Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A homoszexualitás valóban bűn?

A homoszexualitás valóban bűn?

Figyelt kérdés
Nos a biblia azt írja igen bűn és halállal büntetendő. Hisztek ebben? Én egy film láttán elgondolkodtam ezen.. Más értelmezései is vannak a bibliának. Ez megbocsáthatatlan bűn? Mózes harmadik könyve, 18:22 azt írja : Ha egy férfi egy másik férfival hál, gyalázatot követ el. Ám a gyalázat abban az időben nem jelentett bűntettet, tisztátalanságot jelentett. Mózes harmadik könyve továbbá azt is mondja önzően enni is gyalázatos, vagy szöveteket összekeverni. Mózes harmadik könyve, 20:13 -> Ha egy férfi másik férfival hál, mindkettőjükre halál vár. | Ám ugyanezt mondja a házasságtörőre is, vagy egy gyerek aki nem fogad szót a szülőnek. Bizonyára nem értelmezzük ezt a biblia történetet szó szerint. Mózes V. könyve 22. írja "Ha egy nő nem szűz házassága napján, apja házába kell hurcolni és kövezzék halálra" | Szóval a homoszexualitás oké,rendben van? Isten szemébe elfogadható? Isten olyannak szeret minket amilyennek. Nem? Isten bosszúja hatalmas de ugyanakkor a könyörülete is. A biblia mégsem azt mondja, hogy rendben van ez.. Szerintetek??
2011. júl. 25. 03:07
1 2 3 4 5 6
 41/56 Tyler913 ***** válasza:
21%

"Az pedig mélységesen elszomorít, hogy a teológusok közt is van olyan, aki nem fogadja el a Bibliát Istentől ihletettnek, és negligál egyes részeket a Bibliából."


Engem pedig az szomorit el melysegesen,hogy az emberek az elfogadas helyett farizeuskodnak.Egyszeruen nem tudom elfogadni,miert gond az Neked,hogy XY a ferfiakat szereti?A Bibliara nem egy torvenykonyvkent kell tekinteni.Ha igy teszunk,akkor az egesz csak karhozatrol es szenvedesrol szol.En a Bibliat utmutatonak tekintem,amely valoban hasznos a hitben valo epulesre,megjobbitasra,stb.De nem arra hasznalom,hogy annak alapjan eliteljek masokat.Es ahelyett,hogy a torveny betujehez ragaszkodsz,inkabb azt a kerdest tedd fel magadnak: ugyan mi haszna lenne abbol Istennek,hogy eltaszitson magatol valakit azert,mert meleg?Erre a kerdesre valaszolj,de ne azzal,hogy "mert le van irva a Bibliaban".


Egyebkent a Biblia szoveget MINDENKI felemasan ertelmezi,mert sok benne az ellentmondas,plane,ha kicsit megkapirgalod a felszint.Valoban negligalok egyes reszeket a Bibliabol,mert nem a Torveny betuje a fontos,hanem annak szelleme.Marpedig ugy erzem,a szeretet parancsolata felulir minden egyebet.Tul sok bajunk szarmazott mar abbol,hogy az emberek a kevesbe fontos dolgok miatt elfeledkeztek a legfontosabbrol,es gyulolet,sot,gyilkossag nott ki ott,ahol szeretetnek kellett volna.

Teologuskent nem az a dolgom,hogy itelkezzek az emberek folott,es ugy csinaljak,mintha jobban ismernem Isten akaratat,mint barki mas.Nem itelkezem senki folott.Ha valaki homoszexualis,hat eljen ugy,es jatssza le ezt Istennel maga.En nem fogom azt sulykolni,hogy bunos,mar csak azert sem,mert ezzel a magatartassal nem art masnak.Megegyszer mondom: nem kell dicserni oket,nem szabad peldakepnek hozni oket,de ugy erzem,az elitelesukbol sem szarmazik semmi jo.Akkor pedig mi ertelme?


Egyebkent furcsa a kegyelemrol alkottott felfogasod.Ezek szerint csak azok a bunok bocsattatnak meg,amiket tudatosan felsorolok?Ilyen mechanikusan mukodne az egesz?Nem arrol van inkabb szo,hogy felismerem,mindenestul Isten kegyelmere szorulok,fuggetlenul attol,hogyan cselekszem?


