Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tesz egy igazi keresztény,...

Mit tesz egy igazi keresztény, ha az egyik - hozzá közelálló - barátjáról kiderül, hogy homoszexuális?

Figyelt kérdés
2012. márc. 17. 21:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 rajcziz ***** válasza:
48%

Kedves 10-es válaszadó!

Igen, régen megpróbálták gyógyítani a homoszexualitást, aminek az lett az eredménye, hogy elfojtották ugyan az érzéseiket, de egy idő után teljesen összeomlottak lelkileg.

"Keresztény (emberi méltóságot megőrző) szempont"?????

Egy olyan vallás, ami szerint mindenki bűnös, aki nem őket követi, az megőrzi az emberi méltóságot? Egy vallás, ami lenézi például a homoszexuálisokat, és nem tartja őket normálisnak, megőrzi az emberi méltóságot? Az a nem egészséges viselkedés, ahogy te gondolkodsz.

2012. márc. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 anonim ***** válasza:
77%

A válaszom NEM azt fogja tükrözni, ami a véleményem, hanem a kereszténység, legalábbis a katolikus egyház többé-kevébé "hivatalos" álláspontját.


Maga a homoszexualitás, mint állapot nem bűn, több helyen olvastam, hogy arra intik a hívőket, hogy szeretettel és megértéssel forduljanak feléjük, mert segítségre és lelki támogatásra van szükségük. Ugyanakkor a homoszexuális viselkedés már bűn, azt elítélik, nem elfogadható dolog. Nem heteróvá akarják faragni őket, hanem önmegtartóztatásra biztatják, elméletileg ez lenne számukra a helyes életvitel, ha Istennek tetsző életet akarnak élni.


Ettől függetlenül többnyire szerintem nem ez a hozzáállás, és az meg elég nehezen meghatározható, hogy ki az igazi keresztény.

2012. márc. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 anonim ***** válasza:
82%

Nem értem mért tartják betegségnek? A párommal lassan 2 éve élünk normális párkapcsolatban. Nem vitatkozunk, nem csaljuk egymást stb. Bűnben élünk, mert mi ketten, két férfi szereti egymást.


Ez persze betegség, mert nem a nőket szeretjük, hanem egymást.


Ha egy heteró folyton egyéjszakás kalandokba bonyolódik az természetes, mert azt az ellenkező neművel teszi. Ez dicséretes, sőt tapsoljuk meg az ilyeneket mert ők valakik.


Melegként kikérem magamnak, hogy bárki emiatt betegnek tartson!! Már évek óta nem tartják betegségnek. Nem hiszem, hogy azok tudósok és professzorok, akik erre rájöttek pusztán jókedvükből állítják ezt. Persze jön az egyszerű ember és csak azért mert Ő AZT GONDOLJA, betegségnek tartja.


Párommal közös gyermekünk nem lehet. De ez nem azt jelenti, hogy nem vagyunk képesek a megtermékenyítésre. Gyermekünk lehet, mert mért ne lehetne. Hány olyan heteró pár él gyermek nélkül és hányan vannak, akik a párjuk gyermekét nevelik, holott nem vérszerinti gyermek.


22 meleg F.

2012. márc. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:
39%

Nem, természetesen az se normális ha egy heteroszexuális "kalandokba" keveredik, de nem kell kitalálni hogy a homoszexuálisok körében ilyen nincs. Csakúgy mint azt se hogy az ő "párkapcsolataik" tökéletesek, boldogok, és tökéletes harmóniában vannak mind. Teljesen mindegy, hogy betegségnek hívjuk-e vagy nem, ez egy nem normális dolog. A világon van egy rend, és ami ezt a rendet megzavarja, az elítélendő, mert káoszba, romlásba vezet. Ha Istennek azt látta volna jónak, hogy a férfiak egymással éljenek házasságban, akkor nem teremt nőt. Ha a homoszexuális kapcsolatok, nem lennének természetellenesek, akkor tudna két azonos nemű ember is természetes módon utódot nemzeni. De ez természetellenes, Isten rendje ellen van. Gondoljunk bele ha minden ember homoszexuális lenne(mert ez nagy divat lett)... 1 évszázadon belül kihalna az emberiség. És meg is érdemelné, ez lenne a sorsa amit saját magának szőtt. A homoszexuális "pároknak" pedig semmilyen gyermeket nem kéne örökbefogadniuk. Mint ahogy, nem egészséges az sem, ha a egy gyermeket, csak egy szülő nevel, vagy olyan családban nő fel ahol állandóak a konfliktusok, az sem egészséges ha a "nevelői" azonos neműek. Ha már így is csak saját magukra tudtak gondolni, és beálltak a homoszexuálisok egyre növekvő körébe, akkor legalább arra a szerencsétlen gyermekre legyenek tekintettel, ne fogadják örökbe, és ne tegyék tönkre egyetlen gyermek életét sem! Az nem homofóbia, csak józan ész. Nem kell ehhez vallásosnak lenni.

Mindenesetre, egy keresztény ember nem utál senkit, nem azért hogy képmutató legyen, és nem is azért mert elfojtja magában ezt az érzést. De senki sem tudja megmondani, hogy az az ember akiről szó van, az hogyan reagálna erre a dologra. Mondd el neki és meglátod.

A barátság lehet megmarad köztetek, de szerintem arra ne számíts, hogy ugyanolyan lesz mint előtte...

