Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg nincs Isten? Kezdem...

Tényleg nincs Isten? Kezdem elveszíteni a hitemet?!

Figyelt kérdés
Én eddig teljes meggyőződéssel hittem benne, jártam templomba amikor csak tudtam, még hétköznap is. Próbáltam úgy élni, ahogy a Biblia mondja. De mostanában valahogy kezdem elveszíteni a hitemet :S Egyre többet gondolkozok, hogy vajon ennek az egésznek van értelme? Persze a kétségeimre rátesz egy lapáttal, hogy egyfolytában rossz dolgok történnek körülöttem...
2011. szept. 15. 10:47
 51/96 anonim ***** válasza:
a halál bizonyítson- és az fog is
2011. szept. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/96 bix ***** válasza:
kár hogy még egy vallásos ember se tudta megválaszolni a kérdéseimet... pedig tényleg érdekelne.
2011. szept. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/96 anonim ***** válasza:

isten tökéletesre teremtette ezt a világot. de a teremtés hatalmával bíró lény, akinek minden eszköze megvolt arra hogy normálisat alkosson miért teremtette az előbb említett vírusokat, baktériumokat, parazitákat, mi az oka a vakbélnek? miért teremtette a kóros sejtburjánzást? "miért alkotta meg a fogszuvasodást, az aranyeret, miért hagyja hogy anyák halva született gyerekeket hozzanak világra, miért hagyta hogy a nevében szörnyűséges és emberhez se méltó dolgokat követhessenek el legfelsőbb szolgái utasítására ha nem ért vele egyet? miért ölt meg pápát rákkal?"


Lehetséges válaszok:


A hívők szerint: A betegség, öregség, halál, oka,hogy az ember örökölte a bűnt.Másrészt az a bajok forrása, hogy Sátán uralja jelenleg a világot.


A spiritiszták, reinkarnációhívők szerint: A bajokat magunknak tervezzük születés előtt, tanulásképp.Vagy karmát törlesztünk.


Az ateisták szerint:Csak!

2011. szept. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/96 bix ***** válasza:

"A hívők szerint: A betegség, öregség, halál, oka,hogy az ember örökölte a bűnt.Másrészt az a bajok forrása, hogy Sátán uralja jelenleg a világot. "


bűn öröklése??? nem egy megbocsájtó irgalmas isten akiben hisztek?? engem büntethet a dédapám esetleges bálványimádatáért vagy gyilkosságáért??? hívőként???


mondtam hogy beteg a srác ott fent...


sátán uralja a világot? és akkor nem kéne közbelépnie istennek? hiszen ő teremtette ezt a világot, mégis hagyja hogy egy gonosz erő a benne hívőket sanyargassa és kínozza ilyen beteg aberrált módon? tehát akkor a sátán is képes teremteni, hiszen az említett baktériumok vírusok gombák amiknek mégegyszer hangsúlyozom semmi keresnivalója nem lenne ebben a világban, mégis vannak és nem isten teremtményei?


már bocsi de ennyi erővel inkább lehetne hinni a sátánban, úgy tűnik jelenleg ő az erősebb, az aki az egész bábszinházat rángatja, és az istened csak hátradől és nézi a műsort...


ez a válasz így nonszensz remélem te is érzed...

2011. szept. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/96 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, kommentjeidet olvasva számomra világos a diagnózis. Mivel csalódtál Istenben, ezért meg akarsz szabadulni a hittől. Nem segítséget vársz, hanem ebben való megerősítést másoktól.


Korábban írtam, hogy hozzád hasonló mélységből megszabadított. Szeretni csak azt tudja, aki engedi. Te épp el akarod taszítani. Tudom, hogy szenvedsz, nem is kicsit. Ám ha elutasítod, akkor nem fog tudni megszabadítani. Ugyanolyan szenvedéseken vagyok túl, mint te. Engem megszabadított. Téged is meg akar. Ehhez pedig elengedhetetlen, hogy rá bízd a dolgokat, miközben persze te is mindent megteszel. Hiszen meg van írva az is, hogy ő ad erőt a gazdagság megszerzésére. Szóval adj neki mindent, aztán pedig tegyél meg mindent. Ez bejön.

2011. szept. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/96 anonim ***** válasza:
100%
A hit a kételkedésen túl van. Nem baj, ha kételkedsz. Gondolkodni, töprengeni, kételkedni szabad, sőt kell is. Csak ne érd be az olcsó és könnyű utat ígérő válaszokkal. Ha őszintén keresed az igazságot, akkor úgyis visszatalálsz Istenhez.
2011. szept. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/96 A kérdező kommentje:
Én már tényleg nem tudom mit higgyek. Csak azt tudom, hogy ez így nem maradhat...
2011. szept. 15. 20:56
 58/96 anonim ***** válasza:
Ha adhatok egy tanácsot: Olvass olyan könyveket, amiben a szerzők hasonló témákon gondolkodnak. Egy csomót segíthet, hogy eldönts, miben is hiszel. Nem kell feltétlen egyetértened velük, vagy ugyanarra jutnod, mint ők. De segítenek átgondolni a dolgokat. Ajánlani tudom Philip Yancey vagy Richard Rorh könyveit, de kereshetsz mást is. Sokakat érint a téma :)
2011. szept. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/96 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, hogy én már csak félelemből hiszek Istenben :S
2011. szept. 15. 21:14
 60/96 anonim ***** válasza:

Off: 72%, te szívemből beszéltél, az a Weöres vers tényleg nagyszerű! Te is olvastad De Mellot?


Freya

2011. szept. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!