Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tesz egy igazi keresztény,...

Mit tesz egy igazi keresztény, ha az egyik - hozzá közelálló - barátjáról kiderül, hogy homoszexuális?

Figyelt kérdés
2012. márc. 17. 21:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 rajcziz ***** válasza:
65%

Nem azon vitázom, hogy lehet-e a homoszexuálisoknak utódot nemzeni, egyértelműen nem.

Ál-tudományos érvek, vegyünk néhány példát:

A vadkacsák csak addig élnek hím-nőstény kapcsolatban, amíg a nőstény nem rak tojást. Ezután a hím elhagyja, és nagy részük más hímekkel társulnak. Itt a homoszexualitás akár 19%-os is lehet.

A hím pingvinek az állatkertekben annak ellenére, hogy bőven van választék a nőstények között is, sokszor más hímek társaságát keresik.

A bonobó majmok kapcsolatainak 60% homo- vagy biszexuális. Ezek nem érvek, ezek tények.

Egyébként honnan tudod, hogy a nyúl nem táplált semmilyen érzelmet? Nyilván megkérdezted tőle.

Te is folyton arra hivatkozol, hogyha a homoszexualitás természetes lenne, akkor ilyen kapcsolatokból is szüledhetnének utódok. Furcsa mód a természet érdeke úgy kívánja, hogy ne minden egyednek szülessen utóda, mivel ez a fajt veszélyeztetné. A te érved is ugyanúgy megállja a helyét, mint az enyém: ha a homoszexualitás nem lenne természetes, akkor ki sem alakult volna.

Ha a homoszexuálisok amiatt nem normálisak, mert nem lehet közös gyermekük, akkor a meddőkkel is ugyanúgy kellene bánni, nem igaz?

2012. márc. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
38%

"Furcsa mód a természet érdeke úgy kívánja, hogy ne minden egyednek szülessen utóda, mivel ez a fajt veszélyeztetné. "

Magyarán azt mondod, hogy a homoszexuálisok a fajt veszélyeztetik... A meddőség pedig egy 100%-osan testi probléma, szóval ez nem túl jó hasonlat. Itt nem azon van a hangsúly, hogy a homoszexuálisok nem tudnak utódot nemzeni, hanem az hogy miért nem.

Csak pár érdekességet, hogy hozzáfűzzék a tudományos tényeidhez:

Bonobók:

"bonobóknál – ez az emberrel legközelebbi rokonságot mutató törpecsimpánz faj – tízegynéhány éve figyelték meg, hogy a nőstények nemcsak akkor hajlandók párosodni, amikor fogamzásképesek, hanem sokkal gyakrabban. Ha a csapatban valamilyen izgalom keletkezik, akkor a szexuális aktus stresszoldóként működik. Ilyenkor mindenki mindenkivel (azonos neműek is) aktivitást mutatnak. Ennek semmi köze az utódnemzéshez, az a funkciója, hogy lecsillapítsa az izgalmat. Ha az állatkertben elérkezik az etetés ideje, akkor a bonobók nem az élelemhez rohannak, hanem először a legkülönbözőbb kombinációkban mindenféle szexuális játékot folytatnak, és csak akkor mennek az ennivalóért, ha már megnyugodtak."

Hmmm, ezt sem nevezném homoszexualitásnak.

Ha már ilyen baráti eszmecserét tartunk, akkor ajánlom figyelmedbe:

[link]

Tudsz itt 1-2 érdekes dolgot olvasni erről, az állati "homoszexualitás" dologról.

másrészről, ugye ezt csak egy vicces dolognak szántad, hogy az a nyúl,tényleges érzelmeket táplált egy plüssnyúl iránt?:)

2012. márc. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 rajcziz ***** válasza:
75%

Egyáltalán nem azt mondtam, sőt ellenkezőleg. Azt mondtam, hogy azt kívánja a természet érdeke, hogy ne minden egyednek legyen utódja.

Semmi újat nem mondtál a bonobókkal kapcsolatban. Nem szaporodási célból közösülnek - a homoszexuálisok sem. Azoknak a majmoknak a viselkedését valahogy mégis természetesnek vesszük.

A nyúlhoz visszatérve: te még sosem tápláltál érzelmeket tárgyak iránt? Sosem érezted úgy, hogy ez a tárgy nagyon fontos nekem és nem tudok megválni tőle? Az állati érzelmeket még nem nagyon térképezték fel, úgyhogy nem tudjuk biztosan megmondani, hogy hogyan is éreznek az állatok.

A link pedig, amit küldtél egy vélemény, nem lehet 100%-osan alátámasztani az igazát. Azt írja benne, hogy az állatok nem maradnak meg a homoszexuális viselkedésnél egész életük során. Ez logikus is, hiszen ösztönlények, nekik csak az a fontos, hogy szexuálisan kielégüljenek, mindegy milyen módon. Ebben különbözik az ember, akinél a tudatos gondolkodás is jelen van, így neki nem teljesen mindegy, hogy hogyan elégül ki.

A cikkben azt is írják, hogy nem vonható párhuzam az állatvilág és az emberek között. Tegyük fel, hogy igazad van, és az állatoknál fellelhető homoszexualitás nem természetes. Na már most, ha nem vonható párhuzam, akkor még nem biztos, hogy az embereknél sem az.

2012. márc. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


"Egyébként egyre inkább azon gondolkodom, hogy egy mélyen vallásos embert nem fogok beavatni a titkomba"


Mint mondtam Neked, a keresztény ember ezerféle, nem tudom, a barátod milyen.

