Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliát tényleg csak a...

A Bibliát tényleg csak a Jehova Tanúi ismerik helyesen? Értelmezik jól?

Figyelt kérdés
2012. márc. 2. 21:27
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/111 anonim ***** válasza:
9%
Kedves 89-es.Le lehetne már szállni arról a prófécia dologról.Az, hogy mi meg mennyiszer, mellékes.A Biblia többi részeinek a megértése a fontos.Az, hogy ki az Igaz Isten,...ki Jézus Krisztus,...és mi a Szent szellem?Miért jött Jézus a földre?És mi lesz a jövőben?A próféciák, amikről te beszélsz, kb.annyi mintha egy 10 emeletes panellakáson hiányozna néhány ablak.Gondolkozz el a következőkön:Legyártanak egy autót.A gyártó meghatároz egy üzemi állapotot, amikor a jármuvet ki kell, vagy ki lehet vonni a forgalomból.Felhívják a figyelmet, hogy ha a motor zaja túl nagy, a fékek állapota veszélyes, a kórmánymű abnormálisan lötyök, a küszöbök és a sárvédők a korrodálástól jelentősen lyukacsos.Mit tennél?Kételkednél abban, hogy a jármű állapota rosz, és erősködnél azon, hogy az még mindíg jó, és még jó hosszú idejig lehet vele közlekedni?És folyton bírálgatnád azokat, akik arra figyelmeztetnek, hogy ennek a járműnek, meg vannak számlálva a kilométerei és a napjai?Amikor valaki azt mondaná, na már csak 2-3 ezer kilométer és kész.S amikor eltelt,azt hallanád, hát ahogy most zörög, és füstöl, talán még 1-2 ezer km? Még később, na most aztán tényleg csak 4-500 km.és nagy valószinűség szerint vége?!Ezen mi kivetni való van.A jelek, amikről Jézus tanúskodott a tanítványainak, napjainkban egyre csak fokozódnak.Előbb-utóbb eléri a csúcspontját, amikor a Teremtő Isten azt mondja, hogy elég, mint azt Noé napjaiban tette.A föld megtelt erőszakossággal, és az emberek nem találták a kivezető utat a problémáikból.Mi is tudjuk jól, hogy azt az órát és napot nem tudja senki, mikor köszönt be a vég.De, hogy eljön az biztos.És vajon kik lesznek felkészültebbek?Akik várják, hogy a jelek szerint nagyon közel van, vagy azok, akik folyton röhögnek, hogy hát már mennyiszer beszéltek erről a végről,...soha se jött el.Nekünk igenis kijózanító és tanulságos az ,amiről Péter apostol ír a...2Péter 3-ik fejezetében.Ha nem érted leírhatom részletesebben, mi az amikre jó odafigyelni, ezekben a versekben és levonni a helyes következtetést, és tanulságot.
2012. júl. 30. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/111 anonim ***** válasza:
27%

Nem a 89-es vagyok, de...


1. A prófécia a Biblia szerint nagyon fontos dolog. Ha igaz, akkor Istentől van; de ha nem...


2. A "példabeszéded" már megint egy didaktikus és elfogult tanmese.


3. A helyesírásod pedig még mindig nem üti meg az elvárható szintet. Nem is olvastam végig a válaszodat már csak emiatt sem.

Ha már magadtól ennyire nem megy a helyesírás, nagy dolog lenne helyesírás-ellenőrző programot használni? Kapcsold be a Wordben, vagy használj Mozzillát / Google Chrome-ot.

2012. júl. 30. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/111 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Berta Wooster! Ez utóbbi válaszodra nem nehéz reflektálni, mert rövid, elkülöníthető, nem keverednek össze a pontok. Az előzőre ez sajnos nem igaz, vagy ez is volt a szándékod vele? Csupán számokkal elválasztani, anélkül hogy tudná az ember, hogy mire reagálsz, nem szerencsés szerintem.


A 92-s válasz pontjaira válaszolnák először, bár nem nekem írtad:

1. Nem éppen csupán erről szól a Biblia! Te itt is csupán jellemző módon kiragadtál egyfajta értelmezést a szövegből. Ha valaki "Isten nevében", tehát rá hivatkozva prófétál, jelent ki valamit, holott az nem Istentől van, nos ezek a hamis próféták. Jehova Tanúi sohasem állították, hogy azok, akik állítottak valamit, közvetlenül Istentől ihletett próféták lennének. Ez a bibliai igazságaik alapja, melyet minden egyes Tanú tud a kezdet kezdetén. Benne van az Érveljünk... c. könyvünkben is, hogy honnan szedték a Tanúk a bibliamagyarázatukat? Csak el kéne olvasni.

