Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg nincs Isten? Kezdem...

Tényleg nincs Isten? Kezdem elveszíteni a hitemet?!

Figyelt kérdés
Én eddig teljes meggyőződéssel hittem benne, jártam templomba amikor csak tudtam, még hétköznap is. Próbáltam úgy élni, ahogy a Biblia mondja. De mostanában valahogy kezdem elveszíteni a hitemet :S Egyre többet gondolkozok, hogy vajon ennek az egésznek van értelme? Persze a kétségeimre rátesz egy lapáttal, hogy egyfolytában rossz dolgok történnek körülöttem...
2011. szept. 15. 10:47
 11/96 anonim ***** válasza:
27%
Nem, tényleg nincs! SZABADSÁÁG!
2011. szept. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/96 anonim ***** válasza:
29%
Hát pont ez az,én nem vagyok hivő,meg ennyi küzdés,sz.rság mellett nem tudok hinni sajnos.
2011. szept. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/96 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Az a baj, hogy nem ismerted meg, nem ismertették meg veled a problémák és a szenvedés okát. A Biblia pedig világos választ ad rá, csak sok magát kereszténynek tartó egyház, emberi filozófiák, szertartások szerint és emberi hagyományokban él. És ez öreg hiba, hiszen csakis az IGAZSÁG, a Biblia igaz szava adhat választ a kérdéseinkre.


Ha nincs ilyen válasz, vagy a válasz rossz, akkor nincs az, amit Jézus mondott: "ha megismeritek az igazságot, az igazság szabadokká tesz benneteket".


Mit jelent ebben a szellemben szabadnak lenni? Ugye nem gondolja senki, hogy elsősorban fizikai szabadságot? Nem, szabad lehetsz minden vallásos hazugságtól, mítosztól és téveszmétől, amiben az emberek általában élnek! Megszabadulhatsz minden káros befolyástól, mely negatívan befolyásolja az életedet, mivel emberi rendelkezések vagy dogmák.


És ha ebben az értelemben szabad vagy, akkor tartósan elégedett is, ami igazi örömet ad - még ebben a gonosz világban.


A kis versike a második válaszolótól, amilyen részigazságokat tartalmaz, és ezért kedves a fülnek, olyan durva, Bibliaellenes megállapításokat is. És ez a szellem sajnos tipikus, mely ebben a világban félrevezet sokakat. Vannak részelemek, melyek igazak, de az egész már sok "tévedést" tartalmaz, hogy finoman fejezzem ki magam.


Pl. "Kértem Istent, hogy kíméljen meg a fájdalomtól,

de Õ azt mondta: nem.

A szenvedés eltávolít a világ dolgaitól és közelebb visz Hozzá."


Tényleg? Hol is mondja ezt a Biblia? Tehát ha nem töröm el a lábam, akkor nem is értékelhetem az egészséget? A bölcs ember képes arra, hogy mások kárán tanuljon. Persze tudom, sokan nem elég bölcsek.


"Kértem erõt...

És Isten adott nehézségeket, amelyek erõssé tesznek."


Isten nem ad "nehézségeket", se szenvedést, se semmi rosszat! Szörnyű dolog Istenre fogni azt, amit az ember magának és Sátánnak köszönhet.


Gondolkozz kérlek el Jézus fenti szavain, nagyon fontos alapja kellene hogy legyen a hitünknek és sajnos ebből van a legkevesebb! Az emberek különböző filozófiák és gyakran valódi meggyőződés nélkül elfogadott dogmák szerint élnek és hagyják, hogy mások irányítsák (így vakon) az életüket.


Az egyházak többsége mindig is kiszolgálta az önző és kizsákmányoló politikai rendszereket, és az emberek a hiszékenységük folytán, ma is hagyják magukat vezetni, mint valami birkák - már elnézést a szóért, de ez van.


De Jézus szolgát juhokhoz hasonlítja, hiszen szelídek és nem az ellenségeskedéseikről ismertek, mint a kereszténység nagy része.

2011. szept. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/96 anonim ***** válasza:
80%

"A válasz írója 58%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:51"



Én is türelemmel vártam de ha Jézus nem segített volna már nem lennék ezen a világon ,hanem a pokol kínzó fájdalmában .De atyám megmentett .Igaz beteg lettem ,de a lelkem nem veszett el .Hála a magasságosság Istenének és annak szeretett fiának hogy nem engedett el a halál fiának.Megértettem hogy nem az e világi élet jelenti számomra a megoldást ,mert bűnben éltem,hanem a lelkem megmenekülése.


Remélem ezzel segíthettem .Béke veled!

