Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A homoszexualitás valóban bűn?

A homoszexualitás valóban bűn?

Figyelt kérdés
Nos a biblia azt írja igen bűn és halállal büntetendő. Hisztek ebben? Én egy film láttán elgondolkodtam ezen.. Más értelmezései is vannak a bibliának. Ez megbocsáthatatlan bűn? Mózes harmadik könyve, 18:22 azt írja : Ha egy férfi egy másik férfival hál, gyalázatot követ el. Ám a gyalázat abban az időben nem jelentett bűntettet, tisztátalanságot jelentett. Mózes harmadik könyve továbbá azt is mondja önzően enni is gyalázatos, vagy szöveteket összekeverni. Mózes harmadik könyve, 20:13 -> Ha egy férfi másik férfival hál, mindkettőjükre halál vár. | Ám ugyanezt mondja a házasságtörőre is, vagy egy gyerek aki nem fogad szót a szülőnek. Bizonyára nem értelmezzük ezt a biblia történetet szó szerint. Mózes V. könyve 22. írja "Ha egy nő nem szűz házassága napján, apja házába kell hurcolni és kövezzék halálra" | Szóval a homoszexualitás oké,rendben van? Isten szemébe elfogadható? Isten olyannak szeret minket amilyennek. Nem? Isten bosszúja hatalmas de ugyanakkor a könyörülete is. A biblia mégsem azt mondja, hogy rendben van ez.. Szerintetek??
2011. júl. 25. 03:07
1 2 3 4 5 6
 21/56 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Jó embernek mondanak. Nemtudom..Egyébként már kicsi korom óta bennem van ez :/ :S
2011. júl. 26. 00:40
 22/56 anonim ***** válasza:
55%

Szia. Bűn vagy sem, a homoszexuális emberek között több az értelmes , jó ember, mint a heteroknál. Hiszed vagy sem, vannak olyan alapítványok, melyek kifejezetten a megerőszakolt nőkért vannak, de persze vannak olyanok is ,hogy rákos gyerekekért stb, és a legtöbb támogatója az ilyen alapítványoknak homoszexuális férfi. Persze amit a tv-ben látunk, hogy meleg felvonulás meg ilyenek, az nem épp vonzó, de az értelmiségi része úgy sincs ott, arról nem is beszélve, hogy a felvonulók 60%-a még csak nem is meleg.... ugyanúgy vannak hetero demonstrálók is csak róluk már nem esik szó :)))

Arról nem is beszélve, hogy Isten állítólag megbocsátó , tehát ha bűn is, nem kerülsz bajba :) ha mégis mégsem olyan igazságos mint ahogy híresztelik... én mondjuk nem tudom, mert nem hiszek se Istenben se egyházban, semmi ilyenben, de természetesen tiszteletben tartom mások hitét, ugyanúgy ,mint mások magánéletét és nemi identitását :)

2011. júl. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
70%

"Arról nem is beszélve, hogy Isten állítólag megbocsátó , tehát ha bűn is, nem kerülsz bajba :)"


Ez elég rossz érv, mert ha valaki tudatosan követ el bűnt, az szépen lassan egyre mélyebben fog belesűlyedni, és a végén már olyan dolgokat fog tenni, melyeket már ő maga se fog tudni megbocsátani saját magának. Ráadásul közben a lelkiismerete is leépül, így már fel se fog neki tűnni hogy mit tesz. És amiatt hogy már ő magát is elítéli, nem fog tudni bocsánatot kérni se. Így a végén saját magát ítéli el.

2011. júl. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
47%

Kedves 21:34 /teológus?/


Szeretném felhívni a figyelmedet, hogy a biblia idézetek nem mózesi törvényekben vannak,és a hivatkozásod a patriarchális társadalomra - végképp félrevezető, mert az egyik idézet a római gyülekezetnek szól, a másik a kóríntúszi gyülekezetnek-egyik gyülekezetben sem a zsidók voltak többségben,hanem a nem nemzetekből megtértek.

Ráadásul mindkettőt Pál írja, akiről köztudott, hogy a nemzetek apostola volt.

És amíg az általad említett mózesi törvény i.e 1514 - addig ezek a levelek i.sz az 1. században íródtak.

A kettő közt eltelt 1600 évben Isten véleménye nem változott a homoszexualitásról, miért feltételezed, hogy azóta változott volna?


És még valami: sok kérdésben nem értenek egyet az egyházak, de ez az egyik amelyik szinte minden egyház elítél az pont a homoszexualitás.

