Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért is gonosz a Sátán?

Miért is gonosz a Sátán?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értek valamit. Azt értem, hogy bűnös volt, mert fellázadt Isten ellen. De ezen túl: mit rosszat csinált a Sátán? Ő nem parancsol, Isten igen. Ő nem tilt semmit, Isten igen.


Ateista vagyok, ezért nem tudom, hogy ezzel megbántok-e valakit, ugyanis nem akarok senkit sem megbántani a hitében, csak már nagyon foglalkoztatott a dolog.


2011. márc. 9. 18:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/88 anonim ***** válasza:

Kérdező. :)


"Nem utasít? Isten igenis utasít. Valamin elvárja, hogy a híei betartsák az utasításait."


Nem tudom te ezt honnan vetted, pedig korábban már említettem, hogy ne vedd készpénznek a Biblia fordításokat, mivel a régi nyelv, amin íródott, no ott egy-egy szó elég sokféle jelentéssel bírt...:)

Ha viszont te így képzeled el az Istent...akkor bizony nem meglepő, hogy nem hiszed a létét...kicsit tévesen ítéled meg Istent...Isten feltétel nélkül szeret, azt is elárultam korábban, hogy miért(mivel egyedüli létező, nincsen mivel szemben önzőnek lennie, amit "teremt" az önmaga), erre te mégis egy elváró, utasító, feltételek szabó Istent mutatsz be, képzelsz el...bocsánat, de Isten nem azért tart fent rendszert(szabályt), hogy ha azt nem tartjuk be nem szeret...hihi, ugyanúgy szeret, ha áthágjuk az összeset akkor is...a rendszer azért van, hogy a rossz tetteknek legyenek következményei, hogy az egyén saját hibájából tanulhasson, hogy majdan a tudata elérje azt az állapotot, ahol már üdvözülhet, és azt figyelembe véve, hogy az ember valójának léte örök, nem beszélhetünk igazságtalanságról. A szabály azért van, hogy ha azt betartjuk, teljesen szabaddá válhatunk, olyan szabaddá, mint Jézus Krisztus. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/88 anonim ***** válasza:
23%

"Istenen mellet önálló léttel bír e a te véleményed szerint ez a Sátán, és a teremtmények? Isten maga mellé teremtett bármit is? Amit teremtett az nem Önmaga?"


Szabad akarattal, de nem önálló léttel, hanem Isten, mint az egyetlen önálló létező _által_.


"Gyermekem, kérlek, tekints az égre, és nézz a földre és mindarra, ami rajta van! Gondold meg, hogy Isten _semmiből teremtette_ és az emberi nem is ugyanígy keletkezett." (2Mak 7.28)


Ez a creatio ex nihilo (= a semmiből való teremtés).


Isten akit teremt, a _gondolataiban_ öröktől fogva benn van, tehát a gondolatot, mint engem, vagy téged, _birtokolt_, így nem tette önmagává:


"

Mielőtt megalkottalak anyád méhében, már ismertelek; mielőtt megszülettél volna, fölszenteltelek, és prófétául rendeltelek a nemzetek javára." (Jer 1.5)


Tehát minden egyes dolog, amely Isten által van, az Isten gondolatában van örökre, és így lesz tökéletes, teljes. De csak az emberi nem Krisztus általi megdicsőülésén keresztül lesz Isten gyermeke, Isten országának része.

2011. márc. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/88 anonim ***** válasza:
23%

"Ha Jézus egyben az Atya, akkor egyben ugyebár a Szentlélek is - tehát a szent háromságnál lyukadunk ki.

Viszont ha jól tudom, a szent háromság ugye Isten három része. Ha viszont egy valaminek a három része, akkor a háromból lesz egy egész, tehát nem foglalják magukba a másikat - bár ez csak a saját okfejtésem, értelmezésem, nyugodtan javíts ki, ha rosszul tudom, nem értek a szent háromsághoz."


Ezt leginkább a Quicumque című hitvallással lehetne megértetni:


"Akárki akar üdvözült lenni, mindenekelőtt szükséges, hogy birtokolja a katolikus hitet; [...]


A katolikus hit, íme: hogy egy Istent a Szentháromságban, a Szentháromságot az egy Istenben féljük. Nem kevert személyek, és lényegük nem válik szét. Ugyanis más az Atya, más a Fiú s más a Szentlélek személye: De az Atyának és a Fiúnak és a Szentléleknek ugyanaz az istensége, egyenlő dicsősége, egyenlő tiszteletű magasságok..."

2011. márc. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/88 A kérdező kommentje:
Nos, köszönöm a teológia magyarázatokat Istenre - de nem ez volt az én eredeti kérdésem. Hogy úgy mondjam, mindenki a rossz irányba néz.
2011. márc. 15. 16:54
 75/88 anonim ***** válasza:
Akkor kezdjük előröl. Kezd kérdéseidet!
2011. márc. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/88 A kérdező kommentje:
Kezdjem a kérdéseimet? O_O Csak egy van, az pedig itt virít fönt egy zöld négyszögben.
2011. márc. 15. 19:29
 77/88 anonim ***** válasza:

kérdező. :)


Szerintem arra már kaptál korrekt választ, legalábbis nekem ezt állítottad...igaz azt is megemlítetted, hogy nem tudsz vele egyetérteni, de a szavaid azt tükrözték, hogy megérted, és értelmesnek tartod...csak "idegennek" saját nézetedhez. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/88 anonim ***** válasza:

Kedves Martinus.


Sátán rendelkezik saját tudattal, amiért önmaga felelős, hiába Isten által "élő"? Sátán rendelkezik e fizikai testtel, nem feltétlenül ilyennel, mint amit mi vagyunk képesek érzékelni, de bármilyennel, ami tapasztalást eredményez?


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/88 A kérdező kommentje:

Kedves LastOne.Left,


én véleményeket akarok, nem "tényeket". ;)

2011. márc. 16. 14:17
 80/88 anonim ***** válasza:

kérdező. :P


akkor gondolom leesett az is, hogy van olyan, akinek a véleménye "tény" értékű. :P


ui.: bízom benne, hogy fogsz még kapni "kielégítő" válaszokat. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!