Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg nincs Isten? Kezdem...

Tényleg nincs Isten? Kezdem elveszíteni a hitemet?!

Figyelt kérdés
Én eddig teljes meggyőződéssel hittem benne, jártam templomba amikor csak tudtam, még hétköznap is. Próbáltam úgy élni, ahogy a Biblia mondja. De mostanában valahogy kezdem elveszíteni a hitemet :S Egyre többet gondolkozok, hogy vajon ennek az egésznek van értelme? Persze a kétségeimre rátesz egy lapáttal, hogy egyfolytában rossz dolgok történnek körülöttem...
2011. szept. 15. 10:47
 21/96 anonim ***** válasza:
81%

Jób könyve:


"Isten első beszéde Jóbhoz:

-Ki akarja elhomályosítani örök rendemet,értele nélküli szavakkal?

-Övezd fel hát derekadat férfiasan!

-Én kérdezlek te meg oktass engem!

(A világmindenség Isten alkotása)

-Mit perlekedik Istennel az akadékoskodó?

-Aki Istennel akar vitatkozni feleljen neki!


Jób felelt neki:

-Bizony könnyelmű voltam!

-Mit felelhetnék neked!

-Kezemet a számra teszem.

-Egyszer beszéltem ,de ezután nem szólok,vagy ha kétszer .többé nem teszem.


Az Úr válaszolt Jóbnak a viharból:

-Övezd csak föl derekadat férfiasan!

-Én kérdezlek te meg oktass engem!

-Bűnösnek mondasz engem,hogy te lehess igaz?

-Ékesítsd föl magad fenséggel és méltósággal ,öltözz éksségbe és méltóságba!

-Öntsd ki dühös haragodat,láss meg minden gőgőst és alázd meg!

-láss meg minden gőgőst és igázd le ,tipord el a bűnösöket ahol csak vannak!

-Ásd el valamennyit a föld alá,zárd el őket rejtett helyre !-Akkor még én is dicsérlek téged,mert megsegített a jobbod.


Jób Bűnbánatot tart:

-Tudom hogy mindent megtehetsz,és nincs olyan szándékod ,amelyet meg ne valósíthatnál.

-Ki merné elhomályosítani az örök rendet tudatlanul?


...Ezért visszavonok mindent ,bűnbánatot tartok porban és hamuban.


Isten megjutalmazza Jóbot.Az Úr pedig jobban megáldotta Jóbot azután mint azelőtt."


Ne ítélkezz elhamarkodottan.

2011. szept. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/96 anonim ***** válasza:
34%

Nos, én hiszek Istenben és van Biblia ismeretem, de spirituális érdeklődésű is vagyok és ebben a témában szintén van némi ismeretem.Szerintem, a Bibliának és az ezoterikus, reinkarnációs elméleteknek is egyformán lehet hinni.Na jó, tudom, hogy sokak szerint a kettő nem fér össze,szerintem viszont összefér és érdemes ezen elgondolkozni.

Tehát, én úgy gondolom, hogy Isten a jóság, szeretet, bölcsesség az életünket pedig , ha valóban mi tervezzük meg a születésünk előtt, akkor e nehézségeket is mi választottuk, a fejlődésünk céljából.Kihívások, mert valamit meg kell tanulnod belőlük.Ha a nehézségek elérik nálad azt a célt, azokat az érzéseket, amik miatt a nehézséget vállaltad, akkor túl leszel rajtuk és jobbra fordul minden.A nehézségek átmeneti jellegűek, de a lélek örök.Semmi sem történik értelmetlenül.

A Biblia nem írja elő a templomba járást, Istennel pedig bárhol tarthatod a kapcsolatot.

2011. szept. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/96 bix ***** válasza:
47%

"És most már tényleg teljesen összezavarodtam és azért mondom így: Ha tényleg van Isten akkor miért nem segít? Miért az embernek kéne egy életen át szenvednie?"


nagyon egyszerű, három variáció van


1: nincs isten. ez mondjuk elég sanszos...


