Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet hinni Istenben?

Hogyan lehet hinni Istenben?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem, hogy hogyan lehet hinni egy olyan dologban, ami egész egyszerűen nem létezik!
2011. aug. 24. 21:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/81 anonim ***** válasza:
39%

"Tehát mélységesen vallásos voltam, de 12 éves koromban ennek hirtelen vége szakadt. Azáltal, hogy sok közismert tudományos könyvet olvastam, hamarosan arra a meggyőződésre jutottam, hogy sok bibliai történet nem lehet igaz. Ez a felismerés tett gyanakvóvá minden hatalommal szemben, és ez a hozzáállás egész életemet végigkíséri."

/Albert Einstein/

100%

2011. aug. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/81 anonim ***** válasza:
69%
Nem vagyok filozófus, de az két pillanat alatt bebizonyítja, hogy te sem létezel. Ennyit a nagy bizonyosságodról.
2011. aug. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/81 anonim ***** válasza:

Akkor hivatkozzunk Einsteinre.


"Csak kétféleképpen élheted az életed. Vagy abban hiszel, a világon semmi sem varázslat. Vagy pedig abban, hogy a világon minden varázslat."


"Nehezen találsz olyan komoly gondolkodású elmét, akinek ne lenne egyéni vallásos világképe. De ez a vallásosság különbözik a naiv emberétől. Az utóbbiak Isten gondoskodásából hasznot várnak, félnek haragjától; egy olyan érzés szublimálása ez, ami hasonlít az apa és gyerek közötti kapcsolathoz."


"Nem tudok elképzelni egy személyes Istent, aki közvetlenül befolyásolná az egyének cselekedeteit... Vallásosságom a végtelenül felsőbbrendű szellem alázatos csodálata. E szellem a kis dolgokban nyilvánul meg, hogy megérthessük valóságát."


Dobálózhatunk idézetekkel, a vége az lesz, hogy Einstein nem hitt a Biblia istenében, viszont hitt egy teremtő erőben, abban, hogy a világ működésének tökéletesen megtervezett szabályait nem a véletlen alakította.

2011. aug. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/81 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Isten megmutatja magát azoknak, akik keresik őt, mert minden vágya az, hogy kapcsolatba kerüljön az emberekkel. A probléma abból adódik, hogy az emberek nem keresik őt, sőt igyekeznek minél inkább eltávolodni tőle.


Isten léte nem kérdés, csak oda kell állnod a tükör elé, és feltenni a kérdést: vajon egy egysejtűből fejlődtem ki évmilliárdok során a véletlenek összjátékaképpen, vagy Isten a sajtát képére teremtett engem? Aki hisz Istenben, az naponta tapasztalja a segítségét a mindennapi életében, aki pedig nem arra semmilyen hatással nincsen az a tény, hogy Isten létezik.


Üdv. Péter

2011. aug. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/81 anonim ***** válasza:
51%
én hittem istenben de ő nem hitt bennem... mostmár en se hiszek benne
2011. aug. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/81 A kérdező kommentje:
Akkor mondjátok meg nekem, hogy ha Isten létezik, és isten vigyáz ránk, akkor miért van az, hogy bigott vallásos családokban is ugyanúgy történnek váratlan halálesetek, betegen született gyerekek, stb. Ezt mért nem akadályozza meg a "mindenható"?
2011. aug. 24. 22:57
 17/81 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Talán azért, mert ez a földi élet nem az örök élet. Az Isten ígérete szerint minden ember fel fog támadni, és aki alkalmas az örök életre az ekkor már nem lesz beteg, mint ahogyan a halál sem fog többé létezni.


Üdv. Péter

2011. aug. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/81 Sághegyi Csaba ***** válasza:
47%

Én meg egyszerűen azt nem értem, hogy egy ember, aki a legjobb esetben is csak kicsivel tud többet bárkitől is, de a nagy egészhez képest abszolút semmit, ahogy egyikünk sem, hogy mondhatja, hogy valami nem létezik? Mert nem látja? Ez az mutatja, hogy a kérdezőnek nagyjából önmaga az egész világa, amiről azt képzeli, hogy minden tőle függ. Mert ha Isten lenne, ezt, meg azt csinálná? Aha, szóval egy tök ismeretlen, tök nem evilági valaki csak egy végletekig korlátolt evilági felfogáshoz igazíthatja magát, különben nem létezik?

Kicsit talán provokatívra sikeredett a válaszom, elnézést érte, de szebben nem tudtam elmondani a kérdés teljesen értelmetlen voltát.

2011. aug. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/81 Problem2 ***** válasza:
100%

Isten sokkal bonyolultabb lélek, élőlény annál ,mint amennyire a hívők gondolják és az ateisták.

Isten nem egy öreg szakállas bácsi ,mint ahogy a kései középkorban és a reneszánszban ábrázolták a festményeken.

Nincsen emberi teste, nagyon erős lélek,erő amely egy másik dimenzióban van vagy létsíkon.Amikor az ember leszületik a Földre ,akkor a lélek nem veszi föl a test kinézetét!!Lelket sem lehet látni ,mert a lélek benne van a szívünkben.

Isten nem ,büntet,nem dicsér ,nem ítélkezik az ember felett, hanem szabad akaratot add.Isten mindenkit szeret ,még a legnagyobb gyilkost is, feltétel nélkül szeret ,és bízik abban ,hogy megjavulhatsz a Földön!!

Sokkal komplikáltabb az egész világ ,mint ahogy a Bibliában le van írva.

Sokkal több minden dolgot leírhatnék.Persze ez csak az én véleményem.De én úgy gondolkozom ,hogy létezik a feltétel nélküli szeretet!!

2011. aug. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/81 A kérdező kommentje:

Hihetetlen, hogy milyen elvakult, bigott álomvilágban élő keresztények vannak.

Na akkor erre válaszoljatok: Egy pasi megtagadta a szüleit, mert ők nem keresztényként nevelték, és ezzel sok mindentől megfosztották-ő szerinte! Ez normális? Egy hülye vallás miatt a saját édesanyját megtagadja!?

2011. aug. 24. 23:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!