Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tesz egy igazi keresztény,...

Mit tesz egy igazi keresztény, ha az egyik - hozzá közelálló - barátjáról kiderül, hogy homoszexuális?

Figyelt kérdés
2012. márc. 17. 21:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
37%
Egyfajta elmebaj... Ne félj majd helyrejön ;)
2012. márc. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 rajcziz ***** válasza:
40%

Én viszont úgy látom, hogy te nem érted teljesen a dolgokat.

Egy vitának nincs győztese és vesztese, mindkét fél csak tanulni tud belőle. Köszönöm a tanácsaidat, majd fontolóra veszem őket, habár csak olyat írok le, amit végiggondoltam.

Azt látom, hogy egy olyannal, aki lealacsonyítja a másik embert, tényleg nem érdemes vitatkozni. Nem kell félned attól, hogy a gondolkodás árt számomra. Ha jól tudom, van egy remek szólás a Bibliában a te esetedre: más szemében a szálkát is...

2012. márc. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
42%

"Rendben, akkor hajrá, bizonyítsd be, hogy betegség! Minimum egy orvosi Nobel-díj jár érte!"


A homoszexualitás nem betegség. Ez egy szellemi eredetű dolog. Orvosi bizonyítékot nem fogsz erre találni (az orvostudomány ilyenekkel nem foglakozik), viszont egy kis utánajárással fogsz találni olyan embereket, akik Jézus nevében megszabadultak belőle.


pl. Youtube: "deliverance from homosexuality" -> rengeteg bizonyságtételt fogsz találni erről.


Üdv.

2012. márc. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
54%

Ilyen videót én is láttam már. Nevetséges!!!


Emberi tudatlanságra utal, ha mindent elhiszünk amit látunk. Amúgy az a videó amit én láttam az Amerikában készült, ahol köztudott, hogy a kisebb városokban eléggé megvetik a másságot. És az a videó nem New Yorkban vagy Los Angelesben készült. Mindenhonnan azt hallották azok a szerencsétlenek, hogy változz meg, Isten segít. Nem csoda, hogy előbb utóbb bedőltek ennek. Csak magukra kényszerítették és persze, hogy boldognak érzik magukat. De nem azért mert jól érzik magukat heterót játszva, hanem mert nem bántják tovább őket. Elismerem ez biztos egyfajta lelki békét adhat, de nem múlja felül azt amikor valakit azért szeretsz aki és nem azért mert elvárják tőled.


Mért akarna bárki is megváltozni ilyen téren? Nem maga a homoszexualitás okoz esetleg lelki sérülést, hanem a társadalom hozzá állása. Egy meleg ember pontosan úgy érez egy azonos nemű iránt, ahogy a heterók is éreznek az ellenkező nem felé. Szerintem nincs jobb érzés, amikor valakit magadhoz ölelhetsz és biztonságban érzed magad mellette.


Aki ebből ki akar gyógyulni az nem komplett, de az se aki ki akarja gyógyítani belőle!


22 meleg F.

2012. márc. 19. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 anonim ***** válasza:
65%
Igen, ezt jól megfogalmaztad, a melegek ugyan úgy éreznek szerelmet és szerelmesek egymásba, mint a heterók. Persze a sok homofób keresztény ezt csak testi kívánságnak, szexuális vonzalomnak tartja. Tovább már nehéz gondolkodni nekik.
2012. márc. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 Glam Maarco ***** válasza:
72%

Sziasztok!

Én egy meleg hittantanár vagyok.

Ahogy olvastam, azért sok igazságot írtatok le. Sokszor betegesek a nagy vallásosak, és elítélnek mindenkit, de kérdem én, akkor hol van az az elv, minszerint Isten mindenkit egyformán szeret?


Ha bárki megtudja rólad az igazságot, egy dolog fontos! Mutasd meg másoknak, hogy a melegek is ugyan olyan emberek! Ez fontos, ha elfogadnak, ha nem...


Én próbálom hittanórán elmagyarázni a gyerekeknek, hogy ez nem egy elfogadhatatlan dolog, de amit otthonról hoznak... sokszor igen kiábrándító.

De remélem lassan lassan megváltoznak a dolgok :)

2012. márc. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
35%

"Én egy meleg hittantanár vagyok..."


Tovább ne is folytasd! Aki azért mást tanítasz, magadat nem tanítod-e? Mondaná erre Pál apostol. Bár gondolom a Rómabeliekhez írt levél nem az erősséged, már az 1. fejezetnél elakadnál...


"Kik jóllehet az Isten végzését ismerik, hogy a kik ilyeneket [gondolom, tudod miről van szó] cselekesznek, méltók a halálra, mégis nemcsak cselekszik azokat, hanem az akképen cselekvőkkel egyet is értenek." Róm 1:32


Üdv.

2012. márc. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
40%
Kiragadni idézeteket a szövegből, azt nagyon könnyű, de ha azt az első fejezetet elolvasnád újra rájönnél, hogy úgy is lehet értelmezni, hogy Pál apostol arra utal, amikor azok akik hallottak Istenről esetleg meg is tértek de visszatértek a görög-római bálványimádó rituálékhoz, amibe a kultikus prostitúció és az azonos neműekkel való orgiák is beletartoztak. Nah ezeket a cselekedeteket kárhoztatja.
2012. márc. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 Béla211 ***** válasza:
60%

A hülye vallások miatt szenved sok ember és lesz öngyilkos.

Föl hívom a figyelmet h a maszturbálás és a házasság előtti sex is bűnnek számít.

2012. márc. 20. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 Glam Maarco ***** válasza:
75%

Örülök, hogy mások is otthon vannak ebben a témában :)

De tudommal a vallás arról szól, hogy szeressük és elfogadjuk egymást ("Amint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást" (Jn 13,34)).


Ha gyűlölködésről szól megint a hit, akkor az egésznek semmi értelme.

2012. márc. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!