Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tesz egy igazi keresztény,...

Mit tesz egy igazi keresztény, ha az egyik - hozzá közelálló - barátjáról kiderül, hogy homoszexuális?

Figyelt kérdés
2012. márc. 17. 21:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
37%

Megszakítja a kapcsolatot.

Ahogy a Biblia is írja, szakíts a bűnnel és akik a bűnt követik.

2012. márc. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
44%

Ha egy keresztény jó barátja megcsalja a párját akkor azzal is rögtön megszakítja a kapcsolatot?


22 meleg F.

2012. márc. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim ***** válasza:
0%

Matthew 19:11-12


11 Jesus replied, “Not everyone can accept this word, but only those to whom it has been given. 12 For there are eunuchs who were born that way, and there are eunuchs who have been made eunuchs by others—and there are those who choose to live like eunuchs for the sake of the kingdom of heaven. The one who can accept this should accept it.”


Egy hasznos oldal lehet:

[link]

2012. márc. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim ***** válasza:
0%

What is homosexuality? What does the word ‘homosexual’ mean?


Homosexual describes an individual who finds they are romantically attracted to a

person of the same sex and not romantically attracted to the opposite sex. It is not

just about sex, it’s about relationships.


Is homosexuality or same sex attractions a choice?


Same sex attractions are not a choice anymore than heterosexual attractions are.

For those that are asking this question I would ask you some questions:


• When did you choose to be heterosexual?

• When did you choose to have heterosexual attractions?


I believe your answer would be that these attractions, these desires just happened.

And that is the same answer that a gay person would give you.


[link]

2012. márc. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:
0%

A description of the Sides follows...


Side A: These folks believe that same sex individuals can have a sexual relationship together but (typically) only in a committed relationship akin to heterosexual marriage.


Side B: These folks believe you can embrace same sex attraction and /or gay identity but do not believe that same sex sexual relationships honor God. Lgbt individuals who believe this either live a celibate life or have a heterosexual marriage (sometimes called a mixed orientation marriage). They also may have a committed same-sex relationship but not have sex.


[link]

2012. márc. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:
32%
Egy keresztény úgy választ barátot, hogy az nem fogja megcsalni a párját. Ha meg igen, akkor kiderül nem is olyan jó barát és ritkitja a találkozást.
2012. márc. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 anonim ***** válasza:
66%

Nem olvastam végig az összes hozzászólást, de ahogy látom, kialakult a vita...

A kérdésre én tapasztalat alapján tudok válaszolni. Nő létemre a nőkhöz vonzódom és keresztyén vagyok. A legközelebbi barátaimnak szépen lassan elmondtam, akik szintén keresztyének. Eddig még egy ilyen barátom sem botránkozott meg, nem volt elutasító, nem akart megtéríteni és heteró pályára állítani - még az sem, akinél pedig ezt borítékoltam!

Azt kell mondanom, hogy mióta beavattam őket, még szorosabb lett a barátságunk.

A toleranciájukhoz hozzájön az, hogy fiatalok vagyunk, huszas éveink közepén járunk, és azért ez a korosztály befogadóbb és elfogadóbb is.

Nagyon alaposan megfontolom, hogy kit is avatok be, akárkit nem lehet. De ezt lehet is ösztönösen érezni, hogy ki az, akiben megbízunk.

2012. márc. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 anonim ***** válasza:
80%

"Egy keresztény úgy választ barátot, hogy az nem fogja megcsalni a párját. Ha meg igen, akkor kiderül nem is olyan jó barát és ritkitja a találkozást."


Bocsi, de ezt nem hagyhatom szó nélkül. Te honnan tudod, ki fogja megcsalni a párját? Aztán meg látom, nem sokat tudsz a barátságról sem. A barátot nem választja az ember, a barátság inkább kialakul és akkor ez már egy személyes kapcsolat. Mi a barátaimmal mindig kiálltunk egymás mellett jóban rosszban. Húsz éve vagyunk barátok. Ha megtudnám, hogy valamelyik meleg, az semmit sem változtatna a barátságunkon, mert semmi közöm mások szexuális életéhez és mert nem ítélek el mást a szemében lévő szálka miatt, ha az enyémben gerenda van.


az egyik barátnőm csalj a barátját. Tudom, hogy nem boldog, csak nincs ereje kilépni a kapcsolatból. Ezt ne helyeslem, de ehhez sincs közöm. Beavatott és én elmondtam a véleményem, miszerint sokkal becsületesebb kiszállni egy rossz kapcsolatból,mint titokban félrelépni. És ennyi. Attól még ugyanolyan jó barátok vagyunk és kész. Ne ítélj hogy ne ítéltess.

