Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliát tényleg csak a...

A Bibliát tényleg csak a Jehova Tanúi ismerik helyesen? Értelmezik jól?

Figyelt kérdés
2012. márc. 2. 21:27
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/111 anonim ***** válasza:
41%

Kedves László!

Félre értel,a 100% kapcsolatban,Azt én is tudom ,hogy rész szerint van bennünk az ismeret.és az is meg van írva hogy az ismeret felfuvalkodottá tesz.

De én arra céloztam hogy tudni kell .és pedig 100% os biztonsággal hogy a széles úton járok e ,vagy a keskeny úton.A Biblia sehol nem írja ,hogy az a tévtanító aki hisz a lélekben ,vagy a szentháromságban!Jó lenne ha a kedves 98-as kérdezőnek a bibliából idéztél volna ,pld:János levelében olvassuk,hogy ki a hazug,és azt is hogy ha valaki más tanítást visz hozzátok ne köszöncsétek.Na mármost ,miaz a más tanítás?Mit tanít az Új szövetség? Hogy Jézus a Krisztus,engesztelő álldozat a bűneinkért.Aki Jézus hisz annak üdvösége van

Péter azt írja ,hogy :el értétek hitetek célját,leketek üdvösségét,1Péter1:9,

Légyszi kezd el olvasni az Ap.cselt,és utána Pál leveleit,és nézd meg ,hogy kit hírdet ,vagy kirőlszól az Új szövetség.2000 éve az Új szövetségben élünk és ezt felkéne ismerni.

Kedves László!

A gondod az ,hogy te csak a vallások alapján szemléled a te vallásodat,vagy csoportodat,és mivel minden vallás ami a világon van (a Judaizmust kivéve)emberi kitaláció,pogány bálvány imádás .azt gondolod,hogy a te vallásoddal biztos nincs baj,hisz az a Bibliábol emlit vagy idéz.

Az Eklézsia ,vagy kihívottak gyülekezete éppen arra utal ,hogy Isten ki hívja az embereket a vallásukból ,a Fiával,Jézus Krisztussal való közösségre.

Na ez nem mindegy ,hogy az Újszövetségben vagy ,vagy még az Ó szövetségben,ami lejárt,2000 éve.

Légy szi ha írsz valamit az fedje a bibliai igazságot,és ne a pogány vallásokra hivatkozz,hanem írd meg konkrétan hogy ki a hazug és ki az igaz,a Biblia alapján és nem a ti nézőpontotok alapján.

üdv.:gaboca

2012. júl. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/111 anonim ***** válasza:
0%

"A Biblia sehol nem írja ,hogy az a tévtanító aki hisz a lélekben ,vagy a szentháromságban!"


Kedves gaboca! A Biblia nem a hamis tanokról szól. Ezen kívül hogyan is írhatna ilyen kijelentéseket, hiszen nem is léteztek ezek a pogány tanok. Ugye nem ezek az érveid tesznek téged 100%-ban "meggyőzötté"???

De viszont minden szükséges információt és figyelmeztetést megad a Biblia, amivel biztonságosan levetkőzhetők, elkerülhetők a hamis vallásos tévtanok, melyek megmérgezik Istennel ápolt kapcsolatunkat.


A Nemzetközi Bibliakutatók, a későbbi Jehova Tanúi ezt vállalták fel, amikor elkezdték alaposabban kutatni a Szentírást. Miért tették? Mert a bibliában vannak ilyen kijelentések:

"Te pedig, Dániel, zárd be e beszédeket, és pecsételd be a könyvet a végső időig: tudakozzák majd sokan, és nagyobbá lesz a tudás" (Dániel 12:4).

És mert észrevették, hogy a világ vallásos csoportjai általában elképesztően rossz gyümölcsöket teremtek. A hamis vallás (a kereszténység nagy részét is beleértve) mélyen belekeveredett a világi életbe, a politikába, az egymás elleni pusztító háborúkba - vagyis kegyetlenül megosztottá vált (ez persze mind a mai napig jellemzi is őket).


Tehát elgondolkoztak, hogy mi lehet a gond ezzel a nagy és tekintélyes vallásos világrendszerrel. És a csodálatos az volt, hogy a Biblia TISZTA igazsága tárult fel fokozatosan előttük, melynek a megismerése és elfogadása, merőben más életutat és ebből következően: merőben más GYÜMÖLCSÖKET eredményezett egy, a világtól elkülönült nemzetközi csoport számára.


