Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliát tényleg csak a...

A Bibliát tényleg csak a Jehova Tanúi ismerik helyesen? Értelmezik jól?

Figyelt kérdés
2012. márc. 2. 21:27
 61/111 anonim ***** válasza:
0%

"nagyon nagy gondok lehetnek egy olyan közösségben, akik magukat tartják az egyetlen igaz vallásnak"


Kedves Bera Wooster!

Szerinted az e a gond, ha valamely személy vagy csoport kiáll a saját igaza mellett és hiszi azt, hogy neki igaza van - akár az összes többivel szemben, vagy az a gond, ha ezek hazugságokat tanítanak???


Kedves Berta, a Szentírás és bibliai példák alapján válaszolj nekem erre az egyszerű kérdésre és ne terelj, ne maszatolj, csak őszintén válaszolj. Köszönöm előre is neked, ha megteszed.

2012. júl. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/111 anonim ***** válasza:
92%

Szia, nem Berta vagyok, de mivel egyet értek vele, hadd válaszoljak neked én is.


"Szerinted az e a gond, ha valamely személy vagy csoport kiáll a saját igaza mellett és hiszi azt, hogy neki igaza van - akár az összes többivel szemben"


Nem, az nem gond, ha egy csoport úgy gondolja, hogy az ő értelmezésük helyes, hiszen minden felekezet azért jött létre mert bizonyos dolgokban másképp gondolkodnak. Viszont itt lép be az alázat: emberek vagyunk, nem tudunk mindent, illetve a szeretet keresztény testvéreink iránt.


Egyik református vagy pünkösdi karizmatikus gyülekezetben sem hallottam azt, amit ti tanítotok, hogy csak náluk van az igazság. Sőt,az ökumenizmus azt mutatja, hogy a katolikusok sem így gondolják. Igen, mindenki hiszi hogy az ő útja helyes(ebb) de azt is, hogy Istennek mindannyian gyermekei vagyunk, akik megtértünk és befogadtuk Krisztust. Tehát nem esünk egymás torkának és nem hívjuk egymást hitehagyott egyháznak.



" vagy az a gond, ha ezek hazugságokat tanítanak??? "


Sajnos ez a gond a ti gyülekezetetekkel is. Hamis próféciák amiket aztán sorra letagadtak, vélemények változtatása mindenféle újabb világosságok miatt, közben pedig emberek sokasága hal meg vagy áldozza fel a magánéletét, családját a szervezetetek oltárán.


Többen panaszkodnak, hogy családjuk kivetette őket, mert kiléptek vagy kiközösítették őket a tanúk közül. Egy olyan vezető szervezet teszi ezt, amely hamis próféciákat terjeszt, majd gyorsan nem vallja magát prófétának, de felelősséget nem vállal azokért, akik ezt komolyan vették.

Akik szerint normális az hogy azt a gyereket akit nem lehet véradás nélkül megmentetni, hagyni kell inkább meghalni. (ne gyere most itt a vérmentes hülyeségeiddel, több szülőt perelt be a kórház Amerikában is például, mert vészhelyzetben nem akarták engedni hogy vért kapjon a gyerek. És ott és akkor nem volt más mód. dokumentált esetek vannak erre.


Szóval nekem egy olyan szervezet, amely szerint egy anya ne beszéljen a "kitért" fiával aki egész egyszerűen csak másképp gondolkodik és más felekezetben találta meg Istent több évi tanúskodás után, egy olyan szervezet ne állítja az hogy egyedüli üdvözítő egyház, mert nem az. Sajnálom. És ezzel nem azt mondtam hogy a tanúk rossz emberek, vagy nem lesznek megváltva hanem hogy a szervezet félrevezeti őket és megnehezíti a dolgukat és nem átallja magát egyedül érvényesnek tartani.