No, de hát az, aki maga személyesen nem óhajt utánajárni autentikus forrásból semmi fontos dolognak, csak köpköd a Tanúkra, a "szentnek" és "tévedhetetlennek" tartott forrásai, hallomásai alapján bírálja őket, attól semmi igazságot ne várjunk. Márpedig ezt te fel is vállalod magadról, lelked rajta!


2. Kata "példabeszéde" legalább a biblián alapul egy az egyben!


3. Ugye nem mondod komolyan, hogy ez a személyeskedő(!) "ellenérved" megér egy külön pontot itt, mint a Kata által közölt igazságok "ellen" szóló egyik kritika?! Ja, hogy te, aki nem szoktál személyeskedni, most éppen Katát gyepálod személyeskedő módon? Ha csak úgy nem...

2012. júl. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/111 anonim ***** válasza:
0%

A 90-s válaszodra:

"1. Megismétlem: "... NINCS vagylagosság, azaz NEM kell összehasonlítgatni a két dolgot, mert MINDKETTŐ gond.""


Itt ugye arról van szó, hogy helytelen vagy rossz-e a valamely álláspontban mutatott kizárólagosság, ha az, aki állítja, meg van győződve az igazáról és bizonyítani is tudja? Vagy inkább az a rossz, vagyis bűn, ha valaki hamis tanok mentén kizárólagos a hitében, mint pl. te, aki hisz a háromságtanban, a lélek veleszületett halhatatlanságában, stb-stb, de Írás szerinti bizonyítékai nincsenek, csak könnyen cáfolható hamis érvek...?

Erre lehet mondani, hogy fanatikus? Nem tudom, csak kérdezem! Szerinted?


"pusztán egyetlen megjegyzés: ez is önállóan vizsgálandó, nem összehasonlítgatással. Nem másokhoz képest kell jobbnak / igazabbnak / erényesebbnek stb. lenni"


Ez most mire is érv? Mert már itt elveszítettem a fonalat. Sohasem állítottam, hogy a biblián kívül más tekintélyre kéne alapoznunk az igazságainkat.


"3. "Isten népe mindig is egy egységes és látható csoportot képezett a földön a Biblia tanúbizonysága szerint."


Legyél olyan kedves erről információkat adni az i. sz. ~ 90 és i. sz. 1900 közötti időszakról: hol voltak / éltek ezek az egységes és látható csoportok, mi volt a megnevezésük, kik voltak a vezető személyiségek, tanítók; milyen forrásokból lehet ezt tudni, és mik a bizonyítékok arra, hogy valóban ők voltak azok."


Na látod, itt megint belefutottál egy nem biblikus ellenérvedbe. Mert ugyanis én is kíváncsian várom tőled azon szervezetek, emberek neveit - minden adatukkal együtt, akik Jézus földre jövetele előtt a hitehagyott zsidók között megpróbáltak hűségesek maradni a Messiás megjelenéséig! Ha nem tudsz elszámolni velük, akkor ez számomra azt jelenti, hogy nem voltak ilyenek egy létező és látható szervezetben, tehát Jézus és az általa alapított keresztény egyház illegitim! Na, mit szólsz?


"Hogy csak felebarátok vagyunk, az nem újdonság számomra, mivel én sem tartom testvéreimnek a Tanúkat, ill. tudom, hogy ők csakis egymást tartják hittestvéreknek."


Itt megint nagyon hiányzik a bibliai igazolás. Nem az a kérdés hogy mi (te vagy én) kit tartunk szívünk szerint "testvérnek" vagy kit "felebarátnak", hanem az, hogy mi a bibliai példa? Ez úgy látom, téged nem annyira érdekel.


"nem célom a tanúk lejáratása; de ha visszásságot tapasztalok egyes tanúkkal kapcsolatban (amint az már több esetben is történt), arra igenis felhívom a figyelmet."