-----


"Mit tanít az Új szövetség? Hogy Jézus a Krisztus,engesztelő álldozat a bűneinkért.Aki Jézus hisz annak üdvösége van"


És még mit tanít a Keresztény Görög Iratok a megmentésről? Csak ennyit? Csak "hinni kell" és kész? Vagy ennek a bizonyítékát is adni kell? Mivel tudod bizonyítani a hitedet? Ez is benne van a bibliában!

Jézus azt mondta, hogy az igaz követőit elsősorban nem a szavaikról lehet felismerni, és nem is arról, hogy hogyan nevezik magukat, hanem a tetteikről. Például ezt mondta: "Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát" (Máté 7:21). Sokan, akik Jézust Uruknak vallják, nem teszik az Atyja akaratát (NEM JÉZUS AKARATÁT!). Miért nem? Emlékezz csak a gazdag, ifjú elöljáróra. Gyakran "egyvalami hiányzik" az állítólagos keresztényekből: a teljes lelkű szeretet Jézus iránt, és az iránt, aki elküldte őt.


Tehát mit mondott Jézus, kik juthatnak csak Isten Királyságába? Akik "cselekszik" JEHOVA (nem Jézus) akaratát. Az igaz, hogy Jézus egyetértett Istenével, ebben valóban "egyek" voltak (ahogy a tanítványoknak is "egyeknek" kell lenniük), de ez és semmi más csűrés-csavarás sem jelent háromságot a bibliában.

2012. júl. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/111 anonim ***** válasza:
41%

Az hogy a Kollossé levél mit tartalmaz ,vagy a Héberekhez írt levél anyaga mire világítrá az számotokra közömbös.

Az egész Jehova Tanúi tanítás nem más mint az álláspontuk megvédése külömböző bibliai ígehelyekkel.

Figyelcsak:A biblia támogatja az alkoholizmust:Jöjjetek, hozok bort, igyuk részegre magun­kat! Legyen a hol­nap is olyan, mint a ma, vagy még sok­kal jobb! – Ézsa­iás 56:12..Bármire lehet találni bibliai ígéket,kedves László.

Na megyek iszok valamit.


ui.úgy látom a János leveleit nem nagyon olvasod.



