Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliát tényleg csak a...

A Bibliát tényleg csak a Jehova Tanúi ismerik helyesen? Értelmezik jól?

Figyelt kérdés
2012. márc. 2. 21:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/111 A kérdező kommentje:
Mármint melyik nem az?
2012. márc. 2. 22:23
 12/111 anonim ***** válasza:
14%

Elnézést nem voltam egyértelmű.

A kereszténytől eltérő vallásom van. Így a szentírásunk nem a Biblia,

2012. márc. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/111 anonim ***** válasza:
93%
Nem,azért ez egy merész kijelentés Jehova tanúi részéről,a Bibliában leírtakat(bizonyos részeket)többféle képen lehet értelmezni.
2012. márc. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/111 anonim ***** válasza:
84%

Egyáltalán nem.

Az eredeti bibliai szövegek alapján egy olyan fordítást készített az Őrtorony Társaság angol nyelven, amely a saját teológiáját támasztja alá. Ez több ponton is jelentősen eltér az elfogadott szövegektől, nem véletlenül szokták a témában járatosabbak bibliaferdítésnek nevezni. Az egyéb nyelvű Bibliák pedig az angolból lettek fordítva, nem az eredetiből.

2012. márc. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/111 anonim ***** válasza:
84%

A saját biblia fordításukat inkább ferdítésnek lehet nevezni.

De a sajátjukat jól ismerik, mert Ők az ő istenük nevében járnak.

2012. márc. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/111 lsandor ***** válasza:
20%

Bár mindig jön valaki aki ezzel vagy azzal vádol vagy leszid minket. De tény ami tény, hogy Jehova Tanúi a Bibliára alapozzák a tanításaikat. Itt nem arról van szó, hogy mi értelmezzük jól a Bibliát, hanem arról, hogy mi tanítjuk azt, amit a Biblia is tanít. Nos ha csak néhány gondolatot figyelembe veszel. Pl. történészek is bizonyítják, illetve különböző elismert teológusok, hogy a Háromság, illetve Lélek halhatatlanságának tanítása nem volt része, az eredeti keresztény tanításnak, hanem pogány eredetű. Valamint csak Jehova Tanúi használják Isten nevét, illetve engedelmeskednek a Máté 28: 19, 20- ban található utasításnak, miszerint: "Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig."

Nos ez mind tény, bár szerintem a következő válaszolók igyekezni fognak belekötni szavaimba

2012. márc. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/111 anonim ***** válasza:
82%

Megjött a "valaki"... :P


Bár én nem szoktam vádaskodni, ill. leszidni sem a tanúkat; legfeljebb azért, hogy NEM olvasnak, vagy ha olvasnak, nem értik / nem veszik tudomásul; hiába gyűjtöttem már össze fél tonnányi anyagot, régi kérdéseket stb.-t. :(


Úgyhogy - már lassan mondhatom azt, hogy szokás szerint - rámutatnék a "bökkenőkre":


< De tény ami tény, hogy Jehova Tanúi a Bibliára alapozzák a tanításaikat. >


Így van, DE: ahol az Őrtorony által készített ferdítés eltér a régebbi, egymással összhangban levő fordítástól, ott az ÚVF-re alapoznak.


< Itt nem arról van szó, hogy mi értelmezzük jól a Bibliát, hanem arról, hogy mi tanítjuk azt, amit a Biblia is tanít.>


Ez így önmagában ellentmondás. A tanúk azt hiszik, hogy ők értelmezik jól a Bibliát, továbbá azt is, hogy ők tanítják jól. De csak hiszik...


< Pl. történészek is bizonyítják, illetve különböző elismert teológusok, hogy a Háromság, illetve Lélek halhatatlanságának tanítása nem volt része, az eredeti keresztény tanításnak, hanem pogány eredetű.>


Más történészek és teológusok pedig pont ezek ellenkezőjét bizonyítják; alapon a JT-k félreértésben vannak, mert a keresztények között senki nem triteista, mint ők azt hiszik... A Bibliában pedig vannak a lélek halhatatlanságára utaló igék.


< Valamint csak Jehova Tanúi használják Isten nevét, ... >


... amit igazából nem is kellene, szintén a Biblia alapján...


< ... illetve engedelmeskednek a Máté 28: 19, 20- ban található utasításnak, miszerint: "Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig." >


Ez sem igaz, mert a keresztény gyülekezetek többsége hirdeti az evangéliumot, csakhogy nem házról házra mászkálva...


Bemásolom néhány régebbi válaszom vonatkozó részeit, amik valószínűleg elkerülték a JT-k figyelmét:


<...csak egyetlen példa a bibliafordításuk "hitelességére": Az ÚVF függelékében szerepel ez a mondat:

" A Keresztény Görög Iratokról készített fordításunkban 237 helyre tettük be az isteni nevet."

