Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliát tényleg csak a...

A Bibliát tényleg csak a Jehova Tanúi ismerik helyesen? Értelmezik jól?

Figyelt kérdés
2012. márc. 2. 21:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/111 anonim ***** válasza:
10%

Mit mond a Biblia a vallásköziségről?


Mi volt Jézus véleménye azokról a vallási vezetőkről, akik igazságosnak tüntették fel magukat, de közben tiszteletlenek voltak Istennel szemben? "Jézus ezt mondta nekik: »Ha az Isten volna az Atyátok, szeretnétek engem, mert én az Istentől jöttem el, és úgy vagyok itt. Nem is a magam kezdeményezéséből jöttem, hanem Ő küldött el engem... Ti a ti atyátoktól, az Ördögtől vagytok, és a ti atyátok kívánságait óhajtjátok tenni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állt erősen az igazságban, mert nincs benne igazság. Amikor a hazugságot szólja, a saját lelkülete szerint szól, mert hazug ő, és a hazugság atyja. Én azonban az igazságot mondom, ezért nem hisztek nekem... Ti azért nem figyeltek, mert nem az Istentől vagytok«" (Ján 8:42–47).


Ha megfigyeled, Jézus nem csupán egyes embereket ítélt el a hamis és helytelen gondolataik, valamint az ebből származó tetteik miatt, hanem csoportokat is. Ez nyilvánvaló, hiszen mindenféle elkülönült vallási irányzat jelentősen mást szól, mint amit Jehova a Szavában leíratott és a képviselői aszerint gondolkoznak és cselekednek.


Isten és az ő igazságos irányadó mértékei iránti lojalitásról tanúskodna-e az, ha Isten szolgái olyan személyekkel ápolnának vallásos testvéri közösséget, akik Isten által elítélt szokásokat gyakorolnak vagy megtűrnek ilyeneket? "Ne keveredjetek többé egy társaságba senkivel, akit testvérnek neveznek, de parázna vagy kapzsi vagy bálványimádó vagy szidalmazó vagy részeges vagy zsaroló. Az ilyennel még csak együtt se egyetek... Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak, sem tolvajok, sem kapzsik, sem részegesek, sem szidalmazók, sem zsarolók nem fogják örökölni Isten királyságát" (1Kor 5:11; 6:9, 10)


A vallásköziség, mint a megegyezésre való hajlandóság az 1930-as évek közepétől vált hangsúlyozottabbá, mert egyre inkább teret nyert az az eszme, hogy minden "keresztény" vallásban egyfajta Isten adta egység rejlik. A benne rejlő egység "bizonyítékaként" az Egyházak Világtanácsa azt hangsúlyozta, hogy minden tagja elfogadja a háromságtant és "Jézus Krisztust Istenként és Megváltóként" ismeri el. Ezzel persze önmagát ítéli el. Hiszen ez egy pogány tantétel, de a bibliai tanításokban is ilyen egység van? Ugyan már!


A népszerű hamis érvek:

"Más, magukat keresztényeknek nevező csoportokban is lehetnek éppenséggel rendes emberek. Egyébként is, a vallások ugyanannak az Istennek különféle megközelítési módjait jelentik, nem igaz?"


Néhányan ezek közül valószínűleg rendes emberek, de ez nem védi meg őket attól, hogy learassák az olyan vallások gyakorlásából származó következményeket, amelyek nyilvánvalóan elfogadhatatlanok Teremtőjük előtt. Csak a Biblia Héber nyelven írt részére gondolj, mennyi beszámoló szolgál a tanulságunkra csak ott! Soroljam, hogy milyen tragikus következményei lettek a zsidók igaz imádattól való eltérésének?

Miféle ökumenizmusról beszélsz te a Szentírással kapcsolatban?


Igazi egység az az egység, amely figyelmen kívül hagyja az igazi bibliai tantételeket? Pál azt mondta, hogy Krisztus igaz követőinek 'egy értelemben kellene lenniük' (2Korinthus 13:11). Csupán egyetérteni abban, hogy más véleményen vannak, messze elmarad ettől az irányadó mértéktől.

