Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A homoszexualitás valóban bűn?

A homoszexualitás valóban bűn?

Figyelt kérdés
Nos a biblia azt írja igen bűn és halállal büntetendő. Hisztek ebben? Én egy film láttán elgondolkodtam ezen.. Más értelmezései is vannak a bibliának. Ez megbocsáthatatlan bűn? Mózes harmadik könyve, 18:22 azt írja : Ha egy férfi egy másik férfival hál, gyalázatot követ el. Ám a gyalázat abban az időben nem jelentett bűntettet, tisztátalanságot jelentett. Mózes harmadik könyve továbbá azt is mondja önzően enni is gyalázatos, vagy szöveteket összekeverni. Mózes harmadik könyve, 20:13 -> Ha egy férfi másik férfival hál, mindkettőjükre halál vár. | Ám ugyanezt mondja a házasságtörőre is, vagy egy gyerek aki nem fogad szót a szülőnek. Bizonyára nem értelmezzük ezt a biblia történetet szó szerint. Mózes V. könyve 22. írja "Ha egy nő nem szűz házassága napján, apja házába kell hurcolni és kövezzék halálra" | Szóval a homoszexualitás oké,rendben van? Isten szemébe elfogadható? Isten olyannak szeret minket amilyennek. Nem? Isten bosszúja hatalmas de ugyanakkor a könyörülete is. A biblia mégsem azt mondja, hogy rendben van ez.. Szerintetek??
2011. júl. 25. 03:07
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
52%

"Az természetesen a melegeknél is bűn, amikor valaki alkalmi kapcsolatokat keres, de ha valaki kialakít egy komoly kapcsolatot, és megpróbál normálisan élni, az nem hiszem hogy bűn lenne."


Lehet hogy azért bűn, mert Isten az embert úgy teremtette hogy családban éljen és így legyen boldog (apa-anya-gyerekek). Aki meleg kapcsolatban él az ezt visszautasítja egész életén keresztül.

2011. júl. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 Tyler913 ***** válasza:

Isten az embert ugy teremtette,hogy szeretetben eljen.Ehhez nem feltetlenul kell klasszikus csaladmodell (apa-anya-gyerekek),meg akkor sem,ha az emberek nagy tobbsegenek igy tunik termeszetesnek.

Amugy akkor szerinted az is bunt kovet el,aki nem hazasodik meg,vagy nem vallal gyereket?

2011. júl. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszolónak van igaza!

Én ismerek olyan párt (férfi-nő), akik már 30 évesek, kb 6 éve együtt élnek, de eszük ágába sincs még megházasodni vagy éppen gyereket vállalni. Ez szerintem Isten szemében nagyobb bűn nem?

2011. júl. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
76%
15:43-as vagyok. Azt hiszem igazatok van, az érvelésem nem stimmel. Én ettől még bűnnek érzem a meleg kapcsolatot (a Biblia miatt) de ezem kívül mással megindokolni nem tudom hogy miért. Mondjuk nem vagyok a téma nagy szakértője, lehet hogy inkább csendben kellett volna maradnom :)
2011. júl. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 Tyler913 ***** válasza:
36%

Nyugodtan velemenyt nyilvanithatsz,ez egy ilyen oldal.Egyebkent amiota idejarok,Te vagy az elso,aki elismeri,hogy lehet,nem neki van igaza-ezt hivjak intelligencianak.

A Biblia ertelmezeseben egyebkent segit,ha tudatositod magadban,hogy Isten szereti az embert,jot akar az embernek.Tehat az,hogy az emberek kirekesszek es megbelyegezzek a masikat csak azert,mert ferfi letere egy masik ferfival el egyutt,szerintem messze idegen Isten szandekatol.Ahogy Krisztus cselekedeteit elnezem,pont az jon le belole,hogy o sosem a farizeuskodok oldalan volt-mindig az embert nezte.Marpedig ha valaki melegkent tud a parjaval tisztessegesen,es szeretetben elni-az nem hinnem,hogy bun.Nem kovetendo pelda,nem kell piedesztalra emelni,de megbelyegezni sem szabad.Csupan el kell fogadni.