Ezt egy kívülálló nem biztos, hogy érti. Viszont egy valamelyest hozzáértő tudja, hogy ez azt jelenti, hogy az eredeti szöveget _megmásították_.

S mint mondtam, ez csak egy példa a sok közül...>


< 1. A sajátos tanokat valló amerikai felekezetnek nem felelt meg a már létező sok-sok fordítás; ezért elkészítettek egy saját fordítást angol nyelven, melynek nyelvezete a szokásosnál közérthetőbb, viszont az eredeti szövegeknek sok helyen nem felel meg. Hozzáértők szerint a fordítás szándékosan az Őrtorony Társaság sajátos teológiáját alátámasztandó készült. A többi nyelvre nem az eredetiből fordítottak, hanem az angol fordítás fordításait készítették el.


2. Az egyik ilyen vitatott pont a "prédikációs módszer": a Bibliában szokásosan "házanként" gyülekeztek össze a keresztények, és így tanítottak az apostolok, így hirdették az evangéliumot. Az eredeti kifejezés néhány fordító szerint megenged egy másfajta fordítási lehetőséget is: "házról házra"; a Brooklyni központú szervezet pedig ehhez a változathoz ragaszkodik, ezért járkálnak a JT-k a lépcsőházakban ajtóról ajtóra, a kertes területeken pedig házról házra.


Felmerül a kérdés, hogy vajon a korai keresztények milyen "módszerekkel" hirdették az evangéliumot, mit is hirdettek pontosan, ill. jártak-e módszeresen házról házra. Nagyon röviden: bizonyára többféle lehetőségük volt, de a házról házra járkálásra sem az Újszövetségben, sem a Biblián kívüli írásokban nincsenek konkrét bizonyítékok.


< 1. Jézus soha, sehol nem mondta azt, hogy kötelező lenne házról házra járkálni, még csak nem is említett ilyesmit. Ő maga pedig aztán végleg nem járkált házról házra.

2. Bibliai keresztény felekezetek igenis hirdetik az evangéliumot, de nem a JT-k "módszerét" követve, hanem más eszközökkel. >


< A vérkérdés szintén egy sarkalatos pont; az erről való tanítást a szervezet többször változtatta már meg. Ténylegesen a Biblia a vér étkezési célra történő fogyasztását tiltja; a többi csak belemagyarázás. >


< A JT-k szeretik azt hinni és terjeszteni, hogy ők azt hiszik és hirdetik, amit az első keresztények, de erre valójában nincsenek bizonyítékaik. Mint pl. a fentebb írt házról házra járkálósdi esetében is, de még sok további példát lehet felhozni. A kiadványaik pontosan ezeket erősítik a hívekben, holott ezekben szándékosan eltorzítják az igazságot (pl. keresztény csoportok közötti együttműködés, az isteni név (JHVH) használata és fontossága, Jézus Krisztus személye stb.)

Saját véleményem szerint erről nem igazán a mezei tagok tehetnek, ők "csupán" szálka nélkül benyelik mindazt, ami a kiadványaikban van. >


Remélem, nem kell többet ugyanezeket leírni...


Üdv. :)

2012. márc. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/111 lsandor ***** válasza:
20%
Na haragudj Berta de már fárasztóak a válaszaid, mindig ugyanaz. Amiket írtam, ahogy mondtam tények. És itt pont van
2012. márc. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/111 anonim ***** válasza:
89%

Nem, kedves Sándor, nem tények; mert amiket leírtál eddig (JT-tanok), azokat rendre megcáfoltuk, csak ezeket nem vetted figyelembe.


És pontosan az a fárasztó, hogy ismételgeted a már megcáfolt ill. nem bizonyítható tanokat, holott azok nem válnak igazzá attól, hogy többször is leírod. Sajnálom, de ez így van. Ha tudnátok rendes, megcáfolhatatlan érveket hozni az Őrtorony-tanok mellett, akkor világos lenne mindenkinek, hogy az az igazság. De amíg ez nincs így, sőt, pontosan fordított a helyzet, addig felesleges mindig csak azt hajtogatni, hogy "de akkor is mi tudjuk jól és mi tanítjuk az igazságot".


Üdv. :)

2012. márc. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/111 lsandor ***** válasza:
10%

Tévedsz Berta a Biblia is azt írja, hogy Jézus valódi követőivel általánosságban ellenségesek lesznek az emberek. Ez nem igaz. Amit leírtam azon egyszerűen nincs mit cáfolni.

írtam a Háromságról, Lélek halhatatlanságáról, Isten nevének használatáról, illetve a prédikálásról. Akárhogy is csűri csavarja bárki, csak mi engedelmeskedünk annak, aminek kell és mondjuk azt, amit az első századi keresztények is

2012. márc. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!