2012. jún. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/111 anonim ***** válasza:
13%
Folytatom a #27/31-et.Berta Wooster felvetéseire.Ha még ezek után sem világos,hogy szükséges használni Isten nevét,az alábbi példát írom.Tegyük fel,hogy a fiamat a Bpesti Szent László kórházban egy neves profeszor megoperálja.Egy daganatot távolít el belőle.A műtét sikeres,s a további kezelések is.Egy hasonló esettel , ismerősom keres fel,hogy szüksége lenne arra az orvosra,aki a fiamat operálta.Én megmondom az orvos nevét.....Dr..,,Úr,,...Valószinű,hogy az ismerősöm viccnek fogja vélni az egészet.Én azonban tovább erősködök,hogy a profeszor neve,..Dr...,,Úr,,..Mit gondoltok,ezek után még normálisnak fog hinni engem az ismerősöm?Komolynak fogja hinni a szavaimat,amit ezek után mondok.Ebben az esetben,hogyan dicsőíttetik meg a profeszor neve, ha csak Urazom.---Ugyanis az ,,Úr,, szó nem név,hanem pozíciót,tiszteletet tükröző,tiszteletet kölcsönző szó.A magyar nyelv szabályzatai szerint,...,,Főnév,,...,mint a paraszt,..szolga, ovónő,..vasutas...stb.Ezzel ellentétben a Gábor,..Vilmos,..Anna,...Berta,.stb..,tulajdonnév,ami azonosítja az adott személyt.Ha van tulajdonnév,van értelme a Jézus által adott mintaimának,amit a ,,Mi Atyánk-ként,, ismerünk.Máté 6:9,10....Égi Atyánk,szenteltessék meg a ,,...Neved,,..!!!!!Az Atya,nem név,ahogy a Fiú sem az.Ezek főnevek.A Jézus,Jahve,Jehova,..tulajdon nevek.Amikor Jézus azt mondta az Istennek,hogy Atyám,az olyan volt,mint amikor egy gyermek azt mondja a nemző ősének,hogy ,,Apu,,..Apucika.Nem fogja azt mondani,hogy Béla,vegyél nekem fagyit.De ha megkérdezik tőle,ki az apád,nem fogja azt mondani,hogy Apu.S mivel a Mi Atyánk szerint az első helyen van az Isten nevének megszentelése,csak azok reménykedhetnek Isten kegyelmi ajándékában,akik közreműködnek az Ő,...Jehova, neve megszentelésében.----Malakiás 2:1,2....De ott van például Mózes.Aki vizet fakasztott a sziklából.Mi volt a vétke,hogy nem mehetett be az ígéret földjére.Csak elfelejtette azt mondani a népnek,---nézzétek, YAHVEH a mi Istenünk általam,mint ezközzel,hogyan fakaszt vizet a sziklából.4Mózes 1-13,..22-29.Hasonló vár azokra is,akik most idegenkednek, az Isten nevének megszentelésétől.Nem én mondom,hanem a Biblia.
2012. jún. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/111 anonim ***** válasza:
22%
Mélyen tisztelt Berta Wooster.Az,hogy Jehova Tanui nem hirdetik az evangélium jóhírét nyilvánosan megint csak nemigaz,mivel minden öszejövetelük nyilvános amit a Királyság teremben tartanak meg.Vasárnaponként,egységesen minden gyülekezeti helyen, a fő program,egy mindenkinek szóló, Biblián alapuló...,,Nyilvános előadás,,...amin bárki részt vehet,majd ezt követi az ,,Őrtorony tanulmányozás,,.Ezenkívül vannak úgynevezett Körzetgyülések,...Kongreszusok,amik szintén a nyilvánosság előtt zajlanak.A tapasztalat az ,hogy elég sok új személy látogatja meg ezeket az öszejöveteleket.Az emlékünnepi öszejövetel,.. jelentése szerint, ami szintén nyilvános,...pedig a számok beszélnek önmagukért.A jelenlévők létszáma a 2011-es évben,...19 millió 374737 volt.Ebből Jehova Tanui száma,..7 millió 659019.Tehát a kívülállók a nyilvános lehetőségnek köszönhetően,közel 2x annyian voltak,mint a Tanúk.Ez is azt igazolja,hogy Jehova Tanui,nyilvánosan is kiveszik részüket az evangélium jóhírének terjesztésében.
2012. jún. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/111 anonim ***** válasza:
94%
Igen? Na és mi az az evangélium, amit hirdettek?
2012. jún. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/111 anonim ***** válasza:
9%
Jézus mit tanított evangélium-, azaz "jó hír"-ként? No, azt tanítjuk mi is.
2012. jún. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/111 anonim ***** válasza:
92%

