Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg nincs Isten? Kezdem...

Tényleg nincs Isten? Kezdem elveszíteni a hitemet?!

Figyelt kérdés
Én eddig teljes meggyőződéssel hittem benne, jártam templomba amikor csak tudtam, még hétköznap is. Próbáltam úgy élni, ahogy a Biblia mondja. De mostanában valahogy kezdem elveszíteni a hitemet :S Egyre többet gondolkozok, hogy vajon ennek az egésznek van értelme? Persze a kétségeimre rátesz egy lapáttal, hogy egyfolytában rossz dolgok történnek körülöttem...
2011. szept. 15. 10:47
 41/96 bix ***** válasza:
43%

".Az igaz hit az emberbe bele van betonozva, azt megingatni semmilyen sorscsapás, semmilyen válság nem tudja."


és pár ezer év múlva majd jókat röhögnek rajtunk amikor a sötét modernkor vallásait tanulják 4.ben a suliban... ahogy mi is nevethetünk az aztékokon, az egyiptomiakon, a rómaiak sokistenhitén, vagy még sorolhatnám...

2011. szept. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/96 bix ***** válasza:
100%

jah és vallásosokkal legyen az zsidó muzulmán vagy katolikus nincs bajom amíg:


-nem jön az agymosott dumával hogy azért történik szörnyűség a hívőkkel is mert majd halála után jó lesz neki


-amíg nem akar erőszakosan megtéríteni


-amíg tud válaszolni a feltett kérdésekre


-amíg nem misztifikálja túl a dolgokat


van sok pozitív üzenete a legtöbb vallásnak amik igencsak megszívlelendőek, úgymint segítsd és szeresd az elesetteket, tiszteld az embertársadat, légy hűséges a párodhoz stb. de ezek betartásához még csak hívőnek se kell lenni... a gond ott van amikor valaki feltétel és kérdés nélkül:


- istent keres egy csodálatos gyógyulásban, mert milló olyan példát lehetne írni ami kevésbé csodálatos, max egy patológus hümmöghet hogy "hmm így is meg lehet csonkítani egy megerőszakolt nőt? hmm"


-istenre fogja ami körülötte történik ha jó és ha rossz is, nem képes saját döntéseinek következményeivel vagy csak a véletlennel szembenézni


-vakon megy a csordában és bégeti azt amit hall, de saját véleménye nincs, sőt még azt se tudja megvédeni érvekkel amit a szájába adtak

2011. szept. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/96 anonim ***** válasza:
80%

15:03 Freya - mint annyiszor, most is nagyon jó, köszönet!

Kérdező:

ide jönnek tam-tamozni az ateisták, szidni azt, akiben nem hisznek, szidni a hívőket,leugatni, mert a legfontosabb szentiratukból mernek idézni.

és infantilisen lepontoznilepontoznilepontozni.


A Te kérdésed fájdalmad abszolut nem érdekli őket, csak az, hogy saját egoizmusukat, hitetlenségüket igazolják. Megy is egy ideig,(pesze bizonyítékuk nincs, csak követelőznek), megy, míg fiatal az ember, azután fokozatosan rájövünk, egyszer megöregszünk, megbetegszünk, meghalunk- és mindenünket, az összes diadalittas egoizmust, istentagadást is egyben: itthagyjuk.


Olvasd el a verset(ma10:59) és az ezüstműves történetét(ma11:00), értsük meg a szenvedésünket- ez a boldogulás, a gyógyulás felé, és egyben Isten felé vezető út. Egyszer eljut az ember életében arra a pontra, hogy megérti:


„Azt pedig tudjuk, hogy akik Istent szeretik, azoknak minden javukra szolgál"(Róm8:28)

2011. szept. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/96 A kérdező kommentje:

18:24

neked van bizonyítékod Istenről?

2011. szept. 15. 18:39
 45/96 anonim ***** válasza:

Igen. Azok közé tartozom, akik "tudják" Istent. És ezáltal hiszik és szeretik:)

A titok abban áll: nem egy nyomozóként kell koslatni Őutána, mint Sherlock Holmes keresi a tolvajt.

Hanem tiszta, osztatlan figyelemmel figyelni.

A keletiek úgy mondják : "üres" - figyelemmmel. (ez egy kardinális fogalom arrafelé)

Ha tudok így figyelni, minden előítélet, prekoncepció, hátsógondolat és MEGSZOKÁS nélkül, akkor a jelenségek felragyognak igazi mivoltukban.

Amint van - úgy tapasztalom.

És igazságtartalmuk révén megszépülnek.

A figyelem révén részt veszek a keletkezésükben, mert hiszen ez pont ÚGY, csak abban a pillanatban van, akkor teremtődik. A tapasztaló tudat a tapaszatalás folyamatában a tapasztalás tárgyával egylényegű és a teremtéssel szolidáris.

Részese vagyok a teremtésnek.

Megpróbálni úgy figyelni: mint élő, eleven folyamatra. Akkor megérzed Isten jelenlétét.

A keletiek úgy mondják:

Látni a formát és a formafelettit egyszerre látni a lényeget.

Istent.

Próbáld meg, írj priv, ha akarsz erről még valamit,

vagy ha esetleg konkrétan tudok valamiben segíteni, azt is megróbálhatjuk, szívesen.

Van úgy, hogy elakad a szekér, és ki kell lökni és újra ballag szépen tovább az útján:))

De nagy erőt ad, a jelenben megérezni az Örökkévalóságot.


Weöres Sándor nagyon szépen ír erről a Isten megérzésről:


Weöres Sándor: Örök pillanat


Mit málló kőre nem bizol:

mintázd meg levegőből.

Van néha olyan pillanat

mely kilóg az időből,


mit kő nem óv, megőrzi ő,

bezárva kincses öklét,

jövője nincs és multja sincs,

ő maga az öröklét.


Mint fürdőző combját ha hal

súrolta s tovalibbent –

így néha megérezheted

önnön-magadban Istent:


fél-emlék a jelenben is,

és később, mint az álom.

S az öröklétet ízleled

még innen a halálon.

2011. szept. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/96 bix ***** válasza:

kössz ezt mióta kerestem nahoppá!


"Azt pedig tudjuk, hogy akik Istent szeretik, azoknak minden javukra szolgál"


innentől mondjuk tényleg vallásosnak kéne lennem. egy ilyen beteg, aberrált, kéjsóvár és lelketlen istent csak mély tisztelettel tudok nézni.


példa pl a lelkész aki mielőtt öngyilkos lett megpróbálta agyonverni a két gyerekét, majd inkább átvágta a torkukat. gondolom mivel papíron az ő szolgája így az ő akarata is volt...


továbbá hány pap lelkész és miegymás rontott meg gyerekeket?


továbbá az általam említett lányt bibliaóráról miért erőszakolták meg és miért okoz ez neki maradandó károsodást testileg és lelkileg?


miért pusztulnak el mélyen vallásos életet élő emberek ugyanolyan nyomorult és a teremtésben funkció nélküli baktériumok vírusok és egyéb nyalánkságok miatt mint az ateisták? hiszen megvédi a hite.


isten tökéletesre teremtette ezt a világot. de a teremtés hatalmával bíró lény, akinek minden eszköze megvolt arra hogy normálisat alkosson miért teremtette az előbb említett vírusokat, baktériumokat, parazitákat, mi az oka a vakbélnek? miért teremtette a kóros sejtburjánzást? miért alkotta meg a fogszuvasodást, az aranyeret, miért hagyja hogy anyák halva született gyerekeket hozzanak világra, miért hagyta hogy a nevében szörnyűséges és emberhez se méltó dolgokat követhessenek el legfelsőbb szolgái utasítására ha nem ért vele egyet? miért ölt meg pápát rákkal?


soroljam még? megy egész nap...

2011. szept. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/96 A kérdező kommentje:

srácok az a baj hogy engem túl fiatalon túl sok megpróbáltatás és nehézség ért. ha isten létezne segítene ezen átjutni. de az haggyán hogy nem veszi el az akadályokat de nem is segít.

itt mindenki önmagára van utalva. az van amit teszel és nem istentől várni a megoldást mert ő nem fog segíteni...

és ne ilyen kétszáz méteres verseket küldjetek mert nincs értelmük...

2011. szept. 15. 19:25
 48/96 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:24

Sajnálom, de mint már mondtam, nem nekünk kell bebizonyítani a nem létét, hanem nektek a létét.


Te se tudod bebizonyítani, hogy nem lebeg melletted egy láthatatlan, tapinthatatlan, érzékelhetetlen rózsaszín unikornis.

2011. szept. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/96 anonim ***** válasza:
100%
Továbbá milyen érdekes hogy a keletieket hozod fel példának, pedig nekik nem sok közük van a keresztény Istenetekhez...
2011. szept. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/96 anonim ***** válasza:

nem kell nekem neked semmit sem bizonyítani

jól esik itt szidni, azt akit nem is hiszel, tedd. Viszontlátásra.

A kérdező is úgy látszik ezért jött, probléma egy rövid vers elolvasása. (melleselg egyáltalán nem vagyok biztos , hogy több megpróbáltatás érte, mint pl engem)

Abszolút sok közük van a világvallásoknak egymáshoz, transzcendens egységben vannak. De ne is törődj vele.

2011. szept. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!