Vagy te tudod jól és szinte minden egyház téved, vagy ....?

2011. júl. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 Tyler913 ***** válasza:
42%

ma 17:44

Mivel a kerdesben Moz III idezet is szerepelt,erre is kitertem.

Most Isten velemenyerol beszelunk,vagy Pal velemenyerol?Raadasul fuggetlenul attol,hogy eltelt parszaz ev,es hogy Pal a nemzetek apostola volt,attol meg zsido szarmazasu volt,raadasul rabbitanitvany.Nem csoda,hogy az o szemeben a homoszexualitas elitelendo dolognak szamitott,de a kontextusbol is kiderul,hogy a kicsapongo szexualis elet csak a kovetkezmenye volt az emberek vallasi eltevelyedesenek.

Az egyhazak valoban sok kerdesben nem ertenek egyet,de mivel a Biblia szovege es az arra epitett dogmatikus hagyomanyok kotik oket,nem fogjak egyhamar visszavonni a homoszexualitasrol alkotott velemenyt.De ahogy egy professzorom mondta: mas az,ami a dogmatika tankonyvben szerepel,mas az,amit en gondolok,es mas az,ahogy egy adott gyulekezet gondolkodik.Az egy dolog,hogy a nyilt szinen elitelik a homoszexualitast,mert a gyulekezetek ill. a klerus konzervativ tobbsegenek ez a velemenye.De attol meg en szemely szerint nem fogok elitelni senkit a szexualis beallitottsaga miatt.Ezert irtam,hogy a szeretet szemuvegen at kell nezni a dolgokat,es nem a torveny betuje alapjan farizeuskodni.

2011. júl. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Pál apostol a szeretet apostola ezt írja:

"Hasonlóképen a férfiak is elhagyván az asszonynéppel való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fertelmeskedvén, és az ő tévelygésöknek méltó jutalmát elvevén önmagokban." (Rm. 1:27). Én úgy gondolom ez eléggé egyértelmű kijelentés.


Szerintem minden emberben ott van a hajlam a homoszexualitásra, kiben erősebben, kiben gyengébben, van akinél ez nem is tudatosul. Ahogyan más is leírta a hajlam önmagában nem bűn, hiszen Jézus Krisztusnak is bűn által megrontott emberi természete volt, annak minden hajlamával együtt, mégis soha nem követett el semmilyen bűnt. Az ember feladata uralkodni a testén, megtartóztatni magát minden paráznaságtól és bűntől. A szexualitásnak egyértelműen a házasságban van a helye, a házasságot maga Isten alapította az Édenben, Ádám és Éva lett egy testté, tehát egyértelmű a szereposztás.


Üdv. Péter

2011. júl. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
49%

Nekem bárki mondhatja, hogy bűn, sosem fogom elfogadni.

2 éve vagyok szerelmes egy lányba, teljes tiszta szívű szeretettel. Szeretni nem bűn, és egy férfit sem tudnék úgy szeretni, mint azt a lányt.

2011. júl. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
62%

Ahogy az egyik korábbi válaszoló is írta, hogy ha egy homoszexuális szeretné a szeretetet megosztani egy vele azonos neművel, azaz ugyanolyan komoly kapcsolatban él éveken keresztül, nem botránkoztatnak meg senkit, nem tudja róluk senki hogy melegek, az ugyan miért lenne bűn? Az szerintem is sokkal nagyobb bűn, mikor egy heteró férfi környezetének megfelelve megházasodik, közben folyamatosan megcsalja a feleségét.

Az természetesen a melegeknél is bűn, amikor valaki alkalmi kapcsolatokat keres, de ha valaki kialakít egy komoly kapcsolatot, és megpróbál normálisan élni, az nem hiszem hogy bűn lenne. Mert ilyen erővel a meddő házaspárok kapcsolata is bűn, hiszen nem lesz gyümölcsöző a kapcsolatuk, nem születik gyermekük.

2011. júl. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
71%
A Biblia szerint mi az, ami NEM bűn? :)
2011. júl. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
52%
Nem tartom bűnnek, de nem is támogatom, persze nem vagyok ellene sem, mindenkinek joga eldönteni, hogy kivel akar kapcsolatot létesíteni, csak nem igazán értem, mert nem vonzódom a saját nememhez, de az emberek többsége, amit nem ért azt általában elítéli vagy megpróbál nem venni tudomást róla. A Biblia meg 2000 éve íródott, azóta változott néhány dolog, persze vannak benne örök igazságok nem vagyok a Biblia ellen, de azt is emberek írták...
2011. júl. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!