Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg nincs Isten? Kezdem...

Tényleg nincs Isten? Kezdem elveszíteni a hitemet?!

Figyelt kérdés
Én eddig teljes meggyőződéssel hittem benne, jártam templomba amikor csak tudtam, még hétköznap is. Próbáltam úgy élni, ahogy a Biblia mondja. De mostanában valahogy kezdem elveszíteni a hitemet :S Egyre többet gondolkozok, hogy vajon ennek az egésznek van értelme? Persze a kétségeimre rátesz egy lapáttal, hogy egyfolytában rossz dolgok történnek körülöttem...
2011. szept. 15. 10:47
 31/96 bix ***** válasza:
43%

"korai keresztények számára a szenvedés azt jelentette, hogy többségüket lemészárolták vagy a zsidók vagy a rómaiak. Az arénában végezte legtöbbjük. Az összes apostol erőszakos halállal halt meg, kivéve Jánost, ő Patmosz szigetén száműzetésben"


jah végülis ez is csak egy próba volt, amivel valakinek a hitét erősítette vagy tette próbára mi?:D ne nevettess már hogy jön ez össze ezzel pl?


"az én mennyei Atyám akarata nélkül, még csak egy hajszál sem eshetik le az én fejemről, sőt inkább szükséges, hogy minden az én üdvösségemre szolgáljon"


tehát hithű tetteikért, a kiállt viharokért és szenvedésekért cserébe odavetette őket az oroszlánok elé. mert ez történt, és aki hisz benne azzal az történik amit ő akar.


valljuk be egy kicsit beteg az öregúr nem?

2011. szept. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/96 anonim ***** válasza:
83%

Bámulatos, hogy nem érted, miről beszélek :-))

Egyszerűen: Jézus maga adta át magát szabad akaratából mert részt akart venni az emberi sorsban. Ahogyan a követői is maguknak okozták ezt a véget, mert megismerték az igazságot és nem voltak hajlandók azt megtagadni. De mivel felébredt a lelkük, tudták, hogy a halál csak a kezdet. És nyugodtan néztek szembe vele. Azért, mert így az eljövendő generációknak megmentették az Igazságot. Nem volt kötelező mártírnak lenni, voltak akik bujkáltak az üldöztetések idején.


Viszont az örök élethez képest a földi létezésünk egy semmiség. Itt egy sorsfeladatot töltünk be, semmi mást. És ha hajlandó vagy tanulni a veled történő tragédiákból, és megedződni tűz által, megtapasztalhatod mi a belső ragyogás. És azt is, miről szól az élet.


Mert az élet, kedves előttem író, pontosan erről szól. Hogy az emberek megtagadják az igazságot,és ezért van szenvedés a világban. Ha az igazságot követnénk mindannyian, csodás lenne a világ. Olvasd el Kosztolányi Dezső Paulina című rövid novelláját.

2011. szept. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/96 A kérdező kommentje:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:28


Szinte teljesen meggyőztél. Ha körülnézek a világban itt csak a tényeket látom. A szenvedést és az ehez hasonló dolgokat. Ha Isten tényleg létezne nem hagyná ezeket így.

Vagy ha mégis létezik és így haggya akkor ugyanazt tudom mondani amit már egyszer mondtam.

Ugyan olyan önző lenne, mint bármelyik ember itt a Földön.

2011. szept. 15. 15:45
 34/96 bix ***** válasza:
43%

"Viszont az örök élethez képest a földi létezésünk egy semmiség. "


ez nevetséges. tudod te mikor születtek ezek a tanok? amikor az akkori ismert világ egy maroknyi ember kezében volt, és rendet kellett tenni. amikor ember embert ölt kedvtelésből. amikor alig volt a mai értelemben vett erkölcs vagy törvény. Ekkor született a biblia. ez csak egy iránymutatás, aminek a legfontosabb tanítása hogy hogyan élj...