2012. márc. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 rajcziz ***** válasza:
34%

A homoszexualitás természetellenességéről: az állatok körében is jelen van. Arról pedig, hogy Isten mit akar: ha nem akarná, hogy legyen homoszexualitás, akkor nem teremtette volna meg, nem igaz?

Csak saját magukra gondolnak, azzal hogy beállnak a homoszexuálisok közé? Ez nem eldöntendő dolog, ők nem tehetnek arról, hogy ilyen a nemi orientációjuk.

Az örökbefogadáshoz pedig annyit, hogy még mindig jobb, ha két férfi vagy két nő nevel egy gyereket, mintha az a gyerek éhen halna.

2012. márc. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, vallás témakörben nagyjából erre számítottam, vagyis hogy a keresztényeket nem nagyon lehet észérvekkel meggyőzni. Azt sem értem, miért kellett a 22 éves srácot lepontozni, teljesen ésszerűen írta meg a véleményét, amellyel egyébként maximálisan egyetértek.


Egyébként egyre inkább azon gondolkodom, hogy egy mélyen vallásos embert nem fogok beavatni a titkomba, ha esetleg rákérdez, talán csak akkor.

2012. márc. 18. 17:10
 17/75 anonim ***** válasza:
36%

Csak van egy "kis" különbség az állat és az ember között. Például, hogy az állatoknál a szex, egy egyszerű ösztönös cselekvés semmi több. Te sem gondolod komolyan, hogy Jani kutya azért lép szexuális kapcsolatba Sanyi kutyával, mert szerelmes lett belé, és hatalmas érzelmek robbantak ki belőle amikor meglátta :D Most bocsánat de ez röhejes :D

Másrészről, a homoszexualitást az emberek csinálták maguknak,egyértelmű hogy nem természetes, mert nem képesek ebből természetes módon utódot létrehozni. lehet mondani, ilyet meg olyat, de ez így van, és nem véletlenül lett így kitalálva! Ezzel nem lehet vitázni, és nem tervezek itt vitafórumot nyitni, leírtam egyszer a véleményemet és részemről befejeztem.

Persze, inkább fogadják örökbe a gyereket, mint éhen haljon, csak hogy nem fog éhen halni a gyerek. Másrészről nem a homoszexuálisok fogadnak örökbe a gyerekeket... nem tudom láttál-e már nevelőszülőket, de azok is egy férfiből és egy nőből szoktak állni.

Abba, hogy ki miről, mennyire meg hogyan tehet most nem fogok itt belefolyni, mert részemről a téma lezárva.

2012. márc. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
33%
Én sem értem azt, miért kellett lepontozni a 14-es válaszolót, teljesen ésszerűen írta meg a véleményét, amivel egyébként maximálisan egyetértek.
2012. márc. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 rajcziz ***** válasza:
56%

Ideje lenne elismerni az embereknek, hogy nemcsak mi vagyunk képesek érzelmekre. Igen, az állatoknak (sőt a növényeknek) is vannak érzései. Ösztönös cselekvés - az ösztönök egy fajon belül minden egyednél azonosak. Na mármost, a legtöbb kutya ellenkező neművel létesít szexuális kapcsolatot, tehát azt mondhatjuk, hogy ez az ösztönös dolog. Akkor meg miért keresne egy kan kutya egy másik kan kutyát, ha az ösztöne mást diktál?

Az emberek csinálták a homoszexualitást? Mégis hogy? Eldöntötték, hogy de jó lenne, ha lenne ilyen is a világon? Ez a röhejes.

Nem is mondtam, hogy a homoszexuálisok fogadnak örökbe gyereket, olvass figyelmesebben. Csak arra mutattam rá, hogy némely gyerek jobban járna azzal, ha örökbe fogadná akár egy homoszexuális pár.

Zárd csak le a témát, tipikus megoldás: ha akad egy ellenkező vélemény, ideje lelépni.


Ui. az utolsónak: valószínűleg azért pontozták le (megjegyzem, nem én), mert a szövege elég elítélő (hogy komolyabb szavakat ne használjak). Sajnos megint ott tartunk, hogy az egyik ember többet ér a másiknál. A történelem során sokszor voltak ilyen emberek hatalmon, legutoljára olyan 70-80 évvel ezelőtt, de annak se lett jó vége...

2012. márc. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
33%

Figyelj jóember, én is fel tudnám hozni, hogy mi az amikre nem tudsz válaszolni, nem is akarsz. Például, hogy természetes módon a homoszexuális kapcsolatból nem születik utód. Erre te képtelen vagy válaszolni, helyette próbálod terelni a szót, újabb és újabb ál-tudományos érvekre. Ezek után én miért folytatnám a vitát? Vitához vitapartner kell.

Természetesen az állatoknak, növényeknek is vannak érzelmeik. De, attól még az állatvilágban tényleges homoszexualitás nem létezik. Egyik ismerősömnek van egy tucat nyula. Az egyiknek egyszer odadobott egy plüssállatot, mire az szexelt vele. Onnantól kezdve állandóan azzal a nyúllal végezte a dolgát, ellenkező nemű nyúl hiányában. Ettől még nem táplált semmilyen érzelmet aziránt a játék iránt. Vegyünk például két kutyát, akik nőstény kutyák hiányában "jobb híján", egymáson élik ki magukat. Ettől még nem beszélhetünk homoszexualitásról. Csak a párosodási reflex...

Ha a természet úgy tervezte volna ezt, hogy ez egy normális dolog, akkor tudnának utódot nemzeni, a homoszexuális kapcsolatokból. De nem tudnak. Mit lehet ezen vitázni?

2012. márc. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!