Egyebkent nem mondom meg,milyen teologiara jarok,es ki a professzor.De ha lehuzol par evet Bibliatanulmanyozassal,dogmatika- es etikatanulassal,es forgolodsz kicsit az emberek kozott nyitott szivvel,rajossz,hogy a vilag nem fekete-feher.Isten egyetlen torvenyt sem azert alkotott,hogy legyen miert elitelnie az embert,ezt kene vegre felfogni.A Biblia homoszexualitast elitelo idezetei olyan szuk kozossegeknek szolnak,ahol a homoszexualitas a szexualis kicsapongas reszekent a kovetkezmenye volt valamilyen vallasi eltevelyedesnek,utvesztesnek.De ha valaki kepes homoszexualiskent monogam kapcsolatban,szeretetben,tisztessegesen elni,akkor en miert vessem meg ezert?Jobb lesz ettol barkinek?

2011. júl. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
42%

"De ha lehuzol par evet Bibliatanulmanyozassal,dogmatika- es etikatanulassal,es forgolodsz kicsit az emberek kozott nyitott szivvel,rajossz,hogy a vilag nem fekete-feher."

Lehúztam pár évet, talán jóval többet mint te, de nem ez a lényeg. (És nem lehúzásnak éltem meg - de ez legyen inkább csak szóvicc.)

"Egyszeruen nem tudom elfogadni,miert gond az Neked,hogy XY a ferfiakat szereti?"

Nekem nem gond. A gond az, ha valaki teológusként tévtanítást hirdet.

"A Bibliara nem egy torvenykonyvkent kell tekinteni."

Egyetértek.

"Ha igy teszunk,akkor az egesz csak karhozatrol es szenvedesrol szol.En a Bibliat utmutatonak tekintem,amely valoban hasznos a hitben valo epulesre,megjobbitasra,stb.De nem arra hasznalom,hogy annak alapjan eliteljek masokat.Es ahelyett,hogy a torveny betujehez ragaszkodsz,inkabb azt a kerdest tedd fel magadnak: ugyan mi haszna lenne abbol Istennek,hogy eltaszitson magatol valakit azert,mert meleg?Erre a kerdesre valaszolj,de ne azzal,hogy "mert le van irva a Bibliaban". "

Válaszolok.


"Valoban negligalok egyes reszeket a Bibliabol,mert nem a Torveny betuje a fontos,hanem annak szelleme.Marpedig ugy erzem,a szeretet parancsolata felulir minden egyebet."


Jézus nem eltörölni jött a törvényt, hanem betölteni. Mt.5,17 A hegyi beszédben nem fellazította a törvényt, hanem megszigorította: még a gondolati bűn is bűn.


"Teologuskent nem az a dolgom,hogy itelkezzek az emberek folott,es ugy csinaljak,mintha jobban ismernem Isten akaratat,mint barki mas.Nem itelkezem senki folott.Ha valaki homoszexualis,hat eljen ugy,es jatssza le ezt Istennel maga." Igazad van, ezt ki-ki maga kell elrendezze Istennel. Viszont teológusként (esetleg majd lelkészként)az a dolgod, hogy hirdesd Isten igéjét, add tovább az evangéliumot, mert ez bízta rád Isten, és az átlagnál jobban is ismered a Bibliát.


"A Biblia homoszexualitast elitelo idezetei olyan szuk kozossegeknek szolnak,"

Sehol nem írja a Szentírás, hogy 1-1 bűnt elítélő igék csak néhány embernek szólnának!!! Igaz, hogy többször beszél Isten a pogány istenek imádata kapcsán lelki paráznaságról, de attól még maga a paráznaság, házasságtörés, homoszexuális kapcsolat is bűn.

Isten senkit nem taszít el azért, mert meleg. A Biblia szerint a homoszexuális kapcsolat a bűn, nem a hajlam vagy a vágy. Mint ahogy bűn a házasságtörés, a lopás, a rágalmazás, káromkodás stb (vagy az ítélezés is). Teológusként azt is kellett tanuljad, hogy a bűn az Isten nélküli állapot. Ebből következnek a tettek, amiket a Biblia is felsorol. Ha valaki Isten nélkül él, az a kárhozatra fog jutni (odaát is Isten nélkül fog lenni örök szenvedésben). Isten tehát nem melegségért ítél el, hanem mert nélküle élek és folyamatosan megszegem akaratát.

Isten tehát szereti a melegeket is, az ő bűneikért is meghalt Krisztus. A meleg ember is megértheti Isten szavát (benne azt is, hogy a homoszexuális kapcsolat bűn), megbánhatja bűneit, elfogadhatja Isten szeretetét, Krisztus kereszthalálát, lehet Krisztus követője. Isten nem taszít el senkit, a melegeket sem, hanem mindenkit hív magához.

Próbálok én is így gondolni mindenkire. Én sem ítélem el a melegeket. Nem könnyű nekik. De elítélem a bűnt, köztük a homoszexuális gyakorlatot.