szerinted sokszáz millió paraszti sorsba nyomorított egyházi tizedet (ugye milyen szép volt az is? megnyomorítani a szegényeket amíg az egyház dőzsölt a világi javakban...) fizető ember, akinek se jövője, se reális esélye még arra se hogy 100 generáción belül valamelyik felmenője nem a földet fogja túrni mezitláb hogyan tartható kordában? hadsereggel? ugyanmár. az ilyen elkeseredett ember nekimegy bárminek. egy jobb élet reményével megsúgom. és te is elhiszed hogy itt téged megnyomoríthatnak, szenvedhetsz, de ennek jutalma majd egy csodálatos örökkévalóság... ez olyan mint az anyuka aki a gyereknek nyalókát ígér hogy maradjon nyugton a buszon. és a gyerek kezelhető lesz... a kulcs az hogy ha kellően messze akarod helyezni a jutalmazást, akkor ennek megfelelő méretűre kell azt szabni... és mi nagyobb mint az örökkévalóságig tartó boldogság? semmi. és birka lettél. ugyanaz a lelki rabszolgaság mint a sötét középkorban.


fogjuk már fel. nézd meg a hithű muzulmánokat. elhitetik velük hogy egy allah nevezetű isten majd megjutalmazza és röhögve robbantja fel magát vidáman és dalolva egy tömött buszon gyerekek és anyák között. kontroll. az emberek fölött... erről szólnak ők is. kétlábon járó bomba, vagy mint a kereszténység kialakulásakor: földet túró parasztok, akik a fenekükön ülnek, nem lázadnak, csak teszik a dolgukat, fizetik az adót és nyomorognak. mert utána jön a mennyeknek országa...


gratulálok birka.



kérdező: isten amennyiben létezik én le tudnám festeni... látom is. egy óvodás, délben... egy felhő sincs az égen... a kezében nagyító és kéjes örömmel üldözi a hangyákat egy apró pontba fókuszált fénnyel...

2011. szept. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/96 anonim ***** válasza:

Szia!

Ameddig nincs bebizonyítva Isten létezése, addig Isten nem létezik.

Tehát racionálisan gondolkodva valóban nincsen Isten.

Továbbá, ha bizonyítva lenne, hogy létezik Isten, nem hinnél, hanem tudnál.


De amúgy a te döntésed, abban hiszel, amiben akarsz.

2011. szept. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/96 anonim ***** válasza:

"Mondhatnám azt is, hogy Isten ugyanolyan önző, mint bármelyik ember itt a földön."

Erre angolul tudok idézni neked:


"You have much profound information to give about God, and have for thousands of years "searched the depths of the Godhead," and looked into its heart, so that you can doubtless tell us how God himself attends to "God's cause," which we are called to serve. And you do not conceal the Lord's doings, either. Now, what is his cause? Has he, as is demanded of us, made an alien cause, the cause of truth or love, his own? You are shocked by this misunderstanding, and you instruct us that God's cause is indeed the cause of truth and love, but that this cause cannot be called alien to him, because God is himself truth and love; you are shocked by the assumption that God could be like us poor worms in furthering an alien cause as his own. "Should God take up the cause of truth if he were not himself truth?" He cares only for his cause, but, because he is all in all, therefore all is his cause! But we, we are not all in all, and our cause is altogether little and contemptible; therefore we must "serve a higher cause." - Now it is clear, God cares only for what is his, busies himself only with himself, thinks only of himself, and has only himself before his eyes; woe to all that is not well pleasing to him. He serves no higher person, and satisfies only himself. His cause is - a purely egoistic cause."


Ezt Max Stirner írta "The Ego and Its Own" című könyvének előszavában, ami sajnos még nincs lefordítva magyarra, de remélem azért érthető.

2011. szept. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/96 bix ***** válasza:
43%

jah és egy jó példa az előzőmhöz:


egyiptomban azt hitték hogy a fáraó isten. így nevelték őket, ha megölted volna akkor is hiszi és vallja hogy isten.


így visszanézve jópár év távlatából csak nevetni lehet a kicsinyes hitvilágukon, hiszen több szempontból is megbukott, így tudhatjuk hogy ők bizony csak emberek voltak akik egy egész népet, méghozzá a koruknak egyik leginkább fejlettét tartották egyetlen kézben. szerinted a piramisok megépültek volna a "bárányok" nélkül? akik hitték és vallották az egy igaz istent? nem. lett volna jobb dolguk is mint köveket lehajóztatni a níluson és a sivatagban vonszolni hogy végül egy teljesen átlagembert belefektessenek...