2: van de nem az amit pl a klasszikus keresztény egyház tanít. ez az egyház pl egy dologért jött annó létre, totális kontroll alatt tartani azon embereket, akik hit és egy jobb túlvilági élet reménye nélkül felkeltek volna karóba húzták volna a maroknyi királyt, földesurat, nevezd ahogy akarod. a hit a bizalom hogy ha meghalnak majd jó lesz nekik megnyugtatja az embert a kilátástalanságban, de ez csak kitaláció. maga a biblia is inkább egy tanmese primitív, szabályok nélkül élő emberek számára született régen, így lehetett megmagyarázni miért szeresd felebarátodat és miért ne fektesd meg a feleségét. se több se kevesebb. mind a mai napig sok olyan tanítása van amit érdemes lenne sokaknak megszívlelni, ettől viszont még nem más mint erkölcsi iránymutatás. és még ettől is fényévekre távolodott a keresztény egyház...


3: van isten.


nah ez lenne a legnagyobb bukás... az egyik leginkább hangoztatott passzus hogy aki benne hisz azt megvédi, és egy haja szála se görbülhet, sőt minden a fejlődését szolgálja.


nah ezt mond 23. jános pápának akinek gondolom hite megkérdőjelezhetetlen mégis gyomorrákban halt meg...


és egyébként ez az a pont ahol a legnagyobb csúsztatások egyike van a tanításokban... ha minden ami egy igaz hívővel történik akkor kíváncsi lennék milyen fejlődésen kell átmenjen az a mélyen hívő 14 éves lány akit megerőszakolnak egy erdőben (ismerem is), ha tényleg véd és megóv akkor miért történik hívőkkel annyi szörnyűség... ha tényleg létezik és igaz a tanítás akkor nem nyílt ellenszegülés pl ha egy hívő begyulladt perforálódó vakbelét kiveszik a kórházban? hiszen évezredekig ebbe belehaltak az emberek, most is az lenne a célja vele... és ha alávetjük magunkat az akaratának feltétlenül akkor minek egy templomra villámhárító? hiszen csak nem rombolja le ok nélkül saját házát... vagy ha igen akkor azzal csak a közösség erejét akarja lemérni nem? akkor?


továbbá. HA tényleg létezik ÉS ő teremtett MINDENT ahogy az íva van, akkor mégis mi a mocskos életért kellett megalkotni a pestis és még millió egy vírust, baktériumot és vérparazitákat hogy emberek milliárdjai pusztuljanak el sokezer év alatt nyomorultan és kínokban fetrengve... mélyen igaz hívők is... jah persze. ezeket nem lehet beilleszteni a táplálékláncba, a szúnyog még így oké lenne, de miért pont malária pl? annak mi szerepe van? vagy azt nem ő teremtette? az csak úgy utána lett? a teremtés elmélettel nem függhet össze az evolúciós elmélet se...


ha tényleg létezik és igaz hogy minden az ő akarata, akkor azt is ő akarta amikor ministráns fiúkat/lányokat molesztáltak papok vagy lelkészek, ő akarta hogy hittérítés címen milliónyi benszülöttet gyilkoljanak le a világon gyerekektől a nőkig a spanyolok pl, a keresztes háborút is ő akarta hogy vérbe fojtsa a fél világot és ártatlanok vérét nyelje vég nélkül a homok. és még nekem kéne gyónni mert bűnös vagyok?


nevicceljünk már.

2011. szept. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/96 anonim ***** válasza:
80%

Azt írod, sokat gondolkoztál a nehézségeiden.Azt tanácsolom, hogy ne gondolkozz, inkább az érzéseidre, megérzésekre figyelj és azokra hallgass.

A bajban az ember összezavarodik és a gondoktól zsibongó gondolatok miatt nehezebben jutnak el hozzád a segítő sugallatok.Figyeld az álmaidat is, mert akár azokon keresztül is érkezhet segítség.

2011. szept. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/96 anonim ***** válasza:
74%

Pl. "Kértem Istent, hogy kíméljen meg a fájdalomtól,

de Õ azt mondta: nem.

A szenvedés eltávolít a világ dolgaitól és közelebb visz Hozzá."


A versszak tartalmában nincs semmi hiba.

Ez így igaz,sokan vannak úgy, hogy meginog a hitük valamiért Istenben, és csak akkor képesek újra keresni őt és igazán, szívből kérni, amikor nagyon szenvednek és nagyon sokan épp az ilyen nehézségek által érzik meg, a jelenlétét, segítségét.De nem biztos, hogy külső segítség érkezik ilyenkor, hanem inkább magukban érzik a nagy változást, a megerősödést, lélekben.És sok ember azt az élményt , a hit megerősödését szenvedés nélkül nem érné el ilyen teljességben.Az ő szellemük így tanul.

