Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliát tényleg csak a...

A Bibliát tényleg csak a Jehova Tanúi ismerik helyesen? Értelmezik jól?

Figyelt kérdés
2012. márc. 2. 21:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/111 anonim ***** válasza:
21%
A másik, egyik vallás sem emlegeti mindig a sátánt csak Jehova tanúi. Úgy, szerintem itt ne hirdesd, mert inkább szeretnék szép és hasznos írásokat olvasni.
2012. jún. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/111 anonim ***** válasza:
0%

Én pedig IGAZ válaszokat szeretnék írni és olvasni, de látom néhányan nem törik ezen magukat.

Teljesen mindegy, mindenkinek meglehet a maga véleménye. A legszélsőségesebbre sem érdemes személyeskedve visszavágni, mert gyakran csak provokáció!


Az "Evangélium" fogalma pedig benne van bármelyik lexikonban. 2-3 meghatározást szoktak megadni, ezek közül általában az első a helyes.


A Webster’s Ninth New Collegiate Dictionary meghatározása szerint az "Evangélium a Krisztusról, az Isten királyságáról és a megmentésről szóló üzenet."

2012. jún. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/111 anonim ***** válasza:
94%

Nos, nekem a tanúk még soha nem hirdették Jézust, csak azt mondják róla, hogy NEM egyenlő Istennel (nahát, ezt mi is tudjuk), hogy Ő valójában Mihály arkangyal (ez meg teljesen megalapozatlan) és hogy nem keresztre feszítették, hanem oszlopra. (ez meg egy félreértés)

De akár igazak ezek a dolgok akár nem, az örömhírt, az evangéliumot egyetlen tanú sem hirdette nekem. Egyikőtök sem hirdette Jézus halálát és feltámadását, egyikőtök sem hirdette a kegyelmet amit az Ő áldozata jelent, az örök életet amit nyertünk őbenne, és hogy általa Istent Atyánknak hívhatjuk.


Az apostolok ugyanis ezt hirdették. Az Atyát és a Fiút és amit ez jelent nekünk. Azt, hogy Isten neve Jahve, nem kell hirdetni, mert tudjuk a Bibliából. De nekünk Atya. Nektek nem, rendben van. De ezzel nem hirdettek semmilyen evangéliumot. Ez olyan, mintha azzal jönnétek ide hozzám, hogy tudom-e, hogy apukámat Kovács Jánosnak hívják. Nem mondod? De azért én továbbra is apunak hívom, jó?



Az

2012. jún. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/111 anonim ***** válasza:
9%

"Nos, nekem a tanúk még soha nem hirdették Jézust"


Pedig ők hirdetik Jézust is, csak te nem figyeltél oda, ahogy most sem!


"csak azt mondják róla, hogy NEM egyenlő Istennel (nahát, ezt mi is tudjuk)"


Nem hinném, hogy tudnátok, mert akkor nem fogadnátok el a háromságot, mely pontosan ezt tanítja.


"hogy Ő valójában Mihály arkangyal (ez meg teljesen megalapozatlan)"


A háromság elfogult értelmezése után már el is hiszem...


"és hogy nem keresztre feszítették, hanem oszlopra. (ez meg egy félreértés)"


Azért a másik oldalnak is vannak alapos érvei. Ellenben a kereszt sok évszázados egyházi használata és az, amit valójában jelképez, mindent elárul. De ettől sokkal-sokkal fontosabb kérdések is vannak.


"De akár igazak ezek a dolgok akár nem, az örömhírt, az evangéliumot egyetlen tanú sem hirdette nekem."


Egy egy nagyon gyenge érv. :))


"... és hogy általa Istent Atyánknak hívhatjuk."


Atyánknak is.


"Azt, hogy Isten neve Jahve, nem kell hirdetni, mert tudjuk a Bibliából."


Nem is hinnéd, hogy hányan nem tudják. Az emberek túlnyomó többségének sajnos fogalma sincs róla. De ezt olyan ember nyilván nehezen tudja megítélni, aki nem cselekszi azt amit Jézus megparancsolt a tanítványainak (abban a leghatékonyabb formájában).


"De nekünk Atya. Nektek nem, rendben van."


Látod, az ilyen kijelentésekre nehéz nem személyeskedve válaszolnom, de sebaj, legyen a te hited szerint!


"Ez olyan, mintha azzal jönnétek ide hozzám, hogy tudom-e, hogy apukámat Kovács Jánosnak hívják. Nem mondod? De azért én továbbra is apunak hívom, jó?"


Ezek szerint, ha tőled valaki megkérdezi, hogy "ki fia, csikaja vagy", akkor is azt mondod csak, hogy "apué"?!


Igen, ez tényleg határozottan intelligens válasz lenne...

