Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért is gonosz a Sátán?

Miért is gonosz a Sátán?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értek valamit. Azt értem, hogy bűnös volt, mert fellázadt Isten ellen. De ezen túl: mit rosszat csinált a Sátán? Ő nem parancsol, Isten igen. Ő nem tilt semmit, Isten igen.


Ateista vagyok, ezért nem tudom, hogy ezzel megbántok-e valakit, ugyanis nem akarok senkit sem megbántani a hitében, csak már nagyon foglalkoztatott a dolog.


2011. márc. 9. 18:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim ***** válasza:
71%

Kedves kérdező!


Én tudod mit hiszek 15 évesen?:)


Hogy még a Sátán is elismeri, hogy Valaki hatalmasabb nála, az Isten!:)

2011. márc. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 A kérdező kommentje:
Én 15 éves vagyok. ^^ És nem tudom... Valóban elismerné? Tudomásom szerint pont azért ellenfelek, mert egyikük sem tud győzni.
2011. márc. 9. 19:03
 3/88 A kérdező kommentje:
De ebbe ne menjünk bele, nem igazán erre vagyok kíváncsi. Majd egy másik kérdésben. ;)
2011. márc. 9. 19:05
 4/88 anonim ***** válasza:
59%

Még ha létezne is, se lenne gonosz.

Ugyanis az ábrahámi mitológiának részei a következő kitételek is:


- Isten mindentudó


- Isten mindenható


Mi következik ebből?


1.) MINDENRŐL tudott előre, már a kezdet kezdetén.

2.) SEMMI nem történhet a világban, amit ő nem akar.


Folyomány:


1.) Teremthetett volna TÖKÉLETES világot, ahol nincs lázadás, és még a szabad akarat sem okoz gondokat, mert megfelelő tudással, érettséggel és józan belátással párosul. Nem tette.


2.) Ebből következően AZT AKARTA, hogy megtörténjék mindaz, ami megtörtént. Lázadás, bűnbeesés, stb.


3.) Ebből következően a Sátán sem gonosz, hanem egyszerűen Isten (titkos) parancsát teljesíti - vagy, még ha teljesen a saját szakállára cselekszik is, akkor is SZERVES RÉSZE A NAGY ISTENI TERVNEK.


Szóval röviden: nem gonosz, mert Istennek tetsző, amit tesz - az pedig ugye már definíció szerint egyenlő a jósággal. Ha nem tetszene neki, akkor már eleve nem így rendezte volna a kártyákat.

2011. márc. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem ismeri el,és ezért (is) ellenfelek. Fellázadt,és ezzel mindent elrontott, mert ez minden csak nem a paradicsom.De lehet hogy hülyeséget beszélek.

aménis15vagyok.pacsiit.(:

2011. márc. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/88 anonim ***** válasza:
46%

Mert Isten megbüntette saját magát is. Készítette Sátánt gonosznak, azaz "ellenpontnak". Ugyanis egy végtelenül jó, szerető, irgalmas Atya, hírből sem ismeri a gonoszságot, a rosszat. Hát ezért kellett neki, hogy a másik oldalt is megismerje. Meg a hit.


Nyilván ha van Isten akkor én ezt így tudom elképzelni. Sajnos a valóság teljesen más, mert sem Istent, sem a sátánt még senki sem látta. Ókori és középkori festők ábrázolták mindkettőt. El tudom képzelni, hogy alkohol vagy fű hatására fantáziáltak. Hiszek, amit látok.

2011. márc. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/88 anonim ***** válasza:
23%

Oks kedves utolsó!

De akkor kérlek menj ki a vallás kategóriából:).

Legalább is ebből a kérdésből:).

2011. márc. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 A kérdező kommentje:

Egyetértek a 19:12-essel abban, hogy ez lehet, hogy benne van az isteni tervben.


19:14 Én is hiszek ha látok, ez csak egy elméleti felvetés volt részemről. Nem hiszem, hogy Isten önbüntetésnek szánta, bár jó lenne ha igaz lenne, ugyanis akkor ő is átérezné a halandók helyzetét.

2011. márc. 9. 19:19
 9/88 A kérdező kommentje:
19:18, miért ne válaszolhatna ő is? Attól, hogy valaki ateista (mint én) még érdeklődhet a vallás iránt.
2011. márc. 9. 19:21
 10/88 anonim ***** válasza:
49%

Kedves kérdező. :)


Jogos a kérdésed, de valójában félre vagy informálva.

Isten nem tilt semmit, Isten rendszert tart fent egy bizonyos okból. Tehát amikor az van mondva, hogy "Ne ölj!", akkor valójában nem megtiltja az ölést, hanem nem ajánlja, mert vonzata van, vagyis csak figyelmeztet előre téged, nehogy "ráfaragj". A parancsolás kérdéssel ugyanez a helyzet, csak a Biblia magyar nyelvű fordítása nem feltétlenül ezt adja vissza...

Isten nem egyenlő a sátánnal, és nem is ellenfelek...sátán az Isten negatív aspektusa, ami szeretetből van jelen, szeretetből lett megalkotva, hogy mi, emberek tudjuk mihez viszonyítani a jót, hogy meglegyen a kontraszt...ugyanis a rossz nem a jó ellentéte, hanem más mint a jó...igazából nincsenek ellentétek...és mindez azért, hogy az egyének képesek egyenek tanulni, fejlődni, hogy majdan üdvözülhessenek. Egy egyén csak és kizárólag a rosszból képes tanulni, és csak a rossz megízlelése, megismerése végett válhat a jóvá. :)


A kiírt kérdésre a válaszom a következő:


A sátán nem gonosz...a sátán egy eszköz, nekünk...a sátán minden emberben ott él, ahogyan Isten is...ebből kiindulva meg senki az égegyadta világon nem gonosz, csak maximum hiányos tudással rendelkezik, rosszul ítéli meg az adott helyzeteket, téved...:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!