2012. júl. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/111 lsandor ***** válasza:
15%
Kedves utolsó! Azok melyeket írsz távolról sem tükrözik a valóságot. Ha pedig úgy is eldöntötted, hogy te ezt vagy ezt mondod, akkor meg hasztalan az érvelés, mivel nem célod az, hogy tisztán láss, előre eldöntötted, hogy te akkor is ehhez ragaszkodol
2012. júl. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/111 lsandor ***** válasza:
13%
Ja és mi nem kardoskodunk amellett, hogy nálunk van az igazság, mi ezt biztosan tudjuk így nincs szükség rá. Bár ez biztosan idegesítő egy külső szemlélő számára, de attól ami igaz az igaz
2012. júl. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/111 anonim ***** válasza:
15%
Kedves Berta Woods és a többi személy, akik kapcslódtak ehhez a témához.Először is szeretnék elnézést kérni tőletek,ha valakit eddig megbántottam,vagy sértően kezeltem valamilyen üzentet.Nem volt szándékomban. Ezentúl igyekszem teljesen máskép kezelni a felvetett témákat,nem támadólag,mivel annak azt hiszem semmi értelme.Inkább kifejtemm mindennel kapcsolatban a Biblia nézőpontját,és majd az olvasók eldöntik, melyik válasz áll közelebb az igazsághoz.Beszéljen helyettünk Isten Írott szava,és a tetteink,hogy kik engedik irányítani magukat a Bibliával, és kik nem. Első felvetés: Az Ökumenizmus.Jézus válasz, János 8:42-47.Máté 16:6,12.Pál apostol szavai:1Korinthus 6:9,10...2Mózes 20:4-6.Sok vallásfelekezet,mint a Katolikus,Református,Evangélikus,Zsidó,stb háborúkba keveerdtek:Jakab 4:4. 1János 4:4-8....További idézetek...Efézus 4:4-6.Máté 7:13,14. 2Timóteus 3:5-7. Róma 10:2,3.E versek szerint,hol lelhető fel az Ökumenizmusra való buzdítás?A többi kérdéseket a későbbi leveleimben fogom ecsetelni.
2012. júl. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/111 anonim ***** válasza:
41%

"A zsidók, mint legilletékesebbek? Na ne röhögtess! Kérdezd meg akkor Jézust, vajon mennyire azok... "


Végül is csak egy hitehagyott zsidóról beszélsz, nem mellékesen az Ószövetség a Tórával egyezik meg, szinte szó szerint.

2012. júl. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/111 anonim ***** válasza:
0%

"Nem, az nem gond, ha egy csoport úgy gondolja, hogy az ő értelmezésük helyes, hiszen minden felekezet azért jött létre mert bizonyos dolgokban másképp gondolkodnak. Viszont itt lép be az alázat: emberek vagyunk, nem tudunk mindent, illetve a szeretet keresztény testvéreink iránt."


Igaz nem tőled kértem, hogy ne terelj és ne maszatolj, de igazán magadra vehetted volna. Bár, nem korhollak, hiszen nyilván a legjobb tudásod szerint válaszoltál. Dicséretes. :))


Szerinted Jehova Tanúi azt vallják, hogy "mindent tudnak"? Mert ha nem tudsz ilyen infóval szolgálni, akkor miért használod érvnek? A szeretetről pedig nekem az beszéljen, aki a jézusi minta alapján a hittestvérem és azt is gyakorolja - még ha csak a maga tökéletlen módján is, de nem csak mondja. Vajon Jézus arra buzdította a tanítványait, hogy amit megtudtak az igazságról, a helyes keresztényi életről és tanokról, azokat tartsák meg maguknak? Vagy az isteni szeretet arra késztette őket, hogy terjesszék? És vajon ez a szeretet azt tanította nekik, hogy mindegy milyen tévtanokkal rendelkezik is valaki vagy egy csoport, csak buzgó legyen abban?

Figyelj csak, nem lehet, hogy a sok "keresztény" öldöklés is ilyen tévtanokból következő buzgóságon alapult.


Hány ún. keresztény egyház mentes ezektől? Ugye nem sok?


"Igen, mindenki hiszi hogy az ő útja helyes(ebb) de azt is, hogy Istennek mindannyian gyermekei vagyunk, akik megtértünk és befogadtuk Krisztust. Tehát nem esünk egymás torkának és nem hívjuk egymást hitehagyott egyháznak."


