Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg nincs Isten? Kezdem...

Tényleg nincs Isten? Kezdem elveszíteni a hitemet?!

Figyelt kérdés
Én eddig teljes meggyőződéssel hittem benne, jártam templomba amikor csak tudtam, még hétköznap is. Próbáltam úgy élni, ahogy a Biblia mondja. De mostanában valahogy kezdem elveszíteni a hitemet :S Egyre többet gondolkozok, hogy vajon ennek az egésznek van értelme? Persze a kétségeimre rátesz egy lapáttal, hogy egyfolytában rossz dolgok történnek körülöttem...
2011. szept. 15. 10:47
 71/96 anonim ***** válasza:

"Miért az embernek kéne egy életen át szenvednie?"

-írod, Kérdező.

A létezés=szenvedés.

A nagy Tanítók, Mesterek, vallásalapítók arról szóltak:

hogyan lehet ebből SZABADULNI?

Hogyan lehet megváltódni ebből. Az ateista, hogy leszólja a nagy Tanítókat, és fölényesen illúziónak, hazugnak, nevezi ezt - evvel nem segít Neked semmit. Esetleg még jobban elkeserít. Ez nem jó, ezért próbálom ismereteidet gyarapítani.

A megértés a problémákról leoldja a szenvedést, a kínt - és akkor tudod kreatívan megoldani azokat.

*

A különböző világvallások (az öt: Brahmanizmus,Buddhizmus, Kínai Univerzizmus,Kereszténység, Iszlám)

[link]

más -más úton jutnak fel ugyanannak(!) a hegynek a tetejére: ahol körülnézve,megértve, megismerve a tanítást, ebből a szenvedésből ki lehet emelkedni.

Buddha négy nemes igazsága:

1. A lét: szenvedés

2. A szenvedés oka: a vágyak.

3. A vágyak megszüntetése megszünteti a szenvedést

4. Ennek módja a nyolcrétű nemes ösvény.(

helyes beszéd, cselekedet..stb)

*

Jézus is ezt tanította: kövessetek engem.

És lásd az Evangéliumokat, mit jelent ez.

Vagy Kempis Tamás: Krisztus követése

- gyakorlati kézikönyv (szerzeteseknek)

*

Persze, nem kérted a verset, ezt sem. De fogadd el,

ne fojtsd belé a hívőkbe a szót, én így tudok neked segíteni. Ki kérdezete ezeket? ki kérdezett?

*

Ki kérdezett?

Karinthy Frigyes

"Én minderre megfeleltem – de ki kérdezett?

Senki se kérdezett, igazad van, közbeszóló. Nem is értek rá kérdezni[...]Megkérdezték a madarat, hová repül, a napot, merre szállt?


De ki kérdezte az embert? Ki kérdezett, Homérosz? Ki kérdezett, Szókratész? Ki kérdezett, Gautama Buddha? Ki kérdezett, Názáreti?

Shakespeare, Goethe, Madách, Dante, Beethoven, Kant... ki kérdezett?


Ember, aki tudod – ember, aki láttad –, ember, aki nézted, figyelted, élted – tudtad, mielőtt volt, tudtad, mielőtt lett –, ordítottál, hogy közeledik – ki kérdezett?


Megváltó Atyaisten – aki tudod, hogy lehetne elkerülni, mit kellene tenni, hová kellene fordulni, hogy kellene csinálni –, ki kérdezett?


Ki kérdezett? Ne kérdezd – ordíts, ahogy a torkodon kifér, mert különben csönd lenne körülötted –, ordítsd magad a kérdést, s hidd el a visszhangnak, hogy ő volt, s felelj a visszhangnak, hogy legalább a magad szavát halld.

2011. szept. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/96 anonim ***** válasza:
Karinthy [link]
2011. szept. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/96 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%
Kedves kérdező. A hited gyengülése azért van, mert a te világképed szerint létező Isten biztosan csak ilyen, és ilyen lehet. Amennyiben nem úgy történnek a dolgok, akkor már nem olyan biztos, hogy van Isten, mert nem teszi azt, amit elvársz tőle - függetlenül attól, hogy általánosságban szükségesnek ítélt dolgokról van szó. Nem gondolod, hogy ez nem Isten nem létére utal, hanem egyszerűen arra, hogy nem érted, miért történik veled az, ami történik? Nem az teszi Istent létezővé, vagy nem létezővé, hogy értjük, miért történnek velünk a dolgok. Írok megint egy privátot, kérlek, olvasd el.
2011. szept. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/96 anonim ***** válasza:
82%

Bix, azt hiszem lezárhatjuk kettőnk beszélgetését, mert elég éretlen vagy arra, hogy megértsd amit írok. Neked van egy gyerekes, nem működő Isten-képed, egy öregúr a felhők fölött, és mivel ebben tényleg nem lehet hinni, te ezt vitatod. Ez szellemileg kicsit olyan mintha én azzal vesztegetném az időmet, hogy tagadjam a télapó létezését, de nem teszem.


