Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tesz egy igazi keresztény,...

Mit tesz egy igazi keresztény, ha az egyik - hozzá közelálló - barátjáról kiderül, hogy homoszexuális?

Figyelt kérdés
2012. márc. 17. 21:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
35%

Az emberek egy jó része azt gondolja, hogy a melegség alapvetően egy szexuális másság.

Pedig a melegség alapvetően egy lelki másság. Azért vonzódik a saját neméhez, mert inkább a saját nembéliektől érzi lelkileg különbözőbbnek magát. Ez már óvodáskorban érzékelhető és ekkor fixálódik a beállítottság.

[link]

De mostanság a pszichológia könyvek is félremagyarázzák a dolgot. Azt adják be az embereknek, hogy a homoszexuálisok semmiben nem térnek el, mint heteroszexuális társaik csak szexuális vonzalmukban. Ez homályosítás!

Az ember temperamentuma, természete nem mindig a biológiai nemének megfelelő. Ki tehet erről? Ez egy „rendszerhiba” amiről nem tehetnek a melegek. Ők csak megisszák a levét, mert megbélyegzik őket. A kérdés, hogy hogyan élhetnek Istennek tetsző életet, hogyan lehetne a melegeket úgy integrálni a társadalomba, hogy az mindenkinek jó legyen, senki ne sérüljön?

2012. márc. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
53%

"Az ember temperamentuma, természete nem mindig a biológiai nemének megfelelő."


Ezt a mondatot nem teljesen értem. Mi vagy ki határozza meg, hogy a temperamentumom és természetem a saját nememnek megfelelő legyen? És milyen az a természet? Mindenkiben vannak férfias és nőies vonások is. Ismerek meleg embert aki ovodásként, meg felnőttként is bolondul a vasútért, meg a közlekedésért, tipikus heteró férfias vonás, de ugyanakkor nem veti meg a tv sorozatokat sem (latin meg török szappanoperák) ami a mi (kelet-európai)kultúránkban nőies vonás. Amit mondtál, abban nincs semmi törvényszerűség, akik nem tudják elfogadni a biológiai nemüket ők a transzexuálisok, ami viszont nem szexuális orientáció.

2012. márc. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
18%

A biológiai nem alapján, jól elkülöníthetően, kétfélék lehetünk (kivéve a hermafroditának születetteket). A férfias és nőies tulajdonságok tekintetében viszont igazad van, hogy sokfélék vagyunk, egy kontinuum mentén. Az egyik végponton vannak azok, akik a nemük szerinti nemi szerepeknek, viselkedésmódoknak megfelelnek és jól is érzik magukat benne. Ők a heteroszexuálisok. A másik végponton azok vannak, akik egyáltalán nem tudnak megfelelni a nemük szerint elvárható szerepeknek, tulajdonságoknak. Olyannyira, hogy át akarják műttetni magukat a másik nemre. Ők a transzszexuálisok. A homoszexuálisoknál nem olyan súlyos az eltérés, hogy ilyen drasztikus változtatást akarnának. Enyhébb az eltérés a lelki világukban. De a meleg férfiak többségéről elmondható, hogy kicsit nőiesebbek, finomabb lelki világúak - valamely szempontból - mint a hetero férfiak. Ezt nem pejoratív értelemben mondom!!! Egyszerűen pl. nem annyira aktívak fizikailag, vagy finomabb a lelki világuk és a művészetek érdeklik őket a foci meg az autók helyett, STB. Ez személyenként eltérő. De ettől még ugyanolyan értékes emberek lehetnek. A leszbikusoknál fordítva. Nézd meg a fent belinkelt írásban a „Table 1” táblázatot.

A homoszexuálisok egy (nagyobb) részénél szerintem ezzel magyarázható, hogy saját nemükhöz vonzódnak.


Lásd például Karl Heinrich Ulrichs a Wikipedia cikkben:

„Írásaiban a hozzá hasonlóan homoszexuális embereket urningnak (uráni) nevezi, az azonos neműekhez való vonzódást pedig - amelyet természetesnek, biológiai eredetűnek ír le - uránizmusnak. Megközelítését az anima muliebris virili corpore inclusa (férfi testbe szorult női lélek) latin mondattal foglalja össze. Az urning (és annak párja a dioning) elnevezést Platón Symposiumára vezeti vissza: a dialógus a szerelem két típusát különbözteti meg, az egyiket a férfiből (Uranos), a másikat a nőből (Dione) születő Aphrodité szimbolizálja.”