No, ne cáfold már meg a történelmet - a közelmúltat is beleértve!! Hány millió ún. "keresztény" halat meg (a közelmúltban is) hazug eszmék miatt, gyakran egymás (hittestvér) kézétől!

Miféle "egységről" beszélsz te? Ami addig (sem) tart, míg pusztító világi, politikai vallási erők szét nem szakítják? Ezt nevezed te "Krisztus Egyházának"?


Jehova Tanúi a krisztusi szellemük miatt ebben nem vettek és nem vesznek részt. Tehát kikre mondja azt Jézus, hogy a tanítványai? Akik az általatok favorizált "keresztény egyházakban" szétszórtan élnek és mindegyik a sajátját támogatja, beleértve a fenti szörnyűségeket is (mert ugyanis aki kitart egy olyan egyház mellett, mely ilyen cselekedetekben vesz részt vagy jóváhagyja azokat, az TÁMOGATJA azt), vagy azokra, akik egyetlen világméretű közösségben BÉKÉBEN és EGYSÉGBEN élnek egymással, mert szeretik egymást és amennyiben lehetséges mindenkivel békében vannak?!


Ezek tudják rosszul a Krisztus tanításait? Akkor kik tudják jól, akik véres kezű egyházakat támogatnak? Ők a "tévtanítók" és a "hamis próféták"? Ha tudnád miről beszélsz!


------


Tehát újra felteszem a kérdést, mert kedves válaszoló, te csak maszatoltál:


A kizárólagosság vagy a hamis (emberi-sátáni) tanok, eszmék, filozófiák okozzák az igazi problémát a világ vallási és politika életében???


Baj-e önmagában az, ha valaki vagy valakik "kizárólagosan" hisznek bizonyos igazságokban? (Ami nem egyenlő azzal, hogy "minden igazság tudója" leszünk - ne keverjük a szezont a fazonnal)

Vagy az teszi komoly problémává, ha az, amiben hiszünk, nem a valóság, hanem mondjuk egy káros eszme, mely értelemszerűen pusztító cselekedethez vezet? Mondjak-e példát az ún. "keresztény" történelemből?

2012. júl. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/111 anonim ***** válasza:
93%

"Bár, nem korhollak, hiszen nyilván a legjobb tudásod szerint válaszoltál. Dicséretes. :))"


A gunyoros, lekezelő stílust megtarthatod magadnak, mert nem méltó egy magát kereszténynek mondó személyhez,még akkor sem, ha szerinte nála van az igazság. És ne korholj engem, mert a végén még megszeppenek és nyugtalanul hálok....:-)


"Szerinted Jehova Tanúi azt vallják, hogy "mindent tudnak"? Mert ha nem tudsz ilyen infóval szolgálni, akkor miért használod érvnek?"


Amikor megprófétálták a világvégéket, elég bizonyosnak tűntek a dolgukban. Ha a régi őrtornyokat elolvasod (angolul, mert magyarul gondolom nem lehet hozzájuk férni) akkor azt látod, hogy elég biztosnak tűnnek olyan dolgokban amiket később ők maguk cáfoltak meg. Ha pedig nem biztosak mindebben, akkor milyen jogon zárnak ki embereket? a felelősségvállalás talán egy idegen kifejezés számukra?



" A szeretetről pedig nekem az beszéljen, aki a jézusi minta alapján a hittestvérem és azt is gyakorolja - még ha csak a maga tökéletlen módján is, de nem csak mondja."


Aha. Mert te engem ismersz, ugye? Hát rossz hírem van, kedves tanú: nem ismersz. De olyan bátran alakítasz ki rossz véleményt rólam pusztán az alapján hogy nem vagyok tanú, hogy az már önmagában figyelemre méltó jele a felületességnek. Én kijelentettem hogy nem a tanúkról vagyok rossz véleménnyel hanem a szervezetről, de úgy látom, de nem vagy sportszerű-e téren. Pedig ha csak a testvéreidet szereted, akkor mi módon különbözöl a gonoszoktól? Elárulom neked: sehogy.