Szóval te helyesnek tartod, ha "egyes Tanúk" alapján bírálgatsz minket, mint csoportot? Mert sok hozzászólásodból az derül ki, hogy általánosítasz. Kiemelném, hogy olyan feltételezett "visszásságokról" zagyválsz, akik valódi létezéséről és történetéről neked személyesen semmilyen információd nincs.

Veled ellentétben pedig az olyanok, mint én, vagy Kata, sokkal biztosabban el tudjuk dönteni, hogy ki hozzászólása, mit sejtet. És amire ti azt állítjátok, hogy biztos egy "igazi Tanú" írta vagy mondta, sok esetben nagyon kérdőjeles.


Nem is hinnéd, hogy mennyire felismerhető valamely kérdező/válaszoló szövegéből, hogy ki lehet az illető és hol tart tudásban és szellemiségben, mennyi köze volt/van hozzánk, stb...!


Persze, ez a ti "egységetek" szintjén messze nem ilyen világos, hiszen tapasztaljuk, hogy nincs is (nem is lehet) valódi egység köztetek. Vagyis az apostolok ihletett parancsa, hogy "egyképpen szóljatok" nem tud érvényesülni.


"A személyes tapasztalat hiányára hivatkozni pedig nagyon inkorrekt tőled azok után, hogy amikor nemrég szembesültél azzal, hogy Szalai András többéves tapasztalattal rendelkezik, másfajta kifogásokat kerestél ellene és a munkái ellen."


Ezt sem tudom mire írtad. Mindenesetre Szalai "több éves tapasztalata" számomra nagyon kérdőjeles azon háromság védelmező primitív álkérdései és álválaszai után, amihez a minap volt szerencsém. Mennyi szerencsétlen laikust tud megtéveszteni vele.


"5. Háborúk: Jól írtad: a közelmúltban és esetlegesen a jövőben. MOST nem aktuális."


Kedves Berta. Ezennel tájékoztatnálak, hogy ez egy világfolyamat, melynek ezen állítólagos "keresztény" egyházak és csoportok aktív negatív részesei. A jelenben is vannak háborúk, melyekben állítólagos "keresztények" vesznek részt (és nem csak "békefenntartóként"), csak a szellemi vakság ugye...


""Sokadik példája annak, hogy a JT-k csak és kizárólag mások múltjában szeretnek vájkálni, de az ŐT múltjával nem mernek / nem akarnak szembenézni. Mert akkor el kellene ismerniük, hogy a saját szervezetük is jócskán sáros ám..."


A lényeg a DE szócska, ami a tagmondatok közötti ellentétet fejezi ki."


Bocsika, de ez valójában az általad (de Isten szerint nem) elismert egyházak zömére jellemző, ugyanis a Tanúk igenis szembe néznek a saját múltjukkal - ellentétben azokkal, akik gyakran csak menekülnek előle és elferdítik, meghamisítják a történelmi tényeket! Erre példát is felhoztam. De persze annak, aki személyesen nem óhajt meggyőződni a leírt valóságról, csak másodkézből bírálgat, aki csak másik szemén keresztül lát homályosan, annak nehéz lenne megmagyarázni, hogy ez van.


A 7-s, 8-s pont a kiadványainkról szól, ott mindent meg találsz. Sokféle idézet és annak forrása szerepel bennük. Ha nem leszel elfogult és egyoldalú, akkor talán a saját szemeddel is észreveszel majd olyan véleményeket, amelyek cáfolják az eddig dédelgetett elképzeléseidet.


"Amúgy pedig igen érdekes a hozzáállásod: "ha egy-egy Tanúnak gyenge volt a hite és behódolt pl. a félelem miatt és ezzel megszűnt Tanú lenni..." --> Tehát az ŐT szerint aki csak egyszer is hibázik, megbotlik, bűnt követ el, az már nem is Tanú... No comment."


Tehát az, aki az ellenség oldalára állt, az egy "apró hiba"? Ha valóban csak "megbotlott" az illető, akkor bármikor visszatérhet közénk.


"9. A kérdés nem az volt, mihez kellett nagyobb bátorság, lelkierő, igazi hit. Hanem ez: "... akik megtagadták, vajon önként tettek-e így, vagy a Társulat utasítására?""


Nem veszed észre, hogy ugyanarról beszélsz? A negatív feltételezésedet cáfolják a tények!