Fogalmad sincs, milyen Isten-képe van, lehet másnak, ami nem lenne baj, de nem is érdekel, viszont itt rinyálsz egyfolytában. Tehát igazából nem választ akarsz a saját kérdéseidre, hanem rinyálni.


Szép lenne a világ, ha mindenki katolikus lenne? Te magadnál vagy? Tudtad, hogy nem a katolikus az egyetlen vallás?

Én kereszténységről, és egyáltalán Istenről mint Igazságról beszéltem, nem katolicizmusról vagy bármilyen konkrét felekezet egyeduralmáról...

Én morálról beszéltem, igazságról és szeretetről. Mert ez mind Isten maga.


Mindegy, majd ha megtanulsz elgondolkodni az élet dolgain nyitott módon, értelmesen, meg fogod érteni mások gondolatait. Hinni nem kell bennük, az is elég ha megérted.


Freya

2011. szept. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/96 anonim ***** válasza:
46%

El se olvasom ezt a sok száz oldalt. Jó úton jársz. Ezek csak színezik a valóságot.

Az ember fél a haláltól. Megoldás: alkoss mennyországot. Az ember nem tud valamit megmagyarázni? Megoldás: isten tette.

Az ember szeretné azt hinni valami nagy erő vigyázz rá. Megoldás: valaki tényleg figyel és beszélhetsz hozzá.

2011. szept. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/96 anonim ***** válasza:
42%
Olyan fura hogy szinte mindig a hívőknek vannak nehéz napjaik, míg én vérbeli ateistaként alig vagyok tele kisseb problémákkal! De viszont örülök hogy végre egy újabb ember is megtanult racionálisan és logikusan gondolkodni! Stephan Hewking(egy tudós - egy kis info a hívőknek) azt mondja hogy az ősrobbanás előtt még az idő se létezett ami alatt Isten tevékenykedhetett volna! Szal egy újabb érv az ateizmus melett! Bár előttem már egy csomóan írtak így nem hiszem hogy ezt bárki elolvasná, de jó kiírni magamból a gondolatokat! Peace, és éljen az ateizmus! ;D
2011. szept. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/96 anonim ***** válasza:
74%

Stephen Hawking -ra gondolsz, kisseb ateista?

Igen, ő nagy tudós. Ez az "érv" meg: zero

Pax.

2011. szept. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/96 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%

Hajjaj, Szimonetta visszatért! :DDDDDDD Tényleg nincsenek ateistaként problémái, csak tébolyultan szokta csapkodni a virtuális asztalt, mert nem bírja, hogy vannak akik hisznek. :D Hány meg hány válaszát szedték már le a moderátorok!


Ősrobbanásról annyit, hogy egy feltevés, a legkisebb bizonyíték nélkül. Hawking pedig azt mondta például, hogy az ősrobbanás volt az, amikor a gravitáció törvénye miatt az univerzum létrehozta magát a SEMMIBŐL! :D Bármilyen elismert valaki, ha komolyan elhiszi, hogy semmiből lett minden, az egyszerűen kívül esik minden józanságon, és logikán. Na ennyit az ősrobbanásról.


Kérdező, írtam privit, szeretném, ha válaszolnál. :)

2011. szept. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/96 A kérdező kommentje:

Nagyon megosztottak a vélemények, de nagyon sokan írtak jó dolgokat.

A priviket elolvasom.

Teljesen 100%-os bizonyossággal még nem tudtam eldönteni magamban, hogy Isten létezik-e vagy sem. Elég nehéz ezt a helyzetet átvészelni, de nem fogom így hagyni.

2011. szept. 17. 10:35
 80/96 anonim ***** válasza:
Úgy szereted te az Istent, mint az embereket, kedves kérdező. Míg hasznodra van, meg ameddig várhatsz tőle valamit, meg az elvárásaidnak megfelelően viselkedik, addig minden rendben van, de ahogy egy kicsit rosszabbodik a helyzet, akkor rögtön hátat fordítunk és keresünk valakit helyette. Embert próbáltál már úgy szeretni, hogy nem vársz tőle semmit? Még viszonzást sem? És szeretted-e apádat akkor is, amikor felpofozott? Tedd fel magadnak a kérdéseket, és válaszold meg őket, ne várd, hogy mások mondják meg, hogy mi a te utad.
2011. szept. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!