" Vajon Jézus arra buzdította a tanítványait, hogy amit megtudtak az igazságról, a helyes keresztényi életről és tanokról, azokat tartsák meg maguknak? Vagy az isteni szeretet arra késztette őket, hogy terjesszék?"


Nem értem, ez hogy jön ide, de csak egy apró információ: a kereszténység már mindenhol elterjedt, mire a tanúk megjelentek a színen. Tehát azt nem mondhatod hogy el lett titkolva a jó hír. A házról házra járást a Biblia is tiltja (nézz utána Lukács evangéliumában) és egyébként is felesleges,mert ha megnézed a statisztikákat, sokkal lassabban növekszik az egyházatok,mint mondjuk a hit gyülekezete hogy mondjak egy példát. A jó hírt terjeszteni nem csak házalással lehet.



"És vajon ez a szeretet azt tanította nekik, hogy mindegy milyen tévtanokkal rendelkezik is valaki vagy egy csoport, csak buzgó legyen abban?"


Én nem ezt állítottam, nem tudom, te miért vagy képtelen megkülönböztetni az egyént egy vallástól. Mert én tudom, hogy a katolikus egyházban uralkodó Mária kultusz ellenére is van rengeteg katolikus aki ezt nem műveli, például. Hiszen a bűn az egyén bűne, ahogyan az erény is az egyén erénye.

Ha azért ítélsz meg valakit, mert katolikus, református stb. akkor a saját szemedben lévő bakker nagy petrencés rudat még Toldi Miklós sem tudná elmozdítani.


"Figyelj csak, nem lehet, hogy a sok "keresztény" öldöklés is ilyen tévtanokból következő buzgóságon alapult.

Hány ún. keresztény egyház mentes ezektől? Ugye nem sok?"


Üdítő új híreket kell közölnöm veled. Akik "öldököltek" nem voltak keresztények. Illetve nem tudom melyik öldöklésekre gondolsz, de a nagy államvallásokat leszámítva nem igazán öldökölt soha senkit. Én még nem láttam metodistát géppuskával vagy hitgyülist kézigránáttal, bocsi. Talán abba kéne már hagyni ezt a "mi vagyunk a jó fiúk ti a rosszak" beteges hozzáállást. Ugyanis senki sem mondta hogy a tanúk nem elkötelezett emberek. De ne feledd: a holocaust idején katolikus papok is haltak meg a táborokban vagy bújtattak zsidókat. Sőt, maga a pápa is segített. (mielőtt megvádolnál: nem vagyok katolikus!)


Hogy nem állt ki nyíltan a nácizmus ellen, talán hiba volt a részéről, de ne feledd, neki gondolnia kellett több millió katolikus hívőre Németországban. Ha nagyon ugrál, azok is úgy jártak volna mint azok a jehova tanúk Afrikában akik nem válthatták ki a pártkártyát és elüldözték őket, felgyújtották a földjeiket, megerőszakolták asszonyaikat és menekülttáborokba száműzték őket. És a hű és értelmes szolga nem mondta azt: váltsatok igazolványt és maradjatok életben. Gratulálok, nagyon emberséges.


"No, ne cáfold már meg a történelmet - a közelmúltat is beleértve!! Hány millió ún. "keresztény" halat meg (a közelmúltban is) hazug eszmék miatt, gyakran egymás (hittestvér) kézétől!"


Drága szívem, newsflash: NEM a hivatalos földi szervezetek az Isten egyháza. Isten egyháza azon hívők közössége (katolikus, protestáns, amit akarsz)akik a követik Krisztust. Ők nem öldökölnek senkit és megint leírom: hagyd már békén a mai katolikusokat a keresztes háborúkkal,nagyon unalmas és átgondolatlan ez az érv.


"Miféle "egységről" beszélsz te? Ami addig (sem) tart, míg pusztító világi, politikai vallási erők szét nem szakítják? Ezt nevezed te "Krisztus Egyházának"?"


Fentebb már leírtam, mit nevezek Krisztus egyházának. Van ott minden felekezetből mert Isten a szíveket vizsgálja.


