Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért is gonosz a Sátán?

Miért is gonosz a Sátán?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értek valamit. Azt értem, hogy bűnös volt, mert fellázadt Isten ellen. De ezen túl: mit rosszat csinált a Sátán? Ő nem parancsol, Isten igen. Ő nem tilt semmit, Isten igen.


Ateista vagyok, ezért nem tudom, hogy ezzel megbántok-e valakit, ugyanis nem akarok senkit sem megbántani a hitében, csak már nagyon foglalkoztatott a dolog.


2011. márc. 9. 18:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/88 anonim ***** válasza:

"Sátán rendelkezik saját tudattal, amiért önmaga felelős, hiába Isten által "élő"?"


Isten az értelmes, lélekkel rendelkező egyedeket saját természete által, SZEMÉLY-ként teremtette meg. A személy önálló gondolatban, tettekben, mint a Szentháromság egyes személyei. Személyiséggel teljesen csak az embert és az angyalokat áldotta meg.


"Sátán rendelkezik e fizikai testtel, nem feltétlenül ilyennel, mint amit mi vagyunk képesek érzékelni, de bármilyennel, ami tapasztalást eredményez?"


Nem rendelkezik a tökéletlenség potenciáljával, lehetőségével - ellentétben az emberrel. Mindegyiknek van hátránya és előnye: az embert elfoghatja a rossz, de megtérhet, és fordítva;


Az angyaloknak (mikor megteremtette őket Isten) pedig egyszer volt csak próba, amelynek oka - valószínűleg - Isten tekintélyének el, vagy nem fogadása volt.

2011. márc. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/88 A kérdező kommentje:

Kedves LastOne.Left,


Nem tudom, mi változott, de eddig tőled nem kaptam gúnyos válaszokat.


Nyilván egy hívőnek vannak tényként kezelt gondolatai a Sátánról - ám ezen felül biztos van véleménye is. Az embernek mindenről van véleménye, és ez szerencsére nem csak a kötelező kereteken belül mozog.

2011. márc. 16. 17:03
 83/88 anonim ***** válasza:
48%

kérdező. :)


Nem tudom ez célzás e a részedről, de nekem nem állt szándékomban sem téged, sem mást kigúnyolni. A te szavaidból megítélve írtam le az előző válaszomat, hogy bizonyára akkor észrevetted, hogy van aki véleménye tény értékű, még ha a tényt idézőjelben használtad is. Igazság szerint arra gondoltam, hogy van aki véleménye tényleg maga a tény, nem pedig, ahogyan te is említed, szoros, kötelező keretek közé szorított meglátás. Kedvességből, mivel látom, hogy érdeklődő vagy, odaírtam az utóiratba, hogy remélem fogsz még találkozni itt olyan válasszal, ami megfelelő számodra és értelmesnek találod. :)


ui.: bízom benne, hogy a mosolygós hozzáállásom legközelebb nem téveszt meg, ha rám értetted azt, hogy gúnyos a válaszom. :)


üdv és sok sikert

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/88 anonim ***** válasza:
64%

még egy kiegészítés ha nem haragszol meg.


az is megeshet, de gondolom ezt tudod, hogy az emberek több esetben saját véleményüket tényként kezelik, ami nem feltétlenül a valóságot tükrözi, tehát előfordulhat az is, hogy van akinek nincsen példaként a sátánról elfogadott tényen túl véleménye. az persze más kérdés, hogy más véleményét tényként fogadjuk el, és mi magunk nem kreálunk önálló véleményt, ami nagyon fontos pedig, de ebben te is egyetértesz, ha jól sejtem, s ha jó az előérzetem talán ezt akarod "kihúzni" a válaszolókból is, amit én nemes cselekedetnek tartok, mivel ekkor foglalkozol velük, érdeklődsz őszintén. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/88 anonim válasza:

A Sátán nem volt gonosz, Ő volt Isten leghatalmasabb angyala. Csak elgondolkozott azon, hogy basszus, ha ez az öreg "kaporszakállú" lehet uralkodó én miért ne lehetnék?? Ráadásul pechére sose hal meg innentől kezdve soha nem veheti át a helyét.

Ezért fellázadt... Isten berágott és elűzte őt... Onnantól kezdve harc van közöttük.. Sátán mindent tönkre akar tenni amit Isten teremtett ezért ő hall, és lát szintén mindent, ami az emberek kérnek és fel tud ajánlani egy lehetőséget, hogy lepaktálj vele. Ha kérsz tőle ő ad neked, ha nem is fizikailag, de a lehetőséget gyorsan megadja, hogy hozzájuss ahhoz amit akarsz. Persze mindezt feltételekkel... Tehát ha gazdag akarsz lenni megadja neked, de te cserébe eladod neki a lelkedet. Így elfordít Istentől, ezzel tör borsot az ő orra alá neked segít és neki is jó lesz mert mondjuk az ő beteg vágyait kielégíted mondjuk úgy hogy kínok kínja közt halsz meg, vagy, megölnek, vagy valami ilyesmi lesz... Tehát mindennek van ára ha Istennel Ha a Sátánnal paktálsz le! De ha Istennel, és mégis vétesz ellene akkor is a Sátánnál kötsz ki így jobban jársz ha a Sátán ad milliókat megöl azt a pokolba mész! :P

2011. márc. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/88 anonim ***** válasza:
42%

Martinus.


A sátán kapott e Istentől valaha is bármilyen fizikai testet, ami által tapasztalni képes? Ezt csak azért kérdem, mert tapasztalás híján sátán nem képes tudni önmagáról, hogy van, hiába van, azaz nem rendelkezik önálló tudattal...mivel nem esik bele az elkülönültség érzetébe, vagyis nem észlel kontrasztot, ami által egyénné, személlyé válhat. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/88 anonim ***** válasza:

LastOne.Left

Te nagyon okosnak hiszed magad, viszont azzal nem vagy tisztában, hogy mind a kettő földönkívüli lény, így egyértelmű, hogy van testük. Viszont más a teremtő, aki megteremtette a sötétséget, aztán a fényt. Hisz, hogyan is volt, először az eget hozta létre, majd a csillagokat és a napot, tehát a sötétség volt először és attól nem kell félni, a Sátán nem gonosz, ő a tudást adja meg és igenis ad hatalmat az embernek és képes felnyitni az ember szemét. De Isten mit csinált, úgy teremtette meg az embereket, hogy azt se tudták, hogy meztelenek. Szóval, mennyire lehetett ostoba az emberi lény addig, amíg a kígyó fel nyitotta a szemüket? Nagyon ostobák voltak, maradjunk ennyiben. A Sátán a valódi egyensúly, Ő benne van sötétség és fény, Ő az igazi Isten!

jan. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/88 anonim ***** válasza:
Fel nem nyitotta a szemüket*
jan. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!