2012. márc. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:
38%

Én nem ítélek el senkit, csak ami a Biblia alapján szól.

Ha azt vesszük Jézusnak is kevés barátja volt, nemde? Ő úgy válaszotta a "barátokat", hogy az Isten eleve lerendelte őket a Földre. Jézus tudta, hogy kivel "barátkozik", sajnos mi emberek ezt nem tudjuk kivitelezni. Mi rosszul döntünk. Jézus betegeket (bűnösöket) gyógyított, de nem volt barátja, tanítványai voltak. Akit nagyon szeretett, az Lázár volt. Valószínű kevés bűnnel rendelkező ember lehetett, mert Jézus gyűlölte a bűnt. Őt ilyennek teremtette az Isten.


Ne haragudjatok, de ha keresztény gyülekezetben ilyen bűnökkel terhelt emberek vannak, akkor kérdés, miért járjak én felekezetekbe? Hogy eltanuljam tőletek a bűnt? Ez nem ítélet, hanem józan ítélőképesség. Én nem ítéllek el benneteket, de szerintem minden emberbe teremtett az Isten ítélőképességet, pont azért, hogy el tudja kerülni a bűnt. Nem bamba vagyok, aki mindenki után megy.


Férfi vagyok és ha férfit d*gnék s*ggbe, akkor mindig eszembe jutna a Bibliából Szodoma és Gomora. Sajnálom, nem tudom miért. És mi választana el már akkor attól, hogy kecskével vagy kutyával keféljek? Szerintem semmi.


A bűn az bűn és Isten nem megalkuvó, hogy egy idő után ezt nem tekinti bűnnek. De megbocsát, ezt kívánom azoknak is. Pál apostol pedig mondta, hogy a bűnök között élő embert kerüljük vagy próbáljunk meg inteni.


Megj.: Hát lehet nem tudom mi a barátság, de ha ránézem egy emberre és látom rajta a kárörvendést (olyan mintha a Sátán arcát látnám), a legjobb barátság is felesleges volt...

2012. márc. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 anonim ***** válasza:
50%

„Akit nagyon szeretett, az Lázár volt. Valószínű kevés bűnnel rendelkező ember lehetett, mert Jézus gyűlölte a bűnt. Őt ilyennek teremtette az Isten.”


Ezzel a mondatoddal megcáfoltad azt a keresztény körökben elterjedt mondást, hogy Jézus a bűnt gyűlöli, de a bűnöst szereti. Akkor most, hogy is van ez?


„Ne haragudjatok, de ha keresztény gyülekezetben ilyen bűnökkel terhelt emberek vannak, akkor kérdés, miért járjak én felekezetekbe? Hogy eltanuljam tőletek a bűnt?”


Most komolyan, ha van a gyülekezetben egy meleg ember, te mint heteroszexuális el tudod tanulni a melegséget? És mégis hogyan? Fejtsd ki bővebben, milyen módszertana van ennek?


„Férfi vagyok és ha férfit d*gnék s*ggbe, akkor mindig eszembe jutna a Bibliából Szodoma és Gomora. Sajnálom, nem tudom miért. És mi választana el már akkor attól, hogy kecskével vagy kutyával keféljek? Szerintem semmi.”


Elárulok neked egy nagyon nagy titkot. A meleg férfiak jó része nem d*gja s*ggbe a párját és őt sem d*gják meg. A szex ezen formáját nem mindenki kedveli, egy férfit kielégíteni 1000 módon lehet, de ez a vallás kategória elnézést a részletezésért.

Szodoma és Gomora nekem is eszembe jut, és az ott élők gyalázatos tette. Viszont régóta foglakoztat az, hogy Lót a saját lányait ajánlotta fel a begerjedt városlakóknak. Gondolj bele, ha elfogadják az ajánlatot, mit éltek volna át Lót lányai. Jobban foglalkoztat az, hogy Lót miért akart ártani a lányainak. Ez a történet megmutatja azt, hogy a nemi erőszak és annak kísérlet erkölcsileg hová vetheti le az embert.


Az álatokkal való szex aberráció és mentális zavar és nyilván az választ el ettől, hogy Istennek hála egészséges vagyok.


„Pál apostol pedig mondta, hogy a bűnök között élő embert kerüljük vagy próbáljunk meg inteni.”


Ha jól emlékszem ezt az eretnekekre mondta, akik eretnek tanokat terjesztettek (valószínüleg a feltörekvő gnosztikus keresztényekre), akikkel a hiába való vitát nem volt érdemes folytatni.


„Megj.: Hát lehet nem tudom mi a barátság…”

Ha nem tudod mi a barátság, hogyan tudod szeretni felebarátodat? Hogyan tudod szeretni a bűnös embert?

2012. márc. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!