Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet hinni Istenben?

Hogyan lehet hinni Istenben?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem, hogy hogyan lehet hinni egy olyan dologban, ami egész egyszerűen nem létezik!
2011. aug. 24. 21:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/81 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Vajon látod-e a szelet? Ha nem látod akkor nem is létezik? De Igen.

(Róma 1:20) Mert az ő láthatatlan tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva, mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők, igen, az ő örök hatalma és istensége, úgyhogy nincs mentség számukra;


Üdv : Bea

2011. aug. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/81 Tyler913 ***** válasza:
100%

Hu,eleg sok kretenseg latott napvilagot reggel ota...Kerdezo,Teged tenyleg oszinten sajnallak.En ismerek olyan embereket,akik tudjak magukrol,hogy szereny szellemi kepesseguek,ismerik a sajat hataraikat.Ok az okosak.Hiszen ha meglatod a sajat hataraid,megvan a lehetoseged,hogy kijjebb told oket.

De amikor valaki nem tud,es nem latja be a sajat ostobasagat,sot,azon a velemenyen van,hogy o marpedig okos,azzal nem lehet mit kezdeni.

Fura,hogy Te tartasz minket fanatikusnak (inkabb hagyjuk a bigott szot,mivel nem nagyon vagod,mit jelent),mikozben Te vagy a fanatizmus mintapeldanya.Csak eppen az ellenkezo oldalrol.Es eszervek helyett meg annyit birsz benyogni,hogy Isten felcsinalta Mariat.Ja,es utana megjegyzed,hogy meg Te rohogsz rajtunk,es beirod,miert nem foglalkozunk valos dolgokkal.

Regen kiboritottak az ilyen emberek,most mar csak inkabb szanlak.Viszont ha Te a valosagban elsz,es a valosaggal foglalkozol,es sikeres vagy meg minden (hiszen ha a vallasosok mind csoro szerencsetlenek,akkor Te biztos az ellenkezoje vagy),akkor megis miert foglalkozol velunk?Megis mit erdekel Teged,hogy mi miben es miert hiszunk?Menjel dolgodra inkabb.

2011. aug. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/81 anonim ***** válasza:
50%
A szeretetet se látni abban mégis hiszek istent se látni de benne nem hiszek.
2011. aug. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/81 Tyler913 ***** válasza:
100%

ma 11:28

"A vallásos válaszolók tényként kezelik a mindenható haverjuk létezését, csupán ezért kéne valami épkézláb bizonyítékot találnotok."


Itt is nehez lesz tovabblepni.Milyen epkezlab bizonyitekot fogadnal el?Videokazettat,hangfelvetelt?Vagy egy kepeslapot "Isten" alairassal?Fogd mar fel,hogy amit Te bizonyiteknak tekintesz,abba Isten kategoriaja nem fer bele,es tovabbra sem ertem,miert kell beleferjen.Tovabba az istenhit nem azt jelenti,hogy szakallas bacsi meg pokol.Ha ennyit tudsz a vallasrol,akkor nincs mirol beszelnunk.


"A szeretettel nagyon mellé lőttél. Az csak egy kémiai reakció az agyadban, vagyis bizonyítható, mérhető, nem megfoghatatlan valami."


Gondolom ezt is Te irtad.Nem a szeretet merheto,hanem az agy altal termelt ho ill. elektromos energia,valamint egyes agyteruletek aktivitasa.Pont ezert jo a pelda.Az imadkozo vagy meditalo embereknek is bizonyithatoan hasonlo mintat mutat az agytevekenyseguk,de azt nem lehet merni,hogy mire gondolnak es mit ereznek.Ennek ellenere a gondolatok es erzelmek meg valosagosak.


ma 13:27

Teged inkabb hagyjunk.Menjel vissza legozni,amugy is nemsokara kezdodik a Teletubbies.


"Nem is ismerek gazdag vallásos embert. Ez vajon miért van? Mert a csórók próbálnak a reménybe menekülni."


Igen,biztos sokat foglalkoztal szociologiaval,es beszelgettel par ezer vallasos emberrel,hogy ki mered ezt jelenteni.

2011. aug. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/81 anonim ***** válasza:

15:16

mit tennél ha kiderülne hogy nincs isten? (most komolyan a meggyőződésedtől függetlenül)

2011. aug. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/81 Tyler913 ***** válasza:
100%
Semmi kulonoset.Ugy gondolod,nem szamoltam ezzel a lehetoseggel is?Nekem pont az erlelte meg a hitem,hogy fel mertem tenni magamnak az ilyen kerdeseket,es rajottem,ha nem lenne Isten,es a halal utan csak a nagy budos sotetseg jonne,akkor sem valtoztatnek azon,ahogy az eletemet elem.Nekem nem azert van szuksegem Istenre,mert ha nem lenne,akkor sz.r lenne minden.Egyszeruen erzem,hogy van.Es pont akkor valtam kepesse arra,hogy erezzem,amikor leszamoltam a felelmeimmel.Amikor mar nem a halaltol vagy a pokoltol valo felelem motivalt,es nem is az allitolagos mennyei jutalom,csak megnyitottam az elmem,es hagytam,hogy megszolitson.Ennyi.
2011. aug. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/81 anonim ***** válasza:
Engem nem zavarna ha a halál után nem várna semmi és egyszerűen nem lennék többé sőt az se izgatna ha most meghalnék ha akarok amúgy is megölhetem magam.
2011. aug. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/81 anonim ***** válasza:
100%

"ki lehet ennyire zakkant hogy ezt elhiszi? ez olyan mintha azt állítanám, hogy ha feldobok egy labdát az udvaron akkor az nem esik vissza."


Gondolkodtál már azon, miért esik mindig vissza a labda? Te mondod neki hogy essen vissza? Vagy más? Mindig visszaesett? Ki lehet számolni hogy esik vissza?


Miért van az, hogy a világ megismerhető, és szabályok írják le?


Nézd meg ezt, ha esetleg nem ismernéd, ha nem hiszed meg tudod csinálni otthon:


http://www.youtube.com/watch?v=8H98BgRzpOM


Meglepődtél rajta? Pedig a jelenség mindig fellép amikor valaki biciklizik, csak annyira megszokták az emberek, hogy nem veszik észre, ahogy sok minden mást sem...

2011. aug. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/81 A kérdező kommentje:
Ti hisztek nem létező hülyeségben, ami kb olyan, mint a mikulás: elhiszik a gyerekek, hogy létezik, és még én vagyok hülye?:D Viccesek vagytok. Járjatok csak hitgyűlibe, töltsétek el ott az időtöket, én addig inkább tanulásra, pénzkeresésre fordítom az időt. Meglátjuk, ki jár jobban.
2011. aug. 25. 17:48
 60/81 anonim ***** válasza:
9%

16:55

ez is csak fizika attól még nincs isten...

2011. aug. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!