2011. júl. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
A homoszexualitás betegség örökölt, vagy nevelt és így bűn sem lehet.
2011. júl. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 bromkrezol ***** válasza:
Igen, pokol, kárhozat, stb... szerencsére az emberek többsége ezenkívül is összeszed annyi bűnt, hogy oda kerül...
2011. júl. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
hát ja
2011. júl. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
53%

Én is nagyon sokat gondolkodtam, gondolkodom ezen. Eléggé modern módon értelmezem a Bibliát, Isten szavát és akaratát.


Több évnyi gondolkodás után én csak arra tudtam jutni magamtól, hogy a Bibliát bizony nem Isten alkotta. Sem az Ószövetséget, sem az Újszövetséget nem ő vetette "papírra", bár utóbbiról ezt könnyebb feltételezni, mivel meg van benne jelölve a "szerző". Én abban hiszek, hogy a Biblia Isten szava alapján készült, akik azonban lejegyezték, emberek voltak, és mint ilyenek tévedhettek, túlozhattak, de még ha a legnagyobb jószándék vezérelte is őket, félreérthettek dolgokat, amikor leírták azt. Ezért aztán az emberek belefoglaltak mindent, amit ők gondoltak, hogy Isten gondol. Mit gondolsz, miért találhatóak meg benne olyan elmaradott dolgok, amilyeneket te is idézel? Mert az akkori emberek írták, nem pedig egy mindent tudó Isten.

Ennek ellenére a Bibliát érdemes forgatni és megfontolni, mert rengeteg tanulsággal szolgál, de ezt is kritikával kell fogadni, le kell szűrni belőle a tanulságot, és mindenek felett Istentől kell kérni az útmutatást, és Istent kell keresned. Mert különben vagy így, vagy úgy tönkre fog menni az életed. Vagy azért, mert feladod a homoszexualitásod, és sosem éled meg a szerelmet, vagy azért, mert nem tudod ezt beilleszteni a hitedbe. Tehát keresd tovább az utad.

Én azt javaslom, próbáld meg érezni Istent, mintsem megérteni. Figyeld meg, hogy minden vallás mennyire közös. A keresztény, a zsidó, az iszlám, de még a buddhista is, és így az összes többi. Ugyanazt a dolgot ezerféleképpen magyarázza. Látod, egyik-másik (buddhista) egészen másképp, de itt is ugyanaz a lényeg. Az egyetlen mindenek felett álló erő, ami irányít az életben mindent. Próbáld ezt az erőt érezni, próbáld átadni magad neki, és az erő, vagy Isten, ki hogy nevezi, segíteni fog neked.


Minden, ami fent elhangzott az én saját véleményem. Végigjártam egy utat, talán hasonlót a tieddel. Szerelmes lettem egy nőbe (én is az vagyok), noha ezelőtt soha nem voltak ilyen gondolataim. Valahol bűnösnek is éreztem magam Isten előtt, valahol pedig megingott a hitem. És amikor engedtem ennek az egésznek, és a szerelem belépett az életembe, mert elfogadtam a szerelmet, amit kapok, akkor kerültem legközelebb Istenhez. Boldog vagyok, és hálás Neki, amiért ilyen örömöt adott nekem. És érzem, hogy Isten őt küldte az én megmentésemre, arra, hogy együtt felemelkedjünk, és hogy társam legyen egész életemre. Azóta nem tartom magam szigorúan semmiféle vallási előíráshoz. Forgatom a Bibliát, imádkozom (százszor annyi hálaimát mondok, mint előtte), templomba járok, megtaláltam a kapcsolatot Istennel, és egyáltalán nem érzem magam bűnösnek emiatt. Szép napot neked !