TI vak hívők vagytok az új piramisépítők, és meg is van a piramisotok. vatikán. voltam ott, neked is ajánlom. hányinger. építészetileg persze nem csúnya, de azt a pompát, azt az életmódot amit ott éltek a vallási vezetők és a slepp azt valahonnan finanszírozni kellett... aranyozott freskók, arany bútorok, luxus és fényűzés. amíg az egyszerű paraszt a földet túrta és éhezett vagy nyomorultul pusztult el a szent földért vívott harcokban.


ez a vallás is egészen addig fog élni amíg több ponton nem lesz tudományosan bizonyítva, számotokra is megfelelő erővel az, hogy az egész mese nem valós, és ez az egyetlen életed van. utána lekapcsolják a villanyt és jóccakát. élni kell ezt az életet és kiélvezni, nem nyomorogni és várni a halált...

2011. szept. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/96 anonim ***** válasza:
Te, Bix, ha te ilyen kőkemény ateista vagy, ugyan mit kerestél a Vatikánban?
2011. szept. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/96 bix ***** válasza:

rómában jártam, és szeretem megnézni azt, ami nevezetes vagy szerintem szép. a vatikán pedig szép. építészetileg vitathatatlan hogy kiemelkedő. be is mentem, hozzáverődtem egy csoporthoz aztán hallgattam. baj? voltam én már mecsetben és zsinagógában is...



egyébként ovis koromtól a bigott katolikus nagyszülők vittek templomba, biblia órákra jártam, de akkor is csak olyanokat kérdeztem amiket nem kellett volna. 16 éves koromig folyamatosan ebbe kényszerítettek bele, az elején még talán élveztem, az utolsó pár év szenvedés volt. aztán persze én lettem a fekete bárány hogy azt mondtam köszi majd én eldöntöm hogy megyek e vagy sem. azóta is sérelmezik úton útfélen. tisztában vagyok azzal hogy mi van a bibliában, és pl a katolikus vallás mennyire fényévekre áll attól. azóta már jártam egy exemmel reformátusokhoz is, az egy fokkal jobb volt nekem, de még mindig ugyanazok a gondjaim.


alapvetően a bibliai isten egy szerető, megbocsájtó, és tanító isten.


akit prédikálnak aszerint pedig dögölj meg mert bűnös vagy, ha nem akkor is, ha követed akkor egy hajad szála se görbül ha nem akarja, (tehát a hívők kopaszodása is isteni közbelépés és akarat? nemár...) és akkor látod hogy ez megy. és igen. az volt a sorsfordító amikor az egyik lányt aki szintén járt a bibliaórákra hazafele este az erdőben többen megerőszakolták... nem tudom hogy azzal mi célja volt istennek vele, de asszem nem jött össze, mert azóta olyan szinten sérült lelkileg hogy szakemberek nélkül rég öngyilkos lett volna, és így se fog tudni soha normális életet élni... ha ez is isten akarata volt ami a fejlődését szolgálta akkor én köszi de nem kérek belőle



az a bajotok hogy nem fogjátok fel hogy a sz@r dolgok megtörténnek. régen azt hitték hogy a szél, a nap, a hold, a föld, az eső mind istenek. mert nem tudták hogy mi és miért történik. viszont ha valahol elered az eső mostanában elég ritkán keressük anyázva azt az embert aki esőtáncot jár... most is rá lehet fogni valamire hogy isten műve. ettől még ez ugyanaz a primitív hozzáállás mint a busman törzsek esőtánca...

2011. szept. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/96 anonim ***** válasza:
89%
Lám, lám mindig mondom, hogy a bigott vallásosok megerőszakolják a gyerek lelkét és kényszerítik olyan dolgok befogadására, amiket abban a korban lehetetlen befogadni. Lehet, hogy nekem szerencsém van azzal, hogy református vagyok, és önként, senki által nem kényszerítve mentem el templomba először 13 évesen? Vallási kérdésekről lehet vitatkozni bármeddig, mert lehet hozni érveket pro és kontra, sőt a bibliát is lehet magyarázni, de a hit dolgaihoz olyan nagyon hozzászólni sem lehet. Vagy megéled, vagy nem. Ha megéled bizonyosságod van, és mondhat bárki bármit, ha nem élted meg, akkor pedig nincs miről beszélni.Az igaz hit az emberbe bele van betonozva, azt megingatni semmilyen sorscsapás, semmilyen válság nem tudja.
2011. szept. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!