2012. jún. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/111 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem nem értelmezik jól a bibliát, mert a jó hír még nem jött be, többszöri próbálkozás után. A világvége lassan 98 éve késik. Nem mondom, hogy nem jön egy igazságos világ, de ennek a világnak a vége hirtelen fog eljönni, azt ember nem tudja mikor.


Ha valaki azt mondja, hogy nála van az igazság, és nem teljesednek a beígért próféciák, nem csak elbizakodott, hanem, nem is Istentől van.

2012. júl. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/111 anonim ***** válasza:
14%
Berta Woosternak néhány tisztázandó válasz.Az előzőekben azt írta,hogy ő nem szokta vádolni,támadni a Tanukat.Akkor nem tudom,hogy jól érzékelem-e az itt felsora-koztatott érveit,ebben a rovat részben, ami szinte robbanásig tele van indulatokkal. ,,Hogy ezt már hányszor megírtam,meg hogy annyira kakukk vagy,,.Hát igen.Egy kereszténynek,ha valóban az vagy, meg kellene őriznie a higgadságát,nyugalmát mindenkor,mivel Jézus egyik intelme erre is kiterjed.De már azt is írtad,hogy nem vagy Keresztény, így a Bibliához való értelmed szintje megérthető.Válasz néhány felvetésre.--A Tanúk már azt sem tudják,hogy hányszor szerepel az Isteni név a Bibliában,legutóbb 6800 volt,most meg 7000.A Görög iratokba meg önkéntesen belerakták,amit el is ismernek.Rövid idézet a Tanuk által kiadott Újvilág Fordítású Biblia előszavából:..,,A Biblia a világegyetem legfőbb Urának a szent akaratát tárja fel,ezért nagyfokú tiszteletlenség,sőt sértés lene Isten felséges voltával és hatalmával szemben,ha kihagynánk vagy eltitkolnánk az egyedülálló isteni nevet,amely a héber szövegben egyértelműen fellelhető közel 7000 helyen.Ennek a fordításnak a legkiemelkedőbb jellegzetessége az,hogy visszahelyezte az isteni nevet az azt megillető helyre a bibliai szövegben.A Héber Iratokban 6973,a Keresztény Görög Iratokban pedig 237 helyen jelenik meg a magyar nyelvben általánosan elfogadott ,,Jehova,,név.Egy tanulmány található az isteni névről ennek a kiadásnak a üggelékében.Tehát még mielőtt valaki veszi a bátorságot,hogy valakit vádol,jó ha meggyőződik a teljes terjedelmű szövegről,és pontosan idézi azt.Ennyit az isteni névről,és a Tanúk általi önkéntes beiktatásáról.Azt hiszem nagy külömbség van aközött,hogy valaki, vissza helyez valamit az eredeti helyére,vagy ,hogy önkéntesen betold,berak,valamit oda,ami az eredetiben nem volt.Az előszó rövid idézetéből azt hiszem látható,hogy mi történt.Rövidesen folytatom a többi felvetés ellenérveit is.
2012. júl. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/111 anonim ***** válasza:
9%

"Szerintem nem értelmezik jól a bibliát, mert a jó hír még nem jött be, többszöri próbálkozás után. A világvége lassan 98 éve késik. Nem mondom, hogy nem jön egy igazságos világ, de ennek a világnak a vége hirtelen fog eljönni, azt ember nem tudja mikor.


Ha valaki azt mondja, hogy nála van az igazság, és nem teljesednek a beígért próféciák, nem csak elbizakodott, hanem, nem is Istentől van."



Vajon mit is értenek a Tanúk azon, amit te "világvégének" titulálsz?! Pontosan tudni kellene, hogy mi ellen szól kritikát, mielőtt beszélsz.

Szerinted a Tanúk tudják mikor jön el?


Tény: a Tanúk sohasem állították, hogy Isten által ihletett próféták, mint a bibliában szereplők és a bibliaírók. Mindig elismerték, hogy tévedhetnek is - tévedtek is! De ezt folyamatosan és becsülettel dokumentálták. Ennek ellenére az elmúlt 100 évben messze túlhaladták a bírálóikat az igazság méltó helyreállításában és közlésében.

2012. júl. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/111 anonim ***** válasza:
90%

Akkor csak sötétben tapogatóztok? Azért ha ti ennyire nem veszitek komolyan amit hirdettek, ennél fogva nem is lehet benneteket komolyan venni. Talán ezt el kellene mondani minden érdeklődőnek, sőt sok aktív tanúnak is. PL: ne imádkozz jehovához, mert nem vagy vele kapcsolatban, meg nem is voltál.

Most már értem , hogy miért nem netezhetnek a tanúk. Atya világ.