Nem gondolom, hogy furcsa a kegyelemről alkotott gondolatom. Aki nem látja bűnös, Isten nélkül elveszett állapotát, az nem érti a kegyelmet, nincs rá szüksége.

2011. júl. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:

Ez az egész kívülről nézve mélységesen szomorú. Adott egy talán minden szempontból jellemes és jólelkű (férfi) ember, szeretetet érez egy (férfi) Isten iránt, és egy (férfi) Ember iránt, és ezt; nevezetesen az utóbbi szeretetét bűnnek titulálják. De lehet e bűn a szeretet bármely formája? Nem. Nem lehet az. Bárki állítson ilyet, legyen bár a teológia professzora, szeretet nélkül való ember az, és talán éppen ezért mérhetetlenül bűnösebb mint szeretni akaró és tudó embertársa.


Örülök, hogy egyik témában sem vagyok érintett, mert komoly igazságtalanság, és ilyen igazságtalan Istennek csak ajtót tudnék mutatni!

2011. júl. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
100%
Én meleg ember vagyok. Régóta komoly kapcsolatban élek. A párommal nagyon szeretjük egymást. Teljesen normális emberek vagyunk, egyetemre járunk, emellett dolgozunk. Nem tudja rólunk senki hogy melegek vagyunk. Én magam mélyen vallásos vagyok, a vasárnapokon kívül ha csak tehetem, hétköznap is eljárok szentmisékre, emellett sokat imádkozom, próbálok szeretetben élni, próbálok segíteni másokon, hamarosan szeretnék valamilyen önkéntes karitatív csoporthoz is csatlakozni. Tényleg annyira sz*r ember lennék? És csak azért fogok a pokolra kerülni, mert együtt vagyok azzal, akit szeretek, és ez az illető nem egy nő, hanem egy férfi? Na nehogymár.... :)
2011. júl. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 Tyler913 ***** válasza:
52%

"A gond az, ha valaki teológusként tévtanítást hirdet."

Nem hirdetek tevtanitast,csupan a sajat velemenyemet.Tevtanitas akkor lenne,ha a sajat velemenyemet allitanam kizarolagos igazsagnak,illetve azt hirdetnem,hogy marpedig en ismerem Isten velemenyet.


Jezus betoltotte a Torvenyt,mert tokeletes volt.De se Te,se en nem tudjuk betolteni,ezert vagyunk karhozatra meltok onmagunkban.


"Viszont teológusként (esetleg majd lelkészként)az a dolgod, hogy hirdesd Isten igéjét, add tovább az evangéliumot, mert ez bízta rád Isten, és az átlagnál jobban is ismered a Bibliát."


Nem leszek lelkesz,de ha az is lennek,a sajat velemenyemet nem tennem egyenlove Isten velemenyevel.A melegeket viszont akkor sem itelnem el.Egyebkent az Evangelium tovabbadasanak mi koze ahhoz,hogy bun-e a homoszexualitas?


"Sehol nem írja a Szentírás, hogy 1-1 bűnt elítélő igék csak néhány embernek szólnának!!!"

Azt nem is.En pusztan arra vilagitottam ra,hogy onmagaban az,hogy egy ferfi szeret egy masik ferfit,meg nem kene problema legyen.A problema akkor van,amikor egy kozosseg atadja magat a szexualis szabadossagnak,es pl. ket ferfi nem azert letesit szexualis kapcsolatot,mert szeretik egymast,hanem "mert megtehetik".


"A Biblia szerint a homoszexuális kapcsolat a bűn, nem a hajlam vagy a vágy." vo:"A hegyi beszédben nem fellazította a törvényt, hanem megszigorította: még a gondolati bűn is bűn."


"Teológusként azt is kellett tanuljad, hogy a bűn az Isten nélküli állapot."

Ez eleg meredek megfogalmazas.Akkor mit jelent,hogy "simul iustus et peccator"?


"Isten tehát nem melegségért ítél el, hanem mert nélküle élek és folyamatosan megszegem akaratát."

Meg mindig nem kaptam valaszt arra a kerdesre,miert olyan nagy baj,ha ket ferfi szerelmi kapcsolatban el.Miert fajna pusztan ez a teny Istennek?Ezen sosem gondolkodtal meg el?


Kozben olvasd el a ma 17:57 es ma 18:39 valaszokat.Tanulsagosnak tartom.

2011. júl. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 18:39 Gratulálok nektek. :) Nagyon kevés meleg ember él meg együtt éveket.. :)
2011. júl. 30. 10:35
 47/56 anonim ***** válasza:
18:39 vagyok. Köszönöm! :)
2011. júl. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
28%

"Adott egy talán minden szempontból jellemes és jólelkű (férfi) ember, szeretetet érez egy (férfi) Isten iránt, és egy (férfi) Ember iránt, és ezt; nevezetesen az utóbbi szeretetét bűnnek titulálják."

