Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért is gonosz a Sátán?

Miért is gonosz a Sátán?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értek valamit. Azt értem, hogy bűnös volt, mert fellázadt Isten ellen. De ezen túl: mit rosszat csinált a Sátán? Ő nem parancsol, Isten igen. Ő nem tilt semmit, Isten igen.


Ateista vagyok, ezért nem tudom, hogy ezzel megbántok-e valakit, ugyanis nem akarok senkit sem megbántani a hitében, csak már nagyon foglalkoztatott a dolog.


2011. márc. 9. 18:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/88 anonim ***** válasza:
33%

jól látod a dolgot kedves kérdező. az emberiségnek van egy alapvető tévedése a létével kapcsolatban, amely tévedésben a magukat hívőknek nevezők is benne vannak. emiatt kezelik helyszínnek a mennyet és poklot...holott egy Biblia sem ad ilyen konkrét meghatározást ezekkel kapcsolatban, maximum hasonlatokat...amit persze sokan szó szerint kezelnek. :)


vagy te az én nézetemre írtad, hogy ez már belemagyarázás? ha igen, akkor tudok neked adni egy alapfelállást, amit ha megértesz észreveszed, hogy a belemagyarázást azok követik el, akik számára valami nem kerek, akik valamivel kapcsolatban tévednek. :P


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/88 anonim ***** válasza:
100%

Ismét azt mondom, ne bántsuk a hívőket. A legtöbben helyszínként kezelik, vagy csak úgy beszélnek róla, mert így könnyebb. De ez nem lényeg. A lényeg a személyes felelősség.

Válasz egy korább kommente: emberiség akkor is lett volna, ha nem történik meg a bűnbeesés, ugyanis Isten a parancsot: "sokasodjatok és szaporodjatok és töltsétek be a földet" már a teremtés pillanatában megadta nekik. Az, hogy nem tették, talán az ártatlanságukból fakadt. talán Isten hagyta, hogy előbb ismerjék meg a világot és egymást. A parancs azonban megvolt, tehát előbb utóbb szaporodtak volna. Csak bűnbeesés nélkül a szaporodásnak köze nem volna a bűnhöz, csak örömhöz és boldogsághoz.


Freya

2011. márc. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/88 A kérdező kommentje:

Nem, nem a te írásodra írtam, hogy belemagyarázás.


Freya, senki nem bántja a hívőket, csak az a baj, hogy ahhoz, hogy egy metaforát vagy allegóriát észrevegyünk vagy éppenséggel egy megszemélyesítést, ahhoz kell tanulnuk, és nyitottnak kell lennünk a tudásra, a tudományra. És itt a bökkenő: a vallási elvakultak nem nyitottak a tudományra, mert Isten elvileg bűnnek tartja azt, hogy boncoljunk, mert "nem szabad Isten titkait megtudnunk", csakhogy egy példát említsek. Én ezt erősen kétlem, mert ha Isten létezik, és szereti az emberiséget, akkor azt akarja, hogy jól éljünk, amihez pedig szellemi és technikai fejlődésre van szükségünk. Ergo támogatnia kéne mindent, ami ezt elősegíti.


Szóval én nem bántom a hívőket, de az a baj, hogyha valamit NEM AKARNAK észrevenni, akkor sem fogják, ha az orrok elé tartod.

2011. márc. 10. 21:04
 44/88 anonim ***** válasza:

Semmi baj, én azt hogy ne bántsuk a hívőket arra értettem, hogy mint írtad: helyszínként kezelik a menyországot. Ezzel ugyanis nem ártanak senkinek, hát nem baj.

Ami a boncolást illeti, a biblia alapján nem tartom bűnnek,de az abortuszt már igen, ahogyan a génmanipulációt is. Tudod, a hívőknek van egy olyan tulajdonsága, hogy inkább ne legyen olyan fejlett az orvostudomány, de ne legyen legális ilyen módon beavatkozni az életbe.

Érdekes, hogy ahogy fejlődik a tudomány és a technika, úgy siányodik és értéktelenedik el az emberi élet értéke és értelme. Nem vagyok tudomány ellenes, ne érts félre, de én azokat az embereket tudom igazán tisztelni,akik betartanak bizonyos morális szabályokat akkor is ha az érdekük nem úgy kívánja. Ez ugyanis az egésznek a lényege...

2011. márc. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/88 A kérdező kommentje:
Én ezzel nem tudok egyetérteni. A tudomány mindenek előtt. Fejlődnünk kell. Ezzel persze nem azt mondom, hogy az emberek feláldozhatóak, mert nem azok, az élet is fontos. Ha a kormányok képesek eltitkolni bármit, akkor ezt is eltudnák. A titkos kísérletekkel tömegpánik és -hisztéria nélkül fejlődhetnénk. Nem kell mindenkinek feltétlenül tudnia, hogyan születtek az eredmények, csak azt, hogy vannak.
2011. márc. 10. 21:41
 46/88 anonim ***** válasza:
17%
Isten és a Sátán ellenfelek,igen. De nincsenek egyensúlyban ugyanis Jézus Krisztus kereszthalála által a hívőknek üdvösségük lett és győzelmet aratott a Sátán felett. A Sátán egy vesztes.Azért van még mindig ez a sok rossz a világban,mert Isten hagyja,hogy együtt nőjön a "konkoly" a "búzával". Lásd búza és konkoly példázata Máté evangéluma 13.részben található. Mt 13:24-30 és 36-43. De a sátán már régesrégen le lett győzve.
2011. márc. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/88 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy legyőztük a Stánt, hisz akkor egy utópiában élnénk.
2011. márc. 10. 22:32
 48/88 A kérdező kommentje:
És amúgy nem azt kérdeztem, hogy ellenfelek-e, hanem hogy miért?
2011. márc. 10. 22:33
 49/88 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, te mit szólnál hozzá ha a tudtod és beleegyezésed nélkül olyan vegyszereket tesztelnének rajtad és/vagy a szeretteiden, amik évekre károsítják károsítják az egészségedet, sőt öröklötten megjennek majd az utódaidban? Esetleg egszerűen eletsznek láb alól? Titkos kísérlet, nincs hisztéria, de nincs felelősség sem és morál. Amit leírsz, az egy rémisztő, gonosz utópia, ahol nincsenek emberi jogaim, mert nem szólhatok bele, mit kísérleteznek rajtam, mivel oltják be a gyerekemet, esetleg ha kiderül, hogyan lehet látható bizonyítékok nélkül terméketlenné tenni, vagy kiirtani egy emberi fajt, akkor azt is megpróbálhatják. Tizedeljük csak meg a haszontalan országok lakosságát, miért ne?


A tudomány egy nagyon veszélyes fegyver, és ha nem szorítják morális keretek közé, akkor egy idő után a föld pusztulásához is vezethet.

2011. márc. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/88 A kérdező kommentje:
Ezt mondtam volna? Hogy az alanyok elől titkoljuk? Nem, én azt mondtam, a civilek elől titkoljuk. A kísérlet észtvevőinek természetesen tudniuk kell, ez az élet tiszteletében is benne van. Én csak azt mondom, hogy a kísérlet mikéntjeit nem kell minden egyes embernek tudnia - de a részt vevőinek alapvető, hogy igen.
2011. márc. 11. 14:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!