üdv:gaboca

2012. júl. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/111 anonim ***** válasza:
9%
Kedves Gabóca.Úgy látom megint bebizonyítodtad a 100 százalékos megérzésedet azzal kapcsolatosan, hogy kik járnak a széles úton.Nagyon mellé fogtál, ugyan is a 102-es kommentet nem én írtam.Látod ilyen a te emberismereted.Ha egy fogalmazás által, és a használt kifejezések által, nem ismered meg , vagy nem tudod még 90 százalékra sem behatárolni az adott írót, hogyan lehetsz biztos abban, hogy az általad propagált tantételek, mint a ,,Háromság, lélek halhatatlansága,pokoli gyötrelem, stb. biztos alapokon nyugszik.De most írok egy pár olyan dolgot,amin eddig nem hiszem, hogy elgondolkodtál!? Azok akik azt állítják, hogy a Szentháromság igaz,azt is tudniuk kell, hogy miről szól ez a dogma.--Egy Isten van a háromságban.Atya Isten,...Fiú Isten,...Szentlélek Isten.Még sincs három Isten csak egy a háromságban.Mindegyik öröktől fogva van, egyiknek sincs kezdete,se vége, mindegyik teljhatalmú, mindenható.Egyik sem kisebb a másikánál....Ez a háromság meghatározása.......Nézzük ezzel szemben a Bibliai valóságot.Állította-e Jézus magáról, hogy ő az Istennel egyelő,amint azt a háromság védelmezői állítják?Első komoly érv a Márk 12:28-31-ig.Vajon itt az áll, hogy...,,halld ó Izrael,az Úr, a mi Istenünk a Háromság? Következő:1Korinthus 11:3.azok szerint, akik a háromság mellett voksolnak , valahogy így kellene hangzania:...,,Akarom pedig, hogy tudjátok, hogy minden férfiúnak feje a Krisztus:az asszonynak feje pedig a férfiú, Krisztus felett, pediglen senki sem áll, mert ő a Mindenható Isten a Háromságban.De valahogy ez sem így van.....A Kolosszé 1:15.sem ezt írja:...,,Aki a láthatatlan Isten, olykor látható, mint fiú, aki öröktől fogva van.(kezdet nélküli)...Tovább már nem is írom a Biblia idézeteket, mert régebben már idéztem őket,úgy látszik kevés haszonnal.Egyet azonban nem árt figyelembe venni: a 1Sámuel 2:30. figyelmeztet arra, hogy akik...,, engem tisztelnek, én is tiszteni fogom...,,Vajon mekkora tisztelettel adóznak a Mindenható Istennek azok, akik a háromság felfoghatatlan dogmájával egyenlővé, egyenrangúvá teszik őt másik két személlyel, ráadásul az egyik,( szent lélek, vagy szellem) nem is személy.Nem kétséges tehát, hogy a háromság dogmája összekuszálta és megzavarta az embereket abban, hogy helyesen értelmezzék Isten igaz és páratlan helyzetét.Azzal, hogy még a nevét is felcserélték egy címmel, titulussal...( Úr ). végleg száműzték a köztudatból.Pedig a Teremtő Isten ezt a parancsot adta az embereknek:..2Mózes 20:2,3-as:Én az Úr vagyok a te Istened.........., ne legyenek néked idegen isteneid, én előttem,,.Azok a személyek, akik ezek ellenére kitartottak a áromság dogmája mellett, több évszázadon keresztül, bemutatták, hogy milyen gyümölcsökel rendelkeznek.Inkvizíciók által hevesen üldözték azokat, akik ezt a dogmát nem fogadták el,ezrével öldösték őket, hogy elhalgattassák az általuk meghatározott ellenszegülőket.Pedig Jézus a békés evangelizáló munkára buzdította a követőit nem pedig népírtásra.Rögtön folytatom. m
2012. júl. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/111 anonim ***** válasza:
9%
Rögtön folytatom-folytatása:....Ha valaki azt szeretné bizonygatni, hogy ez már a múlt, napjainkban azonban minden másképen fest, nézzen utánna a történelemnek.1848-as szabadságharcot, kik vívták? Háromság hívő keresztények....Első világháború:...hm.--megint csak....II.-ik világháború,---vajon rágalom lessz az azt mondom,hát megint....Észak Írország.Az elmúlt 25 év, katolikusok és protestánsok, azt hiszem ők is mind a ketten háromsághívők, akkor miért gyűlölik egymást.Sőt itt is akad nem kevés halálos áldoazat.....Ruanda:....Katolikusok, Katolikusokat mészároltak le ezrével, mert egyik Hutu nemzetiségű a másik, ..Tuszi.Kell még több bizonyíték arra, hogy mennyire egyesítő erő a Háromság?S ha most össze hasonlítjuk a két oldalt,...Jehova Tanui tevékenységét a Háromság hívők tevékenységével, nem tudom melyik oldal elszomorítóbb!?Én még nem hallottam arról, hogy a végidővel kapcsolatos prófétálgatástól meghalt volna valaki.Ellenben a másik oldal, magáért beszél.Ez az én levelem kedves Gabóca és Berta Wooster.Most már lehet támadni.üdv.László.
2012. júl. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/111 anonim ***** válasza:
41%

Haver ,kész röhely amit a háromság dogmályával művelsz .

Írd már le hogy hol tanítja a Biblia a háromságot,mint meghatározó tantételt,hogy ez igaz az hamis..

Neked ez nem unalmas ?

Haver,komolyan mondom kezdelek sajnálni.

A végén még azt is terjeszteni fogod hogy nincsen feltámadás .ahogy a sadeusok hírdették és kisértették is vele Jézust.

Na úgy látom ez volt az utlsó bejegy zésem e témában ,mert már síralmas amit ítnak némelyek,és csak a pogánykra hivatkoznak,babla,babla,babala.....

Bocsi a helyes írásért csak sőtétedik és alig látom a billentyűzetet

Na megyek és olvasom a Zakariás könyvét.(javaslom nekedis)

üdv:gaboca

2012. júl. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/111 anonim ***** válasza:
41%

Még anyit ha van időd ,kedves László.látogass el Tóalmásra a Biblia is kolába,ott nem a háromságot hangoztatják ,hanem hogy JEHOVA MIT CSELEKDETT ,JÉZUS KRISZTUS ÁLLTAL.

keress rá neten .:Élet Szsava Biblia iskola.