"10. Az idézeted szerzőjének még csak a nevét sem hallottam soha. Nem tudom, ki ő, melyik felekezethez tartozik, ott milyen tisztséget tölt be, mekkora hatása van másokra, és mekkora létszámot is jelentenek azok a mások... Ezek pedig nagyon fontos körülmények."


Kinek? Neked és a hozzád hasonlóknak? Ám Istennek nem ezek a kritériumok számítanak, tudtad? Nála az igazság számít,


"Ugye, nem gondolod komolyan, hogy egy akármilyen ismeretlen író valamely művében leírt vagy szóban tett egyetlen kijelentésére alapozod többmilliárd ember gondolkodásmódjának megítélését??? Ez már több, mint hiba lenne..."


Már megint az emberi mérce. Bizony ez egy rossz irány nálad. Cáfold meg, bizonyítsd be a Biblia alapján, hogy nem jól látta ezt a kérdést! Ne mellé beszélj, mikor bizonyítani kéne.


11. Egyszerűen tagadod a valóságot. Megint mellé beszélsz. Én állítottam valamit, amit alá is támasztottam, de te csak frázisokat löksz ide. Nem gondolod, hogy tán tényekkel és adatokkal kéne szolgálni ez ügyben? Márpedig azok "keresztények", akik nem élnek a krisztusi semlegességgel, hanem vállalják a fegyveres katonai szolgálatot, képmutatók lennének, ha nem vállalnák a tényleges harcot a saját hazájuk oldalán.


12. A manipulálás a te mesterséged, ezt ebben a pontban is ragyogóan bizonyítod. Én ugyanis a szöveg értelmén és szerkezetén semmit sem változtattam, csupán a kérdés szempontjából lényegtelen infónál hagytam abba az idézetet.


13. A gyakorlat, a legutóbbi időkig igazolja a Tanúk esetében, hogy összességében jó gyümölcsöket teremnek. Ez tény, a többi maszlag.


A 14-s pont is elkenése a dolgoknak.

2012. júl. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/111 anonim ***** válasza:
11%
Kedves Berta Wooster,akarom mondani ,,magyar tanárnő,,Köszönöm, hogy figyelmeztettél az esetleges helyesírási problémáimra.Csak annak örülök, hogy nem én vagyok az egyedüli, aki ebben hibázik,és hogy én lennék ebben a legrosszabb.Vannak ugyanis bírálhatóbbak, de azokat nem cenzúrázod, mert igazat adnak neked, vagy támogatnak az érveidben.No de fátylat erre.A lényeg nem ezen van.Az első századi tanítványokat is le primitívezték az akkori írástudók és farizeusok, azt hangoztatva, hogy tanulatlan, írástudatlan egyszerű emberek, akik jogtalanul folytatnak tanítványképző tevékenységet.Ahogy ők nem figyeltek oda a lényegre,úgy manapság is sokan pontosan úgy tesznek.Arra szeretnélek buzdítani, hogy továbbra is keresd az esetleges helyesírási pontatlanságaim, én meg továbbra is a mások érdekeit fogom keresni, hogy segítsek azoknak az embereknek, akik nem találják a kivezető utat ebből a szellemileg mélyen elsötétült világból.Úgy, ahogyan ezt teszik a Tesvéreim is 236 országban.Aztán majd mindenki megkapja a méltó jutalmát a tettei alapján.Őszinte tisztelettel.László.
2012. júl. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/111 anonim ***** válasza:
25%

Már 236országban terjed a rákfekély? Borzasztó,de az Úr napja is közeleg,és az a nap a bosszú állás napja lesz,azokon akik az evangéliumot el ferdítették.

Kedves "tanúk", nem mi ítélkezünk felettetek ,hanem Jézus Krisztus,hiszen előtte fog meghajolni minden térd!!

Mi csak ,Berta és a többi keresztyén ,csak figyelmeztetni szeretnék benneteket .hogy nagyon nem jó úton haladtok az igazság megismerése felé.

Hidd el ,László,(utolsó válaszíró)nem veled van baj ,hanem a tanrendszerrel amibe bele rángattak titeket.

Ti azt hiszitek mi hazudunk,vagy járunk tévúton.

Mi viszont tudjuk,(100%),hogy ki a hamis tanú!!vagy ki követ hamis tanítást.

Nem sokára te is meg tudod,ha majd Krisztus előtt térdelsz,és a bűneid vádolni fognak.

