Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért is gonosz a Sátán?

Miért is gonosz a Sátán?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értek valamit. Azt értem, hogy bűnös volt, mert fellázadt Isten ellen. De ezen túl: mit rosszat csinált a Sátán? Ő nem parancsol, Isten igen. Ő nem tilt semmit, Isten igen.


Ateista vagyok, ezért nem tudom, hogy ezzel megbántok-e valakit, ugyanis nem akarok senkit sem megbántani a hitében, csak már nagyon foglalkoztatott a dolog.


2011. márc. 9. 18:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/88 A kérdező kommentje:
Jól definiáltad a gonoszt. ^^ És mindenben egyetértek veled. De ha ez így van, akkor miért nem szabad kimondani azt hogy Sátán? Miért kapnak tőle idegbajt a hívők? Miért visítják, hogy "a Sátán műve", ha valami rossz dolog történik egy emberrel, ha ez igaz? Vagy csak az átlag hívő nem néz a dolgok mögé?
2011. márc. 9. 20:58
 22/88 anonim ***** válasza:

"Ez egy általános, felszínes felfogás, ezért tettem fel itt a kérdést."


Miért itt tetted fel a kérdést?

2011. márc. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/88 A kérdező kommentje:
Ki mást kérdezhetnék? Papokkal nem szoktam beszélni, ismerőseimet meg nem érdekli ez a téma.
2011. márc. 9. 21:08
 24/88 anonim ***** válasza:
71%

Azok a hívők, akik mindent a sátánra kennek, gyengék. A sátán a kísértő, ez igaz, de csak azt lehet megkísérteni, aki hagyja magát.

Gandhi mondta: "Az igazi gonoszság a saját szívünkben lakik. Ott kellene megvívnunk a csatát. " Igaza volt. Én magam is keresztény vagyok, de tudom, hogy elsősorban a saját szívembe kell tekintenem, majd magammal megharcolni, magamat megfegyelmezni.

De ne bántsunk senkit, a felelősség átruházása ősrégi viselkedésminta az emberiségnél :-))

Freya

2011. márc. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/88 anonim ***** válasza:
42%

Oda kellett volna írnod, hogy nem az igazság érdekel, hanem az, hogy ki, mit gondol erről.

Ez nem egy felszínes felfogás, ez Isten Igéje. Pont ez a célja a sátánnak, hogy felszínesnek gondolják az emberek Istent.

2011. márc. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/88 anonim ***** válasza:
38%
Ha nem lett volna a Sátán gonosz, nem lázadt volna fel, tehát nem kísérthette volna meg Évát, ha nem kísérthette volna meg Évát, akkor nem lettek volna utódai,és emberiség, mivel nem lett volna szükségük szaporodni. És, hogy miért kellett szaporodni? Mivel a Sátán vs Isten meccs 1:1 azaz döntetlenre állt, és egy Mindenható lény nem veszthet, ezért meg kell mutatnia, hogy több lelket nyer meg, mint sáti.. De ahogy elnézem, vesztésre áll, pedig mindenható és mindentudó...de vajon akkor ezt is előrelátta??? Hmm...
2011. márc. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/88 anonim ***** válasza:
49%

" ha nem kísérthette volna meg Évát, akkor nem lettek volna utódai,és emberiség, mivel nem lett volna szükségük szaporodni."

Ezt honnan veszed?

2011. márc. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/88 anonim ***** válasza:
24%

Megírtam miért. Örök ifjú lényeknek nincs szükségük utódokra sztem, és mivel mikor teremtődtek, azok voltak,csakis egymásra és Istenre volt szükségük. Ám a megkísértés után halandóság lett az osztályrészük, és szaporodniuk kellett, hogy ki ne pusztuljon maga az emberiség, mikor ők már meghalnak, hogy legyenek, azok, akik megpróbálják kiengeszteli helyettük az Istent és megmutatják neki hogy érdemesek az Isten szeretetére, vagy csak az Isten hiánya általi űrt próbálták velük kitölteni.

De sztem azért kellettek főképp utódok, mert Isten nem veszíthet, és mivel a sátán megkísértette Évát, és talán ezzel Ádámot is, így, ha így marad minden, akkor veszít... de ez lehetetlenség egy mindenható lény részéről.

2011. márc. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/88 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy egy hatalmi játszma képét vetíted elénk. Én is emellett voksolok, bár nem minden részletben értek egyet.
2011. márc. 9. 21:43
 30/88 anonim ***** válasza:
36%
Isten megmondta hogyan lehet kiengesztelni Őt. Mózesnek adta a törvényt, később pedig Jézus engesztelte ki. Évának a büntetés az volt, hogy fájdalommal kellett szülnie és utána minden nőnek. Ez egy lejátszott meccs.
2011. márc. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!