2011. szept. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/96 anonim ***** válasza:
64%
"Egyre többet gondolkozok, hogy vajon ennek az egésznek van értelme?" Ne keress emberi értelemmel, mert nem fogsz találni semmit. Nagy érdeme van a vállalt szenvedésnek, mert a fejlődés csak szenvedések árán következik be. Jól néznénk ki most, ha annak idején Jézus azt mondta volna, hogy én ugyan ezt a nehéz keresztet fel nem viszem, vigye valaki más. Ehelyett azt mondta:"A te akaratod szerint legyen, Atyám!" Hagyatkozz tehát a felsőbb akaratra, aki, ha keresztet tesz rád, erőt is ad hozzá, hogy elbírd.
2011. szept. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/96 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%

Mesélj a szenvedésedről kicsit. Meggyőződésem - bár már túl vagyok a nehéz időkön - hogy versenybe szállhatnék veled, hogy melyikünk szenvedett többet. Mégis erős hitem van. Az eddigiek alapján a következő problémára tippelek: a "hited" egy érzelem volt, nem valamilyen biztos alapokon nyugvó meggyőződés. Az érzelmek pedig változnak, ahogy a körülmények hatnak rájuk. Nem a hited megy elfelé, mert ha nem volt eddig alapja, akkor az nem hit. (Egyéb "egyszerű" hozzászólóknak jegyezném meg, hogy nem attól hit a hit, hogy alaptalan meggyőződés, az nem hit, hanem elmebetegség.) Vedd számba, hogy ha szerinted volt/van hited, annak van-e szilárd alapja, ami valamilyen változhatatlan tény? Ha nincs, akkor nem beszélhetünk intellektuális értelemben hitről.


Ha pedig szeretnél továbbra is hinni, de megalapozottan, amit nem tud semmi tönkretenni, akkor linkelek csak egy valamit, ami miatt én hiszek.

[link]

De még valamit tudnod kell. A bizonyítékok ellenére is a hitet elvesztheted, ha nem történik meg veled valami. Nálam a hit ott kezdődött, amikor - ateista létemre - Isten szeretete betöltött. Ez valódibb volt, mint bármely tapasztalat, amit valaha átéltem, így bizonyíték után kutattam, mert nem akartam kibillenni a racionalitásból. A fenti link infója volt az első, ami meggyőzött.

Isten áldjon!

2011. szept. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/96 A kérdező kommentje:

A gonjaimról nem szívesen beszélék itt nyíltan, elég csak egyet mondanom. 6an élünk itthon és a kilakoltatás közelében járunk. Apám elmúlt 60 éves így nem tud munkát vállalni. És ez még csak egy volt a sok közül. Mesélhetnék a balesetemről, ami most volt a nyár végén...


Amúgy pedig eléggé változó válaszokat írtok. Van aki azt mondja, hogy Isten azért adja a nehézségeket, hogy küzdjük le őket. Van aki azt mondja, hogy nem Isten adja a nehézségeket hanem mi magunk és a "sátán".


A hitem nem egy rövid érzelem volt. Vallásos családban élek, templomba jártam mindig amikor tudtam. A környezetemben élők is mind vallásosak. Akár a családtagok, akár a barátaim.


És egyszerűen nem lehet azt mondani, hogy ne akarjam megérteni, mert az ember igenis érteni akarja a dolgokat. De minnél többet gondolkozok annál jobban megbizonyosodok arról, hogy itt nincsen semmi, csak az ember és azt irányít mindent.

2011. szept. 15. 12:30
 18/96 A kérdező kommentje:

Arról nem is beszélve, hogy én imádkoztam nagyon sokat.

Nem mondom, hogy mindennap, de rendszeresen, amikor csak tudtam.


És én nem kértem Jézust, hogy vigye fel a keresztet a dombra.

Mégis felvitte. Mondhatta volna, hogy nem viszem. Mégis szenvedett. És mi lett a vége? Ugyanúgy meghalt, mint bármelyik ember itt a Földön.

2011. szept. 15. 12:32
 19/96 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy min gondolkozol. Ha a Biblia igazságát kutatod - NEM CSAK EGY SZEMSZÖGBŐL! - akkor meg fogod találni.


Ezt senki sem szerezheti meg helyetted, de senki sem veheti el tőled.


Egy biztos, hogy egész másfajta igazság van a Szentírásban, mint amilyen szellemben az ún. kereszténység nagy része él.


Az egy igaz egyházak ma sok hamisítványa létezik, ezzel azért még ma is sok ember egyetért.

Mindig az eredetit vizsgáld meg, ha tudni akarod, hogy a sok másolat közül, melyik az eredeti pontos mása. Az eredeti a Bibliában van.

2011. szept. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/96 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%

"És mi lett a vége? Ugyanúgy meghalt, mint bármelyik ember itt a Földön."


Ezt minden hívő tudja. Ám szavaid arra utalnak, hogy nem hiszel a feltámadásban. Akkor pedig nem Jézusban hittél.


Én vagyok az, aki mondta, hogy versenyezzünk. Hasonló dolgon mész át a körülményeidben, mint amiket én tapasztaltam meg. Nálam még ott volt egy haldokló feleség is, aki, miután Isten mégis meggyógyította, elvált tőlem egy pap miatt. Pénzügyekben ugyanez volt, majdnem elszállt a mi lakásunk is, meg apóséké is.

Soha nem volt szemernyi kétségem sem ezek közben, hogy van Isten, hiszen személyesen ismertem meg. Kétség a jóságában, harag felé, meg ilyesmi az volt. Aztán kihúzott minden rosszból, és helyreállított. Néha nem értjük, mi miért történik. De ahogy Isten megígérte, úgy szabadított meg. Száz meg száz hasonló bizonyság van ilyesmiről itthon is, és a Bibliában is.


Előző szavaidhoz:

Tudhatod, hogy Jézus célja volt, hogy meghaljon. Tudhatod, hogy ez a bűnök fizetsége volt. Ezért lehetünk szabad kapcsolatban Istennel.

Kis poén a végére:

http://www.youtube.com/watch?v=SRxXiXgGe8g

2011. szept. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!