Hogy egy hasonlattal éljek: a nyelvészek között vannak az ELŐÍRÓ (preskriptív) nyelvészek, akik megmondják, hogy helyes, és úgy használd a nyelvet, és vannak a LEÍRÓ (deskriptív) nyelvészek, akik tanulmányozzák a nyelvhasználatot, s leírják, mi minden VAN. Ez két, teljesen eltérő szemlélet, s gyanítom, ki-ki a maga temperamentuma, személyisége mentén választ, illetve annak mentén, hogy milyen hatások érték az életben, a tudományosságában, s milyenné vált ezáltal.


Ugyanígy van a hívő keresztény is: vannak, akik szeretik az előírásokat, tekintélyt, s igyekeznek annak megfelelni s megfeleltetni másokat is.

Ugyanakkor pedig vannak olyanok is, akik szeretnek csendben lenni, figyelni, empatikusan meghallgatni, befogadni. Ők meghallják azt, hogy ez a dolog nem választás kérdése, hanem "ezt dobta a gép", s a "Szeresd felebarátodat, mint önmagadat" elve minden mást überel.


Kedves Kérdező,

azzal az adottsággal, ami Neked jutott, ma Magyarországon érzékeny helyzetben vagy. Hívő vagy nem hívő, minden ember máshogy reagál. Figyelj csendesen, s érezd meg, kit lehet beavatni az életednek ebbe a részébe.


Vigyázz magadra, Isten óvjon!

2012. márc. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
100%
* Ui: hívő vagyok, katolikus.
2012. márc. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
51%

Ugyan, miért veszélyeztetné a fajt, hogy két egészséges embernek, utódja szülessen? Talán a homoszexuálisok nem egészségesek...?

Egy biztos, ez egy természetellenes dolog, hiszen nem tudnak utódot nemzeni. És mint megbeszéltük ez tény. Magyarán te is alátámasztottad. A nyúlról annyit, hogy ne próbáljuk a legkülönbözőbb emberi érzelmeket, belemagyarázni az állatokba. És mint ahogy ezen az oldalon is olvastad, nem létezik tényleges állati homoszexualitás. Talán ez nem tudományos, de kétségkívül megcáfolja, ezeket az ál-tudományos állításokat. És egyértelműen logikusabb. És az állati és emberi szexualitás között, nem igazán lehet párhuzamot vonni. Ami bizonyítja, az emberi homoszexualitás természetellenességét, az az utódnemzésre való képesség hiánya. Befejeztük? :)

2012. márc. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
58%

53%-os, a hozzászólásaidtól kinyílik a bicska a zsebemben. Rosszul vagyok a körbenforgó okoskodásodtól, a nyíltan homofób "homoszexuálisokat gyógyító" társaságra való hivatkozásodtól, az ártalmas prédikálásodtól.


A homofóbia nem való másra, mint megkülönböztetni, megalázni, emberi méltóságuktól megfosztani egy embercsoportot, akiknek az az egyetlen "bűnük", hogy nem járulnak hozzá az emberiség gombamódra való szaporodásához. Ez a fajta szociáldarwinista hozzáállás törte derékba Alan Turing életét, aki talán sose csinált gyerekeket, de a 20. század egyik legnagyobb matematikusa volt és a németek Enigma kódolásának feltörésével valószínűleg sokezer életet mentett meg.


Engem igazából nem érdekel, mit parancsol a vallásod. A vallási parancsolatok időről időre változnak, különben ma sem ennél disznóhúst. De tudd, hogy a homofób érveléseddel senkinek nem használsz, és sokaknak ártasz. Ha ezt a káros, rosszindulatú tevékenységet össze tudod egyeztetni Jézussal, lelked rajta. Én nem hiszek természetfeletti hatalmakban, de a Te esetedben a karmának szurkolok.

2012. márc. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
71%

félig off: az állatoknál nincs homoszexualitás. Amikor a kutyák megpróbálják meghúzni egymást, az egy egyszerű dominancia viselkedés, nem homoszexualitás. Az én (lány!) kutyám is csinálja néha a macskát (fiú) próbálja kefélgetni, vagy néha ha egy kevésbé domináns egyeddel találkozunk, akár fiú kutya, akár lány. De ez nem konkrét szexuális aktus, a hím kutyák sem párzanak így és ez az állatvilágban sem szokás. Igen, vannak érzelmeik egyes állatoknak, de az, mondjuk a kutyák esetében nem a szexualitáshoz kötött, hanem a gazdáihoz.


Kérdező, egy csomó kedves normális választ kaptál keresztényektől, de mivel te magad is elfogult vagy, csak a negatív véleményt akarod elfogadni a keresztényekről. (biztosan meg akar téríteni/le akar beszélni.) Én keresztény vagyok és nem beszélnélek le róla. Viszont a barátodat te ismered. A kérdés az, mennyire nyitott és toleráns, nem az hogy milyen a vallása. Ha ez titok, miért akarod megosztani vele? Én sem reklámozom a szexuális életemet, neked sem kell.

2012. márc. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
34%

Kedves 27-es válaszoló.

Felesleges ezt az egészet a vallásra terelned. Amiket írtam, azt a józan eszem diktálta. Akkor is ugyanez volt a véleményem amikor nem hittem Istenben, 4-5 éve.

Talán ahelyett, hogy egyből homofóbiáról, hátrányos megkülönböztetésről papolnál, érdemes lenne neked is a józan eszedet használnod. (ha van...)

2012. márc. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
23%
Attól, hogy a "józan eszed" diktálta (valójában én inkább azt látom, hogy megpróbálsz kimagyarázni magadnak egy idejétmúlt társadalmi normát), még nem lesz károsabb, amit csinálsz.
2012. márc. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!