Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg nincs Isten? Kezdem...

Tényleg nincs Isten? Kezdem elveszíteni a hitemet?!

Figyelt kérdés
Én eddig teljes meggyőződéssel hittem benne, jártam templomba amikor csak tudtam, még hétköznap is. Próbáltam úgy élni, ahogy a Biblia mondja. De mostanában valahogy kezdem elveszíteni a hitemet :S Egyre többet gondolkozok, hogy vajon ennek az egésznek van értelme? Persze a kétségeimre rátesz egy lapáttal, hogy egyfolytában rossz dolgok történnek körülöttem...
2011. szept. 15. 10:47
 81/96 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Most én is nehéz időket élek át. Amikor kiakadtam a lelki vezetőmnek, hogy most aztán tényleg nem értem az Úristent, mondott néhány, engem szíven ütő gondolatot, amit most megpróbálok összefoglalni:


Isten egyik eszköze az összetöretés. Gondold végig a megváltás történetét: Jézust jogtalanul elítélték, ráadásul olyan halálra, ami legnagyobb gazembereknek jár. Ezt neki végig kellett csinálnia, hogy utána dicsősége teljes fényében feltámadhasson.


Ahhoz, hogy egy fa vagy bármely más növény kinőjjön, egy magnak előtte el kell halnia. Azt mondják, hogy akiket az Isten szeret, sok nehézséget kell átélniük.


Egyébként magam is tudósi pályára készülök, és számomra sok olyan tudományos tény létezik, amely megerősíti Isten létezését, pl. a kvantummechanikában sok látszólag "véletlen" esemény történik.


Szerintem keress egy lelki vezetőt, akiben megbízol, és vele beszéld át a problémádat! Ha attól félsz, hogy kidumálnak, akkor jó, ha tudod, hogy a papok gyónási titokra vonatkozó titoktartása szigorúbb, mint a pszichológusoké.


Béke Veled!

2011. szept. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/96 anonim ***** válasza:

"Ahhoz, hogy egy fa vagy bármely más növény kinőjjön, egy magnak előtte el kell halnia."

Miért kellene? A magból lesz a fa.

2011. szept. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/96 anonim ***** válasza:

..lesz az új élet...miután a mag elrohad ..

[link]

Jn 12.24

Bizony, bizony, mondom nektek: ha a búzaszem nem hull a földbe, és nem hal el, egymaga marad, de ha elhal, sok termést hoz.

2011. szept. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/96 anonim ***** válasza:

1Kor15,36-44

Amit elvetsz, nem hajt csírát, hacsak el nem rothad.


Amit elvetsz, még nem növény, az csak azután fejlődik, hanem puszta mag, például búzaszem vagy más egyéb.

Isten testet ad neki tetszése szerint, minden magnak neki megfelelő testet.

Nem minden test egyforma, hanem más az emberé, más az állaté, más a madáré, más a halé.

S van égi test meg földi test, de másként ragyog az égi, másként a földi.

Más a Nap ragyogása, más a Hold fényessége, más a csillagok tündöklése, sőt az egyik csillag fénye is különbözik a másikétól.


Ilyen a halottak feltámadása is. Romlásra vetik el - romlatlannak támad föl.

Dicstelenül vetik el - dicsőségben támad föl. Erőtlenségben vetik el - erőben támad föl.


Érzéki testet vetnek el - szellemi test támad föl.

Ha van érzéki test, van szellemi is.

2011. szept. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/96 anonim ***** válasza:

Kérdező: lehet hogy te úgy látod hogy Isten eltávolodott tőled és nem segít, miközben valójában te távolodtál el Istentől, csak ezt nem vetted észre. Van az életedben olyan akivel szemben haragot tartasz, nem tudsz neki megbocsátani? Vagy esetleg tettél valamit ami bűnnek számít de te nem tartod annak vagy nem bánod meg?

Manapság könnyen előfordulhat bárkivel hogy hátat fordít Istennek úgy hogy ő maga ezt észre se veszi.

2011. szept. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/96 anonim ***** válasza:
0%
Hogy van-e bármilyen isten, vagy sem, azt valószínűleg sosem tudjuk meg. Nem történik semmi, ha elveszíted a hitedet. Az ember folyamatosan változik. Nem kell megijedni tőle. Én nem gyakorlok semmiféle vallást és hogy hiszek-e vmilyen isten létezésében, az egy jó kérdés... nem igazán, de nem szoktam olyasmiken hosszan agyalni, amire úgysem kapok rendes választ. Mellesleg ahhoz, h az élet nehézségein átlendüljek, még sosem volt szükségem istenhitre.
2011. szept. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/96 anonim ***** válasza:

"Mellesleg ahhoz, h az élet nehézségein átlendüljek,

még sosem volt szükségem istenhitre."


Mellesleg a vallások a halálon való átlendülésről szólnak.


Aki hisz énbennem, annak szívéből az Irás szava szerint élővíz forrásai fakadnak -mondja Jézus, a Krisztus.

Jn7.38

2011. szept. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/96 anonim ***** válasza:

Aha...

De a halálon, mit kell átlendülni? Meghalunk, aztán annyi. Kinek előbb sikerül, kinek később... Számomra legalábbis ez ilyen egyszerű. Talán ezért nem vagyok vallásos. :)

2011. szept. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/96 anonim ***** válasza:

Majd ha ott állsz a halál kapujában - és már átlátsz azon a kapun- nem lesz ilyen egyszerű.

Akik nem akarják túlélni a saját halálukat, nem is fogják. Kevés dologban vagyok ilyen biztos.

Ilyen szempontból tényleg egyszerű. Jézus elmodta, hogy mit kell tennünk. A hinduk még nem sokat törődtek azokkal, akik nem akarták túlélni a halált.

Az ilyen ember:Pasu mondták, áldozati barom.

De Jézus minden emberhez szólt. De az én választásom, kit követek, kit fogadok el Mesternek, Tanítónak.

Ez a szabadságom.


Kár, hogy nem mesélnek a gyerekeknek igazi nagy meséket. Ahol látszik, a világban jelen van a gonosz, a sátán, és (miatta) a halál - de az legyőzhető.

Ilyen egyszerű.:))

A halhatatlanságra vágyó királyfi

2011. szept. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/96 anonim ***** válasza:

Aha, értem. De nem tudhatod, h mennyire lesz egyszerű a halál kapujában, amíg oda nem jutunk. :) Vagyis mondhatod, h tudod, de úgyis élesben derül ki minden. :)

Én kb azt mondhatnám, h istenek helyett a természetben "hiszek". Nem félek a haláltól, mert tudom, h kb mi lesz a sorsom utána és, h új életek alapja lesz az, ami a testem mostani formájából marad. Mivel a "lelkemet" nem tartom különállónak a testemtől, így ezzel sincs problémám. Igazából ráleltem a békére, amit mindig is kerestem és ehhez nincs szükségem vallásra. És nem zavar, ha bárki tudatlannak vagy egyéb másnak nevez, mert ennél többet egyik vallás sem képes adni nekem. :)

2011. szept. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!