"Jehova Tanúi a krisztusi szellemük miatt ebben nem vettek és nem vesznek részt."

Senki nem vádolta a tanúkat azzal hogy láncfűrésszel terjesztik az igét, a szervezetet vádoljuk hamis prófétálással és ártatlan emberek befolyásolásával. Te miért maszatolsz, terelsz, miért nem akarod látni,miről is beszélgetünk?


"(mert ugyanis aki kitart egy olyan egyház mellett, mely ilyen cselekedetekben vesz részt vagy jóváhagyja azokat, az TÁMOGATJA azt)"


Ez viszont egy oltári nagy hazugság. soha nem lehetett volna megmenteni a katolikus egyházat a bűneitől, ha maguk a hívők nem reformálják meg belülről. az egyház nem hallgatott Lutherre, rosszul tette. De később belülről megváltozott. van erre egy bibliai idézet arról, hogy Jézus szerint hagyni kell a konkolyt és a búzát egy szántóföldön növekedni, mert a konkoly kitépésénél talán a búza is megsérülne. Na, itt erről van szó azok részéről akik maradtak benne, nem arról, hogy támogatnák a történelmi egyház politikai múltját. Abszolút hazug váddal támadsz olyan embereket akik okkal maradnak az egyházukban. És megint elfeledkezel azokról a felekezetekről akik ugyanolyan békések. Ez nem éppen bibliai szellemű gondolkodásmód.


," vagy azokra, akik egyetlen világméretű közösségben BÉKÉBEN és EGYSÉGBEN élnek egymással, mert szeretik egymást és amennyiben lehetséges mindenkivel békében vannak?!"

Mint nagyon sok más keresztény. fentebb elmagyaráztam, hadd nem ismételjem önmagamat.


"Ezek tudják rosszul a Krisztus tanításait? Akkor kik tudják jól, akik véres kezű egyházakat támogatnak? Ők a "tévtanítók" és a "hamis próféták"? Ha tudnád miről beszélsz! "


Tudom miről beszélek. Te viszont nem tudod, hiszen a katolicizmus és református egyház gyűlölete annyira elvakított, hogy nem látod a fától az erdőt. az a katolikus szerzetes aki Indiában egy lepratelepen mosolyogva szolgál a haldoklók felé mindenféle betegségtől való félelem nélkül, egyszerűen csak azért mert szereti Krisztust, számomra, nem katolikus ember számára is sokkal nagyobb példa, mint egy olyan egyház, ahol családtagok nem beszélnek egymással, unokák nem láthatják a nagyszüleiket, mert kiváltak, kitagadták őket. Ahol a vértranszfúziót el kell utasítani akkor is ha nincs jelenleg más megoldás, mert különben kizárnak. Hány ilyen eset volt, hány szülő mondta el sírva, hogy kizárták emiatt, mert nem hagyta meghalni a gyerekét.


A szeretet nem fuvalkodik fel. Neked sem kéne. El kéne fogadnod, hogy minden valódi hívő felekezettől függetlenül a legtöbbet teszi amit megtehet. Én nem találkoztam még tanúval több éves külföldi önkéntes munka alatt. Sok más felekezettel igen. sosem zavart hogy katolikussal vagy zsidóval dolgozom együtt, mindig megbecsültem azt akin azt láttam hogy tényleg tesz valamit a közel keleten a háborúk áldozataiért. nem csak házalni lehet szavakkal, hanem más út is van. Ne nézd le azt, aki nem azt választja.

2012. júl. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/111 anonim ***** válasza:
30%
#68/68.Legyen minden a hited szerint.Nagyon magabiztos vagy benne.Váljon valóra.Egy azonban biztos,hogy a búzáról és a konkolyról való példázatot nem értetted meg.Olvasd el még vagy jó párszor,és nagyon figyelj oda.Milyen időszakot foglal magába,és mikor lesz az elszámolás?
2012. júl. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/111 anonim ***** válasza:
84%
Te pedig a gazdagról és Lázárról szóló példázatot nem értetted meg. olvasd el még egyszer figyelmesen :-)
2012. júl. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!