2012. júl. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/111 anonim ***** válasza:
15%
#46/47 folytatása. A Biblia csak a vér evését tiltja.Ak-kor azt ajánlom olvazsd el lassan figyelmesen többször is egymás után az Apcsel 15:28,29.-es verseket.,,Mert tetszék a Szent Léleknek és nekünk,hogy semmi több teher ne vettessék ti reátok ezeken a szükséges dolgokon kívül...Hogy tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől,a fúvaholt álattól,és a paráznaságtól:melyektől ha megóvjátok magatokat, jól lesz dolgotok.Legyetek egészségben.,,A kérdésem az, hogy hol szerepel itt a vér evése tilalom?.Mert én úgy olvasom,hogy tartózkodjatok a vértől,és ez ugyanúgy vonatkozik a mögötte következő paráznaságra is.Itt vajon melyik válfajára vonatkozik a paráznaságnak? Tartózkodjanak a házasemberek,de már a nőtlen emberekre nem vonatkozik? Ha egy orvos azt mondja egy páciensnek,hogy tartózkodjon a dohányzástól,annak cigarettázni nem szabad,de pipázni,szivarozni igen?Egy megtörtént eset.Lányomnak egy különleges szemvizsgálaton egyfajta érzéstelenítőt csepegtettek a szemébe.Néhány perc alatt eltorzult az arca,feldagadt a szeme,..allergiát kapott a szerre.Szerencsére idejében megkapta az ellenszérumot.Pár évvel később ugyanez megismétlődött egy tabletta hatására.Akkor mellékeltek egy kitöltött okmányt a számára,amiben felírták mi az az adalékanyag, a gyógyszerekben ,amitől tartózkodnia kell.Úgy 6 évvel később súlyos balesetet szenvedett az iskolában,egy torna órán kettős spiráltöréssel a bal lábán.A kórházban vénássan adtak neki fájdalomcsillapítót,és bangítót, hogy helyre tudják hozni a sérüléseit.A szer beadása után pár perccel később feldagadt az arca,nehéz légzése lett,és leált a szíve.Az volt a szerencse,hogy a nagy kapkodás,futkosás közben be tudtunk jutni a helységbe,és az orvos kérdésére,hogy volt-e már hasonló esete, meg tudtuk említeni az allergiás előzményeket.Így még idejében megkaphatta az ellenszérumot,és a sikeres újraéllesztést.Ebből fakadóan azt hiszem mindenki láthatja,hogy mit jelent az, hogy tartózkodjatok valamitől.Egyébbként a Bibliai idézeteket a Károli Gáspár Bibliából vettem,nehogy az legyen,hogy a megmanipulált Újvilág fordítás kiforgatja a vér tilalma értelmét.Annyit még azt hiszem jó tudni.A régmúlt időkben,amikor még nem volt ismert a vénás gyógykezelés, és valaki vérszegénységben szenvedett,egyszerűen vért itattak vele.Ez volt a vértranszfúzió előfutára.
2012. júl. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/111 anonim ***** válasza:
93%

A vérivás nem a vértranszfúzió előfutára volt, hanem egy pogány szokás.

A vértanszfúzió egy életmentő beavatkozás és már ki lett itt vesézve néhányszor. Tény hogy a vérmentes ellátás még új, ezért nem olyan régen és nem mindenütt elérhető, főleg nem egy balesetnél, ahol valaki túl sok vért vesztett, ott egyszerűen muszáj vért alkalmazni.


Pál nem szigorított tovább az ószövetségi törvényeken, amelyek viszont a vérevésre vonatkoztak. Ott vannak a zsidók, az ószövetségi törvényekben ők a legilletékesebbek. Mindent betartanak, nem fogyasztanak tejet hússal, tisztátalan állatot, stb. Viszont sem a véradással, sem a vértranszfúzió szükség esetén történő elfogadásával nincs bajuk.


ti itt most szó szerint ragaszkodtok egy szófordulathoz amit így is és úgy is lehet érteni. ennek következtében nem egy tanú veszítette el az életét mert akkor még kevésbé lehetett vérmentes ellátást kérni.

Hát, gratulálok.


Én nem látom rajtatok a Szellem gyümölcseit, családok tagadnak ki tagokat, akik másképp élnek, másképp gondolkodnak. Emberek halnak meg, mert a vér vagy a védőoltás miatt meg kell várni az új világosságot. Ami egy sötétben tapogatózó szervezettől érkezik, aki állítólag egyenlő egy példázatban szereplő hű és értelmes szolgával. Tehát ha egy példázat nem tetszik, (gazdag és lázár) mert a lélek örökkévalóságát sugallja, akkor az annyira példázat, hogy meg sem értitek, de ha bele lehet valamit magyarázni (hű és értelmes szolga) akkor próféciának veszitek......

megint gratulálok. Olvassátok el az újszövetségi könyvek elejét, mindnek, és nézzétek meg, azt hirdetitek-e amit az apostolok. Nem akarlak elkeseríteni benneteket, de közel sem.....

2012. júl. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!