Nem a szeretet a bűn. 2 azonos nemű ember szexuális kapcsolatát nevezi bűnnek a Biblia.

Viszont részben rátapintottál a probléma mélyére, gyökerére. A nemi identitászavar, a homoszexualitás kialakulása mögött sokszor ott van a hiányzó apai szeretet, a megfelelő apakép. Sajnos a férfiak nem tudják, nem merik kifejezni (szexualitástól mentes) érzelmeiket gyermekeik felé vagy akár barátaik felé.

"De lehet e bűn a szeretet bármely formája? Nem. Nem lehet az. Bárki állítson ilyet, legyen bár a teológia professzora,"

Egyrészt nem a professzorok állítása számít, hanem a Biblia állítása. Másrészt van önző szeretet, félreérthető szeretet, majomszeretet stb, ami nem jó. Bűn.

"Tényleg annyira sz*r ember lennék?"

Nem!!! Isten szemében te is nagyon értékes ember vagy. De bűnben élsz.

"Nem hirdetek tevtanitast,csupan a sajat velemenyemet.Tevtanitas akkor lenne,ha a sajat velemenyemet allitanam kizarolagos igazsagnak,illetve azt hirdetnem,hogy marpedig en ismerem Isten velemenyet.

Nem leszek lelkesz,de ha az is lennek,a sajat velemenyemet nem tennem egyenlove Isten velemenyevel."

Ez így korrekt, csak akkor tedd is hozzá, hogy ez nem a Biblia tanítása, hanem saját vélemény. Viszont ha nem teszed hozzá, és aláírod teológusként, akkor az úgy hangzik, mintha a Biblia tanítását írnád le.

""A Biblia szerint a homoszexuális kapcsolat a bűn, nem a hajlam vagy a vágy." vo:"A hegyi beszédben nem fellazította a törvényt, hanem megszigorította: még a gondolati bűn is bűn." "

Igen, mind2 a Biblia tanítása, és az ellentét csak látszólagos.

Általánosabban fogalmazva nem a kísértés a bűn (azaz a vágy a bűnre), hanem ha enged neki az ember. Az pedig változó lehet, hogy mennyire enged neki az ember: csak eljátszik a gondolattal, a vággyal, vagy szavakban, tettekben is megtestesül a vágy. Biztos ismerős a hasonlat: arról nem tehet az ember, ha elrepül a feje fölött egy fecske, de arról már igen, ha engedi hogy fészket rakjon a fejére. Azaz a vágyak szintjén mindenkit érnek különféle kisértések (ez még nem bűn), de ha már elkezdünk foglalkozni a gondolattal, ahelyett hogy nemet mondanánk rá, az már igen. Remélem érthető ez így.

"Akkor mit jelent,hogy "simul iustus et peccator"? "

Magyarul, hogy mindenki értse: "egyszerre igaz (megigazult) és bűnös"

Ez a megtért ember állapota. A hívő embert Isten már igaznak (megigazultnak, nem bűnösnek látja) Krisztus keresztjén keresztül, de a gyakorlatban itt a földi életben továbbra is követ el bűnöket az ember, amikre kész a bocsánat, ha Isten elé viszi azokat. Viszont ebben az esetben is igaz: amikor vétkezik a hívő ember, akkor arra az időre elfordul Istentől.

"Meg mindig nem kaptam valaszt arra a kerdesre,miert olyan nagy baj,ha ket ferfi szerelmi kapcsolatban el.Miert fajna pusztan ez a teny Istennek?"

Ha kicsit jobban tanulmányoznál 1-2 bibliai szakaszt (őstörténetek, Pál levelei), magad is megértenéd. Értsd úgy, ahogy olvasod. Tedd félre eddigi előzetes gondolataidat, és a történetkritika szemüvegét.

2011. júl. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:

Feltennék egy kérdést:

Isten szemében ki a kedvesebb?

-Egy olyan férfi, aki "rendezett" életű, azaz házasságban él, vannak gyermekei, de ezt leszámítva sok rosszat tesz, nem gyakorolja a vallását, nem imádkozik, haragtartó stb stb.

-Egy meleg férfi, aki az előzőnek az ellentéte, kimeríti a keresztény életmodell kritériumait, csak annyi a "bűne", hogy egy másik férfival él együtt, akivel megoszthatja a szeretetet?

Na nehogymár Isten szemében az elsőként említett férfi legyen a kedvesebb... :)

2011. júl. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim válasza:
52%
nem
2011. aug. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!