Ha hiszed, hanem, a pusztítást hirdetik. Nem tudom honnan pattant elő az istenük, mert sehol sincs a névnek jelentése. Lehet, hogy valamelyik bálvány isten. Aki bujkál, meghúzódik a háttérben, és rá akarja kényszeríteni az emberiséget, hogy ne az igaz Istent imádjuk, hanem a pusztítót.

Az egész világ az ő gonosz világában sorvadozik, jót röhög rajtunk, mert ha nem is akarjuk, akkor is sikerült a terve. Jehova tanúi hűségének közreműködésével.Sikerült bemosni magát az elménkbe, ezzel az acélja, hogy felvegyük a sátán bélyegét a homlokunkra. Ehhez szükséges volt elolvasni az ó szövetséget, hogy még jobban meglegyünk zavarva. A FINÁLÉ MÉG VISSZA VAN, a finálé ura jehova. Ő tervelte ki,ő hajtja végre. (Mert még nem elég neki a sok kiontott ember vére, neki az ősszes kell.)Hajtatja végre egyszerű, hiszékeny vágyakkal teli emberekkel. A jótékonyság angyala. Ő tudja hogy pusztulnia kell, hát had pusztuljon mindenki.

2012. jún. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/111 anonim ***** válasza:
13%
Ennél sötétebb elmével, és érveléssel még nem találkoztam,amit az előző három reakcióban olvashattam.Inkább ne is foglalkoz vallásos témákkal,sem hittel, mert csak lejáratod magad.Egy személy az utadon a Te térképed szerint megmutatja hogy merre van Jeruzsálem,és szemmel láthatóan a körülötted levő személyek is tanusítják, hogy ellenkező irányba tartasz,Te mégis folytatod az utadat,...komoly kérdéseket von maga után.Ebben a példázatban a szemtanúk alatt azokat a tekintéllyel rendelkező személyeket értem,akikre az érveléseim alatt utaltam,Te mégis semmibe veszed,és haladsz tovább a nosztalgikus világodban.Ezekre mondta Jézus,...,,Van szemük,de nem látnak,van fülük,de nem hallanak,..Megkeményítették szivüket...Nagyon sajnállak.A mostani érveléseiddel pedig csak azt bizonyítottad,hogy majdnem veszítettél.Azért írom,hogy majdnem,mert a Sátán még tud meglepetéseket okozni.
2012. jún. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/111 anonim ***** válasza:
92%
Te Jézust nem tanítod, mert nem is ismered. Megtagadod. Jehovázol.
2012. jún. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/111 anonim ***** válasza:
92%

Az a szégyen amikor fikázod a másikat, sötétnek nevezed, mikor te vagy a sötét, mert azt sem veszed észre, hogy amikor érvelsz Jézusra hivatkozol, a bibliából idézel. Egyébként meg idegen isteneket imádsz.

Arra meg nem kértelek meg hogy sajnálj, hanem sajnáld magadat.

2012. jún. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/111 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolok!

A legfontosabb törvény a szeretet,ha jól tudom.

Erre is ügyelni kellene szerintem.


Kérdésem lenne:

Mi az evangélium?

Magyarázzátok meg!

2012. jún. 28. 22:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!