogy felekezettől független utat találjunk a Isten Országa felé?

Lehet én vagyok a tudatlan bunkó, mágus látom amit látok, és amit látok az hasonlít Krisztus kálváriájára.


A történelem úgy látszik ismétli önmagát, Jehova Tanúi Krisztus szerepében, megfeszítőik azon egyéb keresztény közegek, akik szerint Jehova Tanúi hamis tanokat terjesztenek.

Nem ismerős ez a történet valahonnan?


Sokan írják, hogy nyomulósak és erőszakosak, amit én még soha nem tapasztaltam náluk ellentétben a reformátusokkal például.


Nem mindenki tartozik azonos vallás alá, de nem lehetne tiszteletet mutatni mások véleménye iránt még akkor is, ha nem értenek egyet vele?



2023. jan. 29. 18:02
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
0%

27

Például az, amit mondtam. Ki is lett igazítva, többet ő se várta el ezt egy kereszténytől se és új szellemiségbe terelte ennek fényében az egész kereszténységet.


30

De, helyre volt igazítva. Apostolok cselekedetei 11:9.

A válaszoló pedig jó példát adott az értelmetlen kötekedésedre.

2023. febr. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
56%

#29

Jehova Tanúi semelyik csoportból sem szakadtak ki! Kicsit jobban nézz utána a tényeknek.


#30

Péter téves meggyőződése helyre lett rakva.


De ez több más apostolra és tanítványra igaz.


Keresd meg a Péterről szóló ismerhető bibliai történeteket. Jót tesz neked is a kutatás.


[link]

2023. febr. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
76%

#32

Meséld már el akkor a megalakulásotok történetét. De te magad írd le, ne linkeld a szemétdobot, mert nem fogom megnyitni.

2023. febr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
30%

33

Az a te privát nyomorod hogy mit nyitsz meg és mit olvasol el vagy mit hiszel. Senkit nem érdekel. Itt senki nem tartozik neked számadással, kapitány úr, mert senki nem vagy akinek számadást kene adni.

2023. febr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
67%
Értem, tehát nem tudjátok cáfolni azt a biztos tényt, hogy az adventizmus, pontosabban a millerizmus egyik kiszakadt szektája vagytok :)
2023. febr. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
30%

35


Ezt senki nem mondta. Írta bárki ezt? Annyit írtam hogy felesleges veszekedni egy kötekedő provokátorral, akinek nem is kell számot adjunk. Vagy úgy érzed igen?

2023. febr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
100%

"Például az, amit mondtam. Ki is lett igazítva, többet ő se várta el ezt egy kereszténytől se és új szellemiségbe terelte ennek fényében az egész kereszténységet."


Péter nem egyszerűen félre értett valamit, hanem visszatért a zsidó szokásokhoz.

Nem félreértelmezésről van szó azt illetően amit Krisztus tanított neki.

Pont az ellenkezője, olyat tanított amit el kellett volna hagynia!

2023. febr. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
0%

#35

Nekem meg van a hiteles forrásom, ahonnan tájékozódom!


A te "biztos tényed" pedig számomra azért hiteltelen, mert a forrásomban megbízok, benned nem! Már sokadszor bizonyította hitelességét, ellentétben veled.


Önmagában a primitív személyeskedésed egyértelmű bizonyíték, amivel egyes személyeket akarsz besározni és lejáratni.


Egy korrekt és tisztességes ember az egyház tanításait próbálja kutatni és cáfolni, ha tudja.


Aki egyes személyek állítólagos hibáira, viseltes dolgaira mutagat, annak egyértelműen nem tisztességes a szándéka!


Tehát még mielőtt ezt folytatnád elárulom, hogy e témában befejeztem!

2023. febr. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
84%

"Jehova Tanúi semelyik csoportból sem szakadtak ki! Kicsit jobban nézz utána a tényeknek."

Elég jól utánanéztem. Le is írtam a 29-es válaszban. És ha rendesen elolvasod amit írtam, akkor látni fogod, hogy nem azt írtam, hogy kiszakadtak valahonnan Jehova Tanúi. Jehova Tanúi voltaképpen a bukott millerita mozgalom folyománya, az utóélete. Ahogy a bukott millerita mozgalom folyománya és tovább élése az Adventista Egyház is. Csak miközben az Adventisták ezt nyíltan felvállalják és nem tagadják (a honlapukon is fenn van), Jehova Tanúi már kevésbé dicsekszenek ezzel, ahogy Charles Taze Russel egyéb dolgaival sem.

2023. febr. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 qkker1 ***** válasza:
74%

"Nekem meg van a hiteles forrásom, ahonnan tájékozódom!"


Ördögtorony és Új Világ Ferdítés?

2023. febr. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!