Na jó éjt.

gaboca.


ui .Berta ,ha olvasod ,légy üdvözölve!!:119.zsolt.:20.

2012. júl. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/111 anonim ***** válasza:
9%
Ejnye, kedves Gabóca.Már megint elvétettél valamit.A megszólítást.....,,Haver,,.Én úgy érzem nem vagyok és nem is leszek a haverod.Én a barátaimat, haverjaimat jobban megválogatom. Ezt inkább a Berta Wooster-nak kellett volna írnod.De fátylat rá.Az azonban kézzel fogható, hogy mélyen érintett az igazság.Nem is vártam mást.Pontosan olyan reakció, mint Sátánnál.Ő is bizonygatta, hogy neki van igaza,s amikor rájött, hogy fejjel szaladt a falnak,..Jehova hatalmának,....elkezdett más stratégiát. 1Péter 5:8.Vajon nem ismersz magadra?...Ezzel nem azt állítom, hogy te vagy az Ördög, vagy Sátán, hanem arra szeretném felhívni a figyelmedet,hogy vizsgáld meg, nem állsz-e véletlenül az árnyékában!!??Tudod,....végtelenül nagy a tét.üdv.László
2012. júl. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/111 anonim ***** válasza:
41%

Kedves László!

Kérlek ,ne haragudj,a megszólítás miatt,egész éjjel forgolódtam és azon gondolkodtam hogy milyen helytelen dolgot cselekedtem.Még jó hogy Jehova nem személy válogató és ezek után is szóba áll velem,és meg bocsájt.akár kicsit vétkeztem akár nagyot.Köszi" a fátylat rá"..Ugye milyen csodálatos a gondviselő Istenünk van ,nem hagyja ,hogy az ember a lelkében őrlődjön ,mert mit is érne az egész élet gazdagsága ,aranya ezüstje,ha lelkem ben kárt szenvednék.Hála Jézus Krisztusnak ,már nem vagyok testi ember,hanem lelki,helyesebben szellemi,mivel Isten Szelleme bizonyságot tett az én szellememnek,hogy Isten gyermeke vagyok,ahogy a Korintusi levélben is olvassuk:

2,10 Nekünk azonban az Isten kijelentette az ő Lelke által: mert a Lélek mindeneket vizsgál, még az Istennek mélységeit is.


2,11 Mert kicsoda tudja az emberek közül az ember dolgait, hanemha az embernek lelke, a mely ő benne van? Azonképen az Isten dolgait sem ismeri senki, hanemha az Istennek Lelke.


2,12 Mi pedig nem e világnak lelkét vettük, hanem az Istenből való Lelket; hogy megismerjük azokat, a miket Isten ajándékozott nékünk.


2,13 Ezeket prédikáljuk is, nem oly beszédekkel, melyekre emberi bölcseség tanít, hanem a melyekre a Szent Lélek tanít; lelkiekhez lelkieket szabván.


2,14 Érzéki ember pedig nem foghatja meg az Isten Lelkének dolgait: mert bolondságok néki; meg sem értheti, mivelhogy lelkiképen ítéltetnek meg.


2,15 A lelki ember azonban mindent megítél, de ő senkitől sem ítéltetik meg.


2,16 Mert ki érte fel az Úrnak értelmét, hogy megoktathatná őt? Bennünk pedig Krisztus értelme van.


Kedves László,remélem ezek után nem kételkedel ,hogy nem a rossza oldalon állok.Én is hírdetem Jehova szabadítását,terjesztem a Királyságrolszoló jó hírt,és lelkeket nyerek meg Krisztus nak.Etz kívánom neked is hogy benned is Krisztus értelme legyen .Olvasd a Bibliát szorgalmasan,és remélem te is meg érted a titkokat amiről Pál apostol,írt.

gaboca

2012. aug. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/111 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Gabóca, te nem hiszel a háromságban?

Most itt leírtál egy szakaszt a bibliából (bár kicsit nehezebben érthető és következetlen fordításból), de ezek alapján mit kéne rólad hinnünk? Ez miben bizonyítja, hogy te Isten hű szolgája vagy?

2012. aug. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!