Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem szeretik Jehova...

Miért nem szeretik Jehova Tanúit, miközben ők tesznek a legtöbbet azért, hogy az emberek megtérjenek?

Figyelt kérdés

Nemcsak hozzászólásban, de privát üzenetben is gyakran felkeresnek és eligazítanak a kérdés kapcsán, segítenek megtalálni a helyes utat. Sokszor idéznek a Bibliából és amit idéznek, azt megmagyarázzák. Nem gúnyolódnak, a problémát komolyan veszik.


Ezért nem értem azt a gyűlölethullámot, ami feléjük árad. Nem az lenne a végcél, hogy felekezettől független utat találjunk a Isten Országa felé?

Lehet én vagyok a tudatlan bunkó, mágus látom amit látok, és amit látok az hasonlít Krisztus kálváriájára.


A történelem úgy látszik ismétli önmagát, Jehova Tanúi Krisztus szerepében, megfeszítőik azon egyéb keresztény közegek, akik szerint Jehova Tanúi hamis tanokat terjesztenek.

Nem ismerős ez a történet valahonnan?


Sokan írják, hogy nyomulósak és erőszakosak, amit én még soha nem tapasztaltam náluk ellentétben a reformátusokkal például.


Nem mindenki tartozik azonos vallás alá, de nem lehetne tiszteletet mutatni mások véleménye iránt még akkor is, ha nem értenek egyet vele?



2023. jan. 29. 18:02
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
0%

38

Na látod de jó?! Én is megbízom az én forrásomban, mindketten boldogok vagyunk. 😂

Primitív.. ne ezt annak ha ettől jobban alszol, egészségedre.

És örülök hogy megismertelek, mert te vagy az egyetlen elő ember, aki majd eldönti hogy mi tisztességes és mi nem. Örvendek, taníts mester. 😂

Na de az utolsó mondat aranyat ért! ✨ Végre befejezted, külön köszönöm.


A másik két válaszoló meg.. hagyjuk is 😂

2023. febr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 Jégszív ***** válasza:
81%

"ők tesznek a legtöbbet azért, hogy az emberek megtérjenek" LOL!


Sok minden elhangzott itt, amivel magam is egyetértek.


De a két legfontosabb, amitől okádnom kell:


- Minden "tudásuk" egyetlen forrásból (egy átgyúrt Biblia) származik - számtalan okoskodással felhígítva.

- Ők állnak a legtávolabb a tudományos gondolkodástól.

- A kételkedés ösztöne fényévnyire van tőlük.

Elég ennyi?

2023. febr. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
21%
Szövegelni bármit lehet! Bizonyítani is kéne, ám ezt éppen a Tanúk szokták sikerrel megtenni a hitük érdekében. Az ilyen ellenségeskedés nekem általában azt bizonyítja, hogy ez nem igazán megy.
2023. febr. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
6%

42

Hazugság amit állítasz. Rágalom, nem igaz. De mindegy, hidd csak ezt.

2023. febr. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim válasza:
25%

Én kedvelem Jehova tanuit. Velem sosem voltak erőszakosak, nem csengettek,nem zaklattak.

Nagymamám is tanú volt, a hite szerint temettük el Jehova tanúi szertartással.

Nekem kimondottan jól esett, hogy egy olyan ember mondja a temetésén a beszédet aki VALÓBAN ismerte, egy olyan csoport énekelt bibliai énekeket akik közé tényleg 25 évig járt. Nem egy olyan pap, akinek én adtam a szájába a szót, meg elmondja a sablonos beszédet róla, mert aznap kb ő lett volna az 5.halottja és épp siet a másik szertartásra...nekem fontos volt hogy az a szertartás szívből jöjjön es ne muszájból, meg éves egyházadó meglétéből fakadóan.

Egész gyermekkoromban mesélt a mama Istenről és a Bibliáról, jártam vele összejövetelekre -és nem lettem tanú. Mégis jó szívvel gondolok azokra az időkre, jó hangulatú gyűlések voltak, hozzá lehetett szólni témákhoz nyilvánosan is nem csak ültünk és hallgattunk. Nyilván mindenkinek a saját döntése h milyen vallást választ.

2023. febr. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
28%

45


Igen, teljesen egyetértek azzal amit mondasz. Sokkal személyesebb és szívhez szólóbb mint a legtöbb egyház ami csakis a pénzre megy. Egy vaskos köteg pénzért eltemetik, előtte fizetik a templomi adót, s egy olyan ember temeti el aki életében nem is hallott róla. A tanuknál nem így van. Az eddigi tapasztalataim alapján én se tudok semmi rosszat mondani róluk.

2023. febr. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim válasza:

Pont azért nem szeretem őket, mert mindenáron meg akarnak téríteni. Zaklatnak, csengetnek, erőszakosak. Gyerekeket visznek magukkal, őket használják fel, hogy megtérítsenek. (Na, meg kipréseljék belőled az utolsó filléredet is). Hagyjanak békében!


Kénytelen voltam hatóságokkal megfenyegetni őket, mert állandóan zaklattak. Azóta nem jönnek.

2023. júl. 17. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!