üdv:gabóca

2012. júl. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/111 anonim ***** válasza:
25%

Kedves László!


Túlságosan érzékeny vagy ha kritizálnak.

Nem kell ennyire komolyan reagálni. Hidd el csak bemesélik nektek, hogy benneteket üldöznek.

Nincs semmi baj.

2012. júl. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/111 anonim ***** válasza:
25%

Lassan nem lehet tudni kinek van igaza.

Ha én mint kívűl álló ,hogyan döncsem el ,minden ki a mag igazát hajtogatja.

Kire szavazzak?Berta tábora,vagy a Jehova Tanúk tábora?

Még csak figyelgetem a vallásokat ,de nemsokára dönteni kellene mert így nem tudok élni ,hogxy össze vissza gondolkodom.

2012. júl. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/111 anonim ***** válasza:
9%
Kedves 98-as.Van egy szembetűnő azonosító jel, melyik a hamis és melyik az igaz.Jézus sohasem mondta, hogy Ő és az Atyja egyek, vagy egyenrangúak lennének.Ezt csak a Háromság - hívők szajkózzák.Jézus beszélt egy keskeny útról és egy széles útról.A széles útról azt mondta, hogy sokan vannak, akik azon járnak, és ez a pusztulásba vezető út.Nézd meg mennyi egymástól külömböző vallási felekezet van, legyen az muszlim,mohamedán, sintó,krisna,protestáns,katolikus, akik ugyanúgy hisznek a Szentháromság, a lélek halhatatlansága,és a pokol tüze tanában.Mi ez, ha nem a széles úton haladó nagy tömeg.De figyeld meg a keskeny utat.Jézus azt mondta, hogy ezen kevesen járnak, mivel kevesen találják azt meg.Azt ajánlom, mindegyik vallási felekezet népességét vizsgáld meg,és add össze a számokat ugyan úgy azt is, hogy miben pendülnek egy húron, vagyis az egymással egyező tantételeiket, amiket megemlítettem.Ezek alapján magad is láthatod majd, hogy kik vannak népesség fölényben.Isten hű szolgái, akár az ókorban, mint zsidók, akár pedig, mint Keresztények, mindíg is egy kisebb csoportot alkottak, mivel a körülöttük levő egyéb vallási felekezetek tantételeiben sohasem osztoztak.Nem keveredtek az eretnekekkel. Náluk mindíg is volt egy Mindenható Teremtő Isten, aki mindenek felett van, a Fia Jézus Krisztus , Isten után a második legnagyobb személy, s ez után jönnek a többiek: Kerubok,szeráfok,angyalok,emberek.A Szentlélek, vagy Szentszellem, pedig sohasem volt személy.Ez Isten tevékeny ereje.Ezek a Biblián alapuló tények, cáfolják meg alapjaiban a ,,Szentháromság,, dogmáját.Nézz utánna a vikipédián, vagy külömböző enciklopédiákban, hogy honnan erednek ezek a dogmák és, hogy mikortól vették át ezt az álkeresztények.Mert, hogy az első századi keresztények ezektől elhatárolódtak, az biztos.Ha szeretnél több bizonyítékot, csak kérdezz.Válaszolok.
2012. júl. 31. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/111 anonim ***** válasza:
9%
Kedves Gabóca.Nagyon magabiztosnak tűnsz azzal a ,,100 százalékkal,,.Én a helyedben nem mernék dobálodzni ilyen kijelentésekkel.Attól alázatosabbnak tartom magam.Én csak azt állíthatom,- állítom, hogy a hitem maximálisan megközelíti a Bibliában leírt mércét, dolgokat.Mind ezt azért mondom, mert az elménk korlátozott.Ha valaki a vallását 100 százalékosnak titulálja meg, az egyenlővé teszi magát Jézussal, aki tökéletes volt.Ezt még az apostolok sem merték kijelenteni.Pál apostol arra figyelmeztetett, hogy aki áll, biztosan álljon, hogy el ne essen.A büszke ember nagyon hamar beleszaladhat ebbe a csabdába.Azért ragazkodom továbra is alázatosan ahhoz a kijózanító tanácshoz, amit Sofóniás jegyzett le a Sofóniás 2:2,3.-ban.Én ehhez tartom magam.üdv. László.
2012. júl. 31. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!