2012. márc. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
53%
Itt nemi szerepekről van szó, ami viszont nem a születési nemtől függ, hanem az adott kultúrától függ. Pl., egyes sino-tibeti népcsoportoknál (pl. Moso) nőközpontúság van, és ott elvárt, hogy a férfi ne legyen fizikailag aktív, a nők dolgoznak, a férfiak gyereket nevelnek. Amúgy nem minden meleg ember nőies, csak a nemi szerepeknek akarnak megfelelni és ezért nem vállalják fel magukat pl. a sportolók. De itt is van kivétel pl. brit rögby játékos is felvállalta már magát. A nemi szerepek nem függenek össze a szexuális orientációval, ezt bizonyítandó létezik heteró műkörmös, létezik óvóbácsi, tanítóbács, sőt 1 db. védőbácsi is gondoz az országban csecsemőket. És hát az ország sztárfodrásza is heteró. Amúgy egy brit felmérés szerint a melegek többsége a férfias férfiakat keresi párkapcsolataiban.
2012. márc. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
68%

Fura mert én művészetet tanulok, szóval állítólag ilyen téren finom lelkűnek kellene lennem. Szeretek kondi terembe járni, futok amikor időm engedi. Nagy star wars rajongó vagyok, ami szintén inkább a férfiakra jellemző, hiszen ebben a sorozatban háborúznak, kardoznak stb.

Egyáltalán nem érzem magam nőiesebb lelkületűnek. Sok heteró fiú barátom van, akik szinte már a metroszexualitást súrolják.


Azért mert van 1-2 finom lelkű meleg akkor rögtön általánosítani kell. Egyébként világ életemben több fiú barátom volt, mint lány. Annak ellenére, hogy meleg vagyok nem éreztem magam távol a fiúktól. A lány barátaim se olyan típusúak akikkel sminkekről kell dumálni.


Kár általánosítani!


22 meleg F.

2012. márc. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem van valami abban, amit a tanulmány kihozott. És abban is amit Ulrich írt, saját magából kiindulva. És abban is van valami, amit te mondassz. :) Hogy mi lehet az oka, hogy valaki a hetero férfiakkal azonos férfiasságúnak érzi magát és mégis a férfiakhoz vonzódik, halvány elképzelésem sincs. A tanulmány is kimutatja, hogy nem minden hsz-nál van ez a tendencia! (de a heteróktól szignifikánsan nagyobb arányban).
2012. márc. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
59%

A férfiasság nem egyenlő azzal, hogy egy férfi a nőkhöz vonzódik!


22 meleg F

2012. márc. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim válasza:
62%

Szerintem ez embertől függ(visszatérve az eredeti kérdésre) és attól, hogy mennyire vallásos az illető.

Én is keresztény meleg férfi vagyok és persze csak azoknak mondom el, akiket megbízhatónak tartok. Persze mindegyikük próbált a helyes útra terelni.

Eleinte sokaknak elmondtam, aztán amikor láttam hogy valaki megvet és nem jól kezeli a dolgot, akkor óvatosabb lettem. Sajnos a "hívők" között is vannak meleggyűlölők, de ez ritka.

2012. márc. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
44%

57-es nek. Bocsánat, ha sértőn hangzott, amit írtam. Lehet, hogy teljesen különböző okokból lesznek emberek homoszexuálisok. Elfogadom, hogy egyoldalúan láttam eddig a dolgokat.


A lényeg, hogy ha egy férfi a férfiakba tud csak szerelmes lenni, vagy egy nő a nőkbe, ezt fogadja el a társadalom. Ugyanis ezt nem az illető választja és nem lehet megváltoztatni. Egyszerűen ilyen a lelki világa. A szerelemhez és őszinte kapcsolathoz mindenkinek joga van.

Akibe van emberség ezt felfogja.

2012. márc. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
40%
"22 meleg F"-nek írtam az előbbit, csak a számozás eltolódott.
2012. márc. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!