Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tesz egy igazi keresztény,...

Mit tesz egy igazi keresztény, ha az egyik - hozzá közelálló - barátjáról kiderül, hogy homoszexuális?

Figyelt kérdés
2012. márc. 17. 21:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 anonim ***** válasza:
44%
Te véletlen nem vagy gnosztikus keresztény, akikkel a hiába való vitát nem volt érdemes folytatni :)
2012. márc. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 anonim ***** válasza:
22%

Nem tudom el lehet-e tanulni a melegséget, de jobb inkább kerülni. Ne kísértsenek meg. A mai világunkban b*zik veszik körül az embereket, miért és egyre többen, szaporodik a számuk. Aggasztó.

A haverom mondta, hogy a melegeket eddig titkolták, most elfogadták és ünneplik, de nehogy eljöjjön az idő hogy kötelezővé teszik :)

Isten egy kalap alá vette a homoszexualitást az állati szexel, ez a rendellenes szexuális bűnök.

Én undorítónak tartom, amikor egy férfi férfit csókol, nő nőt és semmivel sem rosszabb mint egy kutyával szexel, akiknek a száma szintén sok. És hol akkor a megállás? Mi az ami még nem gyomorforgató?


Tényleg, ahogy a Biblia mondja, aki megmerítkezik a bűnben, egy idő után már minden bűnt jónak talál. Elveszti az ítélőképességét.

Akkor mi a bűn, lehet nincs is.


A bűnt nem kell szeretned, tehát külön kell választanod az embert a bűntől. Ha bűnt követ el, akkor nem szereted, hanem a mélyen benne rejlő isteni valamit szereted.

Az utolsó napokban, amelyet most élünk, azt mondja a Biblia, zárjuk be magunkat, csukjunk be ajtót ablakot. Persze ez példabeszéd, de azt jelenti a hitben erősek szakítság meg a kapcsolatot a külvilággal. Szerintem pont azért, mert a mai világban eldurvult az emberekben a gonoszság és bűn. Talán már nem is lehet őket szeretni...

2012. márc. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 anonim ***** válasza:
56%

Ismét én. Nem, nem vagyok gnosztikus keresztény, sajnos vannak ma is, és ráadásul megvadítják egy kis magyar őstörténettel és kész a politikai okkultizmus. De most nem ez a téma...


A szavaidból azt veszem észre semmit sem tudsz a homoszexualitásról, csak a szokásos előítéletek/sztereotípiák alapján beszélsz. A melegség (még mielőtt vissza követelnéd a meleg szót, német hatásra nevezzük így a jelenséget lsd.: schwul/schwüllig- meleg/páradús/homoszexuális) elsősorban érzelmi és identitásbeli kérdés. Ezt nem választja az ember, onnan tudja az egyén hogy meleg, hogy egy azonos neműbe képes beleszeretni. Én is innen tudom, amikor 13 évesen megláttam egy fiút és szerelem volt első látásra. A szexre nem is gondoltam vele, és csak később a nemi érés folyamán jön elő az emberben a szexualitás. Egy meleg nem csak fizikai vonzalmat érez, hanem elsősorban szerelmet, és utána érzi ezzel harmóniában a fizikai vonzalmat. Pontosan ugyan úgy mint a heteroszexuálisok esetében. Ahogy te is képes vagy mind a fizikai, mind a lelki/érzelmi vonzalomra egy nő iránt. Ha van feleséged akkor gondolom iránta érzel szerelmet. Ennyi ezt vagy megérted vagy nem, de most első kézből hallod az infókat. Ami a csókolózást illeti, millió egy kultúrában csókolóznak az azonos neműek is, sőt az ókorban is szájon csókolták egymást az emberek, és a biblia a csókot nem is tiltja. És egy meleg nyilván azt csókol meg akit szeret, akivel együtt él. "Mert nem jó az embernek egyedül lennie..." és remélem ebben az utolsó mondatban egyetértünk.

2012. márc. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 anonim válasza:
11%
Hát elég régi a kérdés, de úgy tudom, a biblia szerint nem helyes dolog
2013. aug. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 anonim válasza:
A 72-es tuti hogy a pokolban fog elegni, mert ennyi marhasagot csak egy kreten tud osszeirni! Sajnalatos, hogy ilyen emberek leteznek! Az ilyet deportalni kellene Eszak-Koreaba! Ott boldog lenne!
2013. dec. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!