2011. szept. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/96 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem Isten legfeljebb csak a lelkünkben létezik, valójában nem.

Segíts magadon és az Isten is megsegít, itt a hangsúly azon van, hogy önmagadon kell segítened, és akkor a külvilágból is pozitív visszajelzések érkeznek feléd.

Szerintem aki hisz Istenben, annak számára létezik, aki nem hisz, annak számára nem létezik.

Szerintem baboba sem létezik, mégis sokan hisznek benne, aki hisz benne, annak számára létezik, mivel önbeteljesítő lesz, ha sokat ismételgeti.

2011. szept. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/96 anonim ***** válasza:
74%

"Ti csak a bibliátokból tudtok idézgetni, de egy épkézláb, logikus érvet se hallottam még soha egy hívőtől se..."



Kedves..


Hitből és cselekedeteid által üdvözülhetsz.A prófécia pedig az amit ha elolvasod és hitben akarsz járni érteni fogod.Mert a Biblia megismerteti veled az igazságot.Jézus elmondta mit kell tenned mit szeretnél még hallani?

2011. szept. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/96 anonim ***** válasza:
74%

"A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:28(bix válaszadó)"



Kedves...


Bizony sok szörnyűség van ebben a világban.A pusztító utálatosság ,amely ezen a világon van megteszi a hatalmát.De atyánk nem azért küldte fiát hogy elpusztítsa a világot ,hanem hogy örök életet adjon mindazoknak akik Jézusban vannak.Ez nem az a világ amely az Igazság.De megadatott a választás.


Eljön ama Igazság ,amelyben megítéltetnek mindenkinek cselekedeteik szerint.És lesznek majd nektek azok a bíráitok amelyet választottatok.

2011. szept. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/96 bix ***** válasza:
23%

kedves...


nem válaszoltál egy felvetésemre sem. kimeríted egy vak megvezetett birka fogalmát. teljesen találó hogy jérzus a pásztor te pedig a birkája. csak nem olyan pozitív ugyanúgy kinéző, ugyanazt bégető haszonállatnak lenni egy csordában. biztonságot nyújthat lelkileg, és mész amerre a többi, mert ha kiderülne hogy nincs pásztor...


válaszolj értelmesen, vagy felejts el...

2011. szept. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/96 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Kérdező, a hiba az ön készülékében van! Meg a mai világéban :-))

Olvasd csak el még néhányszor azt a versikét meg az ezüstös történetet is. Aztán ülj le és gondold végig, hogy a korai keresztények számára a szenvedés azt jelentette, hogy többségüket lemészárolták vagy a zsidók vagy a rómaiak. Az arénában végezte legtöbbjük. Az összes apostol erőszakos halállal halt meg, kivéve Jánost, ő Patmosz szigetén száműzetésben. Mikor Jézust megkérdezték, hol lakik, azt válaszolta, hogy nincs egy párnája sem, amire lehajthatná a fejét. Aztán arról beszélt, hogy ne aggodalmaskodjunk, mert ő békességet hagy nekünk, DE NEM ÚGY ADJA, AHOGYAN A VILÁG. A sok szenvedés közepette is békességet, nyugalmat és boldogságot ad az igazi hit. Erről szól a kereszténység. Ő maga a kereszthalála előtt így imádkozott: Legyen meg a Te akaratod! Vagyis átadta magát Istennek, pedig tudta, mi fog vele történni.


A mai világ arra van beállítva, hogy minden módon kiküszöbölje a fájdalmat, sőt a kellemetlenséget. Ez egyfelől pozitív (altatásos műtét, nagyobb túlélési százalék :-)) másfelől azonban fokozatosan eltompít bennünket, végül elveszítjük a valóságot és egy álomvilágot képzelünk el, ami ha nem működik megfelelően, bevágjuk a durcit és elveszítjük a hitünket.


Át kéne gondolni, miben is hiszünk. Mert aki a Mikulásban, az előbb-utóbb csalódni fog. Isten nem olyan, amilyennek mi elképzeljük. A Kimondhatatlanról nem lehet beszélni. De Jézusnak igaza volt: ha őt követed, olyan békességet kapsz a szívedbe, amit a világ sosem fog tudni neked megadni.

Tisztelettel

Freya

2011. szept. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!