2011. júl. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
64%

Bizony alapvető kérdés, hogy a Szentírásra hogyan tekintek. Isten szavának tartom-e? Igaz, hogy emberek írták le, de Isten Szentlelke vezette azokat az embereket. Pl.: amikor a riporter a rádióban elmondja egy politikus nyilatkozatát, mindenki tudja, hogy a riporter csak továbbadja a gondolatokat, és nem ő találta ki. A Biblia azt mondja önmagáról: "A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre..."2Tim.3,16 "Mindenekelőtt tudnotok kell, hogy az Írás egyetlen próféciája sem ered önkényes magyarázatból, mert sohasem ember akaratából származott a prófécia, hanem a Szentlélektől indíttatva szólaltak meg az Istentől küldött emberek."2Péter 1,20-21 Ha nem hiszem el, amit a Biblia mond magáról is, akkor felesleges olvasni és vitatkozni róla.

A TELJES ÍRÁS Istentől van, nemcsak azok a mondatok, amiket szimpatikusnak tartok! Azok is, amik elítélik a homoszexuális viselkedést! (Nem a hajlamot, hanem a viselkedést!!!)

Az pedig mélységesen elszomorít, hogy a teológusok közt is van olyan, aki nem fogadja el a Bibliát Istentől ihletettnek, és negligál egyes részeket a Bibliából.


"Az szamit,hogy szeretetben elj,es fogadd el a kegyelmet Krisztusban.Tul sok ember foglalkozik azzal,hogy Isten szerint mi bun es mi nem,hogy miert jar karhozat es miert udvosseg.Itt az ideje,hogy tullepjunk ezen,es a szeretet szemuvegen at nezzuk a dolgokat.Homoszexualiskent is Isten gyermeke vagy,es semmivel sem vagy kevesebb az O szemeben.Udvozlettel: egy teologus"

Isten szereti az embert. Ez így van. De gyűlöli a bűnt. (És amit Isten bűnnek mond, egy teológus se mondjon másnak.) Isten szereti a bűnös embert annyira, hogy elküldte érte az egyetlen Fiát, Jézust, aki a mi bűneinkért szenvedett. Hogy ha valaki megbánja bűneit, akkor Isten azokat eltörli, megbocsátja. Aki nem látja bűneit, és hogy Isten megítéli azokat, az a kegyelmet sem tudja elfogadni Krisztusban, hiszen miért is lenne szüksége kegyelemre. Nem minden ember Isten gyermeke automatikusan. Születésünktől fogva Isen teremtményei vagyunk, de nem az Ő gyermekei. Akik befogadják Krisztust a szívükbe (azaz megbánják bűneiket, megtérnek), azokat Isten a fiaivá fogadja. Ján.1,12; Rm.8,14

"De ahogy egy professzorom mondta: mas az,ami a dogmatika tankonyvben szerepel,mas az,amit en gondolok,es mas az,ahogy egy adott gyulekezet gondolkodik."

Kedves teológus, kiváncsi lennék melyik teológiára jársz, és ki ez a professzor. Amit a professzor mondott az igaz lehet 1-1 marginális kérdésben, de azt gondolom (legalábbis őszintén remélem), nem erről a kérdésről mondta.

"Az egyhazak valoban sok kerdesben nem ertenek egyet,de mivel a Biblia szovege es az arra epitett dogmatikus hagyomanyok kotik oket,nem fogjak egyhamar visszavonni a homoszexualitasrol alkotott velemenyt."

Hát igen, elég nagy baj is lenne, ha az egyház tanítását nem kötné a Biblia szövege. (Persze az egyháztörténetben nagyon sok példa volt rá, hogy az egyház figyelmen kívül hagyta a Biblia tanítását.) A kérdés nem is az, hogy az egyházak mit tanítanak, meg professzorok mit mondanak, hanem hogy